Ceahlaul-Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Piatra Neamt?

Poll ended at 24 Apr 2007, 18:35

Victorie
22
32%
Egal
19
28%
Infrangere
27
40%
 
Total votes: 68

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Apr 2007, 22:45

T@V scrie:
TIBI scrie: man, nu l-am facut erou pe Stoica, stii bine ca am zis de la meciul cu clujul ca e depasit, dar nici nu pot sa sar in sus ca am batut ceahlaul. daca vrem performanta, trebuie sa te bati cu echipele mari, iar cu astea mici sa faci spectacol. Ceahlaul e o echipa f.f.f.f.f slaba, cu niste fundasi de divizia c.
Stiu ma Tibi ca nu e performanta sa bati Ceahlaul. Da nu ziceam noi ca anu asta ne multumim si cu salvarea de B?
pai eu in primu` an (acum) ma multumesc cu locul 14,si stiu ca sunt multi care au gandit asa,dar cand ii vad cat de prost joaca,nu ma pot abtine sa nu-l injur pe dina
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 26 Apr 2007, 22:52

stuparu_alexandru scrie:
T@V scrie:
TIBI scrie: man, nu l-am facut erou pe Stoica, stii bine ca am zis de la meciul cu clujul ca e depasit, dar nici nu pot sa sar in sus ca am batut ceahlaul. daca vrem performanta, trebuie sa te bati cu echipele mari, iar cu astea mici sa faci spectacol. Ceahlaul e o echipa f.f.f.f.f slaba, cu niste fundasi de divizia c.
Stiu ma Tibi ca nu e performanta sa bati Ceahlaul. Da nu ziceam noi ca anu asta ne multumim si cu salvarea de B?
pai eu in primu` an (acum) ma multumesc cu locul 14,si stiu ca sunt multi care au gandit asa,dar cand ii vad cat de prost joaca,nu ma pot abtine sa nu-l injur pe dina
si eu ma multumesc cu salvarea de b, dar nici sa jucam in halul asta, ai mare dreptate. o:
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Apr 2007, 22:53

TIBI scrie:
stuparu_alexandru scrie:
T@V scrie: Stiu ma Tibi ca nu e performanta sa bati Ceahlaul. Da nu ziceam noi ca anu asta ne multumim si cu salvarea de B?
pai eu in primu` an (acum) ma multumesc cu locul 14,si stiu ca sunt multi care au gandit asa,dar cand ii vad cat de prost joaca,nu ma pot abtine sa nu-l injur pe dina
si eu ma multumesc cu salvarea de b, dar nici sa jucam in halul asta, ai mare dreptate. o:
ahh..si ca tot am ajuns la subiectu asta legat de cum joaca...cred ca l-au cam lucrat astia pe Stoica o:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 26 Apr 2007, 22:55

stuparu_alexandru scrie:
TIBI scrie:
stuparu_alexandru scrie:
pai eu in primu` an (acum) ma multumesc cu locul 14,si stiu ca sunt multi care au gandit asa,dar cand ii vad cat de prost joaca,nu ma pot abtine sa nu-l injur pe dina
si eu ma multumesc cu salvarea de b, dar nici sa jucam in halul asta, ai mare dreptate. o:
ahh..si ca tot am ajuns la subiectu asta legat de cum joaca...cred ca l-au cam lucrat astia pe Stoica o:
aplauda aplauda aplauda o:
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 26 Apr 2007, 22:55

1948 scrie: unora ?? spune cine ....concret
cu ce ai suferit tu dupa meciul cu urziceni ?
Asta ar mai lipsi, sa ne "jumulim" pe internet. Cred ca stii si tu la cine ma refeream, si poate stii mai bine de ce.
Si io nu am suferit cu nimic dupa meciul cu urzicile. Mi-a fost asa de bine, de n-am cuvinte sa ma exprim. Radiam de bucurie. :(

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 26 Apr 2007, 23:01

1948 scrie:
T@V scrie:
1948 scrie:voi tot nu ati inteles ce s-a intamplat la meciul cu urziceni :(
Io cred ca tu nu ai inteles ca din cauza unora (si nu vreau sa zic mai mult) au avut de suferit zecile de suporteri dupa meciul cu Urziceni.
unora ?? spune cine ....concret
cu ce ai suferit tu dupa meciul cu urziceni ?
hai sa iti zic cum am eu de suferit de exemplu: nu vreau nici sa il injur pe Mititelu dar nu pot sa ii acuz nici pe prietenii mei care il injura pentru ceea ce a facut la meciul ala...
Eu ce sa fac acum ca sunt prins la jumate?

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 26 Apr 2007, 23:02

ai motive sa`l injuri acum dupa ce a dublat pretul biletelor la peluza sud

Demolator
senior
senior
Mesaje: 385
Membru din: 04 Dec 2006, 21:00

Mesaj de Demolator » 26 Apr 2007, 23:04

pai cred ca avem cele mai scumpe bilete din tara

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 26 Apr 2007, 23:06

in viziunea lu miti avem si echipa ca sa merite....si tot in viziunea lui el "marele" investitor trebuie aclamat la fiecare meci..

sa`i spuna cineva ca niciun dictator n`a murit acasa la el :)(

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 26 Apr 2007, 23:08

FreakBoy scrie:
1948 scrie:
T@V scrie: Io cred ca tu nu ai inteles ca din cauza unora (si nu vreau sa zic mai mult) au avut de suferit zecile de suporteri dupa meciul cu Urziceni.
unora ?? spune cine ....concret
cu ce ai suferit tu dupa meciul cu urziceni ?
hai sa iti zic cum am eu de suferit de exemplu: nu vreau nici sa il injur pe Mititelu dar nu pot sa ii acuz nici pe prietenii mei care il injura pentru ceea ce a facut la meciul ala...
Eu ce sa fac acum ca sunt prins la jumate?
faci ce vrei
oricum mititelu o tine tot pe a lui

si ai zic si lu tav aici
gandeste-te doar ca intr-o zi se muta nucleul din peluza la trib a2a
cum ai reactiona cand ai fi bagat in aceasi oala ?

Demolator
senior
senior
Mesaje: 385
Membru din: 04 Dec 2006, 21:00

Mesaj de Demolator » 26 Apr 2007, 23:10

pai nu au cum sa mai evacueze tribuna ca suntem prea multi...si in plus dupa aia nu o sa mai vina lumea la stadion...

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 26 Apr 2007, 23:11

caesar scrie:
veteranu scrie:
manex scrie:am inteles perfect. era ok sa protestati o repriza, sa nu ii incurajati, sa afisati un mesaj in care sa le spuneti de ce nu ii incurajati etc. nu stiu. insa aceasta masura a fost , din pacate, cam negindita. daca mincau batiae era perfect justificata. chiar daca am batut pe cehlaul a fost o victorie care ne mai linistetste nitel. de aia meritau aplaudati. nu uitati ca au avut un antrenor nou inainte de acest meci., credeti ca le-a fost usor sa puna in aplicare ideile antrenorului? au reusit sa se adapteze si au batut. si de asta meritau aplaudati. la meciul cu gloria cind eram condusi nu mai puteam sa scandez nimic. insa nici prin cap nu mi-a trecut sa ii fluier sau sa le intorc spatele. oricum, simbata dupa meci si dupa ce vor bate sa faceti la fel, nu de alta da sa ramineti consecventi.
cine etsi tu ma sa i judeci? cine esti tu? fiecare se comporta cum vrea! daca ei au ales aceasta forma de protest impotriva unor mercenari este treaba lor. nu te am vazut pe gard sa i aplauzi. baietii aia au platit destui bani sa ajunga acolo. au cantat tot meciul. au afisat culorile craiovei. au pierdut o zi si o noapte pe drum. pentru asta merita respectati. pentru asta nu trebuie sa i judeci tu. pentru ca tu nu ai simtit umilinta sa ti se strige in orasele moldovei B ul din cauza unora care schimba antrenorii cnad vor pentru ca al lor iubit conducator nu stie ca mai bine ii batea pe ei decat pe suporteri. nu l am vazut pe miti sa spuna ca vreunul parnaie, in schimb la deswfiintat pe stoica. aici in schimb lumea vede situatia invers. si cu toate astea tot miti are drepstate!

mi e sila de d astia care dupa un egal ii vedeti in CL, dupa o infrangere ii balavcariti, apoi ii pupati ca au batut o echipa de pe locul 15.

asta este performanta pe care o vreti? derby pt locul 14?
Ba, tu esti sanatos la cap?
Ai vazut tu suporterii vreunei echipe din Anglia sa injure patronul, sa injure jucatorii sa intoarca koorul sau mai stiu eu ce. Aia se duc si incurajeaza echipa chiar si daca ia bataie 20 de meciuri.Voi aveti alte preocupari ...sa va bateti cu jandarmii, sa mai injurati pe cineva..
Tot timpul veniti cu scenarii teribiliste ba ca jucatorii l-au facut pe antrenor, ba ca Mititelu nu stiu ce-a mai zis..etc.
Deocamdata echipa asta e a lu Mititelu si el baga banu in ea.Mult, putin nu conteaza...puteam sa ne taram in B si anu asta daca nu era el.
Esti suporter inseamna ca sustii echipa; suporter vine de la "to support" = a sprijini, a sustine. Sau poate ca voi ati inventat alt gen de suporteri?
Te duci in peluza, sa vezi meciu, sa canti, sa incurajezi echipa nu sa injuri sa si sa faci acte de bravura. Daca nu, stati dracu acasa si nu mai faceti pe zmeii ca voi faceti deplasari.
Te obliga cineva sa faci deplasari sau sa te duci la meci??Sper sa se dea o lege sa se termine cu stricatii de pe stadioane ca m-am saturat de ei.
la cate meciuri ai fost tu sa vorbesti? ne-am dus la meci sa injuram? ne ducem sa sustinem echipa, culorile noastre, nu sa-l sustin pe mititelu. nu am avut nimic cu el pana la meciul cu urziceni, dar acum sa nu-l mai vad. eu am fost in peluza, sunt in peluza si voi mai fi, el acum este, peste 2 ani poate nu mai e la echipa. daca nu ne-am duce noi in deplasari pe cine ar mai saluta echipa? daca nici noi nu am fost alaturi de echipa, atunci nu a fost nimeni. sa nu se uite ca la meciul cu iasiul din tur, la 2-0 pentru iasi toata lumea il injura pe mititelu si echipa. noi am fost singurii care am sustinut echipa, dar tu nu ai cum sa stii treaba asta pentru ca poate nu mergi in peluza.
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 26 Apr 2007, 23:12

Demolator scrie:pai nu au cum sa mai evacueze tribuna ca suntem prea multi...si in plus dupa aia nu o sa mai vina lumea la stadion...
crede-ma la noi se poate orice
mai ales daca s-ar pune la vanzare doar cateva bilete

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 26 Apr 2007, 23:13

Ionut_Blue_Lion scrie:ai motive sa`l injuri acum dupa ce a dublat pretul biletelor la peluza sud
ma mut la nord ca sa fiu si eu in polul puterii...si asa am mai luat bani de la miti, mai iau si acu ce corectitudinea mea...noroc cu Blondu, Postasu, Charlie care ne tin neclintiti in fata intemperiilor...fara ei am fi fost toti niste vanduti...

Demolator
senior
senior
Mesaje: 385
Membru din: 04 Dec 2006, 21:00

Mesaj de Demolator » 26 Apr 2007, 23:15

1948 scrie:
Demolator scrie:pai nu au cum sa mai evacueze tribuna ca suntem prea multi...si in plus dupa aia nu o sa mai vina lumea la stadion...
crede-ma la noi se poate orice
mai ales daca s-ar pune la vanzare doar cateva bilete
asa e...Romania tara tuturor posibilitatilor...toata luamea ne cunoaste

Închis