FC Dinamo - "U" Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Dinamo ?!

Poll ended at 10 Mar 2007, 01:08

Victorie
44
54%
Egal
30
37%
pierdem
8
10%
 
Total votes: 82

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 14 Mar 2007, 17:36

alex.p scrie:
Codul lui DaVinci scrie:V-am spus ca nu pierdem meciurile in care Dina intra ca titular? Azi s-a demonstrat asta.
Cat de sigur esti?
Editie Speciala scrie: Steaua 3
“U” Craiova 0
Stadion «Naţional», spectatori 10.000
Au marcat: Paraschiv ’33, Opriţa ’41, Dică ’56 (p)
Steaua: Cernea - Saban, Goian, Baciu, P. Marin - Opriţa (’77 Ochiroşii), Paraschiv, Dică, Cristocea (’66 Boştină) - Iacob (’22 Nicoliţă), V. Badea
Antrenor: Cosmin Olăroiu
Universitatea: Bornescu - Dănănae, Stoica, Mitchell, Velcovici - Gărgălie (’46 Stăvaru), Săceanu - Rose (’57 Salih), Dina (’73 Piko), L. Pârvu - Baird
Antrenor: Aurel Beldeanu

Cartonaşe galbene: ’10 V. Badea, ’39 Dică / ’49 Baird, ’90+1 Dănănae
Arbitri: Robert Dumitru - Marcel Savaniu, Cornel Avram.
Rezervă: Victor Stănişteanu
Observatori: Doru Neagu, Ioan Igna
sau
Editie Speciala scrie: Universitatea - Dinamo 0-4
Spectatori 25.000
A marcat: Ganea ’33, ’65, ’70, ‘82
Universitatea: Bonescu – Dănănae, Stoica, Mitchell, Velcovici – Stăvaru, Săceanu (’55 A. Ionescu), Stângă – Dina (’71 Pârvu), Rose (’89 Gârlă) – Baird
Director tehnic: Costică Ştefănescu
Antrenor: Ovidiu Stângă

Dinamo: Matache – Mihuţ, Moţi, R. Ştefan, [cenzurat] – Ze Kalanga (‘61 Blay), Tameş, Cristea (’67 Dănciulescu), Mărgăritescu (’74 Lerinc) - Niculescu, Ganea
Antrenor: Mircea Rednic
Si cu CFR,si cu Otelul,si cu Timisoara,si cu UTA....Deci,in 6 din 7 a fost titular.Am putea spune ca este chiar invers decit ne vrajesti tu !!

In plus,in victoria cu Urziceniul nu a fost titular,ca sa nu mai vorbim de egalurile cu Pandurii si Vaslui,care tot la esecuri le putem trece.

SALUT !!

Codul lui DaVinci

Mesaj de Codul lui DaVinci » 14 Mar 2007, 18:07

Bine Laurentiu. S-ar putea sa fie totul numai o impresie gresita pe care o am eu.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 15 Mar 2007, 10:38

Inceteaza, te rog! (modificat de Asterix)


FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 27 Mar 2007, 14:48


PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 27 Mar 2007, 16:05


DoRyN

Mesaj de DoRyN » 31 Mar 2007, 13:59

Dinamo ... sau cum se vede liga 1 din duba jandarmeriei.


Atunci cand abordezi subiectul Dinamo, se stie din start ca este un subiect sensibil. Este probabil clubul unde avem cea mai mare diferenta intre cum este vazut de suporterii dinamovisti si ce reprezinta pentru restul microbistilor. Dupa cate stiu eu este clubul care foloseste cel mai des ca mijloc de transport duba jandarmeriei pentru a ajunge la si ... de la stadioanele din tara.

Rapidistii canta ca sunt "singuri impotriva tuturor" insa, Rapid este o echipa iubita in multe orase din tara si unde nu este iubita este respectata. Steaua, prin castigarea Cupei Campionilor si-a castigat respectul si admiratia intregii tari, si chiar daca in ziua de azi imaginea de "prima doamna" a Romaniei peste hotare are de suferit in special din cauza lui M.Stoica si G.Becali, sunt inca multi oameni in tara care considera ca Becali nu este Steaua si respecta in continuare clubul care ne-a adus singura cupa cu reprezentativitate internationala. Poli Timisoara si CFR Cluj sunt inca la inceput si nu au reusit inca rezultate notabile care sa le aduca foarte multi simpatizanti pe plan national, dar sunt in crestere in special seriozitatii cu care se doreste performanta. Restul echipelor sunt iubite in special pe plan local. Am lasat la urma in mod special pe Craiova. Acolo este alceva. Sunt atatia jucatori de acolo care au alimentat fotbalul romanesc incat nu cred ca cineva poate cu adevarat sa "urasca" Craiova. Este un loc special unde probabil ca un echilibru mai bun intre inima si ratiune ar aduce mai repede rezultatele dorite insa Craiova va ramane mereu "copilul rebel" din fotbalul romanesc.

Continuarea articolului la:

http://www.sportstar.ro/blog/fotbal/fot ... /liga1/61/

Închis