Universitatea Craiova- F.C. National

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Nationalul ?!

Victorie
55
89%
Pierdem
3
5%
Egal
4
6%
 
Total votes: 62

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 29 Apr 2007, 01:07

Pe mine ma amuza ala de fiecare data cand am venit la meci :)(

conStiinta

Mesaj de conStiinta » 29 Apr 2007, 02:34

bai, nene, ca atmosfera de kko :mad: de joc ce sa mai zic :mad: suntem vai steaua nostra...jocul ekipei e intrukipat perfect de evolutia lui ciuca (moama ce petarda a fost azi :o )

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 29 Apr 2007, 08:54

meci sters, ma asteptam la mai mult dupa meciul cu ceahlaul dar este important si foarte bine ca am luat cele 3 puncte si am scapat

acum vreau o victorie la Tg. Jiu ca sa dovedeasca pe teren care este cu adevarat cea mai buna echipa din Oltenia...de fapt meciurile astea doua care vin ar trebui sa demonstreze ca echipa joaca si fotbal..ca si meciul cu jiul este unul al orgoliilor dupa cit s-au judecat cu petrosenenii

felicitari pt cele 6 p importante luate in aceste zile..acum trebuie sa demonstram ca sintem mai mult decit o echipa care se screme sa scape de retrogradare intr-un campionat schiop

P.S.: eu l-as fi amendat pe njock pt fasoanele pe care le-a facut ieri
ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

ozzy

Mesaj de ozzy » 29 Apr 2007, 09:39

gothico scrie:Oricum, e de remarcat un lucru: nimeni n-a venit la Craiova sa faca figuratie. Toata lumea a venit sa ia puncte. Cred ca suntem un caz unic in Romania si tocmai de-asta e laudabil ca scapam de retrogradare.
:-D :-D :-D

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 29 Apr 2007, 09:57

Dina a fost again cel mai prost de pe teren. Ciuca ma face din ce in ce mai mult sa cred ca cel putin la ora actuala este prastie. Iar Velcovici este pur si simplu panarama.

Cel mai bun ex-aequo Rose & A. Ionescu. Dorel Stoica de asemenea foarte bun.

A. Ionescu a facut vreo 2-3 faze meserie mai putin cea din ultimul minut cand trebuia pasat la Njock.

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 29 Apr 2007, 10:15

chiar ca am jucat foarte slab ... dar important este ca am luat cele 3 pct ... Eu nu inteleg de ce tot il mai baga pe prastia asta de dina pt ca asta mai mult ii incurca pe ceilalti coechipieri .....

oricum in vara tre sa puna mana mititelu asta si sa ia niste jucatori pt ca o sa ne fie foarte greu cu lotul acesta .....



ucv

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 29 Apr 2007, 11:35

Cl4udiu scrie:chiar ca am jucat foarte slab ... dar important este ca am luat cele 3 pct ... Eu nu inteleg de ce tot il mai baga pe prastia asta de dina pt ca asta mai mult ii incurca pe ceilalti coechipieri .....

oricum in vara tre sa puna mana mititelu asta si sa ia niste jucatori pt ca o sa ne fie foarte greu cu lotul acesta .....
Pai el e arma secreta . Poate sa doarma tot meciul si dupa sa aiba un moment de sclipire prin care sa marcheze un gol . Macar tine sirul golurilor , unul in poarta noastra , unul in cea a adversarilor , sa inteleg ca in urmatoarele meciuri ne rezerva o surpriza :laughing:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 29 Apr 2007, 12:02

Ce driblinguri a facut Uby ? :?: Poate fente !! dar nu driblinguri ! :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 29 Apr 2007, 12:09

Che scrie:
u2blue scrie:...A. Ionescu a facut vreo 2-3 faze meserie mai putin cea din ultimul minut cand trebuia pasat la Njock.
Ar fi fost cea mai mare greseala. DAdea un exemplu prost pentru coechipieri. Abia i-am convins ca nu trebuie sa il mai caute mereu cu mingi pe N'Jock si acum o luam iar de la capat?

Lasa-l in pace. Sa recupereze mingi singur daca vrea sa marcheze. Nu e Maradona sa joace toata echipa pentru el.

Mie mi-a placut meciul, si mi-au placut driblingurile lui A. Ionescu si cele ale lui UBY. Stau si ma intreb: Dinamo vrea sa aduca jucatori de la PSV vara asta iar noi vrem sa-l vindem pe A. Ionescu acolo. Ba da-l :eek: ! Ce fel de morisca este asta?

Scopul unui joc de fotbal este sa dai goluri. Cea mai potrivita alegere era o pasa la Njock. Ionescu a incercat sa faca ceea ce a facut Zidane in meciul cu Spania. Nu orice mucea este Zizou.

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Mesaj de vialy » 29 Apr 2007, 12:17

joc slab aseara cat despre tribune ce-am fost si ce-am ajuns :(
anti buCUResti

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 29 Apr 2007, 12:23

Che scrie:@u2blue: nu este obligatoriu sa dai gol cu orice pret. In primul rand ca N'Jock nu ar fi marcat daca ii pasa Ionescu. Nu stiu sigur dar am eu asa "un feeling". In al doilea rand ca poate marele impiedicat pierdea mingea si plecau bucurestenii pe contraatac si ne egalau.

Cand ai avantaj pe tabela de marcaj trebuie sa tii mingea cat mai mult timp cu putinta. Si Andrei ca si UBY au reusit din plin acest lucru. In plus au mai incantat si tribunele care nu mai vazusera de mult "floricele pe campii".

PS. Nu uitati de morisca de care v-am spus mai devreme ca nu e o chestie care trebuie ignorata.
Stii bine ca imi place sa discut pe argumente. Insa nu inteleg tipul asta de argumentatie: sa tii cat mai mult mingea intre linia lor de poarta si 11 m?

Avantajul nu era asa de mare si daca Papy nu tragea unde trebuie ne plangeam zilele acum. Bornescu era la cules de capsune.

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Mesaj de vialy » 29 Apr 2007, 12:31

Cl4udiu scrie:chiar ca am jucat foarte slab ... dar important este ca am luat cele 3 pct ... Eu nu inteleg de ce tot il mai baga pe prastia asta de dina pt ca asta mai mult ii incurca pe ceilalti coechipieri .....

oricum in vara tre sa puna mana mititelu asta si sa ia niste jucatori pt ca o sa ne fie foarte greu cu lotul acesta .....



ucv
pe prastia de dina il baga sa injure suporterii marele jucator dina in loc sa joace fotbal el ne injura :-x :-x :-x
anti buCUResti

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 29 Apr 2007, 12:59

Meci slab..noi n-am fortazt..ei n-au putut..2 echipe mediocre..sa fim seriosi...ca joc...da'nu si ca valoare a jucatorilor...remaracatzi sunt..Ionescu,Wobay,Stoica..si suprinzator..Dina..care mi s-a parut peste media echipei..a dat o pasa cu calcaiu'lu'Ionescu cateva actiuni interesante....asa ca nu imaprtasesc parerea ca a fost"prastie"..."prastie"a fost Baird..care e singuru'jucator din liga 1..care nu poate sa faca un stop banal..care e invatzat la juniori..BAIRD AFARA DIN BANIE!!!! :-x :-x ...plus ca e incredibil..ce afluentza scazuta a fost la stadion..sper sa am dreptate dak dau vina pe pretz...si totusi,,, :-(

Deciball

Ce am vazut la meciul cu Nationalul?

Mesaj de Deciball » 29 Apr 2007, 13:37

Meci anost, Nationalul pare ca s-a predat inaintea inceputului meciului. Craiova a jucat foarte slab, nu exista idee de joc, nu exista fotbalisti de valoare in echipa. Nici de perspectiva, cu exceptia lui Ionescu si posibil inca 2-3. Nu cred in povestea cu "echipa tanara", majoritatea celor din teren au varste cuprinse intre 21 si 28 de ani. Si nu cred ca se vor schimba radical in vara asta ca sa putem sa aspiram la mai mult in sezonul urmator. Ne trebuie fotbalisti.

Avatar utilizator
ssebastyano
suporter
suporter
Mesaje: 557
Membru din: 27 Ian 2005, 13:29

Mesaj de ssebastyano » 29 Apr 2007, 13:52

praf...suntem de rasul lumii si credeti-ma ca nu ma intereseaza motivele pt care galeria sta separata sau nu canta...radeam de caini ca au 300 in peluza acasa-acum nu cred ca mai avem de ce sa radem.radeam de steaua ca isi umplea stadionul cu soldati-gata s-a terminat nu mai putem rade nici de ei...parerea mea e ca acei soldati trebuiau batuti mar asa cu ar fi trebuit batuti si aia de cantu cu ei...ziceu ca e caterinca...ne-au umplut de penibil si nu stiu de ce am eu impresia ca e mana lu mititelul la faza cu soldatii :(

Închis