[amical] U Craiova - Standard Liege

Moderator: grup_moderatori

Închis
lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Mesaj de lebowski » 15 Iul 2007, 14:53

stuparu_alexandru scrie:@ lebowski : care face o traducere in romana :)( :?: :?:
e de bine, stati linistiti. titlul e ceva de genu' "Puternici, acesti romani" :)) :)) :))

bine, apare si o informatie gresita cum ca am fi venit dintr-un stagiu de pregatire din Letonia, dar nu conteaza. important e ca suntem "puternici" ucv ucv ucv

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 15 Iul 2007, 15:10

In mai multe ziare Preud'homme ne lauda
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

duk30ne
membru
membru
Mesaje: 108
Membru din: 10 Iun 2007, 16:43

Mesaj de duk30ne » 15 Iul 2007, 15:16

drejane scrie si u un articol demn de acest meci sa il puna astia de la prosport pe prima pagina, ca n-avem nici o mediatizare..
Imagine

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 15 Iul 2007, 15:19

Folositi asta sa traduceti http://www.google.com/language_tools selectati french to english si copy/paste la textul de aici !!
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 15 Iul 2007, 15:34

drejania scrie:In mai multe ziare Preud'homme ne lauda
o traducere in engleza(folositi cu incredere butonul "translate" din google
“The result disappoints me, but it is an adversary which I had wished to defy because I knew that the task would be difficult. It is more interesting, because that allows corrections…”
Am zis!!

Primavara
membru
membru
Mesaje: 178
Membru din: 05 Iul 2007, 18:52

Mesaj de Primavara » 15 Iul 2007, 15:41

Infrangere in Andenne

Ce romani voinici!

Standard si-a rupt dintii ieri pe terenul din Andenne, cu o echipa din Craiova, aflata in drum catre ...Letonia, aflata la un nivel excelent. Cei din Liege au alergat dupa gol degeaba... Standard a inregistrat ieri seara la Andene prima sa infrangere in campania de pregatire, supunandu-se legii gruparii romanesti Universitatea Craiova (0-2). Jucatorii din Liege au inceput paritda intr-un mod ideal avand doua ocazii superbe de a deschide scorul. Intai un vole al lui Walasiak deviat de Bornescu, apoi un dribling al lui Mbokani si o centrare a lui Marcos urmata de o lovitura cu capul a lui Mbokani, aflat deasupra aparatorilor romani, dupa o lovitura de colt executata de Papassarantis. La faza imediat urmatoare, Prepelita scapa pe contraatac suteaza din alergare si-l executa pe De Vrient. Un scenariu catastrofal... "Legat de romani", va spune apoi Michel Preud'homme, "ca si in cazul echipelor italiene, echipele romanesti sunt foarte greu de intors, in cazul in care se afla in avantaj. Ele sunt foarte bine organizate in aparare si ies la joc deoarece nu-si asuma nici un risc..." De fapt, Standard, desi a facut eforturi uriase nu a gasit nici o solutie pentru problemele sale. Jucatorii sai s-au dovedit a fi neinspirati in cazul ultimei pase pierzand foarte multe baloane. Abia in ultima parte a meciului au reusit sa ajunga la poarta adversa datorita lui Camargo de doua ori, in urma unei centrari a lui Villano si dupa un corner executat de Toama, dupa care Marcos a ratat de putin tinta.

Craiova conducea deja cu 2-0, dupa un gol inscris de Stoianof, dupa un sut expediat in vinclul portii lui De Vrient. "Am incercat sa ne facem jocul, jucatorii au fost ofensivi, ca de obicei, dar am fost intampinati de un grup omogen, de un nivel foarte bun in peste care ne-a fost dificil sa aruncam balonul", a spus din nou Michel Preud'homme. "Rezultatul m-a dezamagit, dar am intalnit un adversar pe care l-am dorit pentru ca jocul a fost foarte dificl. Asa a fost mult mai interesant fiindca putem face ajustarile dorite..."

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 15 Iul 2007, 16:27

foarte frumos! aplauda

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 15 Iul 2007, 16:31

omaciu scrie:Bravo baieti, ma bucur ca am reusit sa terminam acest stagiu de pregatire bine. Victorie de moral inainte de campionat!

FORZA STIINTA!!!!

ps. Acu am ajuns de la Concertu lui Roger Waters(Pink Floyd pentru aia care nu stiu)...a fost super tare!!!!
Tare sa poti sa ai o seara cu Pink Floyd si meci Stiinta in acelasi timp :)(
ON TOPIC, acu nu vad de ce ne-am bucura asa de tare de ce scriu in ziare... Acu Dorel iar spusa ca lom titlu, a se interpreta... eu tot de locu 5 as vorbi

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 15 Iul 2007, 16:46

Si ma cam enerveaza nento Preud'homme cu faza ca noi ne "inchidem" bine, intrun fel ne catalogheaza de macaronari :)( . Ma rog, e si asta o calitate, eu sunt fan Italia....dar mi se pare ca baietii stiu foarte bine sa si ajunga la poarta cu ea, acu s-o si bage nu cum au facut cu Wisla

duk30ne
membru
membru
Mesaje: 108
Membru din: 10 Iun 2007, 16:43

Mesaj de duk30ne » 15 Iul 2007, 16:55

lorenzaccio scrie:Si ma cam enerveaza nento Preud'homme cu faza ca noi ne "inchidem" bine, intrun fel ne catalogheaza de macaronari :)( . Ma rog, e si asta o calitate, eu sunt fan Italia....dar mi se pare ca baietii stiu foarte bine sa si ajunga la poarta cu ea, acu s-o si bage nu cum au facut cu Wisla
chiar dimpotriva, noi daca luam gol nu prea stim sa il aparam, asta m-i s-a parut si mie ironic sa ne eticheteze 'italieni'
Imagine

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 15 Iul 2007, 19:14

ady g scrie: @ Omaciu, in ce localitate ai vazut concertul R. Waters..A cantat si de pe albumele mai vechi sau si piese Floyd?
In Toronto am fost :D. Concertul a avut 3 parti. (3 ore)
Prima parte: Cateva de pe Wish you were here (wish you were here, have a cigar, shine on you crazy diamond) si cateva din the Wall, Sheep + vreo 2 mai noi.
Partea doua: Tot albumul Dark Side of the moon
Partea treia: 2-3 encoruri( Another Brick in the Wall, Comfortably Numb etc)

A avut niste efecte specialae superbe (laser, lumini, explozii, artificii si un porc urias gomflabil zburator la Sheep)

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 15 Iul 2007, 22:10

Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 15 Iul 2007, 22:33

Lutu asta nu e pe treaba lui... :laughing: "hai ba lasama ca ne facem de bascalie prin Namur"

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 15 Iul 2007, 22:47

misto filmuletele. :)) :up:
Am zis!!

Primavara
membru
membru
Mesaje: 178
Membru din: 05 Iul 2007, 18:52

Mesaj de Primavara » 15 Iul 2007, 22:48

Lutu seamana foarte mult cu Mircea Diaconu in tinerete.

Închis