[amical] Universitatea Craiova - U.Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis
Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Iul 2006, 14:57

Asta pentru ca autoritatile pun intersul lor propriu (goana dupa inavutire) deasupra interesul de grup, adica mai presus de interesul orasului si al cetatenilor (un oras civilizat, o echipa de fotbal cu fata europeana etc). Cum poti sa faci pace cu astfel de persoane?

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 24 Iul 2006, 11:56


Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 24 Iul 2006, 12:38

ba am auzit ca suntem dezastru asa e???
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Mesaj de bur » 24 Iul 2006, 12:54

deocamdata nu putem vorbi de dezastru.echipa are in componenta numai jucatori tineri.
eu zic sa asteptam sa vedem cum ne descurcam in primele 6-7 etape, apoi cum ne vom descurca cand vor reveni pe teren cei accidentati ciuca, ionescu si costea, jucatori foarte buni, chiar de baza indraznesc sa spun.
dezastru ar fi ca galeria sa nu-i incurajeze, indiferent de jocul prestat, pt ca sunt jucatori f tineri si pot claca din cauza presiunii din tribune.
I love U !

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 24 Iul 2006, 12:56

ai ba bur nu i-a incurajat in meciul cu sportul. ce fac jucatorii de nu merg ? ce o sa vrea sa joace galeria?? pai cred ca din 5000 de oameni din peluze 1000 sunt mai buni decat heath. ce draq o astepta stanga de nu-l da afara nu stiu
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Mesaj de bur » 24 Iul 2006, 13:36

poate ca in jocurile cu miza vor arata ceva.
oricum, nu trebuie sa ne asteptam la nu stiu ce performante dat fiind faptul ca vom "ataca" titlul cu aceeasi echipa din sezonul trecut, numai ca de data asta ne lipsesc jucatori de baza.
eu ma retin de la orice comentariu cam pana pe la jumatatea turului. atunci, in caz ca ne vom clasa pe ultimul loc o sa blestem zeii ca mi-au dat cojones ca sa-mi placa fotbalul si berea, in loc sa ma fi facut femeie, ca asa nu mai aveam eu probeleme de inima de la o varsta asa de frageda.
oricum, speranta moare ultima.
Forza STIINTA !!!
I love U !

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 24 Iul 2006, 14:46

deci concluziile trase de mine-s urmatoarele..da'asta nu inseamna k-s ji adevarate..deci mititelu..e aproape lefeter..d-aia nu a cumparat nimic..si a amanat turneu'din germania..si nu a "cheluit"nici banii pe prezentarea echipei..echipa e una de perspectiva..talentata...da'lipsita total de experienta..plus..ca 2jucatori providentiali ne vor lipsi..plus..ca noiile achizitii..sunt jucatori care moralu'lor a fost dopat de declaratii pompoase ca ar fi nuj..ce mari super valori..trecand peste asta..tactic echipa nu joaca nimic..lipseste un coordonator..asa ca eu cred ca ne vom bate sa scapam de la retrogradare anu'asta..sa dea Dumnezeu sa ma injel :mad: ..da'nu cred..la cum jucaram ultimele partide..singuru'lucru care e posibil depinde de noi..sa umplem tribunele..si sa sustinem baietii..ca ei macar nu sunt mercenari,si nu au contracte cu caiNetoiu..hai Stiinta!!!

JustME

Mesaj de JustME » 24 Iul 2006, 14:52

echipa a dezamagit dar are scuze .. n-au experienta .. dar noi ce scuze avem ?! dc nu mai vine lumea la stadion !? il vreti pe netoiu ? pe dinel ? vreti mercenari ? nu va place echipa asta tanara ?! alta n-avem fratilor !!!

eu sunt mai dezamagit de publicul Craiovean decat de rezultatele din partidele astea amicale .. RUSINE !!! nu mai suntem "cei mai buni dintre romani" !!!! :mad: :mad:

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 24 Iul 2006, 14:57

Pai stai ma asa
Cum o echipa poate sa aduca spectatori la Stadion daca nu joaca nimic?
Lumea in mare parte si`a facut o parerea si la ce sa mai vina la stadion sa se enerveze degeaba

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 24 Iul 2006, 15:05

Ideea este ca mergi la stadion ca sa sustii echipa nu ca sa profiti de pe urma ei. Daca nu esti capabil de asta mai bine stai :eek: la TV.

Avatar utilizator
korto
membru
membru
Mesaje: 278
Membru din: 07 Apr 2005, 18:00

Mesaj de korto » 24 Iul 2006, 15:11

Numarul spectatorilor era in scadere de ani buni. Odata cu retrogradarea lovitura finala a fost data. Oamenii vor reveni odata cu performanta, iar asta e clar. Intre timp, vor veni doar cei care tin cu adevarat la echipa. Noi nu avem mandrie locala decat la nivel declarativ.

bogdan3006
fanatic
fanatic
Mesaje: 1306
Membru din: 17 Oct 2005, 23:13

Mesaj de bogdan3006 » 24 Iul 2006, 15:32

Oamenii vor reveni la stadion cand vor vedea ca se vrea performanta si ca exista seriozitate. Atata timp cat la Craiova e un circ total, avandu-l ca circar sef pe Miti, n-o sa mai avem noi parte de stadion plin. Si tocmai cand se gandea si Miti ca face si el un ban din bilete. Na ca nu-ti iesi nici asta domnu' patron!

Avatar utilizator
korto
membru
membru
Mesaje: 278
Membru din: 07 Apr 2005, 18:00

Mesaj de korto » 24 Iul 2006, 15:37

Bogdane, la noi a fost circ din vremuri imemoriale ... Nu e prima data. Doar ca mai demult era u si performante care cauzau la randul lor zgomot si care acopereau intrucatva circul. Dar ... tu ai fost la meciul cu U Cluj? Ai injurat jucatorii? Te-ai bucurat cand au luat gol? O sa mergi la meciurile din campionat? O sa te bucuri daca luam bataie sau o sa aplauzi eforturile oamenilor de pe teren? Doar cateva intrebari care pot sa determine daca esti sau nu suporter al echipei. Pentru ca decat sa-ti faci sange rau sau sa te bucuri de necazul altuia ... mai bine te uiti la curling.

JustME

Mesaj de JustME » 24 Iul 2006, 15:40

pai dc nu te duci la stadion decat atunci cand echipa are rezultate inseamna ca esti suporter de rezultat .. si nimic mai mult .. cum ramane cu "..si la rau" .. e usor sa susti echipa la bine .. la rau e mai greu` .. aici se vede dc iubim sau nu Universitatea si se pare ca publicul oltean nu mai iubeste aceasta echipa .. indiferent de cine este patron sau cine joaca !!

ce tinem cu mititelu sau cu Universitatea ?! n-avem nevoie de spectatori cand o sa jucam in CL .. avem nevoie de spectatori acum cand ne este greu .. cand toti vb urat de noi .. cand lumea nu ne da nici o sansa .. acum trebuie sa ne aatam dragostea fata de echipa .. nu cand e bine si liniste .. repet atunci e usor sa tii cu Universitatea !!

astia care au fost meci de meci in deplasari si pe Ion Oblemenco in div. B se pot numi suporteri adevarati .. restu sunt pleva .. pleava, care azi tine cu o echipa, maine cu alta .. depinde cine e "in voga" !!!

pe mine publicul craiovean m-a dezamagit !!! :mad:

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 24 Iul 2006, 15:43

Avem nevoie de spectatori intotdeauna...asta e!!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Închis