Ceahlaul-"U" Craiova(Cupa Romaniei)

Moderator: grup_moderatori

Închis

Credeti ca este bine sa luptam pe doua fronturi, Cupa si Liga 1?

Poll ended at 25 Oct 2006, 14:35

Da
56
79%
Nu
15
21%
 
Total votes: 71

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 26 Oct 2006, 09:11

E o victorie cu atat mai mare cu cat plaiesii erau datori sa ne arda, ca sa isi ia revansa.
Inca odata BRAVO !!! Baeti. Thank You FANE !!!
Imagine

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Mesaj de lebowski » 26 Oct 2006, 09:43

BluBoy scrie:mi se pare cam penala faza cu pooopooopooooopo. norocu nostru ca nu pot aia sa cante taranii din oltenia canta white stripes seven nation army, ca dureaza prea mult. taranii din romania canta scooter cu maria. mare pacat ca am uitat melodii misto si de traditie si ca ne indreptam sper o romanizare a peluzei
aplauda aplauda good point! n-am nimic cu refrenul white stripes, chiar suna misto, dar deja e preluat de toate galeriile din Buc. noi trebuie sa ne pastram identittatea si in tribuna, nu sa imitam ca oile/javrele tot ce fac altii p-afara.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 26 Oct 2006, 10:28

lebowski scrie:
BluBoy scrie:mi se pare cam penala faza cu pooopooopooooopo. norocu nostru ca nu pot aia sa cante taranii din oltenia canta white stripes seven nation army, ca dureaza prea mult. taranii din romania canta scooter cu maria. mare pacat ca am uitat melodii misto si de traditie si ca ne indreptam sper o romanizare a peluzei
aplauda aplauda good point! n-am nimic cu refrenul white stripes, chiar suna misto, dar deja e preluat de toate galeriile din Buc. noi trebuie sa ne pastram identittatea si in tribuna, nu sa imitam ca oile/javrele tot ce fac altii p-afara.
pai ei ne imita pe noi
cred ca la craiova s-a auzit pt prima data

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Oct 2006, 12:12

Ultrase scrie:
lebowski scrie:
BluBoy scrie:mi se pare cam penala faza cu pooopooopooooopo. norocu nostru ca nu pot aia sa cante taranii din oltenia canta white stripes seven nation army, ca dureaza prea mult. taranii din romania canta scooter cu maria. mare pacat ca am uitat melodii misto si de traditie si ca ne indreptam sper o romanizare a peluzei
aplauda aplauda good point! n-am nimic cu refrenul white stripes, chiar suna misto, dar deja e preluat de toate galeriile din Buc. noi trebuie sa ne pastram identittatea si in tribuna, nu sa imitam ca oile/javrele tot ce fac altii p-afara.
pai ei ne imita pe noi
cred ca la craiova s-a auzit pt prima data
ba mie mi se pare cam penala faza cu popoopoo....am ras de aia de la Steaua cu dab dab dab si o luam pe urma lor ?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 26 Oct 2006, 12:28

meciul sta a adus o proba de maturitate a echipei noastre, care a reusit sa revina de la 0-1. Sunt sigur ca suntem pe un drum bun. Sa speram s nu ne abatem de la el. o:

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 26 Oct 2006, 12:37

stuparu_alexandru scrie:
Ultrase scrie:
lebowski scrie:
aplauda aplauda good point! n-am nimic cu refrenul white stripes, chiar suna misto, dar deja e preluat de toate galeriile din Buc. noi trebuie sa ne pastram identittatea si in tribuna, nu sa imitam ca oile/javrele tot ce fac altii p-afara.
pai ei ne imita pe noi
cred ca la craiova s-a auzit pt prima data
ba mie mi se pare cam penala faza cu popoopoo....am ras de aia de la Steaua cu dab dab dab si o luam pe urma lor ?
Noi avem imn, avem ce canta! Nu ne trebuie popopo sau altceva.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 26 Oct 2006, 12:54

corect. si am impresia ca intr-o mare dorinta de romanizare a peluzei s-au uitat unele cantece ca : toata lumea ne stie, suntem leii din banie. cantecul acela cu : in orasul de pe jiu, o echipa mare stiu. mai sunt cateva dar nu mai imi amintesc acum sa va zic. oricum in strainatate daca tot vrem sa copiem cu desavarsire, cantecele vechi sunt pastrate si cantate, se pune baza mai mult pe traditie si pe vechime decat pe behaileli si alte pam pam bam buf huf puf. eu zic ca jumate din peluza nici nu stie cine canta melodia originala, dar ce conteaza daca imitam occidentu
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 26 Oct 2006, 13:11

s-au uitat ceva cintece .....poate o sa se mai auda in peluza
oricum noi din acel sa ai zic cintec nu am facut imn.....e pur si simplu un refren
mie personal imi place

R.E.N.
fanatic
fanatic
Mesaje: 1572
Membru din: 18 Feb 2006, 13:33

Mesaj de R.E.N. » 26 Oct 2006, 14:17

Hai ma, nu mai exagerati. Noi nu popopopaim dupa goluri si nici nu avem seven nation army ca imn. E o chestie care suna bine, si pe langa ea oricum mai avem "melodii" formate din onomatopee, asa ca nu vad care ar fi problema. E foarte fain ca au inceput sa se cante in peluza pe langa astea si imnurile echipei, ceea ce acum 3-4 ani nu auzeai, asa ca nu mi se pare ca am incepe sa imitam bucurestiu.
Albastrul din inimile noastre este mai mare decat al cerului si al marilor la un loc!

dragos.negru
senior
senior
Mesaje: 489
Membru din: 14 Mar 2006, 21:08

Mesaj de dragos.negru » 26 Oct 2006, 15:27

Universitatea iarasi in Urna B.
FRF a stabilit componenta urnelor pentru tragerea la sorti a optimilor de finala ale Cupei Romaniei, extragere ce va fi efectuata luni, incepand cu ora 13.00 si va fi transmisa in direct de postul de televiziune Antena3.
Universitatea Craiova a fost repartizata in Urna B alaturi de Poli Timisoara, Poli Iasi, FC Arges, Unirea Urziceni, Otelul Galati, Pandurii Tg Jiu, UTA.
Urna A, a echipelor considerate cap de serie este formata din Steaua, Rapid, Dinamo, CFR Cluj, FC National, Farul Constanta, iar in Urna C se vor afla echipele din Liga a II-a, FC Caracal si Apulum Alba Iulia
Imperecherea echipelor va avea loc in felul urmator: 2 echipe din Urna A cu cele 2 echipe din Urna B. Celelalte 4 echipe din Urna A cu alte 4 echipe din Urna B, urmand ca ultimele 4 echipe ramase in Urna B sa formeze celelalte 2 partide ale optimilor.
Toate partidele netelevizate vor incepe la ora 13.00 si se vor juca pe 7 si 8 noiembrie, in sistem eliminatoriu, pe teren neutru.

gothico

Mesaj de gothico » 26 Oct 2006, 20:25

DoRyN scrie:
gothico scrie:Eu nu inteleg ce e cu acel articol denigrator la adresa lui Mititelu de pe prima pagina a acestui site :-(
Omul chiar pune suflet, la rezumatele de la stirile sportive am vazut cum ii reprosa vehement la telefon arbitrajul unui personaj inalt de la FRF (poate chiar Sandu), la genul "imi pare rau ca te-am votat". Pe urma am fost arbitrati corect.
Chiar nu pricep ce aveti cu el.
Asteptam o oda pentru Mititelu de la tine si o punem pe prima pagina.
Editorialul este scris de un suporter ca si tine, asta nu insemana ca trebuie sa fii de acord cu el, gazduim toate ideile si facem nici un partizanat.
Mersi. Rezist la ironie.
S-ar putea sa nu fie o oda, ci o carte. Si nu despre Mititelu, ci despre Universitatea Craiova. Putina rabdare, pana la anu'. o:

dragos03

Mesaj de dragos03 » 26 Oct 2006, 22:01

Vad ca apararea s-a descurcat si fara Dorel Stoica, cu un cuplu de fundasi centrali Mitchell-Gargalie, asta e foarte bine. Un tanar australian de care nu auzise nimeni si un jucator venit din Divizia C au facut fata unor atacanti "cu experienta in Divizia A".

Am o intrebare pentru cei care au fost la meci: cum a jucat Velcovici? A mai gafat si in meciul asta? Nu de alta dar Velcovici pare a fi singurul jucator care dupa venirea lui Stoica joaca la fel de slab cum o facea si pe vremea lui Stanga. Sper sa-si revina si el.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 26 Oct 2006, 22:18

Stie cineva unde se pot vedea golurile din Cupa?
dragos.negru scrie:Universitatea iarasi in Urna B.
FRF a stabilit componenta urnelor pentru tragerea la sorti a optimilor de finala ale Cupei Romaniei, extragere ce va fi efectuata luni, incepand cu ora 13.00 si va fi transmisa in direct de postul de televiziune Antena3.
Universitatea Craiova a fost repartizata in Urna B alaturi de Poli Timisoara, Poli Iasi, FC Arges, Unirea Urziceni, Otelul Galati, Pandurii Tg Jiu, UTA.
Urna A, a echipelor considerate cap de serie este formata din Steaua, Rapid, Dinamo, CFR Cluj, FC National, Farul Constanta, iar in Urna C se vor afla echipele din Liga a II-a, FC Caracal si Apulum Alba Iulia
Imperecherea echipelor va avea loc in felul urmator: 2 echipe din Urna A cu cele 2 echipe din Urna B. Celelalte 4 echipe din Urna A cu alte 4 echipe din Urna B, urmand ca ultimele 4 echipe ramase in Urna B sa formeze celelalte 2 partide ale optimilor.
Toate partidele netelevizate vor incepe la ora 13.00 si se vor juca pe 7 si 8 noiembrie, in sistem eliminatoriu, pe teren neutru.
Din Urna A ar fi bine sa jucam cu Nationalul iar din Urna B nu conteaza! :-D

Eu cred ca vom pica tot cu Nationalul. :-)

vasi_florescu
suporter
suporter
Mesaje: 617
Membru din: 27 Dec 2003, 17:28

Mesaj de vasi_florescu » 26 Oct 2006, 23:53

Eu cred ca vom juca cu Steaua,Dinamo sau Rapid in optimi.Ar fi mai bine decat sa jucam intr-o dubla mansa cu ele,iar un alt motiv ar fi acela ca prefer sa le intalnim cat suntem pe val.
ROMANI PRIN NASTERE,OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 27 Oct 2006, 00:20

mi-e teama ca o eventuala infringere in fata unei echipe din primele 3 sa nu ii afecteze pe baieti. de aceea as prefera pe ei sa ii intilnim dupa etapa asta de cupa romaniei. desi noi acum sintem in forma, steaua nu prea e...dinamo ce mai misca. insa oricare ar veni... ucv ucv
Am zis!!

Închis