Politehnica Iasi - U.Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Poli Iasi ?

Poll ended at 04 Aug 2007, 09:18

Victorie
69
83%
Meci egal
8
10%
Infrangere
6
7%
 
Total votes: 83

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 05 Aug 2007, 16:19

Mda, nasoala infrangere...nu mi-a picat deloc bine , mi-a stricat tot weekendul.Nu am fost acasa asa ca nici nu am vazut meciul la TV dar de pe ESO din filmulet am observat ca s-a abuzat de mingi pe sus. Macar aseara mi-am mai revenit nitel cand am vazut ca si-a luat-o dinamo in freza.Asta e , o infrangere nu e un capat de tara, nu s-au compromis sansele la un loc de cupa europeana.E adevarat ca infrangerea asta a durut mai mult din cauza afirmatiilor razboinice ale lui Dorel dar si a faptului ca toti ii uram pe popa si balba (betivu dracu).

Lasati ca la meciul cu Cluj castigam, vin si le port noroc ca la meciul cu farul. ucv
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 05 Aug 2007, 17:36

..declaratiile lu'dorel premergatoare meciului au fost o dovada de neprofesionalism...pacat..ca acu'iar au prilejul toti homosexualii sa ne ya la mijto..apropo stie cineva ce a declarat dorel dupa meci?...kiar sunt curios... ucv

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 05 Aug 2007, 22:34

Deplasare frumoasa, chiar daca rezultatul nu a fost favorabil. Din pacate, ne-am luat-o in cap ca luam campionatul. Dorel s-o lase mai moale, ca atatea laude strica...va fi greu cu cfreul, trebuie sa-i batem neaparat, altfel riscam sa avem un inceput de campionat nereusit chiar daca am batut farul cu 4-0. M-a dezamagit Wobay ca a incetinit jocul echipei, iar Costea nu trebuia folosit pentru ca nu a evoluat la randament maxim fiind accidentat dupa meciul de saptamana trecuta.

Cat despre ieseni, mi se face scarba de ei, dupa meci au trecut cativa prin dreptul galeriei noastre si au inceput sa dea din gura dupa ce erau la vreo 100 de m departare...erau la ei acasa si facusera pe ei de frica, unul dintre ei chiar implorand un fan oltean sa nu-i ia fularu: "te rog eu frumos sa ma lasi in pace." :)( aici pe forum se dau mari zmei, dar ei saracii fug pe unde apuc cand vad olteni in fata ochilor.
Theodorus scrie: p.s. imi :bad: in jandarmeria romana
la ce faza?

keano

Mesaj de keano » 05 Aug 2007, 23:38

la faza de dupa meci cand am plecat de la stadion printre casele de chirpici ale iesenilor. moldovenii au inceput sa injure si au lovit masinile cu pumni si picioare. jandarmii dormeau asa ca ne-am facut singuri dreptate.

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 06 Aug 2007, 00:32

ady_azzuro scrie:
Theodorus scrie: p.s. imi :bad: in jandarmeria romana
la ce faza?
am fost unul dintre cei 4 "norocosi" din Gara de nord
:o: :o: :o: :o:
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 06 Aug 2007, 09:01

wb_lion scrie:Mai T@v la golul 2 fundasul nostru-Rose nu dadea autografe ci era intins pe gazon, deoarece cand iesenii au recuperat mingea au facut-o prin fault. Oricum asta nu scuza prestatia noastra jalnica. Dar trebuie s ane sustinem echipa si la bine si la greu, nu? ucv ucv
Io vorbeam de Mithcell, care la faza golului 2 in loc sa-l tatoneze pe moldoveanul spre care venea mingea, a intrat decisiv la el, de l-a facut plaiesul din preluare. L-a scos din joc, si a lasat toata partea dreapta la discretia Iasiului (faza petrecuta la mijlocul terenului, aproape de linia de mijloc). Nu asa procedeaza un fundas... inca odata, Josh, nu Rose.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 06 Aug 2007, 09:36

parerea mea este ca la acest meci trebuia introdusa o alta formatie nu cea cu care am jucat in prima etapa. nu trebuia sa-l introduca pe wobay si prepelita. in locul lor dina si saceanu.
in depalsare ar trebui introdusi jucatori care sa nu le dea voie sa construiasca adversarul. asa cum a facut-o la sfarsitul campionatului trecut, in deplasare jucara cu alta formula de echipa iar acasa cu alta. asa trebuie sa procedeze si in campionatul acesta.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 06 Aug 2007, 10:34

acuma daca am pierdut, orice varianta era mai buna, asta este. Ce imi pare mie rau e ca nu reusim sa avem continuitate si ca am dat prilejul unui soarece ca popa sa vorbeasca, dar consider ca mai bine pierdem in fata iasiului decat in fata unei contracandidate la cupa Uefa.

BALLY

Mesaj de BALLY » 06 Aug 2007, 10:50

Mie mi s-a parut ca avem o echipa de fricosi... moldovenii au jucat tare de la bun inceput si singurul care se pare ca are glezne de fier si iese la bataie e Madalin Ciuca.
Dorel Stoica nu a stiut decat sa degajeze mingile in aut. Bornescu a iesit fix aiurea la golul 2 (Balba mai avea putin si scapa mingea in aut), daca nu iesea din poarta nu luam gol.
Rose ar trebui sa joace atacant in locul lui Wobay (o fi tehnic africanul dar nu pune osul la bataie). De asemenea cred ca daca Dina juca de la inceput cu Costea, invingeam.
A trecut, fuse fuse si se duse si meciul asta.
Sper insa ca viitorii adversari sa nu se prinda ca juvetii sunt cam fricosi. Baietii se cam dau la o parte cand adversarul joaca mai "barbateste". Sau englezeste.
Respecte Madalin Ciuca!

ionutz
junior
junior
Mesaje: 35
Membru din: 18 Noi 2006, 15:10

Mesaj de ionutz » 06 Aug 2007, 11:54

gata a trecut...asta e...acum vine meciu cu cfr, unde speram ca baietii sa joace bine si stadionu' a fie plin...FIRZA STIINTA!!! ucv
CREDINTA NOASTRA A DEVENIT LEGENDA!

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 06 Aug 2007, 15:44

Echipa e de moral...daca ati fost atenti, si in meciul cu Farul, pana sa dam gol, jocul a semanat mult cu cel de la Iasi...cum au dat gol, s-au dezlantuit!

marcel
membru
membru
Mesaje: 233
Membru din: 12 Apr 2004, 12:09

Mesaj de marcel » 06 Aug 2007, 18:58

sper ca in retur sa-i calcam in picioare! si sa taca draku popa ala ! :-x

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 06 Aug 2007, 19:44

gsm scrie:parerea mea este ca la acest meci trebuia introdusa o alta formatie nu cea cu care am jucat in prima etapa. nu trebuia sa-l introduca pe wobay si prepelita. in locul lor dina si saceanu.
in depalsare ar trebui introdusi jucatori care sa nu le dea voie sa construiasca adversarul. asa cum a facut-o la sfarsitul campionatului trecut, in deplasare jucara cu alta formula de echipa iar acasa cu alta. asa trebuie sa procedeze si in campionatul acesta.
Ai juca fara Prepe !?!?!?!
HAI STIINTA !!!!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 07 Aug 2007, 10:09

DA, pentru ca saceanu putea sa "distruga" constructia echipei adverse.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 07 Aug 2007, 10:25

gsm scrie:DA, pentru ca saceanu putea sa "distruga" constructia echipei adverse.
pai unde ai vazut tu constructie la Iasi? eu nu am vazut decat mingi bubuite pe varfuri... si in plus cine mai da pase daca il scoti pe prepelita? dina?

Închis