FC Vaslui-"U" Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Vaslui ?

Poll ended at 03 Dec 2006, 20:25

Venim fara puncte
16
24%
Un punct e maxim ce putem spera
16
24%
Luam toate punctele
34
52%
 
Total votes: 66

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 06 Dec 2006, 00:21

Pt faza aia cu Porumboiu in tribuna eu as pune pe cineva care citeste pe buze sa vad se zice ... :bad:

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 06 Dec 2006, 00:29

ozzy scrie:@baggio: din pacate nu e vorba doar de mentalitate, mai trebuie sa ai si jucatori cu care sa ataci tot meciul
Ai dreptate si tu...dar iti spun eu....ca e vorba si de ceva mentalitate.Lasand Craiova la o parte (unde discutia poate fi complexa in privinta jucatorilor) adu-ti aminte de episodul Copenhaga.....cand n-am stiut sa controlam un meci pana la capat....si ne-au egalat danezii in ultima faza.Atunci....nu potzi sa spui ca n-aveam jucatori buni la natzionala.Am ratat in prostie cand aveam meciul in mana....si am pierdut calificarea fiindca n-am stiut sa tratam cum trebuie momentul pshihologic al finalului de joc.Cam astia suntem noi romanii!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 06 Dec 2006, 00:50

ar trebui analizata si competenta observatorilor, daca, dupa cum s-a dovedit, arbitrul a gresit grav si observatorul i-a dat nota buna, ar trebui penalizati amandoi, dar asta se intampla intr-o tar civilizata...
probabil ca salomir si craciun (parca asta a fost observator) si-au facut deja proviziile de sarbatori, a, sa nu-l uit nici pe ianitoaia, asta cred ca l-a costat cel mai mult pe porumboiu, ca regia i-a facut-o fiu-sau.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 06 Dec 2006, 10:47

<<"Securişti!"
Marius Chiţu

Oltenii au luat foc după ce au aflat că Salomir a fost notat cu 7,5 pentru prestaţia de la Vaslui. Scandalul iscat pe marginea meciului FC Vaslui - U Craiova, 3-3, continuă. Şefii CCA au dezvăluit ieri că nota primită de Marian Salomir pentru prestaţia de la partida jucată în fief-ul lui Porumboiu a fost 7,5, ceea ce înseamnă că arbitrul clujean a scăpat de o eventuală suspendare.

Oficialii Universităţii s-au declarat consternaţi la aflarea acestei veşti. "Eram în maşină, conduceam, cînd am aflat. Mi-a venit rău şi era să fac accident din cauza observatorului care l-a notat pe Salomir. Nu ştiu cum a putut să-i acorde o asemenea notă. Se greşeşte peste măsură împotriva Craiovei. În fotbalul românesc sînt prea mulţi comunişti şi securişti!", a tunat vicepreşedintele Silvian Cristescu. Observatorul meciului de sîmbătă a fost Dan Dragoş Crăciun, iar acesta l-ar fi iertat pe Marian Salomir în virtutea prieteniei cu tatăl "centralului", Mircea.

Craiovenii anunţă că vor depune un memoriu la FRF. "Miercuri voi fi la Bucureşti, la comisie. Voi prezenta o casetă pe care am selectat mai multe faze decît cele pe care presa le-a considerat ca fiind controversate. Sperăm să ni se facă dreptate pentru că este inadmisibil ce ni se întîmplă", a precizat preşedintele Gheorghiţă Geolgău.


"Salomir a fost probabil notat de trei observatori. Unul i-a dat 2, altul 2,5 şi celălalt 3. S-a făcut suma şi a ieşit 7,5"
Silvian Cristescu, vicepreşedinte U Craiova

"Observatorul Dan Dragoş Crăciun a stat lîngă Adrian Porumboiu în timpul meciului. Normal că nu putea să-i dea mai puţin de 7 lui Salomir"
Silvian Cristescu, vicepreşedinte U Craiova

"Am primit 7,5 din partea observatorului, dar nu nota este cea care mă face să fiu mulţumit şi liniştit, ci faptul că toţi cei care au analizat fazele la televiziune mi-au dat dreptate"
Marian Salomir


Ando îi ţine pumnii lui "Mourinho"
Aflat în ţară pentru cîteva zile, Ioan Andone a anunţat că îi va ţine ţine pumnii lui Ştefan Stoica, la meciul U Craiova - Steaua, care se va juca duminică seara. Olteanul i-a fost secund lui Ando la Omonia Nicosia pînă în urmă cu trei luni. "Am urmărit cu interes meciurile Craiovei de cînd a fost pus antrenor în Bănie. A făcut o treabă bună, chiar dacă în ultimele etape a avut ghinion. Îi doresc să obţină un rezultat pozitiv cu Steaua, pentru că este un băiat cu care eu am lucrat foarte bine", a spus "Fălcosul".

"Nu vreau să aud de Steaua!"
Silvian Cristescu refuză să-şi amintească de cele şase luni în care a jucat în Ghencea, în perioada în care antrenorul roş-albaştrilor era Victor Piţurcă. "Nu vreau să vorbesc nici un cuvînt de Steaua. E un capitol pe care l-am dat uitării de foarte mult timp", a precizat vicepreşedintele Universităţii. Acesta a confirmat ieri că oltenii vor juca împotriva campioanei pe cea mai mare primă din acest sezon, 50.000 de dolari!
>>sursa: GSP.ro

<<"Craciunescu era cel care punea arbitrii la comanda!"
6 Decembrie 2006
Daniel Contescu

Pus sub acuzare de mai multe cluburi din Liga I, Adrian Porumboiu, cel care are grija ca echipa FC Vaslui sa nu duca lipsa de nimic, crede ca in spatele atacurilor sta Ion Craciunescu, fostul sau prieten.

Porumboiu a recunoscut ca a fost de acord cu plecarea lui Craciunescu de la sefia Comisiei Centrale a Arbitrilor, dupa ce in prealabil trasese sforile pentru a-l inscauna pe fostul sau prieten in fruntea arbitrajului.

"E bolnav!"

"Atacurile nu sunt deloc intamplatoare si ele urmeaza dupa partidele cu Poli Timisoara si Universitatea Craiova. Cred ca Ion Craciunescu n-a declansat dezinteresat acest atac la adresa mea.

Cand era sef la CCA, Craciunescu punea arbitrii la comanda! Procedura se intampla si pe vremea lui, si pe timpul lui Grigorescu sau al altor conducatori ai comisiei. O proceda la fel si Costica - "Valcea", dar poate le face pe fata, pe cand Craciunescu lucra codificat.

Spunea, in loc de Corpodean, ladite cu tarnave! Oricum, eu nu fac delegarile in arbitraj. Daca ar fi fost dupa mine, l-as fi pus pe Costica - "Suceava" sau pe Marcel Lica in fruntea comisiei", a atacat ieri Porumboiu.

"N-am pus arbitrii la comanda! Eu i-am pus de patru ani diagnosticul lui Porumboiu. Omul e bolnav! Stiu ca ia medicamente si e posibil ca unele sa le fi administrat gresit", i-a replicat Craciunescu.

De la Piatra-Neamt, primarul Gheorghe Stefan, un adversar traditional al lui Craciunescu, a anuntat ieri: "Am spus ca pe vremea lui Craciunescu era de 100 de ori mai bine in arbitraj si-mi mentin parerea".

"Daca il regreta pe Craciunescu, inseamna ca e masochist. Pe cand era sef la arbitri, Craciunescu ma suna si era asa de bucuros ca pierdea Ceahlaul de parca ar fi castigat 100 de milioane la Loto! Tinea cont la puncte si la alte chestii", a rabufnit Porumboiu.

Solicitari de penalty-uri

Cearta dintre cei doi "gemeni" este pe cale sa ingroape insa problema de fond, si anume ajutorul dat de arbitri formatiei lui Adrian Porumboiu. Magnatul recunoaste o singura greseala a "fluierasilor", petrecuta la meciul cu Ceahlaul.

In rest, acuza la gramada, pe toata lumea. "N-am primit un penalty cu Unirea Urziceni si doua cu Steaua. In meciul cu Dinamo n-am primit un alt penalty, iar Moti ar fi trebuit eliminat. Cu CFR Cluj, un jucator al gazdelor trebuia eliminat si n-am primit, de asemenea, o lovitura de la 11 metri", s-a plans afaceristul moldovean.

LISTA

Erori care au avantajat FC Vaslui

10 CFR Cluj - FV Vaslui 2-2
Greseala comisa: "Centralul" Marius Martis n-a acordat un penalty, in minutul 86, pentru un fault comis de Gomes asupra lui Florin Dan.

13 FC Vaslui - Ceahlaul 3-2
Greseli comise: Golul victoriei a fost precedat de o pozitie clara de ofsaid. Macar unul dintre cele doua penalty-uri reclamate de nemteni trebuia dat. "Centralul" Ovidiu Hategan s-a facut ca ploua.

16 Jiul Petrosani - FC Vaslui 1-3
Greseala comisa: La scorul de 1-1, arbitrul Anton Helesteanu a acordat gratuit un penalty pe care oaspetii l-au ratat.

17 FC Vaslui - Poli Timisoara 1-0
Greseala comisa: "Asistentul" Nicolae Marodin l-a oprit nejustificat, de cateva ori, pe Gueye Mansour din drumul spre gol, pe motiv de ofsaid.

18 FC Vaslui - Univ. Craiova 3-3
Greseli comise: Marian Salomir nu l-a eliminat pe Viorel Frunza, in minutul 34, si a acordat usor penalty-ul din care moldovenii au egalat.
>>sursa: EVZ.ro

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 07 Dec 2006, 00:52

pt a scrie toate erorile pe care le-a comis salomir ar trebui un roman. Auzi, cica e impacat, pai poate s-a uitat doar la ianitoaia. Mai bine si-ar baga fluierul in dos. Toata viata a fost un arbitru de casa si asa va ramane. :-x

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 07 Dec 2006, 04:01

cum sa nu-i dea craciun lu' kktul de salomir 7.5 daca sunt prieteni de-o viata si sunt amandoi din cluj???

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 07 Dec 2006, 04:01

cum e posibil sa pui si observatorul si arbitrul din acelasi oras?

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 07 Dec 2006, 13:41

sa vedeti mesaje la meciul cu steaua
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 07 Dec 2006, 13:42

BluBoy scrie:sa vedeti mesaje la meciul cu steaua
sa-mi zici cand se ia o decizie!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 07 Dec 2006, 13:56

pai eu am deja 2 mesaje. le fac si ii le dau lu thunder sa ma ajute cu ele
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 07 Dec 2006, 16:20

BluBoy scrie:sa vedeti mesaje la meciul cu steaua
:lol:

Thunder

Mesaj de Thunder » 19 Dec 2006, 02:01

BluBoy scrie:pai eu am deja 2 mesaje. le fac si ii le dau lu thunder sa ma ajute cu ele
da ce`s eu, caraus/realizator de mesaje ?

Închis