Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu CFR Cluj?

Poll ended at 08 Apr 2007, 12:14

Victorie
36
50%
Egal
23
32%
Infrangere
13
18%
 
Total votes: 72

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 07 Apr 2007, 15:33

@nyk_sorin: Semedo a jucat pe dreapta lor, deci pe stanga noastra, acolo unde juca Velcovici.

Impresii de la stadion. 60 min jucate cu un om mai putin impotrva unei echipe de pe locul 2. Nu stiu ce echipa domina asa cum am facut-o noi in repr. 2. Pana la penalty am tinut mingea bine si am controlat cat de cat jocul. Schimbarile de aseara ne-au omorat, in special schimbarea lui Saceanu. Dina nu poate tine echilibrul la mijlocul terenului si s-a vazut ca pe final echipa a fost rupta in doua.

Parerea mea e ca o sa ne revenim in urmatoarele meciuri.

PS. Dupa meci, Borni mi-a zis ca a fost penalty, iar Fane era negru de suparare. De abia am scos 2 vorbe de la el. In schimb Mititelu era multumit de jocul echipei, si a spus ca in 3-4 meciuri ne revenim.

PSS. Imi mentin parerea ca primul 11 nu a fost alcatuit de Fane, asa cum si 2 dintre schimbari au fost facute din tribuna. :-)

Oana CFR

Mesaj de Oana CFR » 07 Apr 2007, 15:34

mnda..:D bv craiova...aveti un stadion ff frumos...galerie f frumoasa...echipa...a jucat bine..dar aste este..VICTORIA A FOST A NOASTRA:d ..chiar mia placut la craiova...!!

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 07 Apr 2007, 15:35

lordliv scrie:astia ,care stau in bucuresti ,si au vazut meciul pe antena 1 ,si care se dau mari suporteri ai craiovei,sufera de acelasi sindrom : au vazut un arbitraj perfect!

mai curand prefect,ca tot va zbura din functie,cat de curand vremelnicul giugea!
eu sunt din Bucuresti si consider ca Tudor s-a cam pripit, s-a crezut mai catolic decat Papa, putea sa-i dea doar galben lui Stoica, pt ca n-a avut intentia sa-l loveasca pe ala. Are circumstante, dar daca judeca in spiritul jocului...

JustME

Mesaj de JustME » 07 Apr 2007, 15:41

oricum in 10 ca si in meciu cu Iasu` parca am jucat mai bine .. mie nu mi-se pare o gresala faptul ca N`jock nu a jucat titular .. pan` la urma a intrat si nu a facut mare branza .. chiar nu imi aduc aminte sa fi avut vr`o ocazie notabila .. se pare ca jerry si-a terminat golurile in amicale !! :o:

mie mi-a placut cum a jucat Florin Costea !! o:
Last edited by JustME on 07 Apr 2007, 15:41, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 07 Apr 2007, 15:41

Oana CFR scrie:mnda..:D bv craiova...aveti un stadion ff frumos...galerie f frumoasa...echipa...a jucat bine..dar aste este..VICTORIA A FOST A NOASTRA:d ..chiar mia placut la craiova...!!
Macar sa nu va fie asta ultimul succes in deplasare si sa jucati in CL in locul oilor de la Steaua :-)

ozzy

Mesaj de ozzy » 07 Apr 2007, 15:52

Oana CFR scrie:mnda..:D bv craiova...aveti un stadion ff frumos...galerie f frumoasa...echipa...a jucat bine..dar aste este..VICTORIA A FOST A NOASTRA:d ..chiar mia placut la craiova...!!
Spune-mi ca esti blonda din poza :)(

pytzy_luc
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 27 Iul 2004, 13:01

Mesaj de pytzy_luc » 07 Apr 2007, 15:58

Eu va spun 2 faze in care arbitrul a gresit flagrant: in prima repriza la faultul asupra lui Dina in coltul careului de 16 metri fundasul lor merita galben, si in a doua repriza spre final a fost fault la Wobay cind un fundas la impins. nu stiu exact daca era in careu sau afara. Dar cred ca era in careu altfel dadea fault. Era la un metru de el si impingerea a fost mai mult decit evidenta.
Asa ca sa nu vorbim de un arbitraj perfect. Arbitraj perfect este atunci cind nu greseste de loc. Ca sa nu mai vorbim de faulturile repetate facute de fundasul lor stinga.

ozzy

Mesaj de ozzy » 07 Apr 2007, 16:03

Si daca-l elimina si pe Bornescu, asa cum trebuia, era si mai bun arbitrajul, nu?
Fratilor, cautati nod in papura, ce sa zic d-aia am pierdut noi ca nu i-a dat galben aluia...Arbitrajul per ansamblu a fost perfect, nu a influentat in niciun fel rezultatul, nu a fragmentat jocul, de ce nu vreti sa intelegeti?

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 07 Apr 2007, 16:05

Sincer,daca Dorel a meritat cartonasul rosu ieri inseamna ca Balba la Iasi merita vreo trei....Tudor ne-a arbitrat corect dar in faza cu Stoica a fost exces de zel.Clar.
Last edited by Ruben Navarro on 07 Apr 2007, 16:09, edited 1 time in total.

ozzy

Mesaj de ozzy » 07 Apr 2007, 16:07

Ruben Navarro scrie:Sincer,daca Dorel a meritat cartonasul rosu ieri inseamna ca ca Balba la Iasi merita vreo trei...
Asta asa este, dar nu e treaba lui Tudor ca Balaj le sufla in koor la moldoveni

iuli

Mesaj de iuli » 07 Apr 2007, 16:09

Clujul ne-a batut pt ca in acest moment sunt mai buni.Victoriile aduc victorii,asta s-a vazut clar in jocul celor de Cfr.Ne bateau si fara penalty-ul ala.Tudor a arbitrat bine.A fost un meci in care ne-a batut o echipa superioara la aceasta ora.Fane Stoica nu v-a fi demis pt ca-i un tip destept,i-a facut hatarul lui Miti aseara,constient ca nu avea ce pierde.Ambii pusti au fost timorati,dar au respirat aerul unui meci intre 2 echipe bune,asta e foarte important.
Last edited by iuli on 07 Apr 2007, 16:12, edited 1 time in total.

pytzy_luc
junior
junior
Mesaje: 57
Membru din: 27 Iul 2004, 13:01

Mesaj de pytzy_luc » 07 Apr 2007, 16:11

Per ansamblu da. si ce mai conta daca il elimina pe bornescu? oricum era 11 m si implicit 90% gol. eu am spus ce am vazut din stadion. nu stiu la televizor cum s-a vazut. eu consider ca daca nu a dat galben la ei nu trebuia rosu la noi. asta ca sa fie o chestie impartiala. nu poti sa tratezi unele faze cu o masura si alte faze cu alta masura. asta nu imi place mie la arbitrajul romanesc. mie mi s-a parut ca a dat un 5% oaspetilor. As vrea si ptr noi in deplasare un astfel de arbitraj. dar dupa cum stiti .....

gothico

Mesaj de gothico » 07 Apr 2007, 16:28

lordliv scrie:astia ,care stau in bucuresti ,si au vazut meciul pe antena 1 ,si care se dau mari suporteri ai craiovei,sufera de acelasi sindrom : au vazut un arbitraj perfect!

mai curand prefect,ca tot va zbura din functie,cat de curand vremelnicul giugea!
auzi bai, fiul lu' Mama Omida, ghiocul te-a mintit ca as fi vazut eu meciul la Antena 1. Am facut drumul Buc.-Craiova pe un trafic infernal, mancand 2 sandviciuri in masina, ca sa vad echipa si acum trebuie sa suport dispretul tau penibil de "patriot" local. N-ar fi mai bine sa fii tu baiat cuminte? Am inteles, tu crezi ca te-a furat Tudor. E nasol daca asta pricepi tu din joc, dar eu nu ti-am dat cu tifla. Ai si tu dreptul la viata...
Last edited by gothico on 07 Apr 2007, 16:29, edited 1 time in total.

archaeus
membru
membru
Mesaje: 149
Membru din: 07 Dec 2004, 15:43

Mesaj de archaeus » 07 Apr 2007, 16:28

iuli scrie:Clujul ne-a batut pt ca in acest moment sunt mai buni.Victoriile aduc victorii,asta s-a vazut clar in jocul celor de Cfr.Ne bateau si fara penalty-ul ala.Tudor a arbitrat bine.A fost un meci in care ne-a batut o echipa superioara la aceasta ora.Fane Stoica nu v-a fi demis pt ca-i un tip destept,i-a facut hatarul lui Miti aseara,constient ca nu avea ce pierde.Ambii pusti au fost timorati,dar au respirat aerul unui meci intre 2 echipe bune,asta e foarte important.
absolut de acord o:

|Alb-Albastru|

Mesaj de |Alb-Albastru| » 07 Apr 2007, 16:43

Oana CFR scrie:mnda..:D bv craiova...aveti un stadion ff frumos...galerie f frumoasa...echipa...a jucat bine..dar aste este..VICTORIA A FOST A NOASTRA:d ..chiar mia placut la craiova...!!
Daca ai fi venit la noi in peluza, ai fi plecat cu amintiri si mai placute :)(

Închis