Universitatea-Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Poli Iasi ?

Poll ended at 15 Sep 2006, 19:16

Victorie
50
59%
Egal
12
14%
Infrangere
23
27%
 
Total votes: 85

DoRyN

Universitatea-Poli Iasi

Mesaj de DoRyN » 10 Sep 2006, 19:16

Vineri, 15 septembrie, odata cu inceperea noului an scolar, "studentii" Universitatii din Craiova se intalnesc cu cei ai Politehnicii din Iasi.
Ne reintalnim astfel si cu antrenorul Ionut Popa, o mai veche cunostiinta a suporterilor olteni.
Iasiul vine dupa rezultatul de egalitate de acasa cu Timisoara, iar jucatorii nostri trebuie sa recupereze handicapul psihic al celor 8 goluri incasate in ultimele doua etape.

Un meci extrem de greu care va arata foarte clar daca ne luptam sa evitam retrogradarea sau avem sanse sa ne castigam punctele in meciurile de acasa si eventual sa recuperam ceva in cateva deplasari considerate mai usoare (daca se mai poate spune asa dupa episodul Bistrita).
Last edited by DoRyN on 10 Sep 2006, 19:24, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Glamdringer
suporter
suporter
Mesaje: 789
Membru din: 24 Ian 2004, 19:32

Mesaj de Glamdringer » 10 Sep 2006, 19:20

ii batem ma, si-i radem mustata lu popa

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 10 Sep 2006, 19:27

Fac pariu ca kkti astea de Moldoveni vin sa se apere si o sa avem un meci foarte dificil :(

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Sep 2006, 19:35

In anul in care am retrogradat pot sa spun ca de la meciul cu Poli Iasi ni s-a tras. Am facut 0-0 pe teren propriu cu ei si nu ne-am mai revenit pana in ultima etapa a campionatului.

Daca echipa asta va reusi mai mult decat echipa lui Plesan (adica sa invinga moldovenii) atunci ma voi putea declara mandru de ea.

Nu exista alta varianta decat victoria!

Klax187
membru
membru
Mesaje: 173
Membru din: 28 Apr 2006, 17:01

Mesaj de Klax187 » 10 Sep 2006, 19:36

Eu am votat pentru victorie...dar sincer nu sunt asa de sigur....Poli Iasi e o echipa buna...o echipa care poate pune probleme oricui din campionatul nostru....vb si in cunostinta de cauza....e o echipa sudata...care nu a fost schimbata prea mult in ultimii 3 ani....de pe vremea knd inca era in B....Asa k o sa fie greu...dar sper sa luam cele 3 puncte...dak nu...o sa fie cam urata treaba!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 10 Sep 2006, 19:51

5-0 PENTRU MOLDOVENI SI NU O SPUN DIN SUPERSTITIE

stanga trebuie sa se lase de antrenorat
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Sep 2006, 19:52

@joseph: se vede treaba ca esti suparat rau...

Lasa ca trece. Or sa vina si vremuri mai bune. o:

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 10 Sep 2006, 19:53

nu or sa mai vina cu analfabetul la conducere
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Sep 2006, 19:56

Te pomenesti ca Gigi Becali sau Gheorghe Stefan or fi niste mari filosofi sau doctori docenti?

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 10 Sep 2006, 20:01

joseph scrie:nu or sa mai vina cu analfabetul la conducere
chiar ce ironie a sortii, o echipa studenteasca cu un patron care nu cred ca are nici liceul..
asta e rezultatul societatii in care traim. De fapt astia sunt oamenii cu bani.
Cat despre Stanga, nu e vina lui, nu mai dati mereu vina pe el, nu-l vad pe niciun antrenor sa faca ceva peste noapte cu un lot asa neexperimentat.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 10 Sep 2006, 20:27

Pai si nu sti de ce nu a adus pe nimeni ? ...knd era perioada de transferuri el statea ca sefu in olanda ..in loc sa caute juc ...cum fac aia pe la stiaua ...Ce a zis el...ma astia sunt ...cu astia fac treaba ...daca nu fac ....astia au fost juc nu e vina mea :-(
Imagine

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 10 Sep 2006, 20:30

Lasa ca acum doi ani ne-a adus Rednic 11 jucatori numai valori si ne-a dus cu ei direct in B. :lol:

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 10 Sep 2006, 20:30

oli cand era la national si nu avea jucatori i-a adus pe banii lui si ii avea in coproprietate cu gino
stanga nu vrea decat glorie, uite ca are doar bistrita si un total de goluri cat a dat el in cariera
si asta doar in 5 etape
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 10 Sep 2006, 20:41

Klax187 scrie:Eu am votat pentru victorie...dar sincer nu sunt asa de sigur....Poli Iasi e o echipa buna...o echipa care poate pune probleme oricui din campionatul nostru....vb si in cunostinta de cauza....e o echipa sudata...care nu a fost schimbata prea mult in ultimii 3 ani....de pe vremea knd inca era in B....Asa k o sa fie greu...dar sper sa luam cele 3 puncte...dak nu...o sa fie cam urata treaba!
Mda...deci la Iasi se poate ca o echipa care vine din B, nu cumpara jucatori, sa fie echipa buna, dar la noi nu? Sunt exemple multe de astfel de echipe, insa acolo si suporterii au avut RABDARE cu jucatorii. La noi....se vrea performanta peste noapte. Echipa o sa isi revina atunci cand si noi suporterii vom stii sa avem rabdare cu ei. Pana atunci, in minutul 2 al unui meci jucatorii o sa fie injurati, antrenorilor li se cere demisia si dupa un meci castigat (motivandu-se ca se putea mai mult),etc.

bur
suporter
suporter
Mesaje: 663
Membru din: 18 Noi 2005, 12:38

Mesaj de bur » 10 Sep 2006, 20:42

Livius scrie:
joseph scrie:nu or sa mai vina cu analfabetul la conducere
chiar ce ironie a sortii, o echipa studenteasca cu un patron care nu cred ca are nici liceul
si ce vrei sa zici, ca jucatorii au studii superioare?
in alta ordine de idei, nici nu stiu ce sa mai sper. se pare ca toate echipele fac golaveraj cu noi. sper din tot sufletul sa nu retrogradam, desi e totusi prea devreme sa ma pronunt in privinta asta. au trecut doar 6 etape, poate ne dam drumul la joc. n-am vazut meciul, am vazut la stirile sportive doar golurile primite de bornescu. cam stangaci mircea.
I love U !

Închis