Jiul Petrosani-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Jiul ?

Poll ended at 03 Noi 2006, 19:36

Victorie
58
83%
Egal
9
13%
Infrangere
3
4%
 
Total votes: 70

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 06 Noi 2006, 22:28

<<Invincibili
Sami Tamaş (Petroşani)

Oltenii au ajuns la al cincilea meci fără înfrîngere cu Ştefan Stoica pe bancă. Craiova e pe val. Venirea lui Ştefan Stoica la echipă a avut efectul dorit de Adrian Mititelu. Echipa joacă bine, dar, mai important, cîştigă puncte. Exact ce le lipsea oltenilor. Stoica a adus în Bănie bucuria fotbalului cu zîmbetul pe buze, ceea ce în perioada Stîngă lipsea cu desăvîrşire. Meciul de la Petroşani nu a început însă cum şi-ar fi dorit juveţii. Pe un teren plin de noroi, Baird şi compania nu au contat în prima repriză. Găldean a avut şansa deschiderii scorului, dar şutul său de la 8 metri a fost blocat excelent de Bornescu (15). A urmat o dominare sterilă a petroşănenilor, dar şutul lui Ciprian Petre nu i-a dat emoţii lui "Pepe". "Minerii" au revenit hotărîţi de la cabine. Antrenorul gazdelor a trimis pe teren încă un atacant, pe Vrăjitoarea, dar acelaşi Bornescu s-a apărat bine în faţa lui Ciprian Petre (46). Craiova şi-a impus tactica impusă de Stoica: apărare exactă şi contraatacuri rapide. În urma unei astfel de faze, Velcovici a marcat primul său gol în Liga 1, după o cursă pe dreapta a lui Pîrvu (54). Tot Pîrvu l-a executat pe Mulţescu cu un lob superb (78) şi părea că oltenii nu mai au emoţii. Jiul a sperat pe final după reuşita lui Drida (83), dar "minerii" nu au putut mai mult decît golul de onoare.

Velcovici (stînga, în duel cu Pîcleşan) a fost cel care a deschis balul, marcînd pentru 0-1
6 noiembrie 2006
>>sursa: GSP.ro

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 07 Noi 2006, 11:20

eu zic ca in curand o sa instrainam de tot peluza. de ce nu se mai canta vechile cantece???
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

anca30

Mesaj de anca30 » 07 Noi 2006, 12:03

DoRyN scrie:Credeam ca baietii destepti stiu sa foloseasca butonul Imagine. M-am inselat.
Tu chiar crezi ca ei sunt chiar asa destepti,este mai usor sa jigneasca o doamna si sa scrie vorbe obscene,rusine. ucv

anca30

Mesaj de anca30 » 07 Noi 2006, 12:05

Cine sa cante,multi vin la stadion pentru bataie si scandal. ucv

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 07 Noi 2006, 12:16

anca30 scrie:Cine sa cante,multi vin la stadion pentru bataie si scandal. ucv
da de unde sti tu ?

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 07 Noi 2006, 12:20

Ultrase scrie:
anca30 scrie:Cine sa cante,multi vin la stadion pentru bataie si scandal. ucv
da de unde sti tu ?
chiar asa. de unde stii tu? eu am fost la aproape toate meciurile echipei si nu m-am dus ptr "bataie si scandal". m-am dus pentru a incuraja echipa. daca nu stii nu-ti da cu parerea o:
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 07 Noi 2006, 12:23

ii place sa vb aiurea in tramvai, poate se alege si ea cu vreunu de o agata sa o duca la tradati in dragoste :lol: :lol: :lol:
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

anca30

Mesaj de anca30 » 07 Noi 2006, 12:23

Ultrase scrie:
anca30 scrie:Cine sa cante,multi vin la stadion pentru bataie si scandal. ucv
da de unde sti tu ?
Cred ca nu ai tu ani,la cate meciuri merg eu la =stadion=,plus in deplasari.De mica ma lua tata cu el pe stadion,asa ca stiu mai multe ca tine. ucv ucv

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 07 Noi 2006, 12:26

anca30 scrie:
Ultrase scrie:
anca30 scrie:Cine sa cante,multi vin la stadion pentru bataie si scandal. ucv
da de unde sti tu ?
Cred ca nu ai tu ani,la cate meciuri merg eu la =stadion=,plus in deplasari.De mica ma lua tata cu el pe stadion,asa ca stiu mai multe ca tine. ucv ucv
:laughing: tare asta

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 07 Noi 2006, 12:27

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: ultrase iti de-te fummmm
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 07 Noi 2006, 12:28

BluBoy scrie::laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: ultrase iti de-te fummmm
asa mor daca stiu ce sa raspund :laughing: :laughing:

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 07 Noi 2006, 12:36

anca30 scrie:
Ultrase scrie:
anca30 scrie:Cine sa cante,multi vin la stadion pentru bataie si scandal. ucv
da de unde sti tu ?
Cred ca nu ai tu ani,la cate meciuri merg eu la =stadion=,plus in deplasari.De mica ma lua tata cu el pe stadion,asa ca stiu mai multe ca tine. ucv ucv
si ai stat in tribuna nu in peluza. si ai citit ca x si cu y s-au luat la bataie dupa meci sau abia au asteptat meciul ca sa se bata.
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 07 Noi 2006, 12:48

TIBI scrie:
anca30 scrie:
Ultrase scrie: da de unde sti tu ?
Cred ca nu ai tu ani,la cate meciuri merg eu la =stadion=,plus in deplasari.De mica ma lua tata cu el pe stadion,asa ca stiu mai multe ca tine. ucv ucv
si ai stat in tribuna nu in peluza. si ai citit ca x si cu y s-au luat la bataie dupa meci sau abia au asteptat meciul ca sa se bata.
eu cred altceva....a stat la trb 1 si a vazut cum ne bucuram la gol si a crezut ca ne batem
sau mai este o posibilitate...sa nu se aud ce cintam pina la trb 1

anca30

Mesaj de anca30 » 07 Noi 2006, 12:51

@Tibi,nu are importanta unde stau eu si ce fac eu.Este normal sa stau ferita de galerie,ai vazut si tu cate se intampla pe stadioane.Ce vrei sa fac eu ca femeie,sa ma bat cu barbati.Se stie clar si se vede ca anumite persoane din galerie incep scandalul.Ce vrei sa-mi arati tu mie,in galerie sunt numai persoane===,hai fi sincer si recunoaste singur acest lucru.De cate ori a fost suspendat =stadionul= nostru din cauza unor elemente care nu au nicio legatura cu fotbalul.Eu unde traiesc in padure sau sunt venita dupa alta planeta.Ai vazut cum sta lumea inainte de meci si bea cate 3-4 pahare de vin etc,sa prinda curaj. ucv ucv ucv

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 07 Noi 2006, 12:53

nu le bea nimeni ca sa prinda curaj. le bem ca sa ne creasca efervescenta si cand ne intoarcem acasa la sotiile si la gagicile noastre sa le aratam cat de bucurosi suntem ca a batut craiova.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Închis