Universitatea Craiova- F.C. National

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Nationalul ?!

Victorie
55
89%
Pierdem
3
5%
Egal
4
6%
 
Total votes: 62

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 28 Apr 2007, 22:05

PENIBIL.
joc de divizia C .....atmosfera ca la meciul asta nu e nici in cotroceni, de fapt miti ar mai fi trebuit sa-i mai aduca si pe aia de la los platanos si era totul perfect.
apropo,s-a indeplinit visul lui che, aia de la nord erau cumva revolutionari lu` guevara ? de asta erau imbracati in haine militare ?

gothico

Mesaj de gothico » 28 Apr 2007, 22:14

Cand pierdem penibil, cand castigam penibil. Era bine sa jucam penibil si cu Gloria, CFR si Otelul si sa castigam, nu? Cred ca deocamdata ne intereseaza supravietuirea, restul sa asteptam din campionatul viitor.
Se stia ca acasa suntem mai slabi, pentru ca trebuie sa atacam si nu prea avem cu cine. Faptul ca am castigat e totusi un motiv de bucurie, dupa parerea mea.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 28 Apr 2007, 22:27

gothico scrie:Cand pierdem penibil, cand castigam penibil. Era bine sa jucam penibil si cu Gloria, CFR si Otelul si sa castigam, nu? Cred ca deocamdata ne intereseaza supravietuirea, restul sa asteptam din campionatul viitor.
Se stia ca acasa suntem mai slabi, pentru ca trebuie sa atacam si nu prea avem cu cine. Faptul ca am castigat e totusi un motiv de bucurie, dupa parerea mea.

da tie cum ti s-a parut jocul ??? singurul care a miscat ceva a fost andrei ionescu.andrei ionescu care o sa fie suspendat.care e inca o faza penibila.l-ai dat in judecata,l-ai suspendat,il bagi la echipa a 2-a,si dupa aia,il iei inapoi la prima echipa.cat de penibili suntem ?? trebuie sa apelam la jucatorii cu probleme,sa ne salvam.

meciul asta se poate descrie asa : 3 puncte si atat !
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 28 Apr 2007, 22:49

Cioroianu: "Vreau să câştigăm tot până la final"


Tehnicianul echipei Universitatea Craiova, Florin Cioroianu, a declarat că îşi doreşte ca formaţia sa să învingă, dacă se poate, în toate meciurile rămase de disputat până la finalul sezonului, acesta fiind obiectivul său personal.

"Sunt foarte fericit de această victorie. Sincer mi-a fost mai multă frică de acest meci decât de cel de la Piatra Neamţ. Chiar dacă nu suntem şi matematic salvaţi, această victorie cred că ne-a liniştit complet. Îmi doresc să câştigăm tot, dacă se poate, până la final. Urmează un meci foatre dificil cu Pandurii Târgu Jiu. Va fi un meci al orgoliilor olteneşti", a spus Cioroianu.

Portarul Mircea Bornescu: "Dacă după meciul de la Piatra Neamţ am spus că este o opţiune serioasă în salvarea de la retrogradare, acum pot spune că suntem aproape salvaţi. Promitem că din sezonul viitor alta va fi evoluţia noastră"

Universitatea Craiova a obţinut, sâmbătă, a doua victorie consecutivă sub comanda antrenorului Florin Cioroianu, impunându-se, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, în faţa echipei FC Naţional, în etapa a XXIX-a a Ligii I.

Mititelu: "Am stat mai mult cu ochii pe ceas"


Patronul Adrian Mititelu a spus că a avut emoţii mari la partida cu FC Naţional. "Sincer am tremurat, ne-a fost foarte frică de acest meci. Am stat mai mult cu ochii pe ceas. Minutele se scurgeau foarte încet. Mi-era frică să nu fim egalaţi. Am văzut ceva suporteri nemulţumiţi, însă pe noi ne-au interesat cele trei puncte. Viitorul antrenor va trebui să ştie că va sta la Craiova cât va avea rezultate, chiar voi stipula în contract acest aspect. Va avea presiune pentru a avea rezultate", a spus Mititelu.

Prosport

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 28 Apr 2007, 22:49

Cine stie, poate nu-l mai suspenda...poate poate o semna si el.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 28 Apr 2007, 23:18

omaciu scrie:Cine stie, poate nu-l mai suspenda...poate poate o semna si el.
pai ionescu e singurul care poate rezolva situatia asta.ca nu poate sa-l forteze nimeni.oricum,e decizia lui.daca vre sa stea 2 ani pe bara,e problema lui
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

JustME

Mesaj de JustME » 28 Apr 2007, 23:19

nyk_sorin scrie:PENIBIL.
joc de divizia C .....atmosfera ca la meciul asta nu e nici in cotroceni, de fapt miti ar mai fi trebuit sa-i mai aduca si pe aia de la los platanos si era totul perfect.
apropo,s-a indeplinit visul lui che, aia de la nord erau cumva revolutionari lu` guevara ? de asta erau imbracati in haine militare ?

corect :mad: :mad:

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 28 Apr 2007, 23:21

am priceput de prima oara :laughing: :laughing:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

JustME

Mesaj de JustME » 28 Apr 2007, 23:24

pardon .. triplu posting .. ma consider avertizat !! :)(

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 28 Apr 2007, 23:26

Interviuri Mititelu , Cioroianu si Bornescu .

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 28 Apr 2007, 23:27

Un meci slab daca nu foarte slab , dar din care am castigat cele 3 pct , ceea ce e cel mai important .

Hai sa zicem ca au fost obositi dupa meciul de miercuri si sa speram ca o sa ne intoarcem cu pct de la Tg Jiu
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 28 Apr 2007, 23:30

sa fiu eu singurul caruia i s-a parut ca crainicul stadionului a fost beat ??
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 29 Apr 2007, 00:13

din cate am inteles dupa meciul asta si capillati s-u desfintat
am vazut ca au si pe site ceva oficial

Avatar utilizator
Ruben Navarro
fanatic
fanatic
Mesaje: 3238
Membru din: 20 Mar 2005, 11:14

Mesaj de Ruben Navarro » 29 Apr 2007, 00:22

stuparu_alexandru scrie:sa fiu eu singurul caruia i s-a parut ca crainicul stadionului a fost beat ??
Ala mai mereu zici ca-i lovit... :-)

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 29 Apr 2007, 01:00

Ruben Navarro scrie:
stuparu_alexandru scrie:sa fiu eu singurul caruia i s-a parut ca crainicul stadionului a fost beat ??
Ala mai mereu zici ca-i lovit... :-)
Nu e decât un ydiot domn, unul din produsele epocii lui Ciuruitu', ajuns crainic din muncitor la Electroputere, probabil pe linie de partid. :cool:
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

Închis