"U" Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Unirea ?

Poll ended at 21 Apr 2007, 21:45

Victorie
38
47%
Egal
7
9%
Pierdem
36
44%
 
Total votes: 81

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 22 Apr 2007, 00:01

stuparu_alexandru scrie:
1948 scrie:
BluBoy scrie:vere eu fusai cu frate-meu si cu fratii din ultras si mersram incet pe strada cu mesajele, fularele si steagurile la vedere. trecura dubele pe langa noi dar nu o lua nici unu la fuga. vorbiram ca daca e sa se opreasca vreunii meregem cu ei fara nici o problema ca nu facusem nici unii nimic. in juru nostru fugeau astia micii de spargeau. bravura ieftina a minorilor pentru ca daca erau jmecheri nu rupeau o oglinda sau dadeau in cosurile de gunoi pe ici pe colo. cine lua amenda azi pentru ceva ce facu cu adevarat in afara stadionului atunci imi permit sa spun ca fu mare prost. cine nu, tot respectul si toata parerea de rau si multa bafta la contestatii. eventual daca o sa castigati incercati sa ii dati in judecata
blu exact acelasi lucru am facut si noi ...si ma refer la faptul ca mergeam spre un bar nu fugeam ca nu aveam de ce ...dar se pare ca la noi nu tinu faza :)(
noi am luat-o pe drumurile secundare din centru,dar se pare ca au ajuns copii scuzati si pe langa noi.am vazut o "captura" de toata frumuseta :laughing: :laughing: ca-n filme sa mor eu :laughing: derapaj in curba,2 jandarmi erau pe usa,pac il prinsara pe unu si la duba cu el.sa mor eu de nu erau numa` dinaia gen "robocop",blindati din cap pana-n picioare,si se mai si uitau la noi in timpu` ala :laughing:
am vazut si eu faza...chiar acolo langa biserica
noi eram mai in spate

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Apr 2007, 00:01

1948 scrie:
stuparu_alexandru scrie:
1948 scrie:
blu exact acelasi lucru am facut si noi ...si ma refer la faptul ca mergeam spre un bar nu fugeam ca nu aveam de ce ...dar se pare ca la noi nu tinu faza :)(
noi am luat-o pe drumurile secundare din centru,dar se pare ca au ajuns copii scuzati si pe langa noi.am vazut o "captura" de toata frumuseta :laughing: :laughing: ca-n filme sa mor eu :laughing: derapaj in curba,2 jandarmi erau pe usa,pac il prinsara pe unu si la duba cu el.sa mor eu de nu erau numa` dinaia gen "robocop",blindati din cap pana-n picioare,si se mai si uitau la noi in timpu` ala :laughing:
am vazut si eu faza...chiar acolo langa biserica
noi eram mai in spate

pai si acolo v-au luat :o :o :?: :?: :?: :!: :!: :!:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 22 Apr 2007, 00:02

stuparu_alexandru scrie:
1948 scrie:
stuparu_alexandru scrie:
noi am luat-o pe drumurile secundare din centru,dar se pare ca au ajuns copii scuzati si pe langa noi.am vazut o "captura" de toata frumuseta :laughing: :laughing: ca-n filme sa mor eu :laughing: derapaj in curba,2 jandarmi erau pe usa,pac il prinsara pe unu si la duba cu el.sa mor eu de nu erau numa` dinaia gen "robocop",blindati din cap pana-n picioare,si se mai si uitau la noi in timpu` ala :laughing:
am vazut si eu faza...chiar acolo langa biserica
noi eram mai in spate

pai si acolo v-au luat :o :o :?: :?: :?: :!: :!: :!:
putin mai sus ...in parculet

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Apr 2007, 00:04

1948 scrie:
stuparu_alexandru scrie:
1948 scrie:
am vazut si eu faza...chiar acolo langa biserica
noi eram mai in spate

pai si acolo v-au luat :o :o :?: :?: :?: :!: :!: :!:
putin mai sus ...in parculet
am ramas uimit de ce-am vazut azi...era o stare ..o tensiune in aer...peste tot se agitau politistii,parca era revolta...si asta,numai din cauza copiilor handicapati,care din teribilism,hai sa fugim,ca am omorat 20 de oameni,sa nu ne prinda.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 22 Apr 2007, 00:07

stuparu_alexandru scrie:
1948 scrie:
stuparu_alexandru scrie:

pai si acolo v-au luat :o :o :?: :?: :?: :!: :!: :!:
putin mai sus ...in parculet
am ramas uimit de ce-am vazut azi...era o stare ..o tensiune in aer...peste tot se agitau politistii,parca era revolta...si asta,numai din cauza copiilor handicapati,care din teribilism,hai sa fugim,ca am omorat 20 de oameni,sa nu ne prinda.
dap si eu am ramas uimit
eru la sectie cativa de 15 ani ....
insa erau si f multi nevinovati.....
am vazut chiar si pe cineva spre 40 de ani ...cred...
ala sigur era de la nunta din parc :lol:

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 22 Apr 2007, 00:13

web_star scrie:
web_star scrie:
stuparu_alexandru scrie:macar aparui la tv cu web :laughing: cu atat sa raman dupa meciu` asta ,ca in rest,de [cenzurat] ! sa-mi bag ****-n familia lu` mititelu si-n jandarmeria romana
pralea, tre` sa facem rost de o inregistrare...mama cum sunau telefoanele :laughing:

deci nu ma pot abtine: cum pot fi angajati la jandarmerie niste oameni care nu sunt in stare sa comunice omeneste?! i-am explicat frumos: "Nu zisai nimic, nu injurai pe nimeni, platii bilet, vreau sa vad meciul!" Raspunsul era acelasi de fiecare data: "Te oblig sa iesi si daca nu, s-ar putea sa-ti para rau!", si obisnuitele racnete... :mad: nu e posibil asa ceva! plecai acasa, scarbit, si de acum in colo, o sa vad meciul fie de la Tribuna 0 fie de acasa...refuz sa-i mai dau bani lui Mititelu, sa fiu dat afara!
A|C|A|B
baggio poate confirma tot ce am scris, sa nu zica lumea ca sunt eu tampit!
Nu mai am ce sa zic, cuvintele sunt de prisos.Nu exista in tara asta o institutie mai idioata decat jandarmeria.Parca ii si vad pe analfabeti, cu cashetele alea scorojite in cap, pushtile pregatite si buteliile de gaze lacrimogene in mana! :( Prostu-shef cu portavocea "Va rugam sa eliberati peluza, este ultima somatie" Cativa suporteri incercand sa poarte o discutie omeneasca cu ei, aratandu-le ca au abonament platit pe tot anul.Degeaba...era peste inteligenta lor!Spre norocul meu, reusii sa ajung undeva langa gardul care desparte Peluza Sud se Tribuna I fiindca chiar doream sa vad meciul.In spatele nostru, erau vreo 2 baieti (veniti probabil tot din galerie) unu din ei cu o japoneza in mana.Statura pana prin repriza a 2-a fara probleme , dupa care venira vreo 5-6 jandarmi si ii ridicara fara motiv!Apoi aflu ca suporterii sunt ridicati de prin tot orasul si amendati la gramada.Ce sa mai zic...mi-e rusine de tara in care traim...
Rusine mititelule!
Rusine jandarmeriei!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 22 Apr 2007, 00:17

baggio scrie:
web_star scrie:
web_star scrie:pralea, tre` sa facem rost de o inregistrare...mama cum sunau telefoanele :laughing:

deci nu ma pot abtine: cum pot fi angajati la jandarmerie niste oameni care nu sunt in stare sa comunice omeneste?! i-am explicat frumos: "Nu zisai nimic, nu injurai pe nimeni, platii bilet, vreau sa vad meciul!" Raspunsul era acelasi de fiecare data: "Te oblig sa iesi si daca nu, s-ar putea sa-ti para rau!", si obisnuitele racnete... :mad: nu e posibil asa ceva! plecai acasa, scarbit, si de acum in colo, o sa vad meciul fie de la Tribuna 0 fie de acasa...refuz sa-i mai dau bani lui Mititelu, sa fiu dat afara!
A|C|A|B
baggio poate confirma tot ce am scris, sa nu zica lumea ca sunt eu tampit!
Nu mai am ce sa zic, cuvintele sunt de prisos.Nu exista in tara asta o institutie mai idioata decat jandarmeria.Parca ii si vad pe analfabeti, cu cashetele alea scorojite in cap, pushtile pregatite si buteliile de gaze lacrimogene in mana! :( Prostu-shef cu portavocea "Va rugam sa eliberati peluza, este ultima somatie" Cativa suporteri incercand sa poarte o discutie omeneasca cu ei, aratandu-le ca au abonament platit pe tot anul.Degeaba...era peste inteligenta lor!Spre norocul meu, reusii sa ajung undeva langa gardul care desparte Peluza Sud se Tribuna I fiindca chiar doream sa vad meciul.In spatele nostru, erau vreo 2 baieti (veniti probabil tot din galerie) unu din ei cu o japoneza in mana.Statura pana prin repriza a 2-a fara probleme , dupa care venira vreo 5-6 jandarmi si ii ridicara fara motiv!Apoi aflu ca suporterii sunt ridicati de prin tot orasul si amendati la gramada.Ce sa mai zic...mi-e rusine de tara in care traim...
Rusine mititelule!
Rusine jandarmeriei!
sa nu mai punctez ca o testoasa din aia ninja de alergase un descreerat de copil pana scosese spume la gura arata spre mine zicand : lasa ca tu esti ca te vazui eu ...esti ala in alb...eu avand un trening bleu pe mine
sau ca un jandarm mi-a dat peste picioare pt ca la perchezitia corporala nu tineam picioarele in deajuns de departate....pt a gasi el arma crimei

Andrei.Himself
senior
senior
Mesaje: 346
Membru din: 13 Aug 2006, 11:15

Mesaj de Andrei.Himself » 22 Apr 2007, 00:18

Galeria a fost evacuată

După alte cinci minute, observatorul partidei a decis evacuarea galeriei. “Galeria care a intrat în stadion a început să scandeze trivialităţi la adresa lui Mitică Dragomir şi a lui Adrian Mititelu. Observatorul federal a dispus evacuarea galeriei respective. I-am evacuat şi au plecat în zona ştrandului «Laguna albastră», unde au început să arunce cu pietre în maşini. Au intervenit jandarmii, iar la sediul nostru sunt peste 35 de persoane care au fost sancţionate cu avertismente şi amenzi de la 100 lei până la 200 lei”, a declarat locotenentul Cosmin Mirea, purtătorul de cuvânt al Grupării de Jandarmi Mobilă Craiova. (A. I.)

poate de la 100 la 1500 :-x :-x :-x (e din editie stirea, e fericit mititelu)

PS. daca m-ar putea ajuta si pe mn cineva pana luni cu formularea unei constatii i-as fi recunoscator. id meu de mess: dirty.snchez [mc anticipat] o:
Imagine

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 22 Apr 2007, 00:45

pe ochelarii lui Mititelu este stema Universitatii?

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 22 Apr 2007, 00:52

pai nu e echipa lui ?? si-a batut joc de stema asta in ultimul hal
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 22 Apr 2007, 02:50

hai ma baieti ca a fost frumos meciu' ... n-am prea vazut mai nimic din el... de fapt chiar nimic.. da' a fost frumos, nu-i asa? :lol:

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Apr 2007, 10:50

foarte frumos meciu :o: :o:
Last edited by stuparu_alexandru on 22 Apr 2007, 10:50, edited 1 time in total.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Apr 2007, 10:50

Galerie evacuată
Încă de la începutul partidei, suporterii Universităţii de la peluza "Cristi Neamţu" s-au războit cu patronul Adrian Mititelu. Fanii l-au înjurat copios, motiv pentru care vicepreşedintele Silvian Cristescu s-a dus la observatorul partidei, Dumitru Mihalache, pentru a-i cere permisiunea să evacueze galeria! El a primit acceptul, iar în minutul 15 toţi fanii de la peluza "Cristi Neamţu" au fost daţi afară din stadion.


sursa : gsp


deci pana la urma,tot cineva de la craiova a fost vinovat de asta
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 22 Apr 2007, 10:55

stuparu_alexandru scrie:Galerie evacuată
Încă de la începutul partidei, suporterii Universităţii de la peluza "Cristi Neamţu" s-au războit cu patronul Adrian Mititelu. Fanii l-au înjurat copios, motiv pentru care vicepreşedintele Silvian Cristescu s-a dus la observatorul partidei, Dumitru Mihalache, pentru a-i cere permisiunea să evacueze galeria! El a primit acceptul, iar în minutul 15 toţi fanii de la peluza "Cristi Neamţu" au fost daţi afară din stadion.


sursa : gsp


deci pana la urma,tot cineva de la craiova a fost vinovat de asta
Da nu Mititelu :(

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 22 Apr 2007, 11:41

T@V scrie:
stuparu_alexandru scrie:Galerie evacuată
Încă de la începutul partidei, suporterii Universităţii de la peluza "Cristi Neamţu" s-au războit cu patronul Adrian Mititelu. Fanii l-au înjurat copios, motiv pentru care vicepreşedintele Silvian Cristescu s-a dus la observatorul partidei, Dumitru Mihalache, pentru a-i cere permisiunea să evacueze galeria! El a primit acceptul, iar în minutul 15 toţi fanii de la peluza "Cristi Neamţu" au fost daţi afară din stadion.


sursa : gsp


deci pana la urma,tot cineva de la craiova a fost vinovat de asta
Da nu Mititelu :(
pai da, ca Cristescu s-a dus de capul lui la ala....Cristescu e impins in fata... o: e

Închis