Universitatea-Poli Iasi

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Poli Iasi ?

Poll ended at 15 Sep 2006, 19:16

Victorie
50
59%
Egal
12
14%
Infrangere
23
27%
 
Total votes: 85

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Sep 2006, 12:49

Pentru ca Rose este abia la inceput aici.

Cu timpul, o sa il asimilam si pe el.

aradeanul
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Aug 2006, 00:34

Mesaj de aradeanul » 17 Sep 2006, 13:10

dxtr009 scrie:
aradeanul scrie:UTA este un substantiv nu reprezinta initialele fostei fabrici U.T.A

Corect este UTA Arad nu UT Arad


Si apropo de inteligenta. Aradul nu este in Banat desteptule. Aradul este in Ardeal , Crisana mai exact.
1.se pare k sunt destul de fraier incat iti raspund
2.imi pare rau ca nu e ciombe sa iti raspunda pe masura..daca ne apucam sa bagam in seama fiecare ***** care sta p net si isi alege o alta echipa sa cerseasca atentie si o oarecare recunoastere sa iasa din anonimatul in care se zbate,e grav..deci tu stai aici ca sa imi spui despre substantivele voastre..eu zic k v-ati cumparat locul si poti sa ii pui numele "ut uta arad a" si ce mai visezi la noapte..aveti traditie fix cat euro aek poli..si tu trebuie sa fii plictisit rau sa stai p un forum strain si sa t prezinti k reprezentativ..ieri dupa meci chiar muream d curiozitate ce face uta-arad-salonta si te-as ruga sa ne tii la curent cu echipa satelit a stelei..amanunte d culise..cum ati sarbatorit victoria de la kiev..si cand va faceti transplantul ala..de coloana vertebrala

Nu inteleg de ce schimbi subiectul???? Vorbesti prosti si acuma schimbi subiectul.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 17 Sep 2006, 13:42

@aradeanul,nu te enerva!!..eu stiu ca UTA inseamna Uzina de Textile Arad,adica U.T.Arad,dar nu bag mana in foc!!...si apoi istoria va plaseaza pro dinamo ci nu pro steaua!!ceea ce nu poate fi contestat este ca UTA e o echipa de traditie in fotbalul romanesc,chiar daca eu am boala pe ea!!...dar trebuie sa fim corecti pana la capat!!
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

aradeanul
junior
junior
Mesaje: 67
Membru din: 19 Aug 2006, 00:34

Mesaj de aradeanul » 17 Sep 2006, 16:48

De ani buni UTA num mai inseamna Uzinele Textile Arad, "UTA" este un nume , un substantiv si Corect este UTA Arad nu U.T.A . uite-te pe site la FRF.ro sau LPF si vezi cum apare .



Fotbal Club Municipal UTA Arad.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 17 Sep 2006, 17:04

aradeanul scrie:De ani buni UTA num mai inseamna Uzinele Textile Arad, "UTA" este un nume , un substantiv si Corect este UTA Arad nu U.T.A . uite-te pe site la FRF.ro sau LPF si vezi cum apare .



Fotbal Club Municipal UTA Arad.
Scuză-mă, dar UTA poate că e vreo interjecţie, substantiv sub nici o forma. Ne spui să ne uităm pe site-urile analfabeţilor de mitică corleone şi mafiotului de mircea sandu, care n-au nici împreună 8 clase, de parcă ne-am uita în DEX (care, a propos, nu e substantiv, ci o abreviere!). Oricum discuţia ar trebui continuată pe topicul pe care ţi l-ai deschis.
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 17 Sep 2006, 17:05

Ba da voi nu aveti forum ? Intra vere la tine si Lasa`ne !! Sau voi nu aveti site ? :laughing:
Imagine

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 17 Sep 2006, 17:26

Mircea Radulescu cere ca Ovidiu Stânga sa fie judecat ca jucator
Directorul Scolii Federale de Antrenori, Mircea Radulescu spune ca antrenorul-jucator al formatiei Universitatea Craiova, Ovidiu Stânga, ar trebui judecat ca fotbalist pentru faptul ca l-a lovit pe Andrei Ionescu, deoarece el oricum nu are înca diploma de antrenor
Radulescu: "Eu, ca presedinte al Comisiei Tehnice din cadrul FRF, si colegii mei cerem judecarea lui Stânga în calitate de jucator, nu în cea de antrenor. Gestul sau nu ne reprezinta si, oricum, el nu este înca antrenor cu diploma, pentru ca este înca student la Facultatea de Educatie Fizica si Sport din Craiova".
Fostul selectioner al României a mentionat ca nu se astepta ca Stânga, la experienta pe care o are, sa comita un asemenea gest "reprobabil". "Stânga a aplicat disciplina pumnului si a actionat ca un cioban. Gestul sau vine în contradictie cu ceea ce fac pe banca tehnica Olaroiu, Razvan Lucescu sau alti antrenori care vin din aceeasi generatie", a comentat Mircea Radulescu.
Antrenorul-jucator al echipei Universitatea Craiova, Ovidiu Stânga, l-a lovit pe coechipierul si, totodata, elevul sau Andrei Ionescu, la finalul partidei de pe teren propriu cu Poli Iasi, încheiata la egalitate, scor 3-3, vineri, în etapa a VII-a a Ligii I. Stânga s-a dus spre Ionescu, care era asezat pe gazon, reprosându-i o greseala care a premers golul trei înscris de Poli Iasi, l-a tras de par si apoi l-a lovit cu capul în figura. Extrem de nervos, Stânga a aruncat apoi cu o gheata în tribuna si a parasit terenul plângând. El a fost primul oltean care a plecat de la stadionul "Ion Oblemenco", la numai 10 minute dupa fluierul final al partidei.
sursa:
prosport.ro

nea Riciule esti expirat de mult tati, mai du-te-n :bad: si lasa-ne :eek: -n pace :-x
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 17 Sep 2006, 17:35

UTA arad bine a zis aradeanul e in ardeal, pentru ca de acolo vine liberty salonta. bine a zis. sa traiti cu bucuria ca sunteti in prima liga, ca de cumparat locuri de acum incolo bani s-or gasi si daca va suparati va mai promovati si vreo 5-6 echipe din judet si 3 din elita. hai du-te si te culca, ca la voi onoarea este doar un cuvant gasit in dex, care nu prea are treaba cu voi
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 17 Sep 2006, 17:41

aradeanul scrie:De ani buni UTA num mai inseamna Uzinele Textile Arad, "UTA" este un nume , un substantiv si Corect este UTA Arad nu U.T.A . uite-te pe site la FRF.ro sau LPF si vezi cum apare .

Fotbal Club Municipal UTA Arad.
Pai daca abreviez ce ai spus tu imi iese asa: FC MUTA Arad. Inseamna ca de-aia intri aici. Sa te uiti ca muta la [cenzurat]. :laughing: :laughing:

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 17 Sep 2006, 17:43

AdrianR scrie:Fostul selectioner al României a mentionat ca nu se astepta ca Stânga, la experienta pe care o are, sa comita un asemenea gest "reprobabil". "Stânga a aplicat disciplina pumnului si a actionat ca un cioban. Gestul sau vine în contradictie cu ceea ce fac pe banca tehnica Olaroiu, Razvan Lucescu sau alti antrenori care vin din aceeasi generatie", a comentat Mircea Radulescu.
sursa:
prosport.ro

nea Riciule esti expirat de mult tati, mai du-te-n :bad: si lasa-ne :eek: -n pace :-x

Când îl văd pe prostovanul ăsta de mircea rădulescu cum îşi dă cu părerea despre fotbal, cu care nu are nici în clin nici în mânecă, şi când mă gândesc că asemenea mocofan şcoleşte antrenori îmi dau seama de dimensiunea dezastrului fotbalului din România. :o:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 17 Sep 2006, 17:46

perspico, radulescu e unul din elementele pt care prostia este unul din cele mai raspandite lucruri in lume
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 17 Sep 2006, 18:02

UTA Arad...atit de stupid cit e numele..si-a patat blazonu vara asta cu fuzionarea aia...Noi nu am cumparat loc cand am cazut, am muncit sa promovam...Pentru mine UTA numai inseamna nimic pentru ca nu mai sunt aceasi echipa (tot de [cenzurat] defapt) care a luat 6 titluri acu 400 de ani...pentru mine este o echipa murdara ca si dinamo :-x :-x :-x :-x

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 17 Sep 2006, 18:10

Persoana mai penibila ca radulescu rar mi-a fost dat sa intalnesc.
El mai ramasese nebagat in seama.
Tin minte acu' cativa ani cand le cerea conducatorilor sa nu mai aduca antrenori straini la echipe.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 17 Sep 2006, 18:12

Che Guevara scrie:
aradeanul scrie:De ani buni UTA num mai inseamna Uzinele Textile Arad, "UTA" este un nume , un substantiv si Corect este UTA Arad nu U.T.A . uite-te pe site la FRF.ro sau LPF si vezi cum apare .

Fotbal Club Municipal UTA Arad.
Pai daca abreviez ce ai spus tu imi iese asa: FC MUTA Arad. Inseamna ca de-aia intri aici. Sa te uiti ca muta la ****. :laughing: :laughing:
:laughing: :laughing: :laughing: Macar MUTA e substantiv :laughing: :laughing: :laughing: .
Toata lumea stie de UT Arad. Dar cica UTA substantiv. Sincer m-am uitat in DEX sa vad daca am ramas in urma cu limba romana, si, surpriza: UTA nu e!

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 17 Sep 2006, 18:23

Ce pe aci si pe dincolo .. echipa este U.T. Arad .. nu UTA ARAD.. si daca esti aradean si nu sti atunci mi-e rusine ca te numesti fan infocat al echipei .

Cat despre Radulescu ... ala a distrus CRAIOVA-MAXIMA .. ce poti sa ii ceri ? <inafar de cap si de demisie>

Iar daca zici ca acuma este UTA ARAD inseamna ca numai e echipa aia de castiga cateva titluri la inceputul fotbalului in romania .. si daca stam bine sa ne gandim adunand campionatul castigat de FC CRAIOVA si pe ala anulat o sa ajungem la 6 titluri .. deciaradene ...trage singur concluzia

Închis