Politehnica Iasi - U.Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Poli Iasi ?

Poll ended at 04 Aug 2007, 09:18

Victorie
69
83%
Meci egal
8
10%
Infrangere
6
7%
 
Total votes: 83

Bogus
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 25 Oct 2006, 22:55

Mesaj de Bogus » 05 Aug 2007, 10:19

Tot il vad pe [cenzurat]-il ala de popa la tv cum se lauda ca trebuia sa fie 6-7 goluri diferenta (si nu cred ca doar ia la batjocura declaratia lui dorel de dupa meciul cu farul, ca pare serios si chiar crede ce zice).
Ala la ce meci s-a uitat?! Mutantzii aia nu au avut 5 suturi la poara, iar pe poarta nu cred ca au avut decat un sut la golul 2, ca la primul gol ala a degajat, nu a tras la poarta.

P.S. Dorele mai taci din gura (ca nu esti in stare sa spui 2 fraze cu acord intre subiect si predicat) si joaca fotbal, daca mai sti!!!

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 05 Aug 2007, 10:30

T@V scrie:Poti sa-i zici lui Ciuca - MVP, pentru ca a muncit cel mai mult. Si cand te zbati, posibil sa mai si gresesti. A fost singurul om al nostru de pe teren care a murit cu ei de gat(bine, il mai poti pune aici pe Prepelita, dar ala e fotbalist spre deosebire de restu...). Da voi, pe Ciuca il vedeti petarda meciului... :o:

De ce nu ziceti nimic de vedeta Dorel. Omul a incercat tot meciul sa nu isi murdareasca echipamentul. (
mie mi-au placut Ciuca si Prepelita....as zice ca nu mi-au displacut nici Wobay, Costea desi s-au stins prin min 70..si Dina s-a miscat binisor caind a intrat.....as fi vrut sa-l vad si pe L.Pirvu ca e ambitios..ar fi dus bine in clinciurile cu moldovenii ..la fel Saceanu

nu mi-a placut D.Stoica care mi s-a parut nesigur, ezitant...Bornescu la ambele goluri ar fi putut mai mult...mi s-au parut Baird si Gargalie si chiar Mitchell(la golul 2) cam slabuti

Dananae si Rose ..hm.....

in conditiile in care aia au facut presing si au alergat foarte mult...s-a vazut ca jucatorii mai putin tehnici au avut probleme cind spatiile s-au micsorat si au avut mai putin timp la dispozitie sa controleze mingea

ambitia si dorinta mai mare a moldovenilor au facut diferenta..nu sint de acors ca iasul nu ar fi pierdut cu nimeni ieri...dar e clar ca trebuia mai multa determinare...mai mult, acel gol norocos din min 44 a contat in plan psihologic la fel ca si razboiul declaratiilor inainte de meci care a avut darul sa-i monteze pe aia si pe popa care e maimutoi dar stie sa-si monteze jucatorii.....daca ati observat ca tocmai jucatorii refuzati de Craiova au jucat cel mai bine..ma refer la silvasan, r miclea si intr-o anumita masura la balba.

e o lectie din care se pot invata multe
Last edited by Pacala on 05 Aug 2007, 10:36, edited 1 time in total.
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 05 Aug 2007, 10:30

Bogus scrie:Io cred ca T@V are dreptate: la al doilea gol a gresit Stoica... Ciuca a ramas singur cu 2 sau trei ca Stoica se uita prin tribune
asta am vazut si eu. stoica s-a ciocnit cu unu de la iasi, a ramas nitel jos. ala a plecat singur spre poarta neoprit de nimeni. nu cred ca i se poate imputa golul asta lui bornescu. el a iesit bine, a incercat sa acopere poarta, insa ala a dat-o bine. primul gol i l-as imputa lui mircea. daca statea mai in spate nu ne puneau nici o problema. am citit ca unii l-au criticat pe ciuca. din apararea noastra a fost cel mai bun. a avut si citeva ezitari, insa per total a fost cel mai bun. stoica mi s-a parut ca a intrat in joc cu o lejeritate de parca ar fi jucat cu juniorii cu fc avintu. cred ca declaratiile lui stoica, chiar daca jucatorii nu au spus-o, i-a facut pe jucatori sa fie f siguri pep ei si nici sa nu conceapa ca vor pierde. sper ca stoica sa nu mai faca afirmatii din astea gratuite ca ia uite ce se intimpla.
adevarul e ca abia asteptam sa vad jocul nostru halucinant din meciul cu farul. toata sapt numai la meciul ala m-am gindit si cum o sa il repete cu iasiul. nu atit ca am pierdut ma supara, cit felul in care am facut-o. atacantii parca nu existau, mijlocasii....si inca o chestie: jucatorii nu s-au prins ca dorel trage f bine de la distanta? la lovitura aia trasa de el si respinsa de portarul iasiului, daca era cineva la respingere linga 6 metri acum puteam vorbi de o victorie sau un egal. WOBAY, COSTEA, BAIRD, TANASA, ROSE, STATI MA IN FATA CAREULUI DE 6 CIND TRAGE STOICA!!!!! na, ca le-am zis-o. :(
sper totusi ca la meciul cu cfr sa isi revina toti , ca altfel va fi greu al naibii.
Last edited by manex on 05 Aug 2007, 13:37, edited 1 time in total.
Am zis!!

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 05 Aug 2007, 10:41

trebuie sa ne respectam advesarii, chiar daca acestia ar fi din div D. Sa vb numai pe teren. Mah, parca aveam o presimtire cu meciul asta, ptiu :eek: . :o:

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 05 Aug 2007, 10:44

si eu..parca ii vedeam pe aia montati la maximum de popica si pe ai nostri mirati ca aia nu joaca ca la tim .....e o chestie caracteristica romanilor..declaratia lui d.stoica inainte de meci chiar m-a deranjat
cum ma deranjau inainte declaratiile lui mititelu..acum Mititelu a invatat sa dea declaratii pline de bun simt..sper sa invete si D.Stoica sa vorbeasca...ce sint declaratiile astea aiuristice? le dam doua pina la pauza sa-i linistim..bla bla bla..n-am vazut declaratii din astea nici la stelisti si dinamovisti
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 05 Aug 2007, 11:25

ar cam trebui sa se ia cineva de tampitul asta de popa, ca si-a luat cam mult avant, pai daca zice ca a ratat pt 10 meciuri, inseamna ca e o echipa vai mama lor, inseamna ca au cate un sfert de ocazie pe meci. Dupa ce ca au dat 2 goluri din nimic si cu f mult noroc... f... in gura de nesimtit. Mai are si tupeul sa vorbeasca de anul trecut, cand a obtinut cu f f f mult noroc si cu mare ajutor din partea arbitrilor cte un egal. Daca-l prind pe asta pe strada, ii epilez mustata aia de soarece.

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 05 Aug 2007, 11:30

Problema este ca Iasiul face parte din categoria echipelor mizerabile din Liga I. Dupa ce s-au predat la Timisoara la modul FC Olt Scornicesti - Victoria Bucuresti, ca doar banatenii le-au dat cativa jucatori, au facut ce stiu mai bine sa te bage in anti-fotbalul lor si sa te pedepseasca. Atat stie marele Popa, acest antrenor care daca ar pleca sa pregateasca echipe din St. Kitts and Nevis nu ar plange nimeni. Sau in Liga a 3-a la noi

E de condamnat atitudinea lui Dorel Stoica. Chiar nu-si da seama ca devine persona non-grata in inima suporterilor facandu-le iluzii cu titluri si Sampion Lig. Da-o dracu' Dorele, tempereaza-te si hai sa batem noi 20 de etape la rand si apoi vorbim de titlu.
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 05 Aug 2007, 11:49

Hai sa ne calmam si sa ne dam seama ca abia dupa etapa a 7-a, a 8-a putem spune obiectivele echipelor.

Am jucat groaznic ieri, insa trebuie sa revenim cu picioarele pe pamant si jucatorii sa realizeze ca adversarii nu se dau la o parte ca joaca impotriva lor. Trebuie multa munca, multa ambitie si daruire pentru a ajunge in top.

Nu sunt de acrod cu cei care acum o saptamana ne vedeau campioni si acum ne vad iar la retrogradare. Asteptati fratilor 7-8 etape ca sa ne dam seama de obiectivul lotului.

Ma enerveaza la culme popa ala. Isi pune jucatorii sa rupa adversarii. Bine ca nu a jucat Tanasa, ca sigur nu juca cu Cluj. Am vazut ca un moldovean ne spunea ca daca ne ducem in Europa facem Romania de rusine. NU, echipe va Iasiul ne fac fotbalul de rusine, fac de fapt Romania de rusine. Pai este inadmisibil ca jucatorii sa nu aiba treaba decat cu picioarele adversarilor (sau cu capul cand dadeau cu cotul)!

Si sa nu uit de arbitru. Trebuia mai multa fermitate si sa ii linisteasca pe ieseni cu galbene din prima repriza. La golul 1 prima data mi s-a parut hent la preluarea sarbului, insa cred ca m-am inselat. La golul 2 a fost un fault clar la Rose la centrul terenului. Greselile astea, insa nu scuza jocul nostru penibil.

Ca o colncluzie, sper ca dusul rece sa ii readuca cu picioarele pe pamant si Cioroianu sa stie sa gestioneze aceasta infrangere, care, paradoxal, poate fi utila!

ucv

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 05 Aug 2007, 11:51

frumos la iasi :)(

acum am vazut si reluarea la primu' gol a fost noroc pur si simplu;
dorel seamna in declaratii cu mititelu de anu' trecut pe vremea asta;
presimt ca cioroianu va mobiliza bine echipa pt meciu cu cfr;

p.s. imi :bad: in jandarmeria romana
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

JustME

Mesaj de JustME » 05 Aug 2007, 12:29

hmm .. treaba e ca ieri nici noi nici moldovenii nu am jucat nimic, asta cu iasu` a jucat mai bine e vrajala .. nici mamaligarii n-au legat mai mult de 3 pase dar cu NOROC au astigat, mi-se falfaie de poli iasi ce ma deranjaza este faptul ca noi am jucat la intamplare .. fara niciun orizont .. s-a vazut din primele pase ca jucam fara concentrare, fara ambitie, pur si simplu unii jucatori pasau ca sa scape de minge !! :o: :o:

fac pariu ca dc mai jucam de 100 de ori cu aia nu mai pierdem .. dar nah s-a intampla sa pierdem ieri, eu zic ca nu-i o tragedie, campionatul e lung am piedut o batalie nu si razboiul !!

acum sa ma iau si eu putin de Cioroianu :)( .. nu am inteles care a fost tactica pt meciul asta :?: de aparat nu ne-am aparat de atacat nu am atacat .. nu inteleg dc a fost fortat Costea s-a vazut ca nu e in plentitudinea fortelor .. iar despre faptul ca Baird a fost folosit in locul lu` Tansa .. hmm putea sa joace in atac si Van Basten (in tinerete :)( ) ca tot nu facea nimic .. asta pt ca mijlocasii nu au fost instare sa dea o pasa calumea pe varf .. apararea, mijlocul si atacul au fost la pamant, parca am fost blestemati nimic n-a mers ieri .. .. ..

oricum tot raul spre bine batem CFR`u si baietii isi spala toate pacatele !! ucv FORZA STIINTA ucv

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 05 Aug 2007, 13:01

T@V scrie:Poti sa-i zici lui Ciuca - MVP, pentru ca a muncit cel mai mult. Si cand te zbati, posibil sa mai si gresesti. A fost singurul om al nostru de pe teren care a murit cu ei de gat(bine, il mai poti pune aici pe Prepelita, dar ala e fotbalist spre deosebire de restu...). Da voi, pe Ciuca il vedeti petarda meciului... :o:

De ce nu ziceti nimic de vedeta Dorel. Omul a incercat tot meciul sa nu isi murdareasca echipamentul. Asta a facut. Si au mai fost si altii ca el.
De ce nu ziceti nimic ca Josh a fost praf? Au facut ce-au vrut pe partea lui. Iar la golul doi, fundasul nostru cred ca dadea autografe pe undeva, ca prin cadru apare tarziu, venind in pas de plimbare...
subscriu. Nu Ciuca a fost problema. Ciuca a tras in meciul asta. O marcat un gol plus a era s-o bage in ate si la 2-1. La un moment dat facea interventii decisive in aprare pe stanga / dreapta si intre astea mai dadea si un gol.
Dorel & Josh au fost pur si simplu in afara meciului. Parca au jucat 3-4 echipe la Iasi.

Sper sa nu se ajunga la un moment Iasi - CFR- Otelul - tur / Bistrita - CFR - Otelul - Urziceni - retur. Ar fi chiar de rahat.

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 05 Aug 2007, 13:05

1. am jucat slab
2. bornescu si stoica poate mai invata si ei ceva......scoru se da pe teren nu prin vorbe

ozzy

Mesaj de ozzy » 05 Aug 2007, 13:13

Mah, nici eu nu-l inghit pe Popa ala...dar acum are tot dreptul sa ne ia la misto, ca ne-am bagat singuri in seama :o: Ganditi-va cum am reactiona noi daca idiotul de Trica ar declara saptamana asta ca CFR-ul ne da 2-0 la pauza si pe urma face spectacol cu noi...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 05 Aug 2007, 13:24

ozzy scrie:Mah, nici eu nu-l inghit pe Popa ala...dar acum are tot dreptul sa ne ia la misto, ca ne-am bagat singuri in seama :o: Ganditi-va cum am reactiona noi daca idiotul de Trica ar declara saptamana asta ca CFR-ul ne da 2-0 la pauza si pe urma face spectacol cu noi...
ozzy, dar nici ca ne dadeau ei 6-7! Adica ei nu au avut atatea suturi si ne dadeau goluri. Asa incepem si noi sa zicem ca a avut Stoica 2 lovituri bune si ocazia lui Ciuca din min 90.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Mesaj de wb_lion » 05 Aug 2007, 13:37

u2blue scrie:
T@V scrie:Poti sa-i zici lui Ciuca - MVP, pentru ca a muncit cel mai mult. Si cand te zbati, posibil sa mai si gresesti. A fost singurul om al nostru de pe teren care a murit cu ei de gat(bine, il mai poti pune aici pe Prepelita, dar ala e fotbalist spre deosebire de restu...). Da voi, pe Ciuca il vedeti petarda meciului... :o:

De ce nu ziceti nimic de vedeta Dorel. Omul a incercat tot meciul sa nu isi murdareasca echipamentul. Asta a facut. Si au mai fost si altii ca el.
De ce nu ziceti nimic ca Josh a fost praf? Au facut ce-au vrut pe partea lui. Iar la golul doi, fundasul nostru cred ca dadea autografe pe undeva, ca prin cadru apare tarziu, venind in pas de plimbare...
subscriu. Nu Ciuca a fost problema. Ciuca a tras in meciul asta. O marcat un gol plus a era s-o bage in ate si la 2-1. La un moment dat facea interventii decisive in aprare pe stanga / dreapta si intre astea mai dadea si un gol.
Dorel & Josh au fost pur si simplu in afara meciului. Parca au jucat 3-4 echipe la Iasi.

Sper sa nu se ajunga la un moment Iasi - CFR- Otelul - tur / Bistrita - CFR - Otelul - Urziceni - retur. Ar fi chiar de rahat.
Mai T@v la golul 2 fundasul nostru-Rose nu dadea autografe ci era intins pe gazon, deoarece cand iesenii au recuperat mingea au facut-o prin fault. Oricum asta nu scuza prestatia noastra jalnica. Dar trebuie s ane sustinem echipa si la bine si la greu, nu? ucv ucv

Închis