Ceahlaul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Piatra Neamt?

Poll ended at 24 Apr 2007, 18:35

Victorie
22
32%
Egal
19
28%
Infrangere
27
40%
 
Total votes: 68

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 27 Apr 2007, 00:06

Am vazut si eu filmuletul de pe editie TV cand la final echipa s-a dus sa salute galeria iar suporterii au intors spatele. Urat gest !
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 27 Apr 2007, 00:22

@tibi si veteranu: tot respectul pentru cei care ati fost la piatra neamt. crede-ma ca daca as avea banii si timpul as merge. insa nu m-as intoarce cu spatele la ei dupa ce au cistigat un meci, cu echipa de pe locul 15, noi fiind pe 14. asta e. deocamdata jucam "derbyuri" din astea. jucatorii erau bucurosi ca de atita amar de vreme au luat 3 puncte. si cred ca toti eram bucurosi, insa ma gindesc ca au fost 20 de insi care nu s-au bucurat:GALERIA craiovei prezenta la piatra neamt. daca ar fi sa patrez rationamentul, veti sta cu spatele la ei pina cind vor fi pe primele locuri, si o victorie la piatra neamt nu va insemna nimic.
oricum, e o discutie fara sfirsit, ati facut-o, ati facut-o. si sint sigur ca unii regreta.
Am zis!!

JustME

Mesaj de JustME » 27 Apr 2007, 00:44

corect, s-au intors cu spatele dar asta nu inseamna neaparat ca nu s-au bucurat pt victorie .. .. ..

parerea mea :-)

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 27 Apr 2007, 03:51

caesar scrie:
veteranu scrie:
manex scrie:am inteles perfect. era ok sa protestati o repriza, sa nu ii incurajati, sa afisati un mesaj in care sa le spuneti de ce nu ii incurajati etc. nu stiu. insa aceasta masura a fost , din pacate, cam negindita. daca mincau batiae era perfect justificata. chiar daca am batut pe cehlaul a fost o victorie care ne mai linistetste nitel. de aia meritau aplaudati. nu uitati ca au avut un antrenor nou inainte de acest meci., credeti ca le-a fost usor sa puna in aplicare ideile antrenorului? au reusit sa se adapteze si au batut. si de asta meritau aplaudati. la meciul cu gloria cind eram condusi nu mai puteam sa scandez nimic. insa nici prin cap nu mi-a trecut sa ii fluier sau sa le intorc spatele. oricum, simbata dupa meci si dupa ce vor bate sa faceti la fel, nu de alta da sa ramineti consecventi.
cine etsi tu ma sa i judeci? cine esti tu? fiecare se comporta cum vrea! daca ei au ales aceasta forma de protest impotriva unor mercenari este treaba lor. nu te am vazut pe gard sa i aplauzi. baietii aia au platit destui bani sa ajunga acolo. au cantat tot meciul. au afisat culorile craiovei. au pierdut o zi si o noapte pe drum. pentru asta merita respectati. pentru asta nu trebuie sa i judeci tu. pentru ca tu nu ai simtit umilinta sa ti se strige in orasele moldovei B ul din cauza unora care schimba antrenorii cnad vor pentru ca al lor iubit conducator nu stie ca mai bine ii batea pe ei decat pe suporteri. nu l am vazut pe miti sa spuna ca vreunul parnaie, in schimb la deswfiintat pe stoica. aici in schimb lumea vede situatia invers. si cu toate astea tot miti are drepstate!

mi e sila de d astia care dupa un egal ii vedeti in CL, dupa o infrangere ii balavcariti, apoi ii pupati ca au batut o echipa de pe locul 15.

asta este performanta pe care o vreti? derby pt locul 14?
Ba, tu esti sanatos la cap?
Ai vazut tu suporterii vreunei echipe din Anglia sa injure patronul, sa injure jucatorii sa intoarca koorul sau mai stiu eu ce. Aia se duc si incurajeaza echipa chiar si daca ia bataie 20 de meciuri.Voi aveti alte preocupari ...sa va bateti cu jandarmii, sa mai injurati pe cineva..
Tot timpul veniti cu scenarii teribiliste ba ca jucatorii l-au facut pe antrenor, ba ca Mititelu nu stiu ce-a mai zis..etc.
Deocamdata echipa asta e a lu Mititelu si el baga banu in ea.Mult, putin nu conteaza...puteam sa ne taram in B si anu asta daca nu era el.
Esti suporter inseamna ca sustii echipa; suporter vine de la "to support" = a sprijini, a sustine. Sau poate ca voi ati inventat alt gen de suporteri?
Te duci in peluza, sa vezi meciu, sa canti, sa incurajezi echipa nu sa injuri sa si sa faci acte de bravura. Daca nu, stati dracu acasa si nu mai faceti pe zmeii ca voi faceti deplasari.
Te obliga cineva sa faci deplasari sau sa te duci la meci??Sper sa se dea o lege sa se termine cu stricatii de pe stadioane ca m-am saturat de ei.
Caesar, iti racesti gura de pomana, ca o tin tot pe a lor.
HAI STIINTA !!!!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 27 Apr 2007, 04:13

cel mai bine ar fi fost sa plece toti din peluza.din moment ce la goluri te-ai bucurat nu poti la sfarsit sa le intorci spatele, chiar daca au avut un "reviriment" spectaculos imediat dupa plecarea lu` stoica.

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 27 Apr 2007, 04:20

nyk_sorin scrie:cel mai bine ar fi fost sa plece toti din peluza.din moment ce la goluri te-ai bucurat nu poti la sfarsit sa le intorci spatele, chiar daca au avut un "reviriment" spectaculos imediat dupa plecarea lu` stoica.
Sorin, daca ai facut drumul pina acolo pt ca la sfirsitul meciului, dupa victorie, sa intorci spatele jucatorilor veniti sa te salute, inseamna ca scopul acelui drum a fost altul.
Pacat, nu Mititelu se face de ris, ci noi, suporterii Stiintei...
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 27 Apr 2007, 09:21

Io nu stiu ce va atacati atata de faza cu intorsul spatelui. Si jucatorii la Galati, cand nu s-au dus nici macar sa-i salute, tot intors al spatelui se cheama si asta...
Atata timp cat tot meciul au cantat si si-au incurajat echipa pe tot parcursul meciului, toata stima si respectul. Meritau si jucatorii o palma, sa nu ne mai creada pe noi prostii satului...
Insa. Am mai spus-o si o mai spun. Metoda asta, ochi ptr ochi si dinte ptr dinte, o sa ne ruineze. Daca ar recunoaste ambele tabere ca au gresit si unii si altii, mult mai bine ne-ar fi.
Asa, o sa ne jumulim la infinit, pina cand unul va ceda. :(

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 27 Apr 2007, 10:24

dragosblue scrie:
nyk_sorin scrie:cel mai bine ar fi fost sa plece toti din peluza.din moment ce la goluri te-ai bucurat nu poti la sfarsit sa le intorci spatele, chiar daca au avut un "reviriment" spectaculos imediat dupa plecarea lu` stoica.
Sorin, daca ai facut drumul pina acolo pt ca la sfirsitul meciului, dupa victorie, sa intorci spatele jucatorilor veniti sa te salute, inseamna ca scopul acelui drum a fost altul.
Pacat, nu Mititelu se face de ris, ci noi, suporterii Stiintei...
care a fost scopul?? ia spune tu ? care a fost scopul????????

ai auzit echipa incurajata tot meciul?????ti a placut??? nu intelegi ca si noi am fost jigniti la galati cand nu ne au salutat? imi pare rau dar noi nu suntem pupincuristi!ma ia ala cu anglia! du te ma in anglia! traietse acolo manieratule, lordule, civilizatule. du te sa vezi meciuri la chelsea unde jumate din spectatori n au treaba cu fotbalul. se duc sa faca poze. lasa ne pe noi, romani prosti, fara demnitate.

PS: respect tibi! respect!

Mesaj modificat de admin

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 27 Apr 2007, 10:33

Veteranu, fara atacuri la persoana! Multumesc !

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 27 Apr 2007, 11:17

veteranu scrie:
dragosblue scrie:
nyk_sorin scrie:cel mai bine ar fi fost sa plece toti din peluza.din moment ce la goluri te-ai bucurat nu poti la sfarsit sa le intorci spatele, chiar daca au avut un "reviriment" spectaculos imediat dupa plecarea lu` stoica.
Sorin, daca ai facut drumul pina acolo pt ca la sfirsitul meciului, dupa victorie, sa intorci spatele jucatorilor veniti sa te salute, inseamna ca scopul acelui drum a fost altul.
Pacat, nu Mititelu se face de ris, ci noi, suporterii Stiintei...
care a fost scopul?? ia spune tu ? care a fost scopul????????

ai auzit echipa incurajata tot meciul?????ti a placut??? nu intelegi ca si noi am fost jigniti la galati cand nu ne au salutat? imi pare rau dar noi nu suntem pupincuristi!ma ia ala cu anglia! du te ma in anglia! traietse acolo manieratule, lordule, civilizatule. du te sa vezi meciuri la chelsea unde jumate din spectatori n au treaba cu fotbalul. se duc sa faca poze. lasa ne pe noi, romani prosti, fara demnitate.

PS: respect tibi! respect!

Mesaj modificat de admin
Scopul a fost sa va dati smecheri.Daca nu vrei sa te comporti civilizat => faci pe smecheru =>puscarie scrie pe tine, ca nu esti in Togo. Nu ma dai tu pe mine afara din tara te dau eu pe tine.Minoritatea se supune majoritatii. Hai, la capsuni ca n-ai cu ce plati amenzile.

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 27 Apr 2007, 11:29

bai caesare, astia de ii trimiti tu la capsuni i-au cheltuit banii pe deplasari si coregrafii si ne-am mandrit toti ca suntem cei mai buni dintre romani
acum le dam in cap pentru ca nu se spun analfabetului?
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 27 Apr 2007, 11:35

caesar scrie:
veteranu scrie:
dragosblue scrie: Sorin, daca ai facut drumul pina acolo pt ca la sfirsitul meciului, dupa victorie, sa intorci spatele jucatorilor veniti sa te salute, inseamna ca scopul acelui drum a fost altul.
Pacat, nu Mititelu se face de ris, ci noi, suporterii Stiintei...
care a fost scopul?? ia spune tu ? care a fost scopul????????

ai auzit echipa incurajata tot meciul?????ti a placut??? nu intelegi ca si noi am fost jigniti la galati cand nu ne au salutat? imi pare rau dar noi nu suntem pupincuristi!ma ia ala cu anglia! du te ma in anglia! traietse acolo manieratule, lordule, civilizatule. du te sa vezi meciuri la chelsea unde jumate din spectatori n au treaba cu fotbalul. se duc sa faca poze. lasa ne pe noi, romani prosti, fara demnitate.

PS: respect tibi! respect!

Mesaj modificat de admin
Scopul a fost sa va dati smecheri.Daca nu vrei sa te comporti civilizat => faci pe smecheru =>puscarie scrie pe tine, ca nu esti in Togo. Nu ma dai tu pe mine afara din tara te dau eu pe tine.Minoritatea se supune majoritatii. Hai, la capsuni ca n-ai cu ce plati amenzile.
ma faci tu pi mini? ameninti? pai ce faci verisoare treci de partea huliganilor? unde este dialogul? am spus ceva=> esti ofensat => da ma n judecata, ca nu suntem in Togo. minoritarilor, aveti grija ca asta ne deporteaza prin siberia pe undeva. macar la capsuni, undeva unde este mai cald. pls pls pls pls! daca tu ii consideri smecheri pe aia de la p neamt, tu cum esti?

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 27 Apr 2007, 11:41

hai sa ne calmam un pic...

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 27 Apr 2007, 11:50

esti nervos freack?
eu nu, dar e de [cenzurat] sa dai in oameni care altadata ii admirai
tu stii cel mai bine ce implica activitatea e ultras
e normal sa ii faci capsunari?
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 27 Apr 2007, 11:52

joseph scrie:esti nervos freack?
eu nu, dar e de [cenzurat] sa dai in oameni care altadata ii admirai
tu stii cel mai bine ce implica activitatea e ultras
e normal sa ii faci capsunari?
nu sunt eu nervosul...calmul era pentru ambele parti.

Închis