[amical] Universitatea Craiova - U.Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
korto
membru
membru
Mesaje: 278
Membru din: 07 Apr 2005, 18:00

Mesaj de korto » 24 Iul 2006, 15:45

Intr-o acceptiune simpla publicul se imparte in fanatici si spectatori de rezultat. Procentual e pe undeva pe la 10% si 90%. Prea putini mai iubesc Universitatea, prea putini mai iubesc fotbalul in general, si asta din cauza omanelior care il conduc si promoveaza: Borcea, Jiji, MM, Dinu, Miti, Ioanitoaia etc ...

JustME

Mesaj de JustME » 24 Iul 2006, 15:49

da ma` korto .. da eu credeam sau ma amageam ca la Craiova nu e asa .. adica numarul fanaticilor e mult mai mare .. se pare ca a fost .. acum nu mai e !!

Avatar utilizator
korto
membru
membru
Mesaje: 278
Membru din: 07 Apr 2005, 18:00

Mesaj de korto » 24 Iul 2006, 15:52

Uita-te in jurul tau Just ... A trecut vremea in care valoare adevarata insemna ceva, a trecut vremea in care a IUBI o echipa insemna ceva. In ziua de azi spectatorii se cumpara. Cel mai bun exemplu e Poli T. Aia n-au cheltuit bani ca sa aduca jucatori, banii cheltuti au fost ca sa aduca spectatori. E trist intr-adevar, dar in vremuri ca astea se vad caracterele adevarate.

JustME

Mesaj de JustME » 24 Iul 2006, 15:59

mda .. cam asa e .. din pacate eu chiar credeam ca publicul oltean e diferit .. adica isi iubeste cu adevarat echipa .. se pare ca nu .. e mult mai grav ca publicul nostru minunat a disparut decat ca nu mai avem echipa !! :mad:

echipa poate o sa facem da atmosfera de pe Ion Oblemenco .. nu cred ca va reveni curand .. imi aduc aminte ca veneam pe stadion si cand vedeam cata lume e si cum uralau ca nebunii "Stiinta, Stiinta" se zbarlea pielea pe mine ..

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 24 Iul 2006, 16:27

pacat,pacat..totusi sa speram ca la ora meciului cu vaslui stadionu'va fi umplut...

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 24 Iul 2006, 17:08

Tare sunt curios,Primaria Craiovei si Consiliul Local de ce nu sprijina totusi echipa cum ar fi normal dealtfel??!Ia uitati-va ce scrie pe tricourile clujenilor...Imagine

ciombe

Mesaj de ciombe » 24 Iul 2006, 17:11

Ruben Navarro scrie:Tare sunt curios,Primaria Craiovei si Consiliul Local de ce nu sprijina totusi echipa cum ar fi normal dealtfel??!Ia uitati-va ce scrie pe tricourile clujenilor... Imagine
Nu se vede nimik frate. o: o: o: o:

Avatar utilizator
korto
membru
membru
Mesaje: 278
Membru din: 07 Apr 2005, 18:00

Mesaj de korto » 24 Iul 2006, 17:11

Nici o primarie nu te sprijina pe degeaba. In general au oameni in CA ale echipelor sau pot exercita o influenta directa. ESO i-o trage lu' Solomon de fiecare data cand are ocazia si tu ai vrea sa ne dea bani de pomana ...

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 24 Iul 2006, 17:15

ciombe scrie: Nu se vede nimik frate. o: o: o: o:
Ia da tu click pe thumbnail... :)( :)(

ciombe

Mesaj de ciombe » 24 Iul 2006, 17:19

Da se vede beton,dar tu sti ca mititelu este certat cu cei de la primarie.

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Mesaj de asterix » 24 Iul 2006, 17:20

ciombe scrie:Da se vede beton,dar tu sti ca mititelu este certat cu cei de la primarie.
Chiar asa... nu stii!?!??!!? :laughing: :laughing: :laughing:

ciombe

Mesaj de ciombe » 24 Iul 2006, 17:25

asterix scrie:
ciombe scrie:Da se vede beton,dar tu sti ca mititelu este certat cu cei de la primarie.
Chiar asa... nu stii!?!??!!? :laughing: :laughing: :laughing:
???????????????????????????????,ce vrei sau ............

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 24 Iul 2006, 17:53

Pai este certat din cauza ca nu vrea sa le dea nimic. Solomon l-ar ajuta pe Mititelu dar ar vrea si el ceva din pamanturile lui Adrian Mititelu...

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 24 Iul 2006, 18:12

hai ba treziti-va ca s-a saturat si lumea sa vina la stadion cand il vede pe [cenzurat] de miti cum incepe si se lauda si pe urma cand trebuie sa joace echipa se face de ras. uite iti dau exemplul meu, care m-am dus mereu la meciuri si tin cu universitatea de cand ma stiu, ba mai mult ma cert cu astia de la mine de la bunici de la buzau cand o iau razna cu al rapid, steaua si dinamo, dar cand ma uit cum face miti mi se scarbeste de fotbal, mi se scarbeste de tot ceea ce inseamna divizia a cand vad cum se castiga in campionatu asta, si de aia nici nu imi iau bilet pentru ca la cum merg lucrurile s-ar putea sa nu ma mai duc la meciuri, pentru ca nu se merita sa te duci, si daca m-as duce nu ar avea legatura nimic din prezent cu motivul pentru care m-as duce eu. simpatizez cu universitatea si cu tot ceea ce inseamna ea, dar la ora actuala nimic din ceea ce inseamna liga 1 si implicit universitatea craiova nu prea ma mai atrage. asa ca de aia s-a saturat si lumea sa vina la stadion. ti se scarbeste sa vezi atatia hoti pe metru patrat
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Închis