Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu CFR?

Poll ended at 12 Aug 2007, 11:24

Victorie
46
52%
Egal
18
20%
Infrangere
24
27%
 
Total votes: 88

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 13 Aug 2007, 13:13

alex.p scrie:@u2blue: Nu stiu daca te-ai uitat aseara pe harta stadionului sa vezi ce frumos e Bulevardul Ovidiu Dananae. :-) E liber tot timpul, nu trec decat adverarii pe bulevard.

Golul 3 e plecat de la greseala lui Danane, un tackling intarziat.

PS. Ca sa nu zic ca nu a dat NICIO centrare buna. nici macar 1, iar toate mingile erau pierdute cand ajungea mingea la el. Capat de linie. Asa ii mai putem spune.
Din ce am vazut eu a gresit doar la golul 3 , dupa acel tackling intarziat .

Partea cu centrarile ...asta este . Cel mai bun exemplu este chiar Culio adversarul sau direct , pe care l-a scapat doar o data iar atunci cand a centrat a facut-o perfect pentru Didy .

De asta ziceam sa joaca Spase titular , pentru ca centreaza mult mai bine si ieri am luat un gol care a inchis meciul pe o astfel de faza .

PS : E al 2 lea meci consecutiv in care marcam dupa o faza fixa .
Imagine

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 13 Aug 2007, 13:13

Se mai intampla. Am spus ca il astept si ca deocamdata imi place de el. Nu am spus ca ar fi fotbalist.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 13 Aug 2007, 13:15

Eu cred ca la meciul cu pandurii ar trebui incercat Curteanu fundas central in locul lui Mitchel sau Ciuca. Mie imi place de Curteanu , de fiecare data cand a jucat a facut-o bine si a avut interventii curate. Si nu cred ca se pune problema de experienta ca nici Ciuca sau Mitchell nu stralucesc la acest capitol.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 13 Aug 2007, 13:54

Cred ca se cam uita in cate meciuri ne-a ajutat Sace anul trecut :( , iar in campionatul asta a jucat 40 de min cu indulgenta. E acuzat ca ia cartonas, pai mai bine asa, decat sa admiri atacantul cum trece pe langa tine. Oameni buni, e nevoie de Saceanu, nu va mai grabiti cu verdicte, la fel ca si in cazul lui Velcovici sau Curteanu, acesta din urma a jucat si la Constanta in sezonul trecut si a facut-o f bine. Asa ca?
Apoi, de unde atata bulevard pe partea lui Dananae? De doua ori a fost depasit, din pacate o data a iesit cu gol, dar unde e si vina fundasilor centrali (Ciuca ramane tintuit iar Mitchell incearca sa blocheze cu piciorul !!!). A gresit centrarile dar e pe drumul cel bun.
Lutu e 3 clase peste Wobay, a pus o cetrare super dar au intervenit aia.

baggio
fanatic
fanatic
Mesaje: 2569
Membru din: 10 Dec 2003, 00:09

Mesaj de baggio » 13 Aug 2007, 13:57

- 1 - Extraordinara atmosfera de la meci.Nu ma asteptam sa fie atata lume.
- 2 - In prima repriza am jucat foarte bine, pacat de golu lu rahatu ala de Trica din minutul 2 care ne-a demoralizat.
- 3 - A doua repriza am jucat foarte prost.Am mai spus-o si o mai spun.Avem echipa buna, cu potential, dar din pacate suntem foarte deficitari la capitolul mentalitate.Revenim foarte greu sau chiar deloc cand suntem condusi si nu stim sa speculam momentele cheie ale meciului.
- 4 - Apararea varza.La golurile 2 si 3, marcaj inexistent.Cel putin golul 3 al clujelnilor este inacceptabil.
- 5 - Dorele sper ca te-ai mai linistit cu declaratiile alea.
- 6 - Pesimistilor bineintentionati - Orgasm placut!
Suntem legaţi de familii, legaţi de pământ
Olteni legaţi până la moarte de alb-albastrul sfânt!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 13 Aug 2007, 13:57

1.nici eu nu inteleg de ce dracu e aplaudat atat wobay, cand el n-a dat nici macar un gol de cand a venit, n-a ajutat cu nimic echipa.
2.macar a intrat lutu, pacat ca n-a fost jucat mai mult, numai pe dreapta, cu dananae jucau.
3.cum se traduce mesajul sezione ?

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 13 Aug 2007, 14:01

baggio scrie: 2 - In prima repriza am jucat foarte bine, pacat de golu lu rahatu ala de Trica din minutul 2 care ne-a demoralizat.
Daca sunt jucatori profesionisti, un gol primit ar trebui sa-i ambitioneze nu sa-i demoralizeze! Daca nu pe astia mai mici...macar pe vedete(vezi Dorel)! :(
baggio scrie: 6 - Pesimistilor bineintentionati - Orgasm placut!
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 13 Aug 2007, 14:02

culmea e ca cel mai bine am jucat de la 0-1 pana la 1-1...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 13 Aug 2007, 14:05

cos22min scrie:
alex.p scrie:@u2blue: Nu stiu daca te-ai uitat aseara pe harta stadionului sa vezi ce frumos e Bulevardul Ovidiu Dananae. :-) E liber tot timpul, nu trec decat adverarii pe bulevard.

Golul 3 e plecat de la greseala lui Danane, un tackling intarziat.

PS. Ca sa nu zic ca nu a dat NICIO centrare buna. nici macar 1, iar toate mingile erau pierdute cand ajungea mingea la el. Capat de linie. Asa ii mai putem spune.
Din ce am vazut eu a gresit doar la golul 3 , dupa acel tackling intarziat .

Partea cu centrarile ...asta este . Cel mai bun exemplu este chiar Culio adversarul sau direct , pe care l-a scapat doar o data iar atunci cand a centrat a facut-o perfect pentru Didy .

De asta ziceam sa joaca Spase titular , pentru ca centreaza mult mai bine si ieri am luat un gol care a inchis meciul pe o astfel de faza .

PS : E al 2 lea meci consecutiv in care marcam dupa o faza fixa .
Aseara putea fi testat Dilevski. La 1-3 cand mai erau 20-25 de minute, putea fi bagat Dilevski.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 13 Aug 2007, 14:10

nyk_sorin scrie: macar a intrat lutu, pacat ca n-a fost jucat mai mult, numai pe dreapta, cu dananae jucau.
asta am observat si eu si o mare parte din peluza sud care incepuse sa huiduie cand il vedeau pe LUTU cum sta liber si mingea era pe dreapta la dananae...cat a avut mingea LUTU s-a descurcat destul de bine

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 13 Aug 2007, 14:12

[Brigada26]Poe scrie:
nyk_sorin scrie: macar a intrat lutu, pacat ca n-a fost jucat mai mult, numai pe dreapta, cu dananae jucau.
asta am observat si eu si o mare parte din peluza sud care incepuse sa huiduie cand il vedeau pe LUTU cum sta liber si mingea era pe dreapta la dananae...cat a avut mingea LUTU s-a descurcat destul de bine
si totusi...LUTU :))

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 13 Aug 2007, 14:29

[Brigada26]Poe scrie:
nyk_sorin scrie: macar a intrat lutu, pacat ca n-a fost jucat mai mult, numai pe dreapta, cu dananae jucau.
asta am observat si eu si o mare parte din peluza sud care incepuse sa huiduie cand il vedeau pe LUTU cum sta liber si mingea era pe dreapta la dananae...cat a avut mingea LUTU s-a descurcat destul de bine
Problema e ca Rose nu a fost deloc jucat de coechipeieri in acest 3 etape. Jucam mult pe dreapta, in timp ce partea stanga parca e evitata.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 13 Aug 2007, 14:29

Ionut_Blue_Lion scrie:
[Brigada26]Poe scrie:
nyk_sorin scrie: macar a intrat lutu, pacat ca n-a fost jucat mai mult, numai pe dreapta, cu dananae jucau.
asta am observat si eu si o mare parte din peluza sud care incepuse sa huiduie cand il vedeau pe LUTU cum sta liber si mingea era pe dreapta la dananae...cat a avut mingea LUTU s-a descurcat destul de bine
si totusi...LUTU :))
Ce a facut ma Lutu atat de bine?! A avut de 2 ori mingea si nu-mi aduc aminte sa fi creat vreun pericol?! Incepeti cu Lutu cum fac multi cu Wobay acum?! :o:

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 13 Aug 2007, 14:34

TANASA, SUSPECT DE RUPTURA MUSCULARA
Luni, 13 August 2007
Ciprian Tanasa
Dupa ce nu a jucat cu Poli Iasi, iar la meciul cu CFR Cluj a iesit dupa 38 de minute de joc, atacantul Ciprian Tanasa a aflat în urma cu câteva minute diagnosticul medicului. Acesta este suspect de ruptura musculara, iar doctorul Claudiu Stamatescu a declarat în urma cu câteva minute ca-i va face un examen clinic jucatorului, urmând ca peste doua zile sa-i faca o ecografie.

"Tanasa a avut mare ghinion, i-a alunecat piciorul cu tot cu o brazda de gazon si în proportie de 80 la suta are o leziune musculara. Este suspect de ruptura musculara la piciorul drept, însa mai târziu dupa examenul clinic al fotbalistului voi vedea exact ce are. Apoi, dupa 36 de ore îi vom face o ecografie, asa cum este recomandat”, a declarat Stamatescu. Daca Tanasa nu va juca la Târgu-Jiu, în schimb Michael Baird va fi complet refacut pâna la meciul cu Pandurii.


sursa: www.prosport.ro
Urmari mai grave decat scorul!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 13 Aug 2007, 14:34

web_star scrie:
Ionut_Blue_Lion scrie:
[Brigada26]Poe scrie:
asta am observat si eu si o mare parte din peluza sud care incepuse sa huiduie cand il vedeau pe LUTU cum sta liber si mingea era pe dreapta la dananae...cat a avut mingea LUTU s-a descurcat destul de bine
si totusi...LUTU :))
Ce a facut ma Lutu atat de bine?! A avut de 2 ori mingea si nu-mi aduc aminte sa fi creat vreun pericol?! Incepeti cu Lutu cum fac multi cu Wobay acum?! :o:
nu fii obraznic :)(
La prima atingere de balon a recuperat mingea. A avut o centrare buna, a avut o incursiune pana in centru dar Stoianof statea ca stalpu in loc sa caute culoare... Cam atatea mingii a avut.
S-a demarcat de multe ori dar probabil ca e prea mic si nu-l vedea nimeni... pasau astia decat spre dreapta.

Închis