Unirea Urziceni - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Urziceniul?

Ce-am facut si anul trecut
45
42%
Egal
20
19%
Ii batem, ca in A nu e ca in B
43
40%
 
Total votes: 108

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 02 Oct 2006, 12:37

Multumesc baietzilor pentru acest cadou! o:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 02 Oct 2006, 12:49

Adevarul e ca Ciungu ala gazar a ghicit rezultatul final, incurcand numa ordinea lor nitzel...
Da oricum, semne bune ale zilei de ieri le prinsese si Navaro care s-a intalnit cu mortu, sau Tibi care pusese 2 solist la pariuri. :)(
Sa vedetzi ce frumos strigau ialomitzenii: HOTII ! HOTII ! HOTII !
Am ras cu ciungu de m-am prapadit :)(

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 02 Oct 2006, 15:51

<<Unirea Urziceni - U Craiova 1-2
A doua victorie pentru Stiinta

Imagine
Unirea Urziceni a pierdut, cu scorul de 1-2 (0-1), primul meci disputat cu Dan Petrescu antrenor principal, în faţa formaţiei Universitatea Craiova, pregătită din această săptămână de Ştefan Stoica. Golurile partidei disputate, duminică, în etapa a X-a a Ligii I, au fost marcate de Aldea '65, pentru Unirea Urziceni, respectiv Săceanu '9 şi Bornescu '48 (penalti). Universitatea obţinuse ultima victorie în Liga I în etapa a III-a, 3-1 cu FC Argeş, iar în ultimele şase partide înregistrase patru înfrângeri şi două remize.

Universitatea Craiova a deschis scorul în minutul 9, când Robert Săceanu l-a surprins pe portarul Cătălin Grigore cu un şut de la 22 de metri, după o aruncare de la margine.

Oaspeţii şi-au dublat avantajul în minutul 48, când portarul Mircea Bornescu a transformat un penalti dictat după ce Nicu l-a faultat în careu pe Baird.

Unirea Urziceni a redus din diferenţă în minutul 65, când Bogdan Aldea a transformat, în stânga lui Bornescu, un penalti dictat după ce tot el fusese faultat în careu de Josh Rose.

În minutul 89, Cornel Dobre (Unirea Urziceni) a executat o lovitură liberă de la 18 metri lateral dreapta, mingea lovind bara din dreapta lui Bornescu, după ce a fost uşor deviată de un jucător craiovean.

Unirea Urziceni: 77. C. Grigore - 16. Nicu (7. Leandro '49), 5. Rohat, 6. Jovanovici, 17. Filatov - 2. C. Dobre, 11. Pojer, 24. Negoiţă, 8. Cr. Constantin (4. Cr. Vlad '55) - 9. Costescu (18. Odoroabă '69), 20. Aldea. Antrenor: Dan Petrescu.

Universitatea Craiova: 23. Bornescu - 29. Gărgălie, 6. Stoica, 4. Mitchell - 18. Dănănae, 15. Gârlă, 8. Săceanu - 9. Baird (11. Fl. Costea '77) - 20. Mihai Dina (10. A. Ionescu '83), 27. Rose - 16. Pârvu (17. Găman '90+3).

Cartonaşe galbene: Rohat '38, Nicu '47, Jovanovici '90+2 / Gărăgălie '32, Săceanu '40, Dănănae '54, Bornescu '55, Rose '65.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de Ovidiu Haţegan, ajutat la cele două tuşe de asistenţii Ionel Popa şi Iulian Radu. Rezervă a fost Mugurel Vădan, iar observatori au fost delegaţi Mircea Cezar Ionescu şi Florin Prunea.

În tribune au fost prezenţi aproximativ 4.000 de spectatori. Echipa Universitatea Craiova a fost încurajată de aproximativ 100 de suporteri.>>sursa: kickeronline.ro

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 02 Oct 2006, 17:55

Ati vazut, oameni buni, ca se poate?! :))

Eu, cu Romania Actualitati langa mine, am tocit covorul, facand ture interminabile. Prea multi nervi, prea multa grija ... pana cand am aflat rezultatul final. A venit mama, speriata, cu ochii mari, sa vada ce-i cu scandalul (a se citi urletele) pe care-l faceam.

Imi venea sa-i fac cinste bunicii, de bucurie.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9784
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 02 Oct 2006, 19:17

ce bine era sa fi aparat bornescu cum a aparat in meciul asta. sau sa nu mai fi luat atitea goluri. cred ca simbata ar fi fost la nationala. asa.....
Am zis!!

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 02 Oct 2006, 19:19

Pai si e rau daca meciul asta a insemnat revenirea la forma care l-a consacrat? :)( Nu, eu zic ca e chiar excelent. Este timp, convocari s-or face si la anu'.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 02 Oct 2006, 19:22

Pacat ca nu a existat interesul ca jucatorii sa traga tare. Ori au vrut sa scape de Stanga ori au facut experiente prea multe cu echipa.

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 02 Oct 2006, 19:24

La cine te referi acum? La jucatori sau la conducere?

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 02 Oct 2006, 19:28

La toata lumea.

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 02 Oct 2006, 19:30

Nu vad cum ar fi putut jucatorii dori sa scape de Ovidiu. In fond, daca s-ar fi pus problema asta, era suficient sa lanseze niste discutii, sa se ajunga la niste acorduri. Ma indoiesc ca le-a trecut asta prin minte ... cred ca-l respecta prea mult pentru una ca asta.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 02 Oct 2006, 19:34

Se vede treaba ca si tu ai o varsta inca frageda... Crede-ma pe cuvant, ca prelungim o discutie care nu-si are rostul.

Sau citeste topicuri mai vechi de pe acest forum...

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 02 Oct 2006, 19:44

Atunci o lasam asa cum este o:

Cat despre varsta frageda ...

1. ai dreptate; dar nu anii conteaza in conditiile date ... cel putin, nu pentru mine. Conteaza tipologia sufleteasca pe care o ai, si eu prefer sa-mi pastrez naivitatea in ceea ce priveste fotbalul, in general. Asta pentru ca sportul asta, daca imi pot permite mie insami sa-i zic asa, inseamna pentru mine mai mult decat isi poate imagina cineva. De aceea, prefer sa ma ascund de multe ori dupa deget. Nu critic arbitrajele decat atunci cand imi sar in ochi, nu acuz jucatorii, pentru ca nu ma pricep la mismasurile de culise, nu contest conducerile, pentru ca nu am vreo treaba cu ele. Ma multumesc sa iubesc oameni, momente, amintiri ... totul. Am crescut cu cartile lui Ioan Chirila, si ale altora precum el.

2. iarta-ma daca te-am jignit cumva; nu aceasta mi-a fost intentia.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 02 Oct 2006, 19:48

1. faci foarte bine ca doresti sa iti pastrezi un suflet pur si nepatat. Asta este genul de oameni de care avem nevoie pentru viitor.
2. nu m-ai jignit. Am vrut decat sa iti explic putine "dedesubturi". Dar hai sa depasim acest moment si sa ne concentram pe viitor ca trecutul e urat si negru.

icinupas
membru
membru
Mesaje: 154
Membru din: 19 Sep 2006, 15:27

Mesaj de icinupas » 02 Oct 2006, 19:51

Asa mai merge. Ma simt mult mai bine acum. Iar gandul ca as putea fi vreodata de folos, chiar si cu o vorba, doua, ma face sa ma simt foarte bine. Nu pot sa contribui la "purificarea" fotbalului romanesc, pot insa sa ma stradui sa-i privesc mai departe latura frumoasa, atata vreme cat vor mai exista oameni care sa-l joace si sa-l inteleaga complet si complex.

Gata cu discutia asta hidoasa :-)

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 02 Oct 2006, 22:22

felicit baietii pt victoria de la urziceni si imi fac mea culpa pty faptul ca am crezut ca vom fi iarasi invinsi! o:
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Închis