Farul - U. Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem la Constanta?

Poll ended at 20 Mai 2007, 11:37

Victorie
55
68%
Egal
16
20%
Infrangere
10
12%
 
Total votes: 81

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 20 Mai 2007, 20:41

Hai Cl4audiu ca exagerezi, Baird si cu Dina au fost pe departe cei mai buni de pe teren.
Last edited by omaciu on 20 Mai 2007, 20:47, edited 1 time in total.

qmadd
senior
senior
Mesaje: 388
Membru din: 14 Sep 2004, 05:08

Mesaj de qmadd » 20 Mai 2007, 20:41

Cl4udiu scrie:incep sa-mi schimb parerea despre cioroianu ..... e fricos si nu stiu d c ..... d c :eek: nu a bagat nici un junior ? (ala in min 92 a fost la trecerea timpului ) .... parca conta daca mai bateam sau nu ...... Gangioveanu e zeu pe langa petarda aia de dina care ne arata ca alea 2-3 meciuri bune au fost un accident ..... si daca nici in ultima etapa nu baga inseamna ca nu prea o sa mai vdm vreun junior la echipa cat e el antrenor ..... cu toate ca unii dintre ei sunt f talentati si trebuie jucati ;)

Nu inteleg gestul lui baird dar il trecem cu vederea pt ca a jucat f bine in ultimele etape ....

0-0 e echitabil tinand cont de cartonasul rosu si ocaziile farului .... in 1 rep am dominat jocu si am avut destule ocazii .....

ucv ucv ucv
Frate, esti complet pe langa.
cu stiinta pana la moarte!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 20 Mai 2007, 20:44

Pacala scrie:Curteanu asta mi se pare bunicel , de viitor
La 24 de ani e rezerva, solutie de avarie. Asa ca ...

Am jucat faorte bine in prima repriza, cand am ratat destule ocazii. Baird-Dina si Rose se inteleg foarte bine, majoritatea atacurilor purtandu-se pe stanga. Se simte lipsa lui Costea in banda dreapta.

Dupa eliminarea lui Baird, ne-am aparat bine. Este si asta un lucru bun, deoarece trebuie sa vedem cum jucam ambele faze in vederea sezonului viitor.

Pe ansamblu, 2 puncte pierdute.

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 20 Mai 2007, 20:44

Inca o chestie, Cioroianu stie mai bine ca oricine ce juniori sa bage si cand, ca doar el ia atrenat.
Last edited by omaciu on 20 Mai 2007, 20:46, edited 1 time in total.

mack
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 04 Oct 2005, 19:01

dina

Mesaj de mack » 20 Mai 2007, 20:46

cine spune ca Dina nu stie fotbal mananca rahat.Pravu aste deja inlocuit in echipa asa ca in zona aia suntem f. bine acoperiti

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 20 Mai 2007, 20:46

qmadd scrie:
Cl4udiu scrie:incep sa-mi schimb parerea despre cioroianu ..... e fricos si nu stiu d c ..... d c :eek: nu a bagat nici un junior ? (ala in min 92 a fost la trecerea timpului ) .... parca conta daca mai bateam sau nu ...... Gangioveanu e zeu pe langa petarda aia de dina care ne arata ca alea 2-3 meciuri bune au fost un accident ..... si daca nici in ultima etapa nu baga inseamna ca nu prea o sa mai vdm vreun junior la echipa cat e el antrenor ..... cu toate ca unii dintre ei sunt f talentati si trebuie jucati ;)

Nu inteleg gestul lui baird dar il trecem cu vederea pt ca a jucat f bine in ultimele etape ....

0-0 e echitabil tinand cont de cartonasul rosu si ocaziile farului .... in 1 rep am dominat jocu si am avut destule ocazii .....

ucv ucv ucv
Frate, esti complet pe langa.
Mai vb prin etapa 10 daca o sa stea cioroianu .....

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Re: dina

Mesaj de Cl4udiu » 20 Mai 2007, 20:48

mack scrie:cine spune ca Dina nu stie fotbal mananca rahat.Pravu aste deja inlocuit in echipa asa ca in zona aia suntem f. bine acoperiti
Degeaba are talent daca nu munceste deloc ......

Cat despre parvu nu stiu de ce il mai baga pt ca sa vazut la faza aia cand scapase si cazu in :bad: cat de bun e ....

mack
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 04 Oct 2005, 19:01

Mesaj de mack » 20 Mai 2007, 20:57

una peste alta e bine ca jucam ofensiv. hai sa fim sinceri pt. primul an in A al majoritatii jucatorilor s-au descurcat onorabil tinand cont si de varsta lor.la anul sper sa traim emotiile prinderii unei cupe europene

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Mesaj de alex_z » 20 Mai 2007, 21:00

vreau sa zic si eu: aleges-ar prafu de lajos daca mi se permite :-)

jucaram bine in prima repriza,dar in a doua slabut pana la eliminarea lui baird,iar dupa eliminare jucaram ca pe vremea lui stoica

Forza Stiinta o: ucv

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Mesaj de alex_z » 20 Mai 2007, 21:02

felicitari si baietilor prezenti la meci care ne-au asigurat coloana sonora tot meciul o: o:

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 20 Mai 2007, 21:05

omaciu scrie:Inca o chestie, Cioroianu stie mai bine ca oricine ce juniori sa bage si cand, ca doar el ia atrenat.
Gangioveanu a stat si pe la 1 echipa si cand a fost folosit s-a vazut ca are valoare ...... Altii baga juniori iar la noi unde sunt printre cei mai talentati nu sunt folositi .....

Poate s-o fi saturat de atatia juniori la primavara si acum nu ii mai baga .....

omaciu scrie:Hai Cl4audiu ca exagerezi, Baird si cu Dina au fost pe departe cei mai buni de pe teren.
Dina mai mult ii incurca ..... vazusi ca in faza aia in care eram 3 contra 3 tinu f mult mingea si dadu pase cand era wobay in offsaid ..... si nu prea alearga deloc :| .........

Eu zic ca dina joaca 30 % din capacitatea lui si daca nu munceste acolo va ramane ....

mack scrie:una peste alta e bine ca jucam ofensiv. hai sa fim sinceri pt. primul an in A al majoritatii jucatorilor s-au descurcat onorabil tinand cont si de varsta lor.la anul sper sa traim emotiile prinderii unei cupe europene
Da asta mi-a placut la cioroianu jocul ofensiv si nu a zis nimeni ca nu s-au descurcat onorabil ... ba chiar f bine pt primul an in A ......

Dar nu vreau sa ne imbatam iar cu apa rece asa cum am facut cu Stoica pt ca cioroianu nu prea are experienta si cred ca se vede in unele momente ....

Avatar utilizator
alex_z
fanatic
fanatic
Mesaje: 1054
Membru din: 21 Mai 2006, 02:06

Mesaj de alex_z » 20 Mai 2007, 21:10

cum poti sa spui ca cioroianu s-a saturat de juniori la cat ia antrenat? :-)

dina a fost unul dintre cei mai buni oameni de pe teren si a facut majoritatea fazelor noastre periculoase de atac

unde s-a vazut ca cioroianu nu are experienta? :-D
ai simtit tu lucru asta cand n-a dat drumu la minge dina??ca n-are cioroianu experienta?

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 20 Mai 2007, 21:11

E bine si 0-0 in conditiile in care am avut 3 absenti din echipa de baza.
Am avut posesia, ne-am jucat cu ocaziile...asa si?! ucv

Ce e ingrijorator e ca rezervele noastre sunt cam...PRAF! :(

FORZA STIINTA! Miercuri, la stadion! ucv

mack
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 04 Oct 2005, 19:01

Mesaj de mack » 20 Mai 2007, 21:22

web_star scrie:E bine si 0-0 in conditiile in care am avut 3 absenti din echipa de baza.
Am avut posesia, ne-am jucat cu ocaziile...asa si?! ucv

Ce e ingrijorator e ca rezervele noastre sunt cam...PRAF! :(

FORZA STIINTA! Miercuri, la stadion! ucv
odata cu venirea lui preprlita si tanasa ne-am mai echilibrat lotul

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 20 Mai 2007, 21:44

Parvu numai are ce cauta la echipa. A fost si el bun cit n-am avut de ales, dar de la anul competia pe postul lui e prea mare, mai ales daca mai vine si Apetri. Iar Velcovici, cred ca e destul de util ca rezerva.

La anul ne permitem sa rotim atacul. In aparare parca as mai vrea un fundas central sau cel putin sa-l incercam si pe V.Gaman. Daca vom juca un 4-3-3, cred ca pe banda stanga in aparare ar fi bun si Curteanu pentru ca se misca foarte bine. Cu Prepelita pe dreapta nu prea mai avem nevoie de jocul ofensiv alui Dananae (ex. centrari). Cred ca Dananae si cu Prepelita vor colabora foarte bine pe banda dreapta. Totusi, suntem descoperti pe dreapta complet daca se acidenteaza Dananae.

Sper ca vara asta Cioroianu sa-l invete pe Dina sa alerge mai mult, daca ar face acest lucru ar fi grozav pentru ca el este pe departe cel mai talentat din lot. Dina pe partea stanga este cheia noastra pentru ca leaga mijlocul cu atacul foarte bine, cu o viziune excelenta. Cu el mai activ, putem tulbura orice aparare.

Tanasa cred ca va fi atacantul de careu care ni-l doream de foarte mult timp. Va fii un fel de "Target Man" (scuzati FMismul din mine :lol: ) iar si cu Costea acolo, vom sta foarte bine..


Echipa mea pentru sezonul viitor:

Bornescu (Banica)

Dananae - Ciuca (Gaman) - Stoica (Mitchell) - Curteanu (Rose)

Prepelita (Garla) - Saceanu(Gargalie) - Rose (Velcovici)

Fl.Costea (Baird) - Tanasa(Alex Costea, Njock) - Dina (Wobay)

Închis