Pandurii Tg. JIU - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul meciului cu Pandurii ?

Poll ended at 18 Aug 2007, 22:20

Victorie
43
65%
Egal
10
15%
Infrangere
13
20%
 
Total votes: 66

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 19 Aug 2007, 14:50

chiar nu ma asteptam la asta....m-a lasat masca.....poate asa se explica jocu` prost....de cand stiu eu echipa asta,de cand eram copil,mereu au existat probleme de genu` asta,si credeam ca poate poate,am scapat de ele,dar se pare ca nu.ce ramane de facut ?! sa-i dea afara,desi e cam radicala decizia,sau sa-i tina 1 an 2 pe la satelit,sa le bage mintile in cap,sa-i imprumute prin divizia B pe la nu stiu ce echipe sa-i desparta....

Se pare ca Stoica a luat-o rau de tot pe aratura,poate s-a intalnit cu Papura si i-a zis el cum sta treaba,si ce trebuie sa faca un capitan :bad:

Cat despre Bornescu,ma asteptam la mai mult de la el,chiar m=a dezamagit


Despre meciu` de ieri,am vazut ca era lume gramada in galerie la noi,pacat ca echipa nu s-a ridicat la inaltime.Baird,pamant,era ocupat sa faulteze decat sa faca ceva pozitiv,Prepelita,pamant,Dina,asa cum m-a obisnuit sezonu` trecut,un *******...joc slab.Sa speram ca dupa aceste "schimbari" se schimba si jocu` echipei,si ne revenim.


ps : la ce inceput de campionat aveam,parca nu eram noi daca nu dadeam cu picioru` la ocazia asta.... :mad:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 19 Aug 2007, 14:55

Mititelu trebuia sa dea un exemplu,pentru ca daca nu tai in carne vie,atunci toti si-o ia in cap si cred ca pot sa faca ce vrea [cenzurat] lor.Cand exista astfel de jucatori problema,trebuie sa fii dur,insa pana la capat,nu sa te intorci dupa 3 zile si sa ii reprimesti in lot pentru ca ar fi mai rau.Toti cei 4 sa se duca dracu,pe mine ca suporter ma intereseaza fotbalul,nu fotbalistii...spectacolul,nu "actorii".... :mad: :o: :o:
Alb-albastru pentru totdeauna!

marcel
membru
membru
Mesaje: 233
Membru din: 12 Apr 2004, 12:09

Mesaj de marcel » 19 Aug 2007, 15:08

cea mai trista deplasare a fost pentru mine! a inceput prost de cand am plecat de acasa,speram macar un egal. am mai si stat langa oficiala si nici nu prea puteam sa ma manifest :eek: oricum ,cu stiinta pana la moarte!

GAN
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 29 Ian 2005, 12:24

Mesaj de GAN » 19 Aug 2007, 15:26

cu cateva zeci de mesaje in urma, cineva zicea ca spera ca mititelu sa nu se pripeasca la vreo decizie, si sa faca ceva doar de luni. acum vedem ca nu s-a intamplat asta. nu e stilul lui mititelu, niciodata nu va sti sa piarda, si de-asta nici nu va fi vreodata vreun mare invingator.
altcinva zicea ca ce vina are mititelu, ca e vina echipei. dar cine zicea ca avem super jucatori, ca 7-8 dintre ei vor fi in maxim un an in natioala? cine zicea sa avem rabdare, ca echipa asta e de viitor? cumva acelasi care acum a sanctionat dintr-o bucata 6 dintre aceiasi jucatori?
mai zicea cineva ca in urma cu 15 ani toti oamenii din tg jiu tineau cu craiova, acum multi sunt cu echipele bucurestene datorita mediocritatii echipei de aici. la fel e situatia si in craiova, prietene. trist, dar asta e.

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 19 Aug 2007, 15:32

GAN scrie:cu cateva zeci de mesaje in urma, cineva zicea ca spera ca mititelu sa nu se pripeasca la vreo decizie, si sa faca ceva doar de luni. acum vedem ca nu s-a intamplat asta. nu e stilul lui mititelu, niciodata nu va sti sa piarda, si de-asta nici nu va fi vreodata vreun mare invingator.
altcinva zicea ca ce vina are mititelu, ca e vina echipei. dar cine zicea ca avem super jucatori, ca 7-8 dintre ei vor fi in maxim un an in natioala? cine zicea sa avem rabdare, ca echipa asta e de viitor? cumva acelasi care acum a sanctionat dintr-o bucata 6 dintre aceiasi jucatori?
mai zicea cineva ca in urma cu 15 ani toti oamenii din tg jiu tineau cu craiova, acum multi sunt cu echipele bucurestene datorita mediocritatii echipei de aici. la fel e situatia si in craiova, prietene. trist, dar asta e.
celebra replica: V-am zis eu :(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 19 Aug 2007, 15:33

GAN scrie:cu cateva zeci de mesaje in urma, cineva zicea ca spera ca mititelu sa nu se pripeasca la vreo decizie, si sa faca ceva doar de luni. acum vedem ca nu s-a intamplat asta. nu e stilul lui mititelu, niciodata nu va sti sa piarda, si de-asta nici nu va fi vreodata vreun mare invingator.
altcinva zicea ca ce vina are mititelu, ca e vina echipei. dar cine zicea ca avem super jucatori, ca 7-8 dintre ei vor fi in maxim un an in natioala? cine zicea sa avem rabdare, ca echipa asta e de viitor? cumva acelasi care acum a sanctionat dintr-o bucata 6 dintre aceiasi jucatori?
mai zicea cineva ca in urma cu 15 ani toti oamenii din tg jiu tineau cu craiova, acum multi sunt cu echipele bucurestene datorita mediocritatii echipei de aici. la fel e situatia si in craiova, prietene. trist, dar asta e.
GAN, multe sunt lucururile care au stat la baza deciziei de azi. Si crede-ma ca ceea ce faceau cei 4 (si nu numai) este inadmisibil! Sper doar ca cei care au ramas vor intelege ca sansa lor se numeste Universitatea si sa inceapa sa joace pe teren. Sa lase bataile si datul vinei pe altii, pentru ca nu asa se face performanta!

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 19 Aug 2007, 15:36

se pare ca unii jucatori au uitat de unde au plecat, si sansa pe care le`a acordat`o mititelu.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 19 Aug 2007, 15:51

Uzzi scrie:se pare ca unii jucatori au uitat de unde au plecat
Nu au uitat, stai linistit, se comporta la fel :-)

TG-JIU
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 14
Membru din: 18 Aug 2007, 10:30

Mesaj de TG-JIU » 19 Aug 2007, 16:03

Cioroianu reconfirmat.Sursa Porsport.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 19 Aug 2007, 18:40

Ba tata, ne batura si astia...mergem inainte si o-m vedea unde ajungem! :(

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 19 Aug 2007, 19:43

pe 3 TV acum conferinta de presa
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

GAN
junior
junior
Mesaje: 61
Membru din: 29 Ian 2005, 12:24

Mesaj de GAN » 19 Aug 2007, 20:39

Uzzi scrie:
celebra replica: V-am zis eu :(
se vede ca nu ai inteles mesajul meu. eu citam din alti forumisti, nu din alte mesaje ale mele cum ai avut tu impresia. vad ca unii si acum il laudati pe mititelu si spuneti ca are dreptate, ca a gasit cauza esecurilor si a luat masurile potrivite.
ma intreb ce ar trebui sa se mai intample la clubul asta ca sa zica si unii de pe aici: da ba, mititelu a gresit

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 19 Aug 2007, 20:42

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

sezione
suporter
suporter
Mesaje: 844
Membru din: 23 Aug 2005, 09:50

Mesaj de sezione » 20 Aug 2007, 10:21


Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 20 Aug 2007, 11:16

Uitati ce am gasit pe blogul unui suporter al Universitatii:

Stare de spirit
Sambata. O zi in care nu ne faceam mari sperante, chiar daca jucam cu Pandurii. Echipa nu joaca nimic, mai ales ca asa vrea Dorel, iar unii sunt morti in etapa a patra. Alearga de parca stau, iar determinarea si dragostea pentru culori s-au stins. S-a dus prestanta, am ramas doar noi, cateva sute de mii, poate spre milion, care mai credem in nebunia noastra intr-o renastere gen pasarea Phoenix.
In fine, ajung pe stadionul Municipal. La masa presei vine si ne da, sa-i zicem BT, foile de joc si pare incantat ca astazi ne rup Pandurii, desi el este rapidist pana in maduva oaselor. La mai putin de un metru, langa mine, se afla un baiat. Sta singur, la o alta masa rezervata ziaristilor, cu semne adanci, de la un accident provocat de BT, care cica ar fi adormit pe drum inpsre Timisoara, la un meci obscur Rapid - Pandurii 2-0, in Cupa Romaniei. Intrase in coma de gradul III dupa ce masina lui BT se ciocnise violent de un tir parcat, iar dupa o lupta cu moartea a revenit printre noi. Nu stie de unde sa-i ia pe cei din tribuna, doar ii face un mic semn celui care putea sa-i ia viata si care n-a platit nimic. Nici in fata legii, nici in fata lui dumnezeu, nici in fata lumii.
BT o stie pe-a lui. Cand isi primeste banii de la Pandurii este super suporter al gorjenilor, mai putin la meciurile cu Rapid, cand strange din dinti ca un prefacut, iar in capitala imbraca tricoul visiniu. Bine, nu-i de condamnat, dar atitudinea lui da.
Incepe meciul. Ca un porc slinos BT se zvarcoleste si se agita in fata victimei, care clar tine cu noi. Ma uit la cicatricile de pe fata, este pierdut si simte ca nu mai suntem echipa puternica de altadata.
Dar BT nu tine cont si nu-l respecta, desi ar trebui sa le multumeasca tuturor copacilor, sfintilor si ingerilor pentru ca baiatul de langa el este azi in viata. Urla si face ca toti dracii, de parca rusinile din teren ii jucau averea murdara la ruleta. Noi ne prabusim, iar eu ma uit la fiecare nereusita a noastra la el. Sfinteste numele Universitatii Craiova, chiar daca nu-i mai cunoaste pe toti jucatorii, pentru ca sechelele accidentului se resimt si astazi, dar are puterea sa stea in picioare si sa tina cu noi.
Il doare bara lui Costea, il doare prostia lui Dananae, il doare indolenta lui Dina si se prabuseste la golul norocos al lui Pacurar. Suntem groggy, dar el rezista in picioare si aplauda inimoasa sustinere craioveana. Mai luam un gol, iar porcul BT, cu balele-i curgand sub barbie urla ca un prost. Urla si ne umileste. Vrea sa ne dea afara pe cei care tinem cu Craiova ca suntem subiectivi. Se crede un stapan penibil, complexat de prostia in care se afunda zilnic.
Sau se crede un [cenzurat] in sclavia lui Condescu pentru cativa galbeni pe care-i primeste doar ca sa linga talpi de mineri. Ma intreb cine a castigat sambata? Porcul slinos prefacut sau ziaristul cu demnitate, care a acceptat infrangerea? Cu siguranta ca ultimul. Esti un prost, ba BT-ule. Esti atat de prost incat nici nu stii pentru cine traiesti si de ce provoci rani anale prin limbile pe care le dai la Targu-Jiu. Pentru voi el este Bogdan Tudor, fost ziarist, actualmente director de imagine la Pandurii. Halal imagine.

Închis