Pandurii Tg. JIU - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Pandurii ?

Poll ended at 18 Aug 2007, 22:20

Victorie
43
65%
Egal
10
15%
Infrangere
13
20%
 
Total votes: 66

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 19 Aug 2007, 11:41

Pai da s-au cam suparat cei din grupul caracal pentru ca Saceanu si Velcovici au sters toate bancile de rezerve :( .

In afara de Bornescu si Stoica sa zic , nu vad nici-un jucator indispensabil din cei veniti de la Caracal . Ciuca , Saceanu , Velcovici si Garla sunt jucatori care pot fi inlocuiti imediat .

Ma surprinde ca Baird este " impus " in continuare in primu 11 , la fel ca Gargalie care nu joaca nimic de cateva meciuri .

De asemenea Rose daca ar juca cu el mijlocas stanga macar daca nu mai in fata ar pune mult mai mult pericol , decat o face Dina .

Dupa meciul de ieri singurul care a jucat acceptabil a fost Costea . Nu am inteles si nu voi intelege niciodata dc Wobay a intrat doar in min 80 , in condiitile in care Baird , Dina si Prepelita au fost aierieni . De Dananae nu mai zic nimic ca este ametit inca :lol: . Tiganu de Iordache stie de ce .. :)(
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 19 Aug 2007, 11:46

Dananae nu are treaba cu fotbalul. Vad ca multi il critica pe Ciuca, dar de Dananae nu ziceti nimic. Pai fratilor, Ciuca trebuie, de cele mai multe ori, sa joace si fundas central si fundas dreapta!

In 4-4-2, daca fundasul lateral nu ajuta, nu strange, atunci fundasul central este pus in mare dificultate, fiind prins in "2 contra 1"!

Rose se vede de la o posta ca este un jucator ofensiv! El nu are ce cauta in defensiva, nu este fundas!

Problema mare de tot la noi e ca nu avem un jucator la mijlocul terenului care sa stie sa taie jocul, un inchizator. Nici Saceanu si nici Gargalie nu pot, la momentul de fata, sa faca acest lucru. Acolo trebuie un jucator cu experienta, care sa stie cand sa faulteze ca sa opreasca jocul si caruia sa ii mai si iasa recuperari!

iuli

Mesaj de iuli » 19 Aug 2007, 11:55

Un antrenor inteligent ieri ar fi jucat defensiv.Nu se poate sa nu vezi ca nu stim sa jucam 4-4-2,sa nu vezi ca centru e dominat clar de adversar si sa nu ripostezi.Velcovici nu stie sa joace defensiv si este iesit din forma,Wobay e cu 5 clase peste el chiar si atunci cand joaca slab.De ce l-a tinut pe Stoica pe banca,trebuia sa-i ofere 2 alternative:ori in teren,ori acasa la Craiova la divizia D.
Sper ca Miti sa fie inspirat in alegerea noului antrenor,fara Napoli sau Sandoi, ne trebuie o mana forte.Zenga ar fi o solutie excelenta.Sa vedem.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 19 Aug 2007, 12:01

iuli scrie:Un antrenor inteligent ieri ar fi jucat defensiv.Nu se poate sa nu vezi ca nu stim sa jucam 4-4-2,sa nu vezi ca centru e dominat clar de adversar si sa nu ripostezi.Velcovici nu stie sa joace defensiv si este iesit din forma,Wobay e cu 5 clase peste el chiar si atunci cand joaca slab.De ce l-a tinut pe Stoica pe banca,trebuia sa-i ofere 2 alternative:ori in teren,ori acasa la Craiova la divizia D.
Sper ca Miti sa fie inspirat in alegerea noului antrenor,fara Napoli sau Sandoi, ne trebuie o mana forte.Zenga ar fi o solutie excelenta.Sa vedem.
Total de acord o: . Cand l-a scos pe Baird si l-a bagat pe Saceanu am avut impresia ca a vrut sa facem 0-0 la Tg.Jiu ori ..daca am ajuns sa jucam la egal cu Pandurii e grav :o:
Imagine

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 19 Aug 2007, 12:02

Stoica nu a vrut sa intre in teren.

iuli

Mesaj de iuli » 19 Aug 2007, 12:04

T@V scrie:Stoica nu a vrut sa intre in teren.
Bun,si ce cauta pe banca??
La Podari cu el,ca aici nu-i dupa cum ai chef!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 19 Aug 2007, 12:07

Pai tare imi e ca refuzul de a intra in teren s-a decis dupa trimiterea foii cu 18-le oficial. :o:

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 19 Aug 2007, 12:07

Mai mult ca sigur Cioroianu a fost lucrat :o: , asa s-a intamplat si cu Stoica. Cioroianu trebuia sa ii lase pe majoritatea pe banca, cum a facut cu Stoica, sa fi bagat jucatorii de la primavara, nu joci, nu esti in forma, nu ai valoare, stai pe banca !!!

PS: Dorele, ziceai ca, cine nu face fata sa se duca la Primavara, eu astept sa va luat de manuta vreo 8 insi si sa va duceti la Primavara :-)

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 19 Aug 2007, 12:27

sper sa-i fi batut macar la div. sexy, daca pe teren nu mai batem pe nimeni
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 19 Aug 2007, 12:32

Dupa parerea mea,nu Cioroianu este de vina pentru esecurile astea 3.E "sapatura" la mijloc,se vede de la o posta.Puteti sa dati vina pe Cioroianu insa faceti o mare greseala.Pai daca unu ca Stoica refuza sa intre titular(???? :o: :o: wtf is that?? :o: :o: ),cine [cenzurat] mea e Stoica asta ma,ce mari performante a obtinut el in decursul carierei? :o:
Daca Stoica a facut asa ceva,ar fi bine sa-si rezilieze contractul cu Universitatea!Sa se duca in lumea lui,Universitatea nu are nevoie de jucatori ca astia. :o:
Va vad vorbind aici de Cartu.Ce e cu el,il vreti antrenor la Craiova?Ce mare antrenor mai este Cartu la ora actuala?Ca a castigat acum aproape 2 decenii un titlu cu Craiova,asta inseamna ca e solutia ideala pentru Craiova?Fotbalul care se juca la inceputul anilor '90 este diferit de cel din ziua de azi,la fel cu valoarea jucatorilor de atunci este diferita de a celor care sunt azi la Universitatea,la fel cum era si este acum mentalitatea jucatorilor.

Parerea mea este ca nu Cioroianu este de vina pentru rezultatele de azi.Stiind sapaturile din trecut care au fost in sanul echipei,antecedentele deci,sunt sigur si de data asta ca este acelasi lucru,SAPATURA!!!
Eu imi bag [cenzurat],sa ma duc la stadion si sa vad mutra nemernicului aluia de Stoica,sau sa-l vad pe aerianul de Velcovici care ieri in tot meciul nu a dat o centrare buna,nu fac asta!!Prefer sa ma duc sa dau banii de bilet la un om nevoias,la un cersetor,la un copil al strazii decat sa ma duc sa-i vad pe maimutzoii aia care cica au jucat ieri fotbal.Pai eu,la varsta si la kilele mele,va jur ca daca intru pe teren,il mai iau si pe Ozzy,si pe praetorian, si inca vreo cativa baieti,luam o lada de bere si incingem un fotbal,se strange lumea ca pe Bernabeu!! :)( :lol:
In fine,nu mai am ce sa zic,sunt suparat,sunt dezamagit,nu de antrenor,cu toate ca si el mai are de invatat,nu de Mititelu si conducerea(si ei mai au de invatzat),cat de jucatori...Mi-e rusine ca avem jucatori ca astia...
Uitati-va la atitudinea lor...De fapt,asta este diferenta intre adevaratii profesionisti si jucatorii de doi lei,cum sunt ai nostri.Diferenta de atitudine.
Ca fotbalist,poti sa nu ai calitati exceptionale,sunt multi jucatori care nu au cine stie ce calitati,insa compenseaza printr-o atitudine,o agresivitate in joc,o ambitie iesita din comun,care sa le suplineasca lipsa acestor calitati.
La noi asta lipseste...
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Alb-albastru pentru totdeauna!

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Mesaj de vialy » 19 Aug 2007, 13:55

TG-JIU scrie:PE NOI CEI DIN TG-JIU CARE TINEM CU STIINTA "U" NE-A FACUT DE RAS AZI.NE-AU BATUT O ECHIPA CARE NICI NU VISA CA VA MAI JUCA VREODATA IN A. NE RAD IN NAS CEI DIN ORAS CARE TIN IN PRIMUL RAND CU STEAU SI DINAMO APOI CU PANDURII.
Tot RESPECTUL pt voi si eu m-am simtit umilit aseara da trebuie sa fim alaturi in continuare pana la moarte de echipa pt culori si traditie nu pt jucatori care ne-au demonstrat k n-au caracter numai impreuna putem reusi si poate candva cumva sa speram cand mai curand o sa le dam peste nas la toti care ne vor raul si rad acum de noi.Cu Stiinta pana la moarte! ucv ucv
anti buCUResti

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 19 Aug 2007, 14:03

vialy scrie:
TG-JIU scrie:PE NOI CEI DIN TG-JIU CARE TINEM CU STIINTA "U" NE-A FACUT DE RAS AZI.NE-AU BATUT O ECHIPA CARE NICI NU VISA CA VA MAI JUCA VREODATA IN A. NE RAD IN NAS CEI DIN ORAS CARE TIN IN PRIMUL RAND CU STEAU SI DINAMO APOI CU PANDURII.
Tot RESPECTUL pt voi si eu m-am simtit umilit aseara da trebuie sa fim alaturi in continuare pana la moarte de echipa pt culori si traditie nu pt jucatori care ne-au demonstrat k n-au caracter numai impreuna putem reusi si poate candva cumva sa speram cand mai curand o sa le dam peste nas la toti care ne vor raul si rad acum de noi.Cu Stiinta pana la moarte! ucv ucv
in momentele acestea grele se cunosc adevaratii suporteri, sincer mai bine "100 000" suporteri adevarati, care sunt alaturi de echipa si la bine si la greu decat "5 000 000" de simpatizanti, de suporteri de ocazie, sau ca asa e la moda sa tin cu echipa X, sau ca tin cu campionii ( le doresc numai :-x ), asa ca sunt mandru ca tin cu Universiatea Craiova, ura lor fata de aceasta echipa, doveste cat de puternici suntem ;) ucv

TG-JIU
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 14
Membru din: 18 Aug 2007, 10:30

Mesaj de TG-JIU » 19 Aug 2007, 14:26

in tg-jiu acum 10-15 ani nu exita om care sa nu tina cu stiinta. acum s-a vazut ca orasul este impartit. toti adolescentii tin cu steaua si asta datorita mediocritatii evolutiilor jucatorilor nostri in toti acesti ani decand nu mai contam deloc in divizia A. Ce sa le spunem acestor copii, ca in fiecare an speram ca vom avea rezultate: dar cand vezi atata indolenta si pasivitate in jocul juvetilor, atata nesimtire,atata... Te duci cu copilul la meci sa-i arati craiova iar el vede o echipa care a jucat la tg-jiu ca in divizia D.

Apropo, mititelu stia ca o sa iese un meci prost inainte de meci.L-am vazut la plecarea autocarului de la hotel uitandu-se lung si pierdut la jucatori din acesta in ciuda faptului ca multi suporteri asteptau sa sa fotografieze cu el.Probabil avusesera vreo discutie in hotel si sitia ce va urma. :!:

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Mesaj de vialy » 19 Aug 2007, 14:41

Daca o s-o tinem tot asa in curand si-n Craiova orasul o sa fie impartit din pacate :o: :( :eek:
anti buCUResti

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 19 Aug 2007, 14:42

Uzzi scrie:
vialy scrie:
TG-JIU scrie:PE NOI CEI DIN TG-JIU CARE TINEM CU STIINTA "U" NE-A FACUT DE RAS AZI.NE-AU BATUT O ECHIPA CARE NICI NU VISA CA VA MAI JUCA VREODATA IN A. NE RAD IN NAS CEI DIN ORAS CARE TIN IN PRIMUL RAND CU STEAU SI DINAMO APOI CU PANDURII.
Tot RESPECTUL pt voi si eu m-am simtit umilit aseara da trebuie sa fim alaturi in continuare pana la moarte de echipa pt culori si traditie nu pt jucatori care ne-au demonstrat k n-au caracter numai impreuna putem reusi si poate candva cumva sa speram cand mai curand o sa le dam peste nas la toti care ne vor raul si rad acum de noi.Cu Stiinta pana la moarte! ucv ucv
in momentele acestea grele se cunosc adevaratii suporteri, sincer mai bine "100 000" suporteri adevarati, care sunt alaturi de echipa si la bine si la greu decat "5 000 000" de simpatizanti, de suporteri de ocazie, sau ca asa e la moda sa tin cu echipa X, sau ca tin cu campionii ( le doresc numai :-x ), asa ca sunt mandru ca tin cu Universiatea Craiova, ura lor fata de aceasta echipa, doveste cat de puternici suntem ;) ucv
Uzzi degeaba avem suporteri daca nu avem echipa... voi tine cu Craiova si in divizia d daca ajunge... dar m-am saturat de faza si la bine si la rau... mai cand dracu mai vine si binele ala? cate un meci ratacit in care ii batem pe spurcati? pai asta nu e performanta...

Închis