Politehnica Iasi - U.Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Poli Iasi ?

Poll ended at 04 Aug 2007, 09:18

Victorie
69
83%
Meci egal
8
10%
Infrangere
6
7%
 
Total votes: 83

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 04 Aug 2007, 23:13

ba ce ma enerveaza ca ne batura parlitii astia
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 04 Aug 2007, 23:32

BluBoy scrie:ba ce ma enerveaza ca ne batura parlitii astia
asta ma enerveaza cel mai tare si pe mine. dar nu-i nimic,era de asteptat,trebuie sa recunoastem ca inca nu avem experienta necesara sa castigam la echipe gen poli iasi. e f greu, mai ales daca intri in jocul lor. echipa de hei-rup,cu cat mai multe simulari si intrari chiar peste limita regulamentului. ratatul ala de popa,atata stie, atata face, ii pune pe moldoveni sa rupa tot. Ai nostri,s-au speriat, au intrat in jocul lor, dar mare pacat, pt ca la un moment dat am avut posibilitatea sa obtinem un egal.
ps - e inadmisibil ca fundas sa pierzi un asemenea duel, sa cazi ca balega, macar il tragea si pe ala dupa el si lua galben, dar... le comite uneori si Mitchell asta...
pt toti moldovenii care duhnesc pe forum: SARMA! ai draq muritori de foame, pai daca va dam un mic si o bere, strigati hai Craiova pana dimineata.

Klax187
membru
membru
Mesaje: 173
Membru din: 28 Apr 2006, 17:01

si cat vroiam.....

Mesaj de Klax187 » 04 Aug 2007, 23:45

sa vad universitatea victorioasa....azi am realizat ca de fiecare data cand am fost la un meci al universitatii a pierdut sau in cel mai bun caz a facut egal....Dar azi am pierdut pe drept...nu am jucat nimic si de ce sa nu recunoastem Poli a fost peste noi, am prins o zi proasta? poate dar nimeni nu s-a gandit ca iesenii joaca foarte bine acasa si ca si buCURestenii s-au imp[iedicat de multe ori aici. nu trebuie sa gasim scuze, pretexte sau fel si fel de prostii trebuie sa mergem mai departe si sa continuam......
gasca nebuna nu se opreste aici,.
Hai baietii aratati ce puteti! ucv ucv ucv ucv

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 04 Aug 2007, 23:48

dac acest esec va fi gestionat asa cum trebuie, poate fi chiar un lucru pozitiv pt noi.
pe de alta parte imi pare f rau, ca, atunci cand suntem pe val,nu reusim sa ramanem deasupra lui si acuma imi vine in minte meciul cu bistrita de la Bucuresti. Pacat, dar poate e mai bine asa.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 04 Aug 2007, 23:53

Nu stiu cine a scris aici dar are dreptate: a fost un meci foarte dur. Arbitrul a tolerat multe intrari dure. Nu este o scuza ar trebui sa fim pregatiti si la asa ceva. Marea deziluzie a fost D. Stoica ( mai putin sutul din lovitura libera de la 40 m ). Ciuca intr-adever a gresit dar D. Stoica n-a inchis cum trebuie centrul apararii. Mitchell a fost out of space.

Sper sa ne fie invatatura e minte declaratii loto-pronosport. Este cea mai buna metoda de ati motiva adversarii.

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 05 Aug 2007, 00:40

ciuca mvp. vreo 3 gafe in afara de cea de la primul gol. ce o tot trantiti pe stoica? A venit mingea la ciuca, trebuia sa respinga, a dat pasa :o:
Nu mai zic de pasele inapoi... doar el mai da pasa inapoi... In afara de faultul obtinut inaintea golului nostru (tot al lui) a fost pamant. Ma rugam sa ni-l elimine.
Gargalie pamant. Dina praf ca se mai ridica din cand in cand. Mircea parca a vrut sa gafeze de 2 ori azi... a reusit!
Baird, iar fara cap...
Ce [cenzurat] mea or fii facut astia aseara de au uitat pana azi cum se joaca fotbalul nu stiu...
Arbitrul pamant! Joc dur, de tot cacatul... pe copiii aia de mingi i-as fi jucat in picioare!

Sper sa isi revina cu cfr ca altfel e belea!
Ne-au batut sarmanii astia exact prin ceea ce trebuia sa fie principala noastra arma: ambitie!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 05 Aug 2007, 00:45

corect pralea. mama ei de viata dupa moarte si de arbitru tigan ce a fost.si prin tigan ma refer hot, nu etnic
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

iesean
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 19 Mar 2007, 08:46

Mesaj de iesean » 05 Aug 2007, 00:55

de ce nu stiti sa pierdeti?injurati un moldovean parca ar fi din alta tara(ma astept la asa ceva si dupa postul meu)...pana la urma "sarantocii" v-au batut,avand,ce-i drept putin mai mult noroc decat voi,insa,k si declaratia lui mititelu,astazi am fost o echipa unita,greu de invins...numai bine!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 05 Aug 2007, 01:02

nu stim ma, pentru ca suntem mai buni decat parlitii de voi. mars de aici si sa iti stea balba in gat. si sa stii ca iasiul nu e in oltenia. ba ca innebunesc, unde-i ma clement sa-i sparg capu :o: :o: :o:
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

iuli

Mesaj de iuli » 05 Aug 2007, 01:02

iesean scrie:de ce nu stiti sa pierdeti?injurati un moldovean parca ar fi din alta tara(ma astept la asa ceva si dupa postul meu)...pana la urma "sarantocii" v-au batut,avand,ce-i drept putin mai mult noroc decat voi,insa,k si declaratia lui mititelu,astazi am fost o echipa unita,greu de invins...numai bine!
Stim sa pierdem,stai linistit!
Am jucat rau azi dar am avut si ghinion,sarbul ala nu mai da in toata cariera un asemenea gol, iar Balba(urat ca dracu' omul asta) a gasit un centimetru pe langa Mircea.
Pe mine ma doare ca nu-i dam peste nas taranului de popa cel mai mult.

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 05 Aug 2007, 01:16

Asa da, da sa nu va aud cu deale Dina e prastie(deci si cred ca o portie de injuraturi iar prinde bine :)( noi stim de ce) sau Stoica e de Severin ca pina acu erau buni la 4 0 nu?, per total Iasi a vrut mai mult victoria, are dreptate ieseanul de mai sus, asta e...
Sa ne invatam minte, ca acum e bine sa ne trezim : titlu nu se declara (asta e obicei dinamovist) noi vrem in cupele europene... in functie de rezultate dupa 10 etape putem sa dam si noi cu declaratiile

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 05 Aug 2007, 01:22

Balba..e dovadia vie ca Cernobilu'a explodat..la ce malformat e...Iasiu'?...o ekipa care si-a dat viata pt.fiecare minge...noi?...patetici..numai figuri si relaxare...de parca era returu unei duble manje iar pe prima am fi cajtigat-o cu 7-0...pacat..ca anu'trecut..desi eram teoretic mai slabi am facut 1-1..ji acu'pierduram...sunt sigur insa ca nu ne vom invata minte..asta e..pacat.. ucv

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 05 Aug 2007, 08:44

Poti sa-i zici lui Ciuca - MVP, pentru ca a muncit cel mai mult. Si cand te zbati, posibil sa mai si gresesti. A fost singurul om al nostru de pe teren care a murit cu ei de gat(bine, il mai poti pune aici pe Prepelita, dar ala e fotbalist spre deosebire de restu...). Da voi, pe Ciuca il vedeti petarda meciului... :o:

De ce nu ziceti nimic de vedeta Dorel. Omul a incercat tot meciul sa nu isi murdareasca echipamentul. Asta a facut. Si au mai fost si altii ca el.
De ce nu ziceti nimic ca Josh a fost praf? Au facut ce-au vrut pe partea lui. Iar la golul doi, fundasul nostru cred ca dadea autografe pe undeva, ca prin cadru apare tarziu, venind in pas de plimbare...
Ah, stai ca vazui de ce venea asa agale. Omul a incercat sa-l deposedeze pe Sfarle pe la linia de mijloc a terenului. In loc sa tatoneze oleaca, el a intrat decisiv la mijlocul terenului. Normal ca l-a facut Sfarlea din preluare, lasand partea dreapta la discretia moldovenilor...


PS: Ce sa zic de declaratiile lui Dorel.... Ca nu numai ca am ajuns de rasul curcilor, mai nou ne face lumea o rasa de nesimtiti. Sa vezi editorialul lui Nanu, Dorele. Noroc ca au luat bataie si javrele, ca altfel noi eram subiectul No. 1 de batjocura a presei saptamana asta... Oricum o sa fim, dar poate mai moale oleaca....
Dorele, cand batem si noi tata o echipa moldava??? Ca m-am saturat sa ne injoseasca Iasiu, Vasluiu si Galatiul. Dorele, mai lasa declaratiile tata, si mai pune osul la treaba. Internationalule ce esti :(

DAmpezzO

Mesaj de DAmpezzO » 05 Aug 2007, 09:52

Livius scrie:dac acest esec va fi gestionat asa cum trebuie, poate fi chiar un lucru pozitiv pt noi.
pe de alta parte imi pare f rau, ca, atunci cand suntem pe val,nu reusim sa ramanem deasupra lui si acuma imi vine in minte meciul cu bistrita de la Bucuresti. Pacat, dar poate e mai bine asa.
Buna precizarea, situatie asemanatoare, atunci Fane vs Dorel acum Cioro vs Dorel :-D

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 05 Aug 2007, 09:57

duk30ne scrie:din filmuletu de pe eso cu antrenamentu Cioara (adica Costea) joaca fara probleme si e in mare forma, doamne ce echipa buna avem.. :ruga
offff. ia sa nu mai zicem asta. ca si eu am zis la fel, da mi-e sa nu aducem ghinion. :(
Am zis!!

Închis