Universitatea-Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Poli Iasi ?

Poll ended at 15 Sep 2006, 19:16

Victorie
50
59%
Egal
12
14%
Infrangere
23
27%
 
Total votes: 85

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2006, 10:57

Totusi gasesc o parte buna si in meciul asta, in sfarsit echipa a reusit sa revina dupa ce a fost condusa. Eu nu imi amintesc sa mai fi revenit vreodata (ma refer la actualul lot), nici macar in B. (vezi Preto :)) ) Asta e un lucru imbucurator si sper sa capetemai multa incredere in ei.
in alta ordine de idei, o bila neagra ar fi media de inaltime a echipei, in afara de fundasii centrali...
In incheiere, ma gandesc ca o explicatie pt multele goluri primite ar fi faptul ca avem in primul 11 multi jucatori cu profil ofensiv, care nu prea fac faza de aparare (Dina, Rose, Stanga) iar in sistemul asta 4-4-2, defensiva incepe cu atacantii. Nu le caut scuze fundasilor, dar de multe ori sunt lasati cam singuri.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 19 Sep 2006, 11:22

Livius scrie:...Eu nu imi amintesc sa mai fi revenit vreodata (ma refer la actualul lot), nici macar in B...
A fost meciul de Cupa cu Dacia Mioveni. Atunci am fost condusi cu 1-0 si am revenit prin doua goluri marcate de Salih Jaber. :-)

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2006, 12:22

Che Guevara scrie:
Livius scrie:...Eu nu imi amintesc sa mai fi revenit vreodata (ma refer la actualul lot), nici macar in B...
A fost meciul de Cupa cu Dacia Mioveni. Atunci am fost condusi cu 1-0 si am revenit prin doua goluri marcate de Salih Jaber. :-)
da, asa e. Mi-a scapat. Dar de la 0-2... :))

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 19 Sep 2006, 12:35

ultima data cand am revenit de la 0-2 a fost in meciul cu CFR Cluj acum 2 ani. Pe stadionul Ion Oblemenco am fost condusi cu 2-0 de catre clujeni (a fost si un autogol al lui Daouda atunci), am castigat in extremis cu 3-2 a marcat Plesan in ultimul minut de joc dupa un corner executat de ...

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2006, 12:51

Che Guevara scrie:ultima data cand am revenit de la 0-2 a fost in meciul cu CFR Cluj acum 2 ani. Pe stadionul Ion Oblemenco am fost condusi cu 2-0 de catre clujeni (a fost si un autogol al lui Daouda atunci), am castigat in extremis cu 3-2 a marcat Plesan in ultimul minut de joc dupa un corner executat de ...
eu ma refeream la actuala echipa, pt ca vb mai demult cu Pretorianus pe tema asta, ca sunt labili psihic, daca erau condusi, se pierdeau cu totul. Acum sunt de aplaudat pt ca au avut puterea sa revina chiar in conditiile care erau in tribune, cu unii asa zisi suporteri.

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 19 Sep 2006, 15:37

Probabil ca mesajul meu nu este nicidecum unul demn de luat in seama, insa am simtit nevoia de a-l scrie aici si acum. Vineri am pasit pentru intaia data pe taram oltenesc, am vizitat Craiova si am avut sansa extraordinara de a sta chiar in peluza, in faimoasa Peluza Sud de pe Oblemenco, la meciul de infarct cu iesenii. Am cantat neincetat, am strigat, de ce sa nu recunosc ca i-am mai si injurat pe adversari :)( , am topait de nebuna si am trait meciul la intensitate maxima. Un grup de prieteni inimosi m-au adus pe stadion si mi-au indeplinit astfel un vis extraordinar.

Pentru a ajunge la Craiova, plecasem miercuri spre Bucuresti, apoi vineri dimineata spre Filiasi, dupa-amiaza la Craiova. In total, de acasa, din Botosani mai precis, nu mai putin de 12 ore cu trenul, timp in care am schimbat 2 trenuri rapide si un personal. Dar nu am regretat nici o secunda, pentru ca partida a fost ABSOLUT SUPERBA, atmosfera mi-a placut mult, si, desi m-a durut suferinta baietilor, sper din toata inima sa treaca peste acest hop si sa isi ia din plin revansa la Cluj, unde, desi sunt la facultate acolo, nu pot ajunge maine, sa-i sustin din nou, spre marea mea parere de rau.

Atat am avut de zis. Aveti un oras superb, o echipa extraordinara, de tineri care abia asteapta sa prinda aripi si sa va multumeasca voua, celor care ii sustineti. Ma bucur ca, pentru prima data in viata, m-am aflat acolo, printre voi :))

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 19 Sep 2006, 15:42

La cat mai multe o:

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 19 Sep 2006, 15:45

..hopa...girl on the forum :lol: :lol: ..ce facetzi baietzi..nu actionatzi?

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 19 Sep 2006, 15:49

Lasa-i mai bine sa actioneze maine, si sa cante si pentru mine, ca eu imi rupsei plamanii vineri, si nici ca mi-a parut rau! :eek: Ne durea pe toti gatul in ultimul hal, noroc de Strepsils. Dar n-am sa uit vreodata cum am cantat, la unison cu cei prezenti, imnul Craiovei. Astea sunt momentele care iti raman in suflet ...

... trecand peste, ca sa nu ma apuc de off-uri imediat ce intrai pe site, multumesc de urare, sper din suflet sa ma intorc cat de curand la Craiova si sa apuc sa-i sustin iar pe baieti, macar o data in anul asta. Ca din retur, mai usor, mai o vacanta, mai o treaba ... se rezolva :)(

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 19 Sep 2006, 15:50

pai daca zisaji k ejti din botosani cel mai apropiat loc unde popsejte stiintza va fi la piatra-neamtz dak nu ma injel...

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 19 Sep 2006, 15:54

Asa e, dar nu prea ma intereseaza aspectul distantei. Ideea e sa primesc carnet de cupoane nou, sa am din nou reducere pe trenuri, si ma intorc si la Craiova fara nici o problema. Majoritatea vremii am sa fiu la Cluj de-acum, cu facultatea, dar exista tren direct :-D

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 19 Sep 2006, 16:13

icinupas scrie:Lasa-i mai bine sa actioneze maine, si sa cante si pentru mine, ca eu imi rupsei plamanii vineri, si nici ca mi-a parut rau! :eek: Ne durea pe toti gatul in ultimul hal, noroc de Strepsils. Dar n-am sa uit vreodata cum am cantat, la unison cu cei prezenti, imnul Craiovei. Astea sunt momentele care iti raman in suflet ...

... trecand peste, ca sa nu ma apuc de off-uri imediat ce intrai pe site, multumesc de urare, sper din suflet sa ma intorc cat de curand la Craiova si sa apuc sa-i sustin iar pe baieti, macar o data in anul asta. Ca din retur, mai usor, mai o vacanta, mai o treaba ... se rezolva :)(
daca ai cantat inseamna ca ai stat in sezione.sa nu imi spui ca erai fata aceea de stateai in spatele meu?!si mi-ai luat fularul :P

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 19 Sep 2006, 18:14

de-ar citi si blondul sau postasul (daca stiu sa citeasca) ce inseamna sa fii suporter adevarat.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 19 Sep 2006, 18:24

icinupas scrie:Probabil ca mesajul meu nu este nicidecum unul demn de luat in seama, insa am simtit nevoia de a-l scrie aici si acum. Vineri am pasit pentru intaia data pe taram oltenesc, am vizitat Craiova si am avut sansa extraordinara de a sta chiar in peluza, in faimoasa Peluza Sud de pe Oblemenco, la meciul de infarct cu iesenii. Am cantat neincetat, am strigat, de ce sa nu recunosc ca i-am mai si injurat pe adversari :)( , am topait de nebuna si am trait meciul la intensitate maxima. Un grup de prieteni inimosi m-au adus pe stadion si mi-au indeplinit astfel un vis extraordinar.

Pentru a ajunge la Craiova, plecasem miercuri spre Bucuresti, apoi vineri dimineata spre Filiasi, dupa-amiaza la Craiova. In total, de acasa, din Botosani mai precis, nu mai putin de 12 ore cu trenul, timp in care am schimbat 2 trenuri rapide si un personal. Dar nu am regretat nici o secunda, pentru ca partida a fost ABSOLUT SUPERBA, atmosfera mi-a placut mult, si, desi m-a durut suferinta baietilor, sper din toata inima sa treaca peste acest hop si sa isi ia din plin revansa la Cluj, unde, desi sunt la facultate acolo, nu pot ajunge maine, sa-i sustin din nou, spre marea mea parere de rau.

Atat am avut de zis. Aveti un oras superb, o echipa extraordinara, de tineri care abia asteapta sa prinda aripi si sa va multumeasca voua, celor care ii sustineti. Ma bucur ca, pentru prima data in viata, m-am aflat acolo, printre voi :))
Doar atat pot sa zic: aplauda aplauda aplauda

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Mesaj de Glamdringer » 19 Sep 2006, 19:33

asta vrusei sa zic si eu

aplauda aplauda aplauda aplauda

bravo, cu asemenea suporteri Craiova n-o sa moara niciodata

Închis