CFR Cluj - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca vom face la Cluj ?

Poll ended at 20 Sep 2006, 12:35

Victorie, suntem nasii lor de anul trecut
28
35%
Meci egal, ca jucam la ei
19
24%
Probabil vom pierde, Ionescu avand capul lui Stanga prea aproape
32
41%
 
Total votes: 79

BALLY

Mesaj de BALLY » 21 Sep 2006, 08:45

:mad: :-( :o
5-1... mama ce ploaie a venit de la Cluj... ploaie de goluri.
Ieri la 3-0 am plecat la o bere. Undeva unde nu era TV.A fost mai bine asa. In fond, ce rost avea sa ma enervez. Eram convins ca va fi jale!
Nu vreau sa ma mai enervez.
Sunt banii lui Mititelu, El trebuie sa ia masurile ce se impun pentru redresarea echipei.
Daca tine la investitia sa (sunt foarte convins ca tine foarte mult la culorile alb-albastre) trebuie sa si-o protejeze. Cand salariatii nu mai sunt in stare, LIBER! Hai sa fim seriosi, majoritatea nu sunt mari valori. Ce ma doare e ca i-am inconjurat pe epigonii Craiovei Maxima cu prea mare afectiune noi toti cei de pe acest forum. Asta primavara, pe jumatate din ei ii propuneam lui Piturca pentru nationala. Ce naivi eram.... astia jucasera la un loc atatea meciuri in A cate jucase Balaci cand era junior. Sau cate meciuri a jucat George Bita in cupele europene....
Daca unii dintre ei se si vad mari scule la alte echipe din A sa se duca. Dar sa nu-si mai bata joc de suporteri.
Deci, Domnul Mititelu trebuie sa ia taurii de coarne si sa-si faca ordine in ograda. Este singurul indreptatit sa o faca. Fara sentimentalisme. Pragmatic. Cine nu mai vrea sau nu mai poate, OUT!
...21 de goluri incasate in primele 8 etape...astia nu sunt fundasi... si mai lasati-ma cu Bornescu...sa apere parabilele, sa invete sa iasa la centrari, sa-si coordoneze apararea din fata lui...
...mijlocasii.... care mijlocasi... va spun sincer, am o varsta, am vazut ceva fotbal, Andrei Ionescu este Extrem de Micul Balaci... cu toate ca nu vad vreo legatura intre el si Marele Blond
... atacantii... singurul atacant cu ambitie de oltean e ... Rose in rest...Ura si la gara.
Si ce mari echipe au antrenat C. Stefanescu, N. Ungureanu, D. Mogosanu si chiar O. Stanga. Tot respectul pentru ei ca jucatori (daca erau tineri si jucau acum la Craiova eram in primele trei), dar avem nevoie de un antrenor care sa aiba si tact pedagogic cu echipa asta tanara. La Craiova nu cred ca tine faza cu "gasca nebuna".... mi-as dori un antrenor german, strict, fara pre mare imaginatie dar care sa-i puna in teren asa cum scrie la carte.
Am batut campii, recunosc si-mi cer scuze ca va plictisesc ... DAR NU SE MAI POATE ASA CEVA!
PS
In plus, cand am vazut ca rusinatii de catre 17 Nasturi sau Knapf...in fine pescarii aia din Islanda au sanse mari sa joace direct in CL pe munca altora, imi vine sa urlu.

Hai Craiova!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Sep 2006, 10:20

V-am spus de anul trecut ca Dinamo isi va lua toate masurile de siguranta sa nu piarda participarea in C.L. anul viitor. Au si echipa buna, dar si "departamentul de dosare" isi face datoria din plin.

Revenind la echipa noastra, chiar nu mai stiu ce putem face. Am luptat pana acum cu toata lumea. M-am "batut" cu fiecare suporter care a zis ceva rau despre noi. Acum chiar nu mai am argumente. Ma simt groaznic. Am nevoie de un concediu. Cred ca o sa va bucurati ca nu ma veti mai "vedea" aici pentru un timp.

Ce rau ma simt!!! :mad:

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 21 Sep 2006, 11:01

Che Guevara scrie:V-am spus de anul trecut ca Dinamo isi va lua toate masurile de siguranta sa nu piarda participarea in C.L. anul viitor. Au si echipa buna, dar si "departamentul de dosare" isi face datoria din plin.

Revenind la echipa noastra, chiar nu mai stiu ce putem face. Am luptat pana acum cu toata lumea. M-am "batut" cu fiecare suporter care a zis ceva rau despre noi. Acum chiar nu mai am argumente. Ma simt groaznic. Am nevoie de un concediu. Cred ca o sa va bucurati ca nu ma veti mai "vedea" aici pentru un timp.

Ce rau ma simt!!! :mad:
:(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 21 Sep 2006, 11:16

Deci ce putem spune dupa acest meci ... hmmmm ...
MINUSURI:
1. Bornescu. Fara apararea din fata lui, nu face nimic. Din 10 suturi pe meci, orice portar ia goluri. Totusi, nu ar fi rau sa mai iasa si pe centrari, si eventual sa mai prinda mingea, nu sa o boxeze. Si sa comunice mai mult cu fundasii, nu ca ieri la golul 3.
2. Stoica vrea sa plece in Cipru. Gratis. Si de-aia isi bate joc de noi. Eu zic ca pana i se termina contractul sa nu mai joace. Sa nu mai intre nici macar in lotul de 18. Ca el e unul din jucatorii care nu pot sa joace la Primavara, asa ca doar sa se antreneze cu echipa mare, dar sa nu joace. Sa se sature de Cipru. Oricum eu consider ca ieri a gresit la toate cele 5 goluri. Am vazut pe aici ca il acuzati pe Dananae la primul gol. Pai Surdu trebuia sa fie marcat de Stoica! Al doilea gol..clar Stoica. Al treilea ... neintelegere cu Bornescu, dar se trece totusi prea usor de el (adica ieri si eu ii rupeam spatele cu driblinguri). Golul 4...la fel ca golul 1...fundasul lateral trebuie sa vina sa stranga in centru, nu sa faca marcaj! Asta e rolul fundasul central. Golul 5 ... poze pentru fotografi.
3. Velcovici ... fundas?????
4. Baird. a jucat...nu a jucat...
5. Axul central: Stavaru - Saceanu. Trebuia sa rupa atacurile Clujului. I-au ajutat!
6. Garla, Gangioveanu, Mitchell, Dina. Slabi!

La plusuri:
Rose. Singurul care a jucat.
Danane, care a fost si fundas lateral, si central atat cat a putut. De pe partea lui nu a venit nicio centrare periculoasa.
Costea. Abia astept sa fie 100% fizic. Sa intre titular.
Parvu. Macar a alergat si s-a batut cu fundasii clujeni.

Per total, Stoica a iesit complet din preferatii mei. Sa nu mai intre in teren! Nu avem nevoie de astfel de jucatori, cu caractere duplicitare!

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 21 Sep 2006, 11:22

Sunt de acord cu tine, in privinta lui Rose si a lui Costea, mai ales. Si nu pot zice nimic rau despre Parvu, de exemplu, desi de luptat nu s-a luptat suficient. Iar pe Dina l-am apreciat mereu, insa ieri a fost ca sedat. Sper sa-si revina la urmatorul meci. Oricum, Costea ar trebui sa joace titular, parerea mea. Asa il vad eu.

De aparare am zis multe. Niciodata nu-l voi critica pe Bornescu, desi recunosc ca a gresit grav la golul 3. Trebuia sa stea locului si sa vada ce se intampla, dar imi imaginez ca disperarea l-a impins sa iasa asa cum a facut-o. Nu pot zice ca n-a salvat frumos pe final, iesirea aceea cu piciorul a fost de sacrificiu. Velcovici, exclus fundas, e drept. Avansat mijlocas de banda, dar cine sa-l inlocuiasca? Piko parca e central ... nu mai inteleg nici eu.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 21 Sep 2006, 11:35

ce echipa de magnifici si de luptatori
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 21 Sep 2006, 11:40

La ce ajuta daca ii critici? Tot aceeasi mancare de peste e, in fond. Te racoresti, si trece. Dar de schimbat, noi nu putem schimba nimic. Chiar daca se gasesc 3-4 care sa joace cu simturile treze, au restul grija sa nu se descurce deloc. Si ma mir de ce. Si ieri avura momente in care au dominat destul de copios. Se poate. Vezi meciul cu Rapid. De ce nu se mai poate de cand a inceput seria neagra? De ce cu Iasiul s-a putut reveni atat de frumos? A fost cel mai spectaculos meci al etapei, sa fim seriosi. Da' de ce s-a putut? O sa se mai poata. Stiinta nu retrogradeaza, si nu-mi pasa de nimeni care zice pe dos. In B nu avura probleme? Meciul cu Dinamo II nu fu de poveste? Sau procesul cu Astra? Si au trecut de ele. Pentru ca suporterii ii iubeau. Pentru ca voiau sa demonstreze ca n-a fost decat un accident retrogradarea aceea ridicola. Si uite-i in A din nou. Au sa-si revina.

Eu cred.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 21 Sep 2006, 11:43

doamne doamne doamneeeeeeeeeee. cu increderea nu poti sa-ti stapanesti foamea
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 21 Sep 2006, 11:48

Altceva nu stiu ce as putea face. Foame de victorie, foame de goluri, foame de ce? O sa vina si astea, n-ai grija. Eu vorbesc de atitudine. Ce sens are sa plangi laptele varsat? Ideea e sa privim inainte, nu sa plangem de mila punctelor pierdute. Stiu ca nu prea mai exista rabdare, la cam nici un nivel, dar ...

BALLY

Mesaj de BALLY » 21 Sep 2006, 11:50

Che Guevara scrie:V-am spus de anul trecut ca Dinamo isi va lua toate masurile de siguranta sa nu piarda participarea in C.L. anul viitor. Au si echipa buna, dar si "departamentul de dosare" isi face datoria din plin.

Revenind la echipa noastra, chiar nu mai stiu ce putem face. Am luptat pana acum cu toata lumea. M-am "batut" cu fiecare suporter care a zis ceva rau despre noi. Acum chiar nu mai am argumente. Ma simt groaznic. Am nevoie de un concediu. Cred ca o sa va bucurati ca nu ma veti mai "vedea" aici pentru un timp.

Ce rau ma simt!!! :mad:
E chiar nu ma bucur. E pacat sa abandonezi, chiar si pentru ceva timp, forumul. Daca echipa nu joaca nimic, macar aici pe forum sa mai schimbam niste pareri. Jucatorii vin si pleaca, suporterii (fanii) raman. Si Universitatea la fel! Fruntea sus! o: o:

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 21 Sep 2006, 11:51

Bun. Cineva care ma sustine. Multumesc :-)

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 21 Sep 2006, 11:53

Nu abandonez. Imi iau un concediu. Sper sa nu fie lung si sa pot reveni... Dar cine stie...

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 21 Sep 2006, 11:55

Daca va fi victorie sambata revii? :)(

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 21 Sep 2006, 12:01

slab, de 3 ori slab

echipa are nevoie de antrenor care sa schimbe stilu falimentar impus de Stanga

Mititelu doarme si echipa se duce in B
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 21 Sep 2006, 14:29

mai bine dormim toti, si oricum intr-un astfel de campionat nici nu mai are rost sa joci.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Închis