FC National-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Credeti ca vom continua seria victoriilor in al 3-lea meci cu Mantzogarul la carma?

Poll ended at 20 Oct 2006, 12:11

Victorie
57
70%
Egal
18
22%
Infrangere
6
7%
 
Total votes: 81

Nerazull

Mesaj de Nerazull » 23 Oct 2006, 02:39

AdrianR scrie:Un rezumat f bun al meciului il gasiti si aici o:
Da, dar de acolo nu il poti downloada, jegosii astia de la GsP si`au facut server de filmulete propriu si nu mai merge VideoDownloader :D

In fine, ce meci...Baird degeaba se bate daca o baga in plasa cu o carca de noroc si odata la 8 etape...nu m`ar deranja modul in care ar da gol daca ar da 1 la 1-2 etape...dar asa e prea penal. Sper sa continue ca sambata. Pe Parvu nu l`am remarcat in meciul asta...Mai tre lucrat putin la mentalitate, ca vad ca iar se baga cu curu`n poarta la sfarsit(mai ales dupa golul alora) dupa ce joaca un meci intreg destul de bine...totusi asta se rezolva in timp.

Remarcabila atitudinea lui Stefan Stoica in timpul meicului de pe banca dar si declaratia dupa meci. Bv Fane !

sorin107

Mesaj de sorin107 » 23 Oct 2006, 09:02

dxtr009 scrie:in afara de partile bune remarcate d toti...sa ramanem realisti cu ceva:
baird,in afara de gol si ocazia de la final+un stop...penal..mereu in umbra fundasului,ratari de div b
gargalie...:-j
parvu..meciul si accidentarea..cica alearga mult..9 ne trebuie atleti sau fotbalisti
in rest,nationalul slab,noi f determinati...panc si linkar[ :)( ]baieti d cuvant
momentan suntem pe 14,cea mai slaba aparare,evolutii fluctuante..echipa creste,raman la parerea k ne trebuie minim3 jucatori ca sa fim cea mai frumoasa echipa din ultimii 15 ani[peste 2 sezoane]
in mare ai dreptate...dar...baird a fost atat de util meciul asta...nu are el finetea unui atacant de clasa, dar are ambitie, are vana mare, si viteza si alearga mult cu ei in spate...in plus, ii hartuieste permanent, si creaza spatii pentru cei care vin din urma...uite golul lui dina si alte cateva faze...

gargalie a fost incredibil de stapan pe el, mai ales ca ala n-a fost postul lui

parvu are calitati foarte bune de fotbalist, are o viteza incredibila...trebuie jucat pe punctele lui forte, si o sa ajute...asta e o parere gresita cum ca ekipa n-are nevoie de atleti...trebuie niste astia ca sa-i alerge tare pe adversari...oricum, toti trebuie sa fie atleti...

remarcatul meu? DINA!!! in sfarsit a fost jucat acolo sa vina cu fata la poarta...are fuleu, tehnica, ambele picioare, si tot ce vrei pentru un fotbalist adevarat...i-a lipsit increderea, ca si tuturor pentru ca stanga ii complexa meci de meci...tipa la ei, nu ii lasa sa se puna in valoare, le interzicea driblingurile si orice manifestari de personalitate proprie...in fine, bine ca s-a terminat...

apararea scartaie...pana revine ciuca...el a fost motorul acolo, tinea in spate toata apararea...l-am vazut aseara pe cannavaro...uite asa il vreau si pe ciuca...are rautate, are forta si o sa fie o piesa grea...dorel stoica si-a mai revenit meciul asta, s-a vazut liberoul adevarat, capul sus, pase bune, diagonale, plus siguranta...velcovici e iesit din forma, dananae cu tupeu acolo, si-a dat drumul la alunecari, si alea alea...mitchell din nou sters si nesigur...

in rest, a cam mers...costea are stofa de fotbalist...pase, pierde greu mingea, e inalt dar totusi mobil, puternic...tot viitorul in fata...

ne trebuie vreo 2-3 jucatori adevarati ca sa emitem pretentii acolo sus in vreo 2 sau 3 ani..in schimb, ne trebuie continuitate cu antrenorul asta, ca merita, si ne trebuie liniste la echipa..asta e ceva ce n-am avut niciodata...toti aurolacii ca solomon si altii ca el incearca sa destabilizeze echipa...eu unul il inteleg pe mititelu ca e suparat...nu ti-e tocmai bine cand ti se urca unu in cap saptamana de saptamana...poate ca si el vrea liniste, pt ca un ingredient foarte important...

ce sa zic...sa le dam iar la moldoveni si sa ne vedem de treaba, caci pana la finalul turului trebuie sa castigam toate meciurile, pentru ca nu mai avem adversari mai puternici ca noi...hai copiii!!!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 23 Oct 2006, 09:13

tocmai am vazut un super rezumat despre stoica incheiat cu un nou episod al marlaniei lui cristescu
intr-un moment de maxima fericire trebuia sa fie si unul care sa dea cu mucii in fasole
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Oct 2006, 09:40

Lasa-l mai, ca da si el un pic de culoare acolo. Cristescu este necesar pentru momentele in care mai ai nevoie de unul care sa faca "dirty jobs". Pentru ca orice s-ar spune la o echipa de fotbal mai exista si astfel de situatii.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 23 Oct 2006, 09:52

e un fel de memeu al nostru
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 23 Oct 2006, 10:00

Exact. Mai tii minte capacul pe care i l-a dat lui Dina? Uite ca in meciul asta i-a prins bine. :laughing:

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 23 Oct 2006, 10:22

dxtr009 scrie:in afara de partile bune remarcate d toti...sa ramanem realisti cu ceva:
baird,in afara de gol si ocazia de la final+un stop...penal..mereu in umbra fundasului,ratari de div b
gargalie...:-j
parvu..meciul si accidentarea..cica alearga mult..9 ne trebuie atleti sau fotbalisti
in rest,nationalul slab,noi f determinati...panc si linkar[ :)( ]baieti d cuvant
momentan suntem pe 14,cea mai slaba aparare,evolutii fluctuante..echipa creste,raman la parerea k ne trebuie minim3 jucatori ca sa fim cea mai frumoasa echipa din ultimii 15 ani[peste 2 sezoane]
Si eu consider ca am avea nevoie de un atacant care sa nu se joace cu ocaziile precum Baird, dar tre sa recunosc ca e util. Grgalie, trecand peste unele stangacii, a jucat f bine, a fost un adevarat mijlocas la inchidere, i-a dat clasa lui Lincar. Cat despre fotbalistii-atleti, ei reprezinta viitorul in fotbal, s-a dus perioada boema cu jucatorii cu glezna fina, (tot respectul pt Lutu, dar...) e vremea gladiatorilor, fotbalul a devenit o lupta.
Nationalul a jucat slab pt ca si noi nu i-am lasat, tactic am jucat perfect, cu un sistem extrem de mobil, in care i-am cam obligat sa trimita mingi lungi, eu zic ca si Mitchell a jucat bine.
Partea asta cu jucatori, e clar ca ne trebuie, trebuie sa ramanem realisti.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 23 Oct 2006, 12:32

daca marca savu ce il mai injurati pe baird
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 23 Oct 2006, 12:51

WhiteBlue4Ever scrie:
AdrianR scrie:Un rezumat f bun al meciului il gasiti si aici o:
la mine e fara sunet :(
Esti praf tu...da drumul la boxe :)(

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 23 Oct 2006, 14:22

Bun tare Panc ala.. :)( Sa-l mai injuram pe Mighty ca nu l-a adus asta vara... Sau ca are ochi buni la transferuri :bad:

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 23 Oct 2006, 14:33

T@V scrie:Bun tare Panc ala.. :)( Sa-l mai injuram pe Mighty ca nu l-a adus asta vara... Sau ca are ochi buni la transferuri :bad:
Nu vreau sa-l scot pe panc pt ca a jucat catastrofal dar nu e asta postul lui.El joaca fundas stanga si sincer acolo chiar avem probleme.Velcovici este complet iesit din forma nici faza defensiva nu o face bine nici aia ofensiva.Ne trebuie ceva jucatori in special pe benzi si la mijlocul terenului.
Vad ca toti zic ca ne trebuie atacant:dar Costea ce e fratilor???Ca e "scula" de fotbalist .
In fine revenind la meci este de departe cel mai bun meci al nostru din Liga 1 la mare concurenta totusi cu cel cu argesul in care am jcuat ff bine.
Am strans din buci la final din cauza lui Baird dar totul e bine cand se termina cu bine
Fortza Stiinta!!!
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 23 Oct 2006, 14:38

La faza golului lui Baird era pozitionat cam central, dar tot pe stanga. Primul gol scrie Panc pe el. Dar poate l-a cumparat Mighty, si noi nu stiam :laughing:

dragos.negru
senior
senior
Mesaje: 489
Membru din: 14 Mar 2006, 21:08

Mesaj de dragos.negru » 23 Oct 2006, 14:39

Chiar daca am castigat si am jucat si bine, nu trebuie sa ne imbatam cu apa rece. Nationalul este o echipa slaba sezonul asta. La fel si Argesul, celalalt meci in care am zburdat. :)(

tre sa o mai iau pe nevasta-mea la meci, ca pana la urma am fost toti 3. striga fiu-meu de mama focului, tot meciul si acum e pe medicamente, ca a dat intr-o mica febra+raguseala
ucv ucv

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 23 Oct 2006, 14:47

Io am ajuns abea la Repriza a 2-a. Eram imbracat de scandal la costum, ma dau jos din taxi si intreb pe jandarmi: Cum ajung si io la Sectorul unde stau Oltenii? Si jandarmu: Prin dreapta va rog, mergeti spre Trib a II-a. Dar puteti ramane si aici, ptr ca aveti si pe aici multi cu Craiova. Bilet nu va mai trebuie la ora asta. Mergeti va rog. :)(
Ce sa mai, cand m-a vazut imbracat de scandal, era ud tot. :laughing:

Io oricum nu cred ca o sa mai vin la meci la costum, deci n-am cum sa mai ajut echipa cu superstitiile astea... Da daca o sa fim la ananghie, o sa vin si la costum, ce dreaq sa fac :laughing:

BALLY

Mesaj de BALLY » 23 Oct 2006, 14:48

Eu zic ca e bine ca am inceput sa castigam. Se vede ca Stefan Stoica este un antrenor bun. Jocul echipei se leaga din ce in ce mai bine. Sunt multumit ca batem echipele cu care ne luptam pentru evitarea retrogradarii. Sincer, nu ma suparam daca ne batea Rapidul in conditiile in care bateam Vasluiul si Iasiul.
Despre Baird, eu am incredere in continuare in el. Mi se pare totusi un atacant care ar trebui sa joace foarte mult fara minge pentru a crea culoare celorlalti manji. Daca si marcheaza, e OK. Mi s-a parut mai mre ratarea lui Parvu decat cea a lui Baird.
Nu stiu cat de tare s-a accidentat Costea. Ar fi pacat sa stea pe tusa din cauza asta pentru ca este unul dintre ei mai buni jucatori ai echipei in acest moment.
In plus, E MINUNAT ca am ineput sa avem si noroc.
ucv ucv ucv ucv

Închis