FC Vaslui-"U" Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Vaslui ?

Poll ended at 03 Dec 2006, 20:25

Venim fara puncte
16
24%
Un punct e maxim ce putem spera
16
24%
Luam toate punctele
34
52%
 
Total votes: 66

ozzy

Mesaj de ozzy » 03 Dec 2006, 23:26

nyk_sorin scrie:AMi bine va uitati si la prima,cat de frumos vorbeste geolgau. aplauda aplauda aplauda
da, Geolgau este ok, oameni ca el trebuie sa ne reprezinte la astfel de emisiuni, ca altfel, degeaba avem dreptate, daca il vede lumea pe mahalagiul ala de Cristescu

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 03 Dec 2006, 23:29

Eu zic ca e bine sa avem tot felul de oameni pe aici. Fiindca unora trebuie sa le vorbesti elevat iar altora mai trebuie sa le dai cate "un capac" ca nu inteleg altfel...
Imagine
Sursa: mierla@GSP

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Mesaj de Nea Marin » 03 Dec 2006, 23:43

porumboul asta e penibil de tot :-x
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Mesaj de Nea Marin » 03 Dec 2006, 23:44

ioanitoaia: "salomir a facut greseli si de o parte si de alta, n-a arbitrat partinitor"
:-x
STIINTA SUNTEM NOI !

ozzy

Mesaj de ozzy » 03 Dec 2006, 23:49

cine putea ma sa-i ia apararea lui Salomir, daca nu jegul ala de Ioanitoaia, bai p-asta daca-l intalnesc vreodata sa mor eu de nu-i dau una in fata aia de curva

ozzy

Mesaj de ozzy » 03 Dec 2006, 23:50

asta e cel mai penal mah, ca se da suporter al Craiovei si toata lumea zice "daca Ioanitoaia care tine cu ei zice ca n-a fost furt, apai n-a fost", iar el nu mai stie cum sa ne bage strambe.
nea ovidiu, ia d-aici :-x :-x :-x

bogdan_af
membru
membru
Mesaje: 107
Membru din: 22 Iul 2006, 21:48

Mesaj de bogdan_af » 03 Dec 2006, 23:50

Nea Marin scrie:ioanitoaia: "salomir a facut greseli si de o parte si de alta, n-a arbitrat partinitor"
:-x
:-x Ioanitoaia, oare el se mai suporta, mai zice si ca simpatizeaza cu Craiova. Mie personal mi-e scarba numai cand il aud vorbind sau cand ii vad fata.

Forzza Stiinta !!! ucv
[Brigada 26 Tm]

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 03 Dec 2006, 23:51

ozzy scrie:cine putea ma sa-i ia apararea lui Salomir, daca nu jegul ala de Ioanitoaia, bai p-asta daca-l intalnesc vreodata sa mor eu de nu-i dau una in fata aia de curva
Mai si spune "cu toata simpatia pentru craiova".
Care simpatie ba javro ?Gsp'u scrie cele mai mari mizerii despre craiova,si el are nesimtirea sa se dea suporterul nostru.Ras de om. :-x

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 03 Dec 2006, 23:53

ozzy scrie:Craciunescu: "eu daca sunt arbitru nu dau penalty la faza asta" aplauda
dar ianitoaia care a fost la meci spune ca e penalty clar, el care de regula nu-si da cu parerea, intr-un moment in care invitatii inclinau spre a zice ca nu afost 11 m, zice ca au fost greseli si de o parte si de alta si da ca faze litigioase primul 11 m al alora, plonjonul unui vasluian in careu in a doua repriza cand el zice ca afost penalty, si ultima faza. RUSINE ianitoaia, esti o rusine de jurnalist, e clar ca aia de Vaslui si-au facut f bine treaba, acum imi e f clar. A fost o strategie... Nota 10 pt regie d-le Porumboiu, sau v-a facut-o fiul dumneavoastra?

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 03 Dec 2006, 23:55

ozzy scrie:
nyk_sorin scrie:AMi bine va uitati si la prima,cat de frumos vorbeste geolgau. aplauda aplauda aplauda
da, Geolgau este ok, oameni ca el trebuie sa ne reprezinte la astfel de emisiuni, ca altfel, degeaba avem dreptate, daca il vede lumea pe mahalagiul ala de Cristescu
eu zic ca si Cristescu s-a descurcat bine, i-a inchis gura jegului de schizo.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 03 Dec 2006, 23:59

ozzy scrie:ba, eu nu ma mai uit ca ma imbolnavesc de nervi :bad: **** mea, ma [cenzurat] la creier porumboiu ca cica daca dai mingea la portar cand esti condus nu se da indirecta, ca cica n-ai interes sa tragi de timp :bad: incredibil :eek:
cred ca Haisan trebuia sa vina sa bage cu mana mingea in poarta noastra ca oricum finalul a fost rugby. Vad ca nu s-a zis nimic de faza in care un moldovean a batut aut cand mingea nici nu iesise.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 04 Dec 2006, 00:07

Obsesia arbitrajului
Ovidiu Ioanitoaia

Erori a comis şi Marian Salomir la Vaslui într-un meci care s-a terminat egal, 3-3, deşi Craiova a condus pînă în minutul 85 cu 3-1. Asemenea lui Colţescu, şi clujeanul Salomir, ce traversează o perioadă mai degrabă confuză a carierei, a greşit în cîteva rînduri. Doar că în ambele direcţii. A acordat două penaltyuri în favoarea gazdelor, unul chiar în minutul 90, numai că de fiecare dată a avut susţinere regulamentară. La ultimul, D. Stoica l-a împins clar pe V. Frunză şi l-a oprit să continue acţiunea, opinie împărtăşită şi de observatorul federal, dr. Dragoş Crăciun. Sigur, cînd scapi în final victoria printre degete, ai suficiente motive să-ţi ieşi din pepeni. Nu însă, cazul Universităţii, să-ţi verşi nervii pe vestiar sau să reclami, precum Adrian Mititelu, că arbitrajul a constituit “o ruşine fără margini!”. Pentru că acesta, deşi n-a excelat, n-a fost unul care să avantajeze Vasluiul. Din păcate, unora le e mai uşor să vadă erorile arbitrilor decît pe cele ale propriilor jucători, ca în proverbul cu paiul şi bîrna. E mai uşor, dar nu şi corect.


No Comment :bad:

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 04 Dec 2006, 00:11

spinU scrie:Obsesia arbitrajului
Ovidiu Ioanitoaia

Erori a comis şi Marian Salomir la Vaslui într-un meci care s-a terminat egal, 3-3, deşi Craiova a condus pînă în minutul 85 cu 3-1. Asemenea lui Colţescu, şi clujeanul Salomir, ce traversează o perioadă mai degrabă confuză a carierei, a greşit în cîteva rînduri. Doar că în ambele direcţii. A acordat două penaltyuri în favoarea gazdelor, unul chiar în minutul 90, numai că de fiecare dată a avut susţinere regulamentară. La ultimul, D. Stoica l-a împins clar pe V. Frunză şi l-a oprit să continue acţiunea, opinie împărtăşită şi de observatorul federal, dr. Dragoş Crăciun. Sigur, cînd scapi în final victoria printre degete, ai suficiente motive să-ţi ieşi din pepeni. Nu însă, cazul Universităţii, să-ţi verşi nervii pe vestiar sau să reclami, precum Adrian Mititelu, că arbitrajul a constituit ?o ruşine fără margini!?. Pentru că acesta, deşi n-a excelat, n-a fost unul care să avantajeze Vasluiul. Din păcate, unora le e mai uşor să vadă erorile arbitrilor decît pe cele ale propriilor jucători, ca în proverbul cu paiul şi bîrna. E mai uşor, dar nu şi corect.


No Comment :bad:
Mori da-te dreaq! :bad: :bad: :bad:
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 04 Dec 2006, 00:11

Sper sa nu fi murit prea multi suporteri olteni de infarct dupa meciul asta...E bine totusi ca sezonul asta ne calim sa evoluam si impotriva arbitrilor. Nu suntem singura echipa si nici ultima care este si va fi furata de arbitrii. Problema e ca suntem furati continuu, urmeaza meciul cu steaua si nici nu vreau sa ma gandesc ce s-ar intampla daca am fi furati din nou. Sa nu uite cei din buCUResti ca o sa avem 40 000 de spectatori in tribune sau in afara stadionului si sunt sigura ca arbitrii nu vor scapa teferi daca indraznesc sa arbitreze in maniera de la arad sau vaslui.

Parerea mea e ca miti si-a facut-o cu mana lui. Prea a dat din gura prosteste prin mass-media, a deranjat foarte multa lume, iar acum cei deranjati aranjeaza sa ne fure arbitrii.

Tocmai de aceea trebuie sa fim de 2 ori mai puternici ca sa invingem atat adversarul cat si arbtrii. Acest lucru cred ca se poate la CRAIOVA, pentru ca suntem un spirit APARTE!

FORZA STIINTA! o:

JustME

Mesaj de JustME » 04 Dec 2006, 00:25

porumboiu asta e chiar un :bad: el vb de onoare .. pai e cel mai departe de notiunea asta de onoare .. din partea mea multa :-x :-x :-x porumbelului :-x :-x
si ca sa nu uit si de cel mai mare fan al Stiintei :-x :-x ioanitoaia :-x :-x

Închis