Universitatea Craiova - CFR Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu CFR?

Poll ended at 12 Aug 2007, 11:24

Victorie
46
52%
Egal
18
20%
Infrangere
24
27%
 
Total votes: 88

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 13 Aug 2007, 12:26

fuse si se duse... :o:

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 13 Aug 2007, 12:29

Deci in primul rand cred ca Cioroianu a asezat bine echipa in teren . Practic am jucat in asa fel in cat sa putem bloca CFR-ul . Intr-un sistem 4-3-3 cu Dananae marcaj la Culio , Rose la Semedo , Dorel Stoica la Trica si Ciuca si Mitchell la Didy . Daca Dananae si Rose au reusit sa-i blocheze in marea parte pe Culio si Semedo , nu acelasi lucru sa poate spune si despre Stoica , Ciuca si Mitchell oamenii pe care eu ii consider responsabili pentru golurile primite . Cioroianu a stiut cum trebuie jucat dar valoarea jucatorilor si-a spus cuvantul . Trica a facut ce-a vrut cu Stoica , se arunca dupa fenta parca era copil mic , in timp ce 2 fundasi nu au putut sa tina un varf precum Didy :-( .

Nu stiu daca asa este dar mi se pare ca de la iesirea lui Tanasa , jocul nostru s-a rupt si nu am mai atacat asa . Stoianof e inca tanar si nu a facut fata la 2 fundasi precum Cadu si Sandberg . Tanasa este un jucator foarte bun si respectele mele pentru aseara cand a intrat accidentat pentru a ajuta echipa . Din pacate Lutu numai poate sa alerge dar a ramas acelasi bun dribleor . La prima atingere de balon cand s-a facut ca centreaza Tony deja sarise in sus :laughing:

La mijloc in centru au jucat mai ofensiv Prepelita si Wobay care s-au luptat dar in ultimele 20 de minute au cam cazut fizic . Wobay a fost si inlocuit cu Saceanu , o schimbare neinspirata trebuia bagat un jucator mai ofensiv , iar Prepelita daca imi aduc bine aminte si la Fc Arges prin min 60-70 se termina benzina , dar cu toate astea este un jucator foarte bun o:

Costea de departe cel mai bun jucator al nostru , este incredibil face ce vrea cu adversarii sai . Dina ...a jucat si el ? . Saceanu , Velcovici sau Curteanu nu au inca fata de Universitatea din pacate .

Una peste alta , CFR a fost mai buna asta si datorita marilor greseli din aparare pe axul Ciuca-Mitchell-Stoica !!!
Imagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 13 Aug 2007, 12:30

Pe mine m-a scos din sarite Stoianof aseara.
Cum mah, vezi tu ca tot meciul arbitru a cam lasat cat a putut jocu mai liber. Si tu, faci preluare la 16 metri, in careu!!!, ii pierzi pe franari numa din preluarea aia, ai timp berechet sa sutezi, pozitie centrala, simti ca te atinge unu, si cazi secerat ca vrei penalty????? :o: :o: :o: :o: :o:
Cata minte iti trebuie ma sa faci d'astea?

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Mesaj de wb_lion » 13 Aug 2007, 12:36

cos22min scrie:Saceanu , Velcovici sau Curteanu nu au inca fata de Universitatea din pacate
De acord cu Sace..dar frate ce ai cu Velcovici sau Curteanu kre nici nu au jukt aseara? Mie personal imi place mult Velcovici, dar este extrem de incostant..Cat despre Curteanu ar putea cred peste 1-2 ani sa ia cu usurinta locul lu' Ciuca..sau Mitchell

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 13 Aug 2007, 12:41

wb_lion scrie:
cos22min scrie:Saceanu , Velcovici sau Curteanu nu au inca fata de Universitatea din pacate
De acord cu Sace..dar frate ce ai cu Velcovici sau Curteanu kre nici nu au jukt aseara? Mie personal imi place mult Velcovici, dar este extrem de incostant..Cat despre Curteanu ar putea cred peste 1-2 ani sa ia cu usurinta locul lu' Ciuca..sau Mitchell
Cum poti sa spui ca Curteanu este fotbalist de valoare ? Nu imi vine sa cred . A prins 2 meciuri cu Uta si Vaslui in care a dat in ele si e fundas bun acum ? Sa fim seriosi . Il stiu cum joaca de cand juca la echipa a II a la Universitatea in Divizia C si de atunci mi se parea ca e depasit . Asta in Liga a III a , ca sa numai vorbesc de Liga I . Dar din moment ca taicaso e nu stiu ce sef sau ceva de genul asta nu ma mai mira nimic . Cat despre Velcovici e posibil ca el sa fie bun si sa nu fie jucat unde trebuie sau sa nu fi fost in forma cand a intrat , dar in pozitia de fundas stanga este penal , iar pozitile din fata sunt acoperite asa ca ....
Imagine

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 13 Aug 2007, 12:50

Saceanu e un fotbalist f bun in opinia mea, are toate calitatile unui mijlocas la inchidere:
determinare, sta bine pe picioare, sut bun (are catev goluri la stiinta foarte frumoase) bun pasator, alearga mult... pacat ca nu e constant in joc, are momente cand dispare din joc. Eu as merge pe mana lui Saceanu etapa viitoare.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 13 Aug 2007, 12:51

Oricum, gesturile de aseara ale lui Trica ii demonstreaza caracterul infect.

Dupa gol a venit croit catre tribuna oficiala sa ne arate :-x si doar andone l-a temperat, apoi momentul cand a dat cu piciorul in bara, si totul a culminat cu faza de la finalul meciului din zona mixta, cand a aruncat cu napolitana in Capito si apoi a sarit sa il bata si sa il injure. Noroc ca s-a filmat faza sa vedeti si voi.

PS. Cand l-a vazut ca arunca cu naplitana un oficial de la cluj a zambit si m-am dus la el si i-am zis ca pentru o faza de-asta trica poate fi suspendat,pt ca sigur a fost filmata. Si a vrut ala sa se ia de mine, dar i-am zis ca si asta se poate filma si s-a calmat. :)( :)(

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 13 Aug 2007, 12:53

este prea scund pentru un mijlocas la inchidere
nu cred ca vrei sa il vezi depasit cu mingi inalte in dueluri de 1 la 1
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1861
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 13 Aug 2007, 12:58

Revin la ideile mele ... putine da fixe. LA categoria certitudini: langa Rose la sfarsitul capionatului trecut adaugasem si pe Bornescu. Am zis ca astept poate poate pe Ciuca, Costea, Dina(cu un mare semn de intrebare),Braid.

Rose a confirmat. Ne este extraordinar dar poti sa te bazezi pe el. Isi face treaba cum trebuie.
Bornescu nu cred ca trece prin lipsa de forma pur si simplu apararea este VRAISTE.
Cel care a intrat la capitolul valori certe este Costea.


Ciuca vrea mult poate putin. Imi pare rau de el, ca pune inima, piciorul, capul ... ce poate ... da ce are mai bun din el. Deocamdata,sper deocamdata, este lent. Pur si simplu prea lent pentru divizia A.


Dina, Braid - au JUCAT in campionatul asta?

Deci stam cam asa: Bornescu ( cu indulgenta), Costea si Rose. Astia sunt fotbalistii nostri. Restul ... este greu de spus.

De Dananae imi place din ce in ce mai mult. Il astept pe Prepelita.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 13 Aug 2007, 12:59

caesar scrie:Saceanu e un fotbalist f bun in opinia mea, are toate calitatile unui mijlocas la inchidere:
determinare, sta bine pe picioare, sut bun (are catev goluri la stiinta foarte frumoase) bun pasator, alearga mult... pacat ca nu e constant in joc, are momente cand dispare din joc. Eu as merge pe mana lui Saceanu etapa viitoare.
E complet iesit din forma. Ca sa nu mai zic ca a luat 2 galbene in nici 40 de minute jucate pana acum. Si ambele luate aiurea.

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 13 Aug 2007, 13:00

nr.zece scrie:este prea scund pentru un mijlocas la inchidere
nu cred ca vrei sa il vezi depasit cu mingi inalte in dueluri de 1 la 1
Ma faci sa rad :)
Un mijlocas la inchidere nu are rolul de a sari la mingi inalte:). In plus, nu trebuie sa fii inalt ca sa castigi dueluri 1 la 1, conteaza detenta.
Am si un exemplu, Sace e mai inalt decat Gatusso :)
Si un contraexemplu Lovin sau Ovidiu Petre...l-ai vazut pe Lovin cum alearga, zici ca e Ghita Muresan... :)(

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 13 Aug 2007, 13:05

Parerea mea este ca Saceanu si-a cam pierdut increderea in el . Pierde mingi foarte usor , ia usor cartonas galben si nu mai recupereaza ca alta data . Nu stiu daca Gargalie este mai bun , dar cu siguranta este mai util in momentul asta . Paseaza mai bine , sta mai bine in teren din pacate nu are viteza lui Saceanu dar compenseaza prin pozitionarea sa in teren .

Cred totusi ca avem nevoie de fundas central de valoare :-)
Imagine

caesar
suporter
suporter
Mesaje: 632
Membru din: 19 Apr 2004, 09:00

Mesaj de caesar » 13 Aug 2007, 13:06

alex.p scrie:
caesar scrie:Saceanu e un fotbalist f bun in opinia mea, are toate calitatile unui mijlocas la inchidere:
determinare, sta bine pe picioare, sut bun (are catev goluri la stiinta foarte frumoase) bun pasator, alearga mult... pacat ca nu e constant in joc, are momente cand dispare din joc. Eu as merge pe mana lui Saceanu etapa viitoare.
E complet iesit din forma. Ca sa nu mai zic ca a luat 2 galbene in nici 40 de minute jucate pana acum. Si ambele luate aiurea.
Da, sunt de acord ca ia cartonase aiurea, dar asta se poate regla.
La faza de ieri insa, daca nu faulta putea sa scape ala singur, deci are acoperire...
Omul insa joaca cu determinare....nu trece nimic de el...iti da mai multa sigurnata decat un Dorel care nu a facut o alunecare tot meciu, de-abia intinde piciorul... La golul lu Trica e vina lui 100%.
Asta imi place mie la Saceanu, determinarea;pentru postul lui e esentiala! Daca nu strici faza la timp => gol.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 13 Aug 2007, 13:06

@u2blue: Nu stiu daca te-ai uitat aseara pe harta stadionului sa vezi ce frumos e Bulevardul Ovidiu Dananae. :-) E liber tot timpul, nu trec decat adverarii pe bulevard.

Golul 3 e plecat de la greseala lui Danane, un tackling intarziat.

PS. Ca sa nu zic ca nu a dat NICIO centrare buna. nici macar 1, iar toate mingile erau pierdute cand ajungea mingea la el. Capat de linie. Asa ii mai putem spune.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 13 Aug 2007, 13:08

caesar scrie:
alex.p scrie:
caesar scrie:Saceanu e un fotbalist f bun in opinia mea, are toate calitatile unui mijlocas la inchidere:
determinare, sta bine pe picioare, sut bun (are catev goluri la stiinta foarte frumoase) bun pasator, alearga mult... pacat ca nu e constant in joc, are momente cand dispare din joc. Eu as merge pe mana lui Saceanu etapa viitoare.
E complet iesit din forma. Ca sa nu mai zic ca a luat 2 galbene in nici 40 de minute jucate pana acum. Si ambele luate aiurea.
Da, sunt de acord ca ia cartonase aiurea, dar asta se poate regla.
La faza de ieri insa, daca nu faulta putea sa scape ala singur, deci are acoperire...
Omul insa joaca cu determinare....nu trece nimic de el...iti da mai multa sigurnata decat un Dorel care nu a facut o alunecare tot meciu, de-abia intinde piciorul... La golul lu Trica e vina lui 100%.
Asta imi place mie la Saceanu, determinarea;pentru postul lui e esentiala! Daca nu strici faza la timp => gol.
Mai zisai odata: Dorel are otita de la Trica!

Închis