Universitatea - Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca va fi rezultatul meciului cu Poli Timisoara ?

Poll ended at 12 Noi 2006, 22:56

Victorie
44
68%
Egal
10
15%
Infrangere
11
17%
 
Total votes: 65

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 14 Noi 2006, 21:48

Che Guevara scrie:1. Eu nu vorbesc de Charlie aici. Ce am cu el o sa clarificam noi 2 personal.
2. Cum impaci legionarii, religia si porcaiala pe care ati facut-o la meciu cu Poli Timisoara in acelasi timp?
3. Crezi tu ca la fel ar fi procedat Corneliu Zelea Codreanu? Ar fi luat o portavoce si ar fi injurat Timisoara si pe locuitorii ei?

Parerea mea este ca sunteti niste ipocriti fara limite. Si tu si toti cei care ati reactionat in acest fel la meciul ala.
textul de pe site dateaza de cand era SIMA la noi .. e faciut de el textul si se stie afinitatea lui pentru legionari
1)tu ai vb de charlie cu 2 replici mai sus .

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 14 Noi 2006, 21:49

U scrie:
Che Guevara scrie:@sezione: poti intra in orice bar din tara asta doresti. Asta e un drept al tau atata timp cat nu incalci libertatile altcuiva.

Dar nu ai dreptul sa injuri ca la usa cortului folosind o portavoce pe stadion sau folosind un telefon. Asta nu este o infractiune dar este impotriva moralei. Nu uita ca pe site-ul Sezione se aduce in discutie miscarea legionara din Romania care punea foarte mare pret pe religie. Dupa cum stim religia se opune in mod evident injuraturilor de orice fel. Cum impaci toate aceste lucruri?
nu iti poate raspunde mah!trebuie sa ii dicteze charlie raspunsu! intre ei si postasu(care prin deplasari se ducea la suporterii STIINTEI sa le ia banii ) nu e nicio diferenta!ceea ce au facut ei duminica li se pare ceva normal! daca erati mai presus de timisoreni nu ii injurati doar incurajati echipa!
gata imi dicta charlie si postasu mesajul . :-x

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2006, 21:57

sezione scrie:textul de pe site dateaza de cand era SIMA la noi .. e faciut de el textul si se stie afinitatea lui pentru legionari
Si daca nu mai e SIMA, banuiesc ca textul a ramas valabil din moment ce il pastrati acolo.
sezione scrie:tu ai vb de charlie cu 2 replici mai sus .
Ce a fost mai inainte am rezolvat prin telefon.

Acum nu te mai lega de altceva decat mesajele actuale si gaseste un raspuns la intrebarea mea.

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 14 Noi 2006, 22:00

Che Guevara scrie:
sezione scrie:textul de pe site dateaza de cand era SIMA la noi .. e faciut de el textul si se stie afinitatea lui pentru legionari
Si daca nu mai e SIMA, banuiesc ca textul a ramas valabil din moment ce il pastrati acolo.
sezione scrie:tu ai vb de charlie cu 2 replici mai sus .
Ce a fost mai inainte am rezolvat prin telefon.

Acum nu te mai lega de altceva decat mesajele actuale si gaseste un raspuns la intrebarea mea.
Dupa cum bine vezi multe din sectiunile site-ului nu merg si nici actualizat nu e pentru ca lucrez la el . o:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2006, 22:08

Halal raspuns.

Stai ca pun intrebarea mai clar ca sa primesc un raspuns relevant:
1. Este normal sa injuri la portavoce atunci cand echipa are nevoie de incurajari pentru a egala?
2. Este moral sa te proclami lider de brigada si sa nu tii cont de dorintele sau parerile celorlalti membrii ai brigazii pe care o conduci cu de la tine putere?
3. Esti ultras atunci cand preferi sa transmiti amenintari prin intermediari in loc sa spui unei persoane verde in fata ce te deranjeaza la ea?
4. Mai aveti sau nu legaturi cu miscarea legionara?
5. Face Sezione Ultra' politica?
6. Are ce cauta politica in Peluza Sud?
7. Este corect sa sariti toata brigada pe dxtr pentru ca a afisat un banner in peluza?
8. Exista sau nu membri ai SU care trag pe nas? Adica prizeaza cocaina. Adica se drogheaza.

Sper ca am fost cat se poate de clar de data asta.

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 14 Noi 2006, 22:18

1)asta se intamplapeste tot in lume
2)nu sa proclamat lider ci chiar e lider , e respecat de toti asa ca ciocu mic
3)te-a sunat sa va intalniti ... si ai dat-o in vrajeli ca esti plecat din oras
4)ca in orice brigada unii o accepta altii nu
5)Brigada NU
6)Ca grup nu , ca persoane e treaba lor
7)Nu a sarit toata brigada
8)Nu cred ca e problema ta sau a cuiva .. atata timp cat nu trage pe banii tai si pe sanatatea sa .. suntem flatati ca ne duci grija

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2006, 22:32

1. nu te-am intrebat unde se intampla. Te-am intrebat daca e normal sau nu.
2. a fost vreun vot undeva si nu am aflat eu de el?
3. chiar eram plecat din oras.
4. aici nu merge cu unii da si altii ba. Ori sunteti cu ei ori sunteti impotriva lor. Parca asa spuneau "camasile verzi": "Cine nu e cu noi e impotriva noastra".
5. Daca birgada nu face politica de ce v-au deranjat adevarurile scrise de dxtr pe mesajul ala? Nu cumva din cauza ca asteptati un sediu de la primar?
6. Este singura intrebare la care ai raspuns concis.
7. Bine, or mai fi ramas cativa pe la Craiova. Si normal ca aia nu puteau sari pe dxtr la Bistrita. Dar parca codul ultras spune ceva de 1 la 1. Nu 50 pe 1.
8. Nu e problema nimanui ce fac baietii cu sanatatea lor, dar asta nu inseamna ca e cazul sa ne dam "ingerasi" cand noi stim foarte bine de ce suntem in stare.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 14 Noi 2006, 22:34

da` vb aia, che... nu va intalniti voi in particular si discutati ce`aveti de discutat?... ca nu shade frumos pe forum :)(
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2006, 22:36

@White: Nu. Pentru ca pe forum mai citesc si altii si is dau seama cu cine au de-a face. Nu de alta dar am spus mai sus ca daca tot pretindem echipei sa faca performanta ar trebui sa ne pretindem si noua sa fim ceea ce ne lauda ca suntem. Nu?

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 14 Noi 2006, 22:40

asa ar trebui... da` fiecare are greselile lui si eu si tu si chalry si site si toata lumea... nu e om sa nu greseasca
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2006, 22:44

Ma bucur ca macar tu ai inceput sa inteleg ce ma chinui eu sa explic pe aici.

Daca toti gresim ce-ar fi sa incepem sa recunoastem atunci cand gresim si sa cautam sa gresim mai rar pe viitor? Nu crezi ca s-ar mai schimba in bine lucrurile atunci?

Makiaveli
junior
junior
Mesaje: 50
Membru din: 01 Iun 2005, 16:12

Mesaj de Makiaveli » 14 Noi 2006, 22:53

anca30 scrie:@Makiaveli,ai grije ca mergi prea departe in tot ce spui tu,faptul ca ai dreptate si ce crezi tu despre noi te inseli amarnic.Te-au bagat in seama prea mult unele persoane de pe acest forum,tu ai dreptate in felul tau; iar ei au in felul lor.Daca ai chef de cearta si de vorbe goale, dute la tine pe forum si discuta ce vrei tu.Nu incerca sa arunci cu noroi in =galeria= noastra fara niciun motiv,lumea stie prea bine ce este intre galeria voastra si a noastra.Termino cu intepaturile si vorbele pe care l-e scri aici pe acest forum,daca vrei sa fi respectat de noi,respecta si tu l-a randul tau.Este normal ca tu ai sa vorbesti frumos de =poli= si ei sa vorbeasca de =craiova= este ceva logic si normal.Ai mare grije sa nu crezi ca toata lumea este proasta si tu esti destept.Daca te consideri un suporter adevarat a lui =poli= te rog sa dovedesti acest lucru,un suporter adevarat nu sta pe net.si se cearta cu lumea pe ce a zis x,y,z.Arata tu ca esti civilizat si ai o mentalitate mai buna ca ei,daca ai pretenti la tine.mersi ca mai inteles. ucv ucv ucv
draga mea, eu te inteleg perfect pe tine, problema e ca tu nu m-ai inteles pe mine, eu doar am relatat cele intamplate , o zi buna

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 14 Noi 2006, 22:54

stii tu cum e la treaba cu recunoscutu`... mai intervine si orgoliu` dus la extrem care e specific olteanului... si care te cam impiedica sa recunosti cand gresesti...

cu charly... acu-i parerea omului cu anti-tm... si pe chalry chiar l`am observat mai de mult ca nu era asa de "indragostit" de timisoara cum eram majoritatea la o anumita perioada cand ne bateau banatenii cu 2-1... nici la 1-1 dupa un an... e parerea omului... uite eu nu i`am suportat niciodata pe rapidisti si eram pr cu ei la un moment dat... eu nu intelegeam aceasta prietenie... poate ca atunci ma aflam in postura lu` chalry de acu`, bine la o scara mult mai mica ca eu nu dau tonu` la nici o brigada in PS...

nu iau apararea la nimeni, nici nu il cunosc pe chalry personal... asta ca sa fie clar... ca a gresit el sau nu, putem discuta, dar fara cearta, nu?
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Noi 2006, 22:59

Nu cred ca eu m-am certat vreodata cu cineva. De fiecare data am fost calm si am vorbit pe un ton civilizat.

Din pacate astia care nu-si vad defectele si dau apoi vina pe orgoliu sunt si cei are sar la scandaluri la si la ceartra primii. Daca m-ai cunoaste ai sti ca eu sunt un om extraordinar de calm si ca e cam greu sa ma enerveze ceva sau cineva. Dar sa nu divagam...

Nu era momentul ca la meciul ala sa injuram adversarul (prea putin are legatura cine a fost adversarul in acel meci) cand echipa noastra avea nevoie sprijin pentru egalare. Asta e esenta problemei si sper sa nu se mai repete.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2858
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 14 Noi 2006, 22:59

Makiaveli scrie:
anca30 scrie:@Makiaveli,ai grije ca mergi prea departe in tot ce spui tu,faptul ca ai dreptate si ce crezi tu despre noi te inseli amarnic.Te-au bagat in seama prea mult unele persoane de pe acest forum,tu ai dreptate in felul tau; iar ei au in felul lor.Daca ai chef de cearta si de vorbe goale, dute la tine pe forum si discuta ce vrei tu.Nu incerca sa arunci cu noroi in =galeria= noastra fara niciun motiv,lumea stie prea bine ce este intre galeria voastra si a noastra.Termino cu intepaturile si vorbele pe care l-e scri aici pe acest forum,daca vrei sa fi respectat de noi,respecta si tu l-a randul tau.Este normal ca tu ai sa vorbesti frumos de =poli= si ei sa vorbeasca de =craiova= este ceva logic si normal.Ai mare grije sa nu crezi ca toata lumea este proasta si tu esti destept.Daca te consideri un suporter adevarat a lui =poli= te rog sa dovedesti acest lucru,un suporter adevarat nu sta pe net.si se cearta cu lumea pe ce a zis x,y,z.Arata tu ca esti civilizat si ai o mentalitate mai buna ca ei,daca ai pretenti la tine.mersi ca mai inteles. ucv ucv ucv
draga mea, eu te inteleg perfect pe tine, problema e ca tu nu m-ai inteles pe mine, eu doar am relatat cele intamplate , o zi buna
Degeaba ii mai zici o zi buna, gata nu mai ai scapare. :)(

Închis