[Amical]Alki Larnaca-"U" Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 31 Ian 2007, 17:17

Si uite cum nu luam noi gol cand poarta e lipsita de Mircica Playstation 2
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 31 Ian 2007, 17:20

Prima victorie în Cipru

Imagine
Mihai Dina
Universitatea Craiova a reusit azi sa se impuna în fata cipriotilor de la Alki Larnaca, scor 2-0, obtinând primul succes din cantonamentul din Insula Afrdoitei.

Stefan Stoica a început al doilea meci test, în compania echipei cipriote din liga a doua Alki Larnaca, cu rezervele. Astfel, Stiinta a început în formula de start cu Banica - Gârla, Ciuca, V. Gaman, Curteanu - Argintaru, Piko, Gargalie, Barboianu - Costea II, Patrascu, iar din minutul 65 tehnicianul „juvetilor” a schimbat complet echipa, introducând titularii.

In formula Neagoe – Dananae, Stoica, Mitchell, Rose – Pârvu, Saceanu, Dina, Velcovici - Wobay, Njock, Universitatea a reusit sa înscrie primul gol al partidei, în minutul 80 prin Dina, dupa ce Njock trimisese mingea în bara. In ultimele momente ale meciului, acelasi Dina a scapat singurul cu portarul cipriot si a marcat pentru 2-0. Partida a fost arbitrata de o brigada româneasca, avându-l la centru pe Cristi Balaj. Urmatorul meci al Universitatii în Cipru va avea loc pe 3 februarie, oltenii urmând sa întâlneasca formatia Daejon Citizen, din Coreea de Sud.

Narcis Drejan www.prosport.ro

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 31 Ian 2007, 17:22

Din ce am vazut in aceste meciuri amicale Banica a aparat destul de bine . Si Bornescu e un portar bun dar...adevarul e ca gafeaza cam rau :)(
Poate ca ar trebui sa ii se acorde o sansa si lu` Banicosu` o:
Imagine

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 31 Ian 2007, 17:34

T@V scrie:Mai fratilor, si meciurile astea amicale sunt importante numai prin prisma faptului ca iti arata UNDE TE AFLI !
Adica, juniorii nostri au fost egalii echipei de pe locul I parca in Liga a doua din Cipru (NU?)
Si prima echipa a fost ... :o: jupuita de echipa a doua a echipei clasate pe 7 in Ukraine :o:
Cam fuckedup, ha ? :)(
Niciodata n-o sa-ti arate un meci jucat pe jumatate cu rezervele...unde te afli tu ca echipa!Meciurile astea ii arata antrenorului potentialul intregului lot si ajuta echipa prin legarea relatiilor de joc.Atat!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 31 Ian 2007, 17:41

T@V scrie:Mai fratilor, si meciurile astea amicale sunt importante numai prin prisma faptului ca iti arata UNDE TE AFLI !
Adica, juniorii nostri au fost egalii echipei de pe locul I parca in Liga a doua din Cipru (NU?)
Si prima echipa a fost ... :o: jupuita de echipa a doua a echipei clasate pe 7 in Ukraine :o:
Cam fuckedup, ha ? :)(
T@v, un exemplu care nu-mi face placere sa ti-l dau : anu' trecut steaua a pierdut cu 5-1 in fata lui tavria. Steaua a ajuns in CHL, tavria pe la mijlocul clasamentului in ucraina. Sau amintesteti amicalele de inaintea inceperii campionatului nostru in B.

Coassa
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 20 Dec 2006, 15:08

Mesaj de Coassa » 31 Ian 2007, 18:59

Bravo baieti, ma bucur pentru prima victorie din Cipru !!! ucv ucv ucv Sper ca de acum incolo sa nu se mai intample "accidente" ca in meciul cu Travia.....

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Mesaj de dxtr009 » 31 Ian 2007, 19:22

inca nu imi revin k a dat dina gol..chiar 2...
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 31 Ian 2007, 19:37

cand eu v`am zis ca dina e cel mai valoros jucator..si stati ca asta e doar inceputul.. :))

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 31 Ian 2007, 19:48

Ionut_Blue_Lion scrie:cand eu v`am zis ca dina e cel mai valoros jucator..si stati ca asta e doar inceputul.. :))
Inceputul sfarsitului ? Sa alerge cand invata ?

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 31 Ian 2007, 20:12

nyk_sorin scrie:
Ionut_Blue_Lion scrie:cand eu v`am zis ca dina e cel mai valoros jucator..si stati ca asta e doar inceputul.. :))
Inceputul sfarsitului ? Sa alerge cand invata ?
sa dea el goluri si stand pe loc..si eu sunt fericit!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 31 Ian 2007, 20:42

La ora asta sunt 2 jucatori fara care nu se poate incepe un meci jucat de Universitatea Craiova: Ciuca si Dina. Cand joaca ambii, statistica arata ca nu pierdem. :-)

Daca joaca cel putin unul tot bine iesim.

Vorbesc din punct de vedere pur si simplu statistic. Fara subiectivism si fara sentimentalisme.

Restul, toti pot fi inlocuiti.

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1982
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 31 Ian 2007, 21:21

baggio scrie:
T@V scrie:Mai fratilor, si meciurile astea amicale sunt importante numai prin prisma faptului ca iti arata UNDE TE AFLI !
Adica, juniorii nostri au fost egalii echipei de pe locul I parca in Liga a doua din Cipru (NU?)
Si prima echipa a fost ... :o: jupuita de echipa a doua a echipei clasate pe 7 in Ukraine :o:
Cam fuckedup, ha ? :)(
Niciodata n-o sa-ti arate un meci jucat pe jumatate cu rezervele...unde te afli tu ca echipa!Meciurile astea ii arata antrenorului potentialul intregului lot si ajuta echipa prin legarea relatiilor de joc.Atat!

corect, dar prin aceste amicale vezi daca vreun jucator considerat rezerva va putea sa faca saltul si sa joace titular
depinde doar de ei cand li se acorda sanse sa stie sa profirte de ele! ucv
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1982
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 31 Ian 2007, 21:25

nyk_sorin scrie:
T@V scrie:Mai fratilor, si meciurile astea amicale sunt importante numai prin prisma faptului ca iti arata UNDE TE AFLI !
Adica, juniorii nostri au fost egalii echipei de pe locul I parca in Liga a doua din Cipru (NU?)
Si prima echipa a fost ... :o: jupuita de echipa a doua a echipei clasate pe 7 in Ukraine :o:
Cam fuckedup, ha ? :)(
T@v, un exemplu care nu-mi face placere sa ti-l dau : anu' trecut steaua a pierdut cu 5-1 in fata lui tavria. Steaua a ajuns in CHL, tavria pe la mijlocul clasamentului in ucraina. Sau amintesteti amicalele de inaintea inceperii campionatului nostru in B.

cred ca nu se pune problema la noi sa ajungem in CL anul asta dar putem sa facem o figura frumoasa in campuionat

mare pacat de meciul ala cu Nationalul din Cupa
am fi avut o sansa acolo............... ucv
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 31 Ian 2007, 21:59

lordliv scrie:e o victorie ,se pune de 3 puncte!
dina trebuie sa si recapete increderea in el si va fi un jucator de baza al siintei!
cu partea a doua suntem pe aceeasi lungime de unda.
Tav, hai tata ce :eek: , alta concentrare e la un meci amical, nu trebuie sa drmatizam.

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 31 Ian 2007, 22:02

Livius scrie:
lordliv scrie:e o victorie ,se pune de 3 puncte!
dina trebuie sa si recapete increderea in el si va fi un jucator de baza al siintei!
cu partea a doua suntem pe aceeasi lungime de unda.
Tav, hai tata ce :eek: , alta concentrare e la un meci amical, nu trebuie sa drmatizam.
lasa-l ma ca de cand cu ionescu ... nu mai are incredere in nimic :-)
Forza STIINTA

Închis