[Proiect]Revista

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns

Cred ca ar fi interesant ca siteul sa scoata o revista a suporterilor ?

Da
100
90%
Nu, nu are rost
11
10%
 
Total votes: 111

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 08 Oct 2006, 21:17

20 milioane ... 1000 de exemplare inseamna un pret de 20.000 lei pe exemplar la productie. Adica am putea vinde cu 30.000, deci un profit de 10.000 lei/exemplar. Asta ca idee.

Ca sa nu vorbim de faptul ca banii multi vin din reclame. Si cu siguranta vom gasi sa facem reclame.

PS. Revista o vor putea cumpara si cei care nu sunt din Craiova. Inclusiv strainatatea. Eu zic ca piata de desfacere gasim.

Oricum eu am mai multe idei despre cum o putem face, si pe unde sa punem reclamele. Important este sa ne strangem minim 10 persoane si sa discutam serios.

PSS. @Ionut_Blue_Lion: Daca vrei poti sa ne ajuti, cred ca putem gasi ceva si pentru cei care nu se pricep la scris. Mai sunt si altele de facut.

Si off topic: ucv ce imi place :)(

Thunder

Mesaj de Thunder » 08 Oct 2006, 21:19

cati sunt pana acum ? sau suntem, in caz ca ma includeti si pe mine...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 08 Oct 2006, 21:21

Thunder scrie:cati sunt pana acum ? sau suntem, in caz ca ma includeti si pe mine...
Eu, drejania, tu. Si poate se baga si Ionut_Blue_Lion.

Thunder

Mesaj de Thunder » 08 Oct 2006, 21:24

ma... judecand dupa voturile care sunt momentan... eu cred ca se mai gasesc... poate sunt care vor sa se implice si nu observara topicu`... nici o zi nu are... parerea mea, dupa o saptamana o sa te edifici... si oricum, fii serios cu pretu ala... lumea da mai putin de 10 mii pe prosport si citeste 20 de pagini... sau cate dreq are... trebuie sa scazi din pret atat cat poti, ideal ar fi 10 000... sezione de ex a avut revistele la 20 de mii si nu prea s`au vandut nici macar jumate, si crede`ma s`au facut eforturi serioase... au fost impartite la aproximativ 10 oameni, + 3 puncte de vanzare

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 08 Oct 2006, 21:28

alex.pripas scrie:
Thunder scrie:cati sunt pana acum ? sau suntem, in caz ca ma includeti si pe mine...
Eu, drejania, tu. Si poate se baga si Ionut_Blue_Lion.
eu nu stiu cu ce sa va ajut...ca nu stiu programare nu stiu flash nu stiu nimic..poate singurul lucru care il stiu e sa fac echipamente pt fifa:D

Thunder

Mesaj de Thunder » 08 Oct 2006, 21:30

daca ai prieteni spune`le sa cumpere revista si sa le zica si ei la randul lor cercului lor de prieteni din care fac parte sa cumpere si respectivii revista, si sa transmita mai departe o: :D

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 08 Oct 2006, 21:51

Hai ma ca la un pret de 2 Ron nu cred ca e asa de scump si mai ales ca daca e sa mergeti in peluza la meciurile tari si care o vrea o cumpara si suntem si multi utilizatori ai forumului care cu siguranta ar cumpara-o

P.S.Eu unul v-asi ajuta cu mare placere da nu cred ca a-si avea cu ce :D ca nu prea ma pricep :up:

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 08 Oct 2006, 21:51

Thunder scrie:daca ai prieteni spune`le sa cumpere revista si sa le zica si ei la randul lor cercului lor de prieteni din care fac parte sa cumpere si respectivii revista, si sa transmita mai departe o: :D
Deci Ionut_Blue_Lion: Director de vanzari :lol: :lol:

Ziceam pretul de 3 ron ca un exemplu. Iti dai seama ca pretul il punem dupa ce discutam toti si aflam si cat costa totul.
Si in legatura cu cati se implica la ora asta, eu am spus de la inceput ca asteptam 1-2 saptamani pana sa definitivam "colectivul de redactie".

Oricum, daca o facem pe hartie, avem nevoie de mai multe persoane pentru distributie :-) . Asa ca ... asteptam sa vedem cine vrea sa se implice, si daca nu se pricep "la scris", sa ne spuna ce altceva pot face.

*Coco*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2307
Membru din: 14 Mai 2006, 00:04

Mesaj de *Coco* » 08 Oct 2006, 21:56

Si eu unul cred ca revista lansata de SEZIONE nu s-a vandut in multe exemplare ca poate nu au vrut ceilalti membri ai celorlalte brigazi sa o cumpere :D
Ca asa daca vede "Revista Oficiala a Suporterilor" ar cumpara mai multi :-)
Da cand vezi SEZIONE si tu faci parte de ex. din Blue Lions nu cred ca ai cumpara-o :)(

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 08 Oct 2006, 21:57

*Coco* scrie:Si eu unul cred ca revista lansata de SEZIONE nu s-a vandut in multe exemplare ca poate nu au vrut ceilalti membri ai celorlalte brigazi sa o cumpere :D
Ca asa daca vede "Revista Oficiala a Suporterilor" ar cumpara mai multi :-)
Da cand vezi SEZIONE si tu faci parte de ex. din Blue Lions nu cred ca ai cumpara-o :)(
in fine...sa speram ca iasa ceva bun in final

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 08 Oct 2006, 22:18

*Coco* scrie:Si eu unul cred ca revista lansata de SEZIONE nu s-a vandut in multe exemplare ca poate nu au vrut ceilalti membri ai celorlalte brigazi sa o cumpere :D
Ca asa daca vede "Revista Oficiala a Suporterilor" ar cumpara mai multi :-)
Da cand vezi SEZIONE si tu faci parte de ex. din Blue Lions nu cred ca ai cumpara-o :)(
Dar nu trebuie sa o cumpere numai cei din peluza. Trebuie sa facem o revista care sa placa tuturor suporterilor.

Thunder

Mesaj de Thunder » 08 Oct 2006, 22:21

CORECT ! si nu trebuie sa ne rezumam doar la asta, parerea mea, si mi se poate imputa ca visez prea mult, e sa facem o asociatie a suporterilor simpli, care nu sunt in nicio brigada, pentru ca la noi sunt destul de multi care vin in galerie si nu fac parte din nicio brigada, care ar vrea sa mearga la deplasari dar nu au cu cine, si nu au cum, si nu stiu/nu sunt bine informati/nu au mai facut pana acum deplasari ca sa stie unde si la cine sa apeleze sau cum se procedeaza

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 08 Oct 2006, 22:25

alex.pripas scrie:
*Coco* scrie:Si eu unul cred ca revista lansata de SEZIONE nu s-a vandut in multe exemplare ca poate nu au vrut ceilalti membri ai celorlalte brigazi sa o cumpere :D
Ca asa daca vede "Revista Oficiala a Suporterilor" ar cumpara mai multi :-)
Da cand vezi SEZIONE si tu faci parte de ex. din Blue Lions nu cred ca ai cumpara-o :)(
Dar nu trebuie sa o cumpere numai cei din peluza. Trebuie sa facem o revista care sa placa tuturor suporterilor.
si sa contina si altceva in afara de u craiova...adica motosport
sau chestii destea

Thunder

Mesaj de Thunder » 08 Oct 2006, 22:29

loool :laughing: :laughing: :laughing: ... niste sah n`ai vrea? :laughing: :laughing: :laughing:

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 08 Oct 2006, 22:38

Thunder scrie:loool :laughing: :laughing: :laughing: ... niste sah n`ai vrea? :laughing: :laughing: :laughing:
:lol: :lol: hai ma ..stii la ce ma refer....adica sa ii faca si pe altii sa cumpere revista nu numai ultrasii

Scrie răspuns