Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu CFR?

Poll ended at 12 Aug 2007, 11:24

Victorie
46
52%
Egal
18
20%
Infrangere
24
27%
 
Total votes: 88

BALLY

Mesaj de BALLY » 13 Aug 2007, 14:34

Se vede treaba ca atunci cand jucam cu echipe asezate, nu prea contam. In cel mai bun caz facem un egal din noroc.
Eu zic ca suntem departe de cupele europene si foarte departe de ceea ce isi doresc suporterii si patronul....
Nu am nimic cu Cioroianu. Nici cu Mititelu. Dar cred ca e cazul sa nu mai improvizam, sa nu ne mai carpim la capitolul antrenori.
Poate e deranjant ce spun, poate voi fi injurat. Dar de doi ani echipa asta e condusa de antrenori care, pe langa faptul ca nu au experienta, nu prea au avut nici scoli. Este adevarat, sunt ieftini, dar ...
Vorbim de multa vreme ca avem o echipa tanara, lipsita e experienta, bla, bla, bla. Acesti jucatori nu pot sa creasca daca tot fac unii experiente cu ei... Pretentiile sunt prea mari la Craiova ca aceasta echipa se fie pe post de material didactic. Acesti jucatori nu pot sa formeze o echipa puternica daca nu beneficiaza de experienta unui antrenor de valoare.
Repet, nu am nimic cu Cioroianu... E baiat bun, a avut noroc! Dar se pare ca te tine norocul cat te tine si apoi.... iar echipa tot nu devine echipa.
Scuze daca supar dar in final, mai zic odata:
ECHIPA RE POTENTIAL DAR PENTRU A DEVENI PUTERNICA TREBUIE FIE PUSA IN TEREN DE UN ANTRENOR CARE A VAZUT CEVA FOTBAL LA VIATA LUI!

Cu stima!
:mad:
Last edited by BALLY on 13 Aug 2007, 14:36, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 13 Aug 2007, 14:36

FreakBoy scrie:
web_star scrie:
Ionut_Blue_Lion scrie: si totusi...LUTU :))
Ce a facut ma Lutu atat de bine?! A avut de 2 ori mingea si nu-mi aduc aminte sa fi creat vreun pericol?! Incepeti cu Lutu cum fac multi cu Wobay acum?! :o:
nu fii obraznic :)(
La prima atingere de balon a recuperat mingea. A avut o centrare buna, a avut o incursiune pana in centru dar Stoianof statea ca stalpu in loc sa caute culoare... Cam atatea mingii a avut.
S-a demarcat de multe ori dar probabil ca e prea mic si nu-l vedea nimeni... pasau astia decat spre dreapta.
Eu sunt convins ca e mai bun ca Wobay de exemplu, dar nu stiu cat mai poate... :(

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 13 Aug 2007, 14:38

web_star scrie:Eu sunt convins ca e mai bun ca Wobay de exemplu, dar nu stiu cat mai poate... :(
Eu nici nu am de gand sa ii compar. Poate e chiar mai slab decat Woobay, dar Woobay nu prea vrea sa ne arate asta. Eu zic doar ca Lutu, cat a jucat si a fost jucat, a facut-o bine...

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 13 Aug 2007, 14:41

FreakBoy scrie:
web_star scrie:Eu sunt convins ca e mai bun ca Wobay de exemplu, dar nu stiu cat mai poate... :(
Eu nici nu am de gand sa ii compar. Poate e chiar mai slab decat Woobay, dar Woobay nu prea vrea sa ne arate asta. Eu zic doar ca Lutu, cat a jucat si a fost jucat, a facut-o bine...
Fie ca tine :)(
La ora asta sunt prea dezamagit...nu atat din cauza scorului, cat din cauza jocului. Daca aia i-au inchis, in repriza a doua nici nu prea s-au mai chinuit baietii...
Sandberg, Tony si Panin au facut meci de meci... :(

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 13 Aug 2007, 14:56

web_star scrie:
Ionut_Blue_Lion scrie:
[Brigada26]Poe scrie:
asta am observat si eu si o mare parte din peluza sud care incepuse sa huiduie cand il vedeau pe LUTU cum sta liber si mingea era pe dreapta la dananae...cat a avut mingea LUTU s-a descurcat destul de bine
si totusi...LUTU :))
Ce a facut ma Lutu atat de bine?! A avut de 2 ori mingea si nu-mi aduc aminte sa fi creat vreun pericol?! Incepeti cu Lutu cum fac multi cu Wobay acum?! :o:
dupa cum zicea si sorin, lutu NU A FOST JUCAT, nu a primit decat 2-3 pase cat timp a intrat; deci nu va mai pronuntati ca nu a creat niciun pericol, nu a facut, nu a dres, nu s-a dat peste cap; daca stai singr fara minge nu poti da gol :-) logic nu?
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 13 Aug 2007, 14:59

Theodorus scrie:
web_star scrie:
Ionut_Blue_Lion scrie: si totusi...LUTU :))
Ce a facut ma Lutu atat de bine?! A avut de 2 ori mingea si nu-mi aduc aminte sa fi creat vreun pericol?! Incepeti cu Lutu cum fac multi cu Wobay acum?! :o:
dupa cum zicea si sorin, lutu NU A FOST JUCAT, nu a primit decat 2-3 pase cat timp a intrat; deci nu va mai pronuntati ca nu a creat niciun pericol, nu a facut, nu a dres, nu s-a dat peste cap; daca stai singr fara minge nu poti da gol :-) logic nu?
Tocmai de aia, sa asteptam un meci in care va avea ocazia sa arate ce poate...aseara nu a avut ocazia, nu a aratat! o:

zavoianu tomita
junior
junior
Mesaje: 51
Membru din: 11 Iun 2007, 17:24

Iar ne ambalam.

Mesaj de zavoianu tomita » 13 Aug 2007, 15:03

In primul rand sunt mort de oboseala,caci am ajuns acasa la bucuresti la 4 dimineata si la 7 am plecat la munca.TOTI ne dorim ca echipa sa se bata cu oricine de la egal la egal,DAR ACUM NU SE POATE.GRESITE au fost declaratiile lui dorel care a pus presiune in mod nejustificat pe niste jucatori tineri si fara experienta.DAR AU VRUT,AU ALERGAT,DOREL AICI ASTEPTARILE SUNT MARI FOAMEA DE FOTBAL ESTE ENORMA,INTAI DEMONSTRAZA SI DUPA STAM DE VORBA. ucvDomnule cioroianu Roze este foarte util pe faza de aparare dar este ESENTIAL IN FAZA DE ATAC.Dilevschi cand va juca nu sunt mingi utile furnizate din banda dreapta. ucv

lorenzaccio

Mesaj de lorenzaccio » 13 Aug 2007, 15:16

web_star scrie:
Ionut_Blue_Lion scrie:
[Brigada26]Poe scrie:
asta am observat si eu si o mare parte din peluza sud care incepuse sa huiduie cand il vedeau pe LUTU cum sta liber si mingea era pe dreapta la dananae...cat a avut mingea LUTU s-a descurcat destul de bine
si totusi...LUTU :))
Ce a facut ma Lutu atat de bine?! A avut de 2 ori mingea si nu-mi aduc aminte sa fi creat vreun pericol?! Incepeti cu Lutu cum fac multi cu Wobay acum?! :o:

Huo, blasfem :)( Piei Satana...
Lutu e al nostru si stie asta, recuperarea care a facuto cum a intrat(la corneru ala) parca a ridicat in picioare tot stadionu :)(

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 13 Aug 2007, 18:02

lorenzaccio scrie:
web_star scrie:
Ionut_Blue_Lion scrie: si totusi...LUTU :))
Ce a facut ma Lutu atat de bine?! A avut de 2 ori mingea si nu-mi aduc aminte sa fi creat vreun pericol?! Incepeti cu Lutu cum fac multi cu Wobay acum?! :o:

Huo, blasfem :)( Piei Satana...
Lutu e al nostru si stie asta, recuperarea care a facuto cum a intrat(la corneru ala) parca a ridicat in picioare tot stadionu :)(
E al nostru, de acord, n-am nimic impotriva sa intre sa faca putin spectacol pe un final de meci cand rezultatul ne avantajeaza! Inca nu v-ati dat seama ca nu putem ajunge acolo unde toti ne dorim, doar "cu ai nostrii"? Cu Lutu sunt de acord, dar poate ii vine cuiva ideea sa vina si Sava, ca deh, e si el al nostru... :( Nu poti face nimic numai cu jucatori sufletisti...uita-te la marile echipe din orice tara, cati jucatori "localnici" au?! o:

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 13 Aug 2007, 18:35

nyk_sorin scrie:1.nici eu nu inteleg de ce dracu e aplaudat atat wobay, cand el n-a dat nici macar un gol de cand a venit, n-a ajutat cu nimic echipa.
2.macar a intrat lutu, pacat ca n-a fost jucat mai mult, numai pe dreapta, cu dananae jucau.
3.cum se traduce mesajul sezione ?
e numele echipei cfr cluj in ungureste.asa s-a numit la infintare.si apropo afara afara cu ungurii din tara.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 13 Aug 2007, 19:29

ucv

iuli

Mesaj de iuli » 13 Aug 2007, 20:36

Declaratie de bun simt a lui Mititelu dupa meci,a indemnat la calm.Cred ca Cioroianu chiar vede bine jocul,trebuie sa avem rabdare.Mititelu se pare ca are,trebuie sa avem si noi.
Mie mi-au placut Dananae si Rose,in centru a fost buba.Cine stie e fotbal e constient ca un fundas lateral cel putin o data pe meci tot este depasit.Eu as juca cu Saceanu in locul lui Dina,etapa viitoare.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 13 Aug 2007, 20:39

blondu scrie:
nyk_sorin scrie:1.nici eu nu inteleg de ce dracu e aplaudat atat wobay, cand el n-a dat nici macar un gol de cand a venit, n-a ajutat cu nimic echipa.
2.macar a intrat lutu, pacat ca n-a fost jucat mai mult, numai pe dreapta, cu dananae jucau.
3.cum se traduce mesajul sezione ?
e numele echipei cfr cluj in ungureste.asa s-a numit la infintare.si apropo afara afara cu ungurii din tara.
da` la sfarsit cand plecau ne-au injurat sau mi s-a parut mie ?

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 13 Aug 2007, 20:57

nyk_sorin scrie:
blondu scrie:
nyk_sorin scrie:1.nici eu nu inteleg de ce dracu e aplaudat atat wobay, cand el n-a dat nici macar un gol de cand a venit, n-a ajutat cu nimic echipa.
2.macar a intrat lutu, pacat ca n-a fost jucat mai mult, numai pe dreapta, cu dananae jucau.
3.cum se traduce mesajul sezione ?
e numele echipei cfr cluj in ungureste.asa s-a numit la infintare.si apropo afara afara cu ungurii din tara.
da` la sfarsit cand plecau ne-au injurat sau mi s-a parut mie ?
Legea compensatiei...la ce si-au luat aia din autocar si microbuz cand au trecut spre stadion... :laughing:

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Mesaj de blondu » 13 Aug 2007, 21:39

noi ne-am bagat de toate in ei de bozgori.cred ca fierbeau dupa aia cu afara cu bozgorii din tara si dupa aia cu romania.inca o data am demostrat ca sezione e cea mai bine organizata grupare din peluza.chiar daca nu suntem asa multi ca la sud unde se duc toti pt ca acolo stiu ca sta galeria o sa fim in curand si noi multi.pt ca lumea o sa aleaga calitatea nu sclavia.

Închis