Poli Iasi - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Iasul ?!

Castigam
48
65%
Egal
14
19%
Pierdem
12
16%
 
Total votes: 74

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2487
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Mesaj de marius_vl » 01 Apr 2007, 09:20

Trecand peste jocul slab al echipei,mai ales in prima repriza,cand practic nu am jucat absolut nimic,nu pot sa nu ma declar profund dezamagit din cauza lui Stefan Stoica,care de vreo cateva meciuri face greseli pe banda rulanta!Ii port un enorm respect,insa ieri am fost egalati exclusiv numai din vina lui!Nu este posibil sa ajungi in min 88 al meciului si sa nu vezi k eram pur si simplu masati in propriul careu,iar echipa avea nevoie ca de aer de cateva momente de respiro...adik de SCHIMBARI...Pur si simplu stateam si ma minunam de ce nu mai face o data cele 2 schimbari pe care le mai avea la dispozitie,si nici acum nu am aflat raspunsul!Sa zicem k le-a pastrat pt minutele de prelungire ale meciului(sa zicem,desi eu nu-i inteleg logica),atunci cum se explica ca a facut ambele schimbari in acelasi timp? :o Mi se pare amatorism sa ajungi in finalul jocului si sa nu rupi jocul,sa-i scoti pe aia din ritm,parca am revazut finalul de la Vaslui!Nu este posibil asa ceva!Se vedea din avion ca Wobay era terminat si ce nevoie ar fi fost de Gargalie,care sa distruga si sa faca pressing la mijlocul terenului....M-a dezamagit total Fane la faza asta! :mad:

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 01 Apr 2007, 10:03

ozzy scrie:Mai terminati mah cu prostiile astea...ce legatura are sustinerea echipei cu comentariile despre joc? Pai din moment ce am fost dupa ei prin B, se intelege de la sine ca o sa-i sustin si cu Clujul si mai departe. Dar asta inseamna ca n-am voie sa spun ca meciul de ieri a fost de toata jena? :o:
Mai ziceau unii ca daca am fi castigat nu mai erau atatea comentarii...asta e foarte tare :laughing: :laughing: :laughing: pai logic ca daca bati nu mai comentezi, ca asta e scopul jocului sa iei trei puncte...oricum si daca bateam, tot n-as fi trecut cu vederea jocul complet distrus al lui Dina Woobay si Costea
A, si n-o mai ardeti atata cu egalul ala cu dinamo....dupa cum se vede, javrele nu mai bat pe nimeni, asa ca nu suntem noi mai zmei ca altii...
ai voie
dar nu ca retrogradam :)(

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 01 Apr 2007, 10:45

stuparu_alexandru scrie:sa-mi bag **** de nu,pe care ii mai vad ca tin cu alta echipa de cat craiova,si defileaza prin fata mea in tricou` echipei,ii bat de se caca pe ei.nu mai suport !! ne iau toti in **** in ultima vreme.
balaju mortilor ma-tii !!!! au ajuns toti taranii sa faca misto de noi !!!
sa vezi ce ii suspenda pe rose si j`nock acum !!!! 2 etape cel putin !!! :o: :o: :o:
doamne ajuta sa-l suspende pe njock.poate asa mai castigam si noi.dupa mine vinovatii sunt:
1.balaj care ne-a [cenzurat] in gura tot meciu.in min 90 nu se da penalty numai daca ii rupi picioarele.
2.mititelu care ne-a adus la echipa o cioara proasta care nu stie sa dea cu picioru in minge.tot mititelu care am impresia ca se cam baga peste fane cand se face echipa.nu e posibil sa il tii pe njock 90 de minute in teren in fiecare meci.pai daca il baga pe baird in min 70 le mai dadeam unu.
3 fane stoica pt ca a facut schimbarile foarte tarziu si pt ca nu a cerut jucatori de valoare in iarna.acum miti o sa zica ca el nu e de vina ca i-a adus jucatorii care i-a vrut.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 01 Apr 2007, 11:00

ozzy scrie:Mai terminati mah cu prostiile astea...ce legatura are sustinerea echipei cu comentariile despre joc?
una e sa zici ca au jucat slab si alta e sa ii f***i in gura pe jucatori...si daca mai esti si vreun martalog de comentator sportiv risti sa primesti inapoi :)(

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 01 Apr 2007, 11:19

gogu2005 scrie:ce s-a intamplat cu galeria noastra?
sunt unii iesenii care zic ca nu stiu ce au facut ai nostrii pe acolo
niste jegosii iesenii astia.ne-au sicanat tot meciu si la sfarsit cand plecau ne aratau [cenzurat] si strigau b-ul.ei uita cati ani au stat acolo sau uita ca au doar 4 puncte in fata noastra si nu au jucat inca cu echipele tari.
dar in rest nu au fost probleme.am venit pana aproape de stadion pe jos.nu a comentat nici unu nimic.oricum meritau un pic batuti dar nu prea i-am prins ca au plecat repede.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 01 Apr 2007, 11:24

gogu2005 scrie:ce s-a intamplat cu galeria noastra?
sunt unii iesenii care zic ca nu stiu ce au facut ai nostrii pe acolo
Cam vaga chestia asta cu "sunt uni ieseni" ... :-)

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 01 Apr 2007, 12:06

1948 scrie:
ozzy scrie:Mai terminati mah cu prostiile astea...ce legatura are sustinerea echipei cu comentariile despre joc? Pai din moment ce am fost dupa ei prin B, se intelege de la sine ca o sa-i sustin si cu Clujul si mai departe. Dar asta inseamna ca n-am voie sa spun ca meciul de ieri a fost de toata jena? :o:
Mai ziceau unii ca daca am fi castigat nu mai erau atatea comentarii...asta e foarte tare :laughing: :laughing: :laughing: pai logic ca daca bati nu mai comentezi, ca asta e scopul jocului sa iei trei puncte...oricum si daca bateam, tot n-as fi trecut cu vederea jocul complet distrus al lui Dina Woobay si Costea
A, si n-o mai ardeti atata cu egalul ala cu dinamo....dupa cum se vede, javrele nu mai bat pe nimeni, asa ca nu suntem noi mai zmei ca altii...
ai voie
dar nu ca retrogradam :)(
bv ozzy. exact asta vreau sa zic si eu. am ajuns sa ne umflam cu un egal cu cainii, dar de cand a facut poli egalul ala cu ei, astia nu mai bat pe nimeni, o sa ne ia si recordu la egaluri consecutive. treziti-va si uitati-va ca astia ai nostrii nici sa joace haotic nu stiu. cand intra pe teren parca sunt oi fara cap. sa il dea draq pe dina ala afara ca e prastie, si sa-l bage pe pasarica australiana
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 01 Apr 2007, 12:34

sincer acu nuj ce va apuca grija retrogradarii, eu sunt sigur k nu o sa terminam pe ultimele 4 locuri ;
hai ma ce :eek: nici chiar asa mai lasati-o :eek: de retrogradare k nu sunt chiar asa prastie, cum zice bluboy in avataru' lui

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 01 Apr 2007, 13:41

nu ai cum sa fii linistit in aceasta situatie!! :-(
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 01 Apr 2007, 15:33

Imagine

Cele mai tari poze de la Iasi, facute direct de cei care au fost la acest meci o: le gasiti AICI.


P.S. Pe Romeo de la Iasi nu l-ati vazut ?

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 01 Apr 2007, 16:50

iarasi blestemul arbitrilor si al ultimelor minute....imi vbine foarte greu sa scriu chiar la o zi dupa meci! inb prima repriza echipa merita un trofeu...cizma de aur...pt ca au jucat ca nioste cizme si totusi pe fondul jocului prost :)( am inscris prin costea!
cred ca in minutul 34 decizia corecta era rosu rose si rosu balba....dar nah santem Universitatea Craiova si toti ne ciugol cum pot! apoi nea silvasan ala care a frecat banca si pe la noi a avut in 2 min 3 infractiuni pt care a primit doar un cartonas galben....intrare dura saceanu....simulare in careu si intrare dura la velcovici...dar balaj a tinut sa iese si el in evidenta...despre faza din careu....numai la romani se da un astfel de 11m!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Mesaj de vialy » 01 Apr 2007, 17:04

COMUNICAT


Intrunit astazi, 01.04.2007, in componenta: Mititelu Adrian, Geolgau Ion, Cristescu Silvian, Costesin Ovidiu si Beldeanu Aurica, Consiliul Director al FC Universitatea Craiova a decis urmatoarele sanctiuni:

●CIUCA MADALIN – amenda 2.000 USD, pentru atitudinea nesportiva avuta fata de jucatorul Baird Michael, la antrenamentul echipei din ziua de sambata, 24.03.2007;

●ROSE JOSHUA – amenda 1.000 USD si avertisment, pentru atitudinea neprofesionista din meciul cu Politehnica Iasi;

●BAIRD MICHAEL – amenda 1.000 USD, pentru atitudinea nesportiva avuta fata de jucatorul Ciuca Madalin, la antrenamentul echipei din ziua de sambata, 24.03.2007;

●SACEANU ROBERT – amenda 3.000 USD si retrogradat la echipa a doua, pentru lovirea jucatorului Gangioveanu Constantin, in timpul antrenamentului de miercuri, 28.03.2007, si pentru viata nesportiva;

●GARLA VALERIAN – amenda 1.000 USD si avertisment, pentru viata nesportiva;

●DINA MIHAI – retrogradat la echipa a doua, pentru viata nesportiva si pentru randamentul scazut din ultima perioada.


e adevarat sau e vrajeala ?
anti buCUResti

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 01 Apr 2007, 17:11

Am vazut ca apare pe site-ul oficial.Eu zic ca nu e vrajeala.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 01 Apr 2007, 17:20

laurentiu91 scrie:Am vazut ca apare pe site-ul oficial.Eu zic ca nu e vrajeala.
ramai pacalit :)(

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 01 Apr 2007, 17:23

FreakBoy scrie:
laurentiu91 scrie:Am vazut ca apare pe site-ul oficial.Eu zic ca nu e vrajeala.
ramai pacalit :)(
:laughing: :laughing: asta e ca si cu nationala dupa baraju de la mondiale :laughing: :laughing: rudonia ala sau cum draq il chema "era suspendat" :laughing: :laughing: :laughing: asa si cu astia acuma!!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Închis