Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Urziceniul?

Ce-am facut si anul trecut
45
42%
Egal
20
19%
Ii batem, ca in A nu e ca in B
43
40%
 
Total votes: 108

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 01 Oct 2006, 22:35

<<Bănia renăscută
Viorel Tudorache (Urziceni)

La debutul ca antrenor principal, Ştefan Stoica a adus Craiovei prima victorie în deplasare şi i-a stricat lui Dan Petrescu sosirea la Urziceni

Dan Petrescu spera ca de la Wisla Cracovia să facă saltul spre Chelsea, dar a ajuns în cele din urmă la United Urziceni. E clar că nu întotdeauna socoteala de acasă se potriveşte cu cea din tîrg. Nici debutul pe banca ialomiţenilor n-avea să fie pe măsura aşteptărilor celor circa 5.000 de spectatori. În schimb, lucrurile i-au ieşit perfect lui Ştefan Stoica, noul tehnician al Craiovei. La primul şut pe poartă, expediat de Săceanu (9), oltenii deja se pupau. Mai că uitaseră cum să se bucure. Petrescu a privit neputincios asediul noii sale echipe, care a înclinat terenul pînă la finalul primei reprize. Fără orizont însă şi fără mari ocazii.

Ştiinţa s-a prezentat la Urziceni complet schimbată în bine, cu atitudine riguroasă şi organizare excelentă a jocului, factori după care a plîns cu lacrimi de crocodil fostul antrenor Ovidiu Stîngă. Craiova a făcut încă o dată dovada că în fotbal nu posesia e totul şi la începutul reprizei secunde a călcat din nou apăsat în careul advers. Fundaşul Nicu Epaminonda l-a secerat pe Baird şi Bornescu (47) a consfinţit din penalty prima victorie în deplasare a Universităţii.

La 0-2, Dan Petrescu a operat cîteva modificări tactice, înviorînd jocul Unirii. După acolada lui Dobre deturnată în corner de Bornescu (56) şi ratarea lui Filatov (59), meciul a fost relansat de Aldea din penalty (65). Oltenii erau să dea cu piciorul la găleata plină în final, dar norocul lor a fost că lovitura liberă executată de Negoiţă (87) a izbit bara.
>>sursa: GSP.ro

Se pare ca am avut noroc. o:

<<Ştefan Stoica: "Cele trei puncte obţinute sunt ca oxigenul pentru echipa mea"

Tehnicianul Ştefan Stoica a declarat că victoria cu scorul de 2-1 obţinută de Universitatea Craiova în meciul cu Unirea Urziceni este pentru echipa olteană "ca oxigenul".

"Cele trei puncte obţinute azi sunt ca oxigenul pentru echipa mea. O să încerc să dau jucătorilor acel spirit oltenesc al echipei care alerga pe tot terenul", a spus Stoica.

Ştefan Stoica a obţinut prima sa victorie de când a preluat conducerea tehnică a Universităţii Craiova, grupare cu care a semnat, luni, un contract pe două sezoane.
>>sursa: Prosport.ro

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2006, 23:20

bravo baieti, dar neaparat traebuie sa avem continuitate, mai ales ca vin meciuri extrem de importante. Nu de alta, dar si Badea a inceput la revenirea sa cu o victorie la Brasov... Dar sper sa nu se mai intample...
Bravo Fane Stoica, acum rezultatele conteaza, nu spectacolul, cand vom fi pe la mijlocul clasamentului...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2006, 23:34

Echipa a avut cu o alta fata. Mai vioi, mai mult presing, mai "rai" in joc, mai...olteni. Bravo baieti! Tineti-o tot asa! Hai Stiinta
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 02 Oct 2006, 00:15

Astazi am jucat mai prost ca la bistrita, sau cu otelul acasa...nu am atacat, si am facut foarte bine...deocamdata suntem o echipa mica, fara experienta...curu in poarta si pasa lunga, si asa avem si rezultate...da-l draq de spectacol ca nu ne trebuie acum.
Bravo baietilor pentru daruire, mie mi-a placut cel mai mult Dina...s-a aparat, s-a batut, a jucat altceva. Gatuso, gol de senzatie, Mircea a jucat pe bune...sa o tinem tot asa!
Thundere, pana la urma "noi suntem Peluza Sud"? Te-ai facut ca nu ma auzi cand te strigam, sau chiar nu auzeai? :)(
Pralea tu nu te mai umfla atat ca oracolul :)( . Intreaba-l pe T@V ca eu i-am zis si minutele, si schimbarile(e drept ca am inversat ultimele 2 goluri dar fu visul putin confuz).
Forza Stiinta!

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 02 Oct 2006, 04:22

E drept ca cei care au tradat o data, vor trada si a doua oara.
Aici solutia este un lot mai numeros si mai valoros, iar atunci cei ce sint singuri pe postul lor nu vor mai "gresi"!
Atitudinea jucatorilor nostri a fost radical schimbata, chiar daca ne-am aparat, iar dupa cum il stiam de nebun pe Fane ca jucator, daca si-a pastrat temperamentul si caracterul din acele vremuri, celor de azi nu le va merge cu el.
Sper alaturi de toti fanii Stiintei ca acesta sa fie un nou inceput, cel bun de data aceasta. o:
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 02 Oct 2006, 07:56

as vrea si eu sa downloadez golurile :)) ..mai ales golul lui Saceanu o:
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 02 Oct 2006, 08:03

@pacala: Cauta-le in semnatura mea. o:

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 02 Oct 2006, 08:10

intra putin pe ym te rog
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 02 Oct 2006, 09:00

ma bucur ca s-a intamplat sa castigam odata cu schimbarea antrenorului!
sper sa o tinem tot asa
bravos!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Mesaj de LUTU » 02 Oct 2006, 09:19

eu sunt ragusit rau de tot :)(
am filmat si incidentul ala cu jandarmii la golul lui Bornescu, o sa-l pun pe undeva
baturam :up:
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Serdar
membru
membru
Mesaje: 151
Membru din: 17 Apr 2004, 11:50

Mesaj de Serdar » 02 Oct 2006, 09:36

Ultrase scrie:am primit cel mai frumos cadou de ziua mea o:
Si eu la fel!
Si mi se intampla aproape in fiecare an...
Vinci per sempre

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 02 Oct 2006, 10:30

Faze de la plecarea mea la meciul de ieri....:
- ies din casa;pe scari la etajul 2 imi aduc aminte ca imi uitai telefonul...ma intorc...ptiu drace zic,incepe rau...
- imi iau telefonul,ies din bloc si cand colo...ma striga memoria:baaa iti uitasi si actele...bun,hai s-o iau din loc,fie ce-o fi...
- ies frumos in bulevard cand,la Muncii la biserica vad de la distanta o inmormantare...aaa,gata acu chiar ma intorc...se lasa cu evenimente la Urziceni...Da hai sa mergem inainte...Vine Tibi ii povestesc si astuia..."hai ba ca io pusai 2 la pariuri si n-avem cum sa pierdem..."

Demaram sa luam si restu baietilor la meci.Pe drum formam o coloana de vreo 8 masini...numai ce-am observat eu...Ajungem in minunatul Urziceni si constat ca nu e chiar atat de mare si frumos pe cat il lauda unii... :)( In 5 minute ajungem la stadion chiar.Ce zic eu 5...3 minute si invadam luminisul ialomitean aflat aici pe post de baza sportiva...Imagine

Mai departe stiti si voi. o:
Last edited by Ruben Navarro on 02 Oct 2006, 16:08, edited 1 time in total.

Maximus

Mesaj de Maximus » 02 Oct 2006, 10:51

Ruben, unde ai stat in Tribuna? Eu am stat in stinga galeriei, dupa cordonul de jandarmi.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 02 Oct 2006, 10:55

Am stat pe mijloc in dreptul portii. :cool:

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 02 Oct 2006, 11:53

FreakBoy scrie:Astazi am jucat mai prost ca la bistrita, sau cu otelul acasa...nu am atacat, si am facut foarte bine...deocamdata suntem o echipa mica, fara experienta...curu in poarta si pasa lunga, si asa avem si rezultate...da-l draq de spectacol ca nu ne trebuie acum.
Pralea tu nu te mai umfla atat ca oracolul :)( . Intreaba-l pe T@V ca eu i-am zis si minutele, si schimbarile(e drept ca am inversat ultimele 2 goluri dar fu visul putin confuz).
Forza Stiinta!
aia o ziceam si eu cu apararea. cat apropo de faza cu oracolul, vezi ca arunc cu vreo 2 genunchi in tine de nu te vezi. m-am specializat in aruncarea la distanta cu genunchiul :lol:
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Închis