UTA - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu UTA?

Victorie, sa avem o iarna linistita.
35
49%
Egal, si incheiem turul cu capul sus.
23
32%
Infrangere, pentru ca avem multi absenti.
13
18%
 
Total votes: 71

dragos03

Mesaj de dragos03 » 27 Noi 2006, 23:38

Delegarea acestui arbitru a fost de neinteles, era clar ca o sa fie contestat indiferent de rezultat. Daca dadea penalty la faza cu Baird, sunt convins ca cei de la UTA ar fi zis ca n-a fost nimic si ca ala a tinut cu noi ca sa compenseze faptul ca ne-a furat in meciul cu Poli Iasi.

In orice caz, am vazut faza la TV si a fost penalty clar.

Eu nu am vazut meciul dar nu prea inteleg de ce Baird e acuzat de infrangere in stirea de pe prima pagina. Din comentariu se intelege ca el a creat toate fazele periculoase si a ratat cateva dintre ele. Asta inseamna ca daca nu juca nu aveam poate nici o ocazie de gol. Nu inteleg de ce ar fi tocmai Baird marele vinovat. Mai vinovati sunt cei care au fost pe teren dar nu au amenintat poarta aradenilor in nici un fel.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 28 Noi 2006, 02:32

dragos03 scrie:Eu nu am vazut meciul dar nu prea inteleg de ce Baird e acuzat de infrangere in stirea de pe prima pagina. Din comentariu se intelege ca el a creat toate fazele periculoase si a ratat cateva dintre ele. Asta inseamna ca daca nu juca nu aveam poate nici o ocazie de gol. Nu inteleg de ce ar fi tocmai Baird marele vinovat. Mai vinovati sunt cei care au fost pe teren dar nu au amenintat poarta aradenilor in nici un fel.
nu le-a creat el de la cap la coada... ideea e ca daca aveam pe altu` poate veneam cu 3 puncte...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Mesaj de SLH » 28 Noi 2006, 14:48

Am parearea asta de cand s-a mutat aek la timisoara, si am devenit sigur in momentul in care ni s-a strigat b-ul pe stadion la ei si dupa ce a fuzionat uta cu salonta. Oricum charlie stirga timisoara e c***a tarii nu banatul.
ucv

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 28 Noi 2006, 15:10

Deci din clipa in care un stadion intreg a strigat SERIE B SERIE B ce respect sa mai ai fata de ei? Ce daca au scandat Stiinta, Stiinta acum...au lins unde au scuipat
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 28 Noi 2006, 16:33

Foarte bine. Fiecare cu ideile sale, insa violenta nu poate fi justificata in nici un fel. Strigam, vorbim dar in momentul in care se ajunge la injuraturi sau la bataie atunci cineva chiar are o problema.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 28 Noi 2006, 16:34

drejania scrie:Deci din clipa in care un stadion intreg a strigat SERIE B SERIE B ce respect sa mai ai fata de ei? Ce daca au scandat Stiinta, Stiinta acum...au lins unde au scuipat
unde ai auzit tu un stadion intreg cantand serie B serie B
la timisoara au fost doar cativa suporteri din tribuna I, din astia de care vem si noi, se se afle si ei in treaba
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 28 Noi 2006, 18:08

drejania scrie:Deci din clipa in care un stadion intreg a strigat SERIE B SERIE B ce respect sa mai ai fata de ei? Ce daca au scandat Stiinta, Stiinta acum...au lins unde au scuipat
Exagerezi! A strigat la ei tot stadionul, cum a strigat şi la noi tot stadionul "mooye Timişoara!". Ai fost acolo? :(
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 28 Noi 2006, 18:11

@perspico: Pai eu si cu prietenii mei nu am strigat asta. Cei de la Ultras am vazut ca nu au strigat si nici tribuna a doua nu s-a omorat sa injure Timisoara.

Tu ai fost la meci?

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 28 Noi 2006, 18:16

Che Guevara scrie:@perspico: Pai eu si cu prietenii mei nu am strigat asta. Cei de la Ultras am vazut ca nu au strigat si nici tribuna a doua nu s-a omorat sa injure Timisoara.

Tu ai fost la meci?
Am fost şi am fost chiar indignat că unii strigau aşa ceva. Eu chiar asta voiam să reliefez de fapt, că au fost puţini şi la noi cum cred că au fost şi la ei. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 28 Noi 2006, 19:55

@drejania & perspico: Corect. Asta e adevarul.

PS. La urmatorul mesaj off-topic o sa inchid topicul, pentru ca vad ca nu vreti sa mai discutati despre acest meci, ci despre altceva.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 28 Noi 2006, 22:50

eu unu stiu ca timisoara mue timisoara a strigat doar charlie si cu cativa pusti de deasupra lui care nu stiu decat sa faca ce le cer aia de jos, pusti fara personalitate. eu nu am mai auzit in rest sa strige lumea. deci doar charlie a strigat din sezione
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

anca30

Mesaj de anca30 » 29 Noi 2006, 03:29

Ce bine am pus 1 solist,eram sigura ca o sa pierdem;ce vis urat pt.mine=== ucv

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 29 Noi 2006, 11:07

Nici nu s-a auzit in galeria lui Poli, timisorenii au aflat de pe forumul CVUCS de la unul de aici, urat zau asa. Doar cativa din Sezione au scandat la adresa Timisoarei, nu un stadion intreg cum insinueaza cineva aici. Eram pe pista de atletism, in spatele portii lui Popa, si s-a auzit foarte putin. Pe cand la Timisoara toata tribuna I a scandat SERIE B SERIE B, au inceput si cei de la Tribuna a II-a...asta n-am sa uit niciodata
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Mesaj de SLH » 29 Noi 2006, 17:19

Are cineva poze de la meci??? Daca da sa le puna sa le vedem si noi.
ucv

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 30 Noi 2006, 10:28

stiu ca sunt off topic dar trebuie sa o spun
sotia mea a stat in tribuna a 2-a impreuna cu un prieten de familie ( la meciul de la timisoara ), iar acolo nu s-a strigat, iar in tribuna 1 cateva grupuri razlete

asa ca va rog, fiti corecti, nu exagerati
Last edited by zolo on 30 Noi 2006, 21:26, edited 1 time in total.
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Închis