FC Vaslui-"U" Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Vaslui ?

Poll ended at 03 Dec 2006, 20:25

Venim fara puncte
16
24%
Un punct e maxim ce putem spera
16
24%
Luam toate punctele
34
52%
 
Total votes: 66

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Mesaj de gogu2005 » 04 Dec 2006, 00:30

toata lumea pe blogul lu' 'oanitoia si sa-i dam la cioc de jegos. aduceti-va tot arsenalul de bagat ca asta are familia mare.
se vede clar ca a fost platit. si-a invatat bine lectia [cenzurat].

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 04 Dec 2006, 00:32

nu-l mai suport pe ionitoaia...mi-e scarba de el

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Mesaj de SLH » 04 Dec 2006, 00:47

Sa-mi bag [cenzurat] in ioanitoaia, salomir, prorumboiu, si toti care participa la chestia , sa le dea dumnezeu sa traiasca durerea tuturor oltenilor la un loc dupa weekend-ul asta de cosmar si sa moara in mortii lor mai repede ca sa ne mai treaca din suparare, ma scuzati da nu ma pot abtine [cenzurat] in gura de spurcati
ucv
Last edited by SLH on 04 Dec 2006, 00:48, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Mesaj de Nea Marin » 04 Dec 2006, 00:47

Ai ba, da nu e de bun simt sa nu dai 11 m IN ULTIMU MINUT decat daca e atat de clar ca il vad si orbii? Mai sunt si cutume, nu numai litera de lege, mai ales cand faza e discutabila.
STIINTA SUNTEM NOI !

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 04 Dec 2006, 08:09

:laughing:

Penalty in min.90, nu avea cum sa-l impinga din spate si ala sa cada tot pe spate, e impotriva legilor fizicii, revedeti si voi faza.

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Dec 2006, 08:17

Avand in vedere ca jucatorii au crampoane, chiar nu putea sa cada Frunza pe spate acolo. Decat daca se arunca deliberat.

Salomir s-a lasat influentat de "atmosfera" din Vaslui.

Insa am din nou senzatia ca strigam ne agitam si o facem degeaba ca nu se va schimba nimic.

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 04 Dec 2006, 09:49

am vazut si eu aseara jigodia aia de emisiune de pe antena1 dupa cateva luni bune... e incredibil... deci chiar nu imi vine sa cred nici acum ca cineva poate fi atat de penibil... si mai ales ipocrit...

nu imi pot da seama cum ratatu` ala d ioanitoaia poate sa spuna ca stoica il impinge CLAR pe vasluian... cand mainile fundasului nostru nu se vad de mitchell... i`as fi putut intelege ideea daca zicea ca SE POATE ca stoica sa`l impinga, dar sa spui ca e CLAR cand efectiv mainile lu` stoica nu se vad, e chiar penibil...

am mai vazut aia cu iovanovici si apare si umflatu` asta cu o replica ceva de genu` "ramaneti acolo ca stati bine pe 11" sau ceva de genu` asta in sensu` ca e chiar prea bun locu` asta...penibil...

si la aia pe prima cu sclavu` ala de porumboiu care, vorba unui user p`aici, zice ca nu se da indirecta daca ekipa jucatorului care da o pasa intentionat inapoi, este condusa pe tabela... jenant

nu mai ma uit in viata mea... nu stiu ce mi`a venit aseara dupa ce nu ma uitasem luni bune... nu stiu dc m`a mancat in [cenzurat]...
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 04 Dec 2006, 10:40

Imi pare rau ca protestele conducerii au avut o nota violenta, trebuiau sa fie mai calmi totusi..
M-am uitat aseara la Tv pentru ca eram curios cum o sa se comenteze fazele impotriva noastra.
Penalty-ul din min 90 a fost o "facatura" cum se spune in termeni mafioti.
O asfel de faza se dicteaza o data la 1000.DIn pacate noi am avut ghinionul asta.
In primul rand vreau sa spun ca sunt mindru ca jucam cu juniorii in Liga 1 si ca acestia au dovadedit ca se poate.
Trebuie insa neaparat sa intarim echipa, altfel o sa ne "taram" pe coate, acuzand arbitrajul de la meci la meci..

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 04 Dec 2006, 10:43

penibili juranilstii astia din bucuresti
le demonstrezi ca ai fost furat, se fac ca nu baga in seama un cartonas rosu evident, si se leaga de acea cazatura teatral, cand se putea da sau nu si spun ca sigru se da la asa cev
ce actor e porumboiu, dupa ce incepe sa-l jigneasca pe geolgau, iar acesta ii atrage atentia asupra limbajului, o da inapoi cum ca credea ca este altul ( credea ca este cristescu ) si vb frumos
hizo a avut gura mare pana a intrat craciunescu, dupa aceea cucu, a inchis telefonul
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 04 Dec 2006, 10:50

zolo scrie:penibili juranilstii astia din bucuresti
le demonstrezi ca ai fost furat, se fac ca nu baga in seama un cartonas rosu evident, si se leaga de acea cazatura teatral, cand se putea da sau nu si spun ca sigru se da la asa cev
ce actor e porumboiu, dupa ce incepe sa-l jigneasca pe geolgau, iar acesta ii atrage atentia asupra limbajului, o da inapoi cum ca credea ca este altul ( credea ca este cristescu ) si vb frumos
hizo a avut gura mare pana a intrat craciunescu, dupa aceea cucu, a inchis telefonul
Hizo e un frustrat, niciodata n-a antrenat o echipa, doar a tipat, injurat acuzat arbitraje, personaj de domeniul trecutului, pentru mine e un vis urat...sper sa se termine cat mai repede si sa-si incheie cariera printr-o retrogradare a Vasluiului.II doresc succes in acest sens!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Dec 2006, 11:34

Pe vremea cand antrena Rapidul, poetul George Stanca a spus despre Hizo ca nu facea altceva decat sa strige 90 de minute la arbitru: "Ba, ma furi! Ba, ma furi?"

Ma gandesc ca o fi ceva adevar in aceasta afirmatie din moment ce Rapidul nu a mai apelat niciodata la HIZO.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 04 Dec 2006, 12:38

hai sa luam pozitie si sa facem mesaje, sa protestam impotriva comunistilor astora
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 04 Dec 2006, 14:47

“Ei au devastat”

CONTRA Oficialii olteni sunt fermi când vine vorba de incidentul de dupa meci si spun ca usa a fost sparta de vasluieni

Jucatorii si conducatorii Universitatii au anuntat ca nu ei au devastat vestiarul oaspetilor, asa cum au fost acuzati dupa meci, ci moldovenii, printr-o metoda comunista.

Craiovenii au mai precizat ca, la putin timp dupa încheierea partidei, câtiva oficiali ai Vasluiului au spart usa de la vestiar (foto). “Noi am spart doar un geam cu o gheata, de nervi, iar cei de la Vaslui au venit sa ne ia la bataie. In acel meleu s-a spart si usa, dar nu s-au împartit pumni, pentru ca au intervenit jandarmii. Vasluienii au devastat”, a spus unul dintre conducatorii olteni. Si Adrian Mititelu sustine ca usa era sparta înca de la meciul Vasluiului cu FC Arges: “Ei se plângeau la sfârsitul jocului ca în meciul cu Arges s-a întâmplat acelasi lucru, e clar ca usa aia e pusa doar de forma acolo si cum o atingi cade. S-a facut atâta gargara pentru o usa sparta, de parca ar fi pentru prima data în fotbalul mondial. In plus, acesti copii sunt de înteles. Când esti furat ca la Vaslui, îti vine sa dobori zidurile”.


Bine ca mai baga si narcis cate un articol,ca aia de la vaslui... :mad:

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 04 Dec 2006, 16:28

Pe site-ul oficial al clubului am votat: Andrei Ionescu o:

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 04 Dec 2006, 17:17

tre sa ne tii la curent cu tot ce faci?detaliezi fiecare actiune a ta,ceri sfaturi pt ce o sa faci...in mijolocul discutiei dai o duma total aiurea, pe care o repeti dk nu ti se raspunde la ea
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis