Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Unirea Urziceni ?

Poll ended at 23 Aug 2007, 20:40

Victorie
27
42%
Egal
8
12%
Infrangere
30
46%
 
Total votes: 65

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 25 Aug 2007, 09:35

Pacala scrie:1.mai corect era un egal, urziceni a avut ceva mai multe ocazii dar si U Craiova a avut ocaziile ei

2.greu sa faci echipa cu 4 jucatori trimisi la primavara...baird suspendat, tanasa accidentat..bornescu....si wobay...ce sa mai zic ..pacatele

3.nu i-am vazut decit azi jucind pe dilevski si busu dar pot sa zic fara frica ca busu va ajunge la nationala..are o rautate si un tupeu .....
dilevski e teapa...daca nu va fi asa inseamna ca degeaba am vazut atitea meciuri

4. Lutu a inviorat jocul..poate merita sa joace de la inceput..in orice caz, mai multe minute mai ales in conditiile in care wobay juca intr-un picior si in doru lelii si dilevski a jucat de toata jena

5.banica e primul meci in care nui joaca prost..are totusi un stil ciudat ...respinde doar in fata toate mingiile..a respins cu piciorul un sut la colt la care 99/ 100 din portari ar fi plonjat cu mina..nuu-mi inspira incredere

6. n-a fost penalti, o spun cu mina pe inima, vazui f bine faza...stancu simula un contact cu ciuca....iar arbitrul probabil de frica gurilor lui d.petrescu si a memului...dadu 11m..in min90 inseamna ca nu avu nicio o frica si consideratie fata de U Craiova...e o decizie majora luata cred din prostie crasa...nu din rea intentie...dar o prostie care pute..augustus constantin pur si simplu n-are suficienti neuroni...un prostovan cu pila pe tac-su

7.prepelita joaca nervos ca nu-i iese jocul si nici nu stie ce joaca..in primna repriza cam la inchidere..in a doua ofensiv

8.Costea stingher, nesustinut si rau asezat in teren..virf central..nu trebuia sa vina in aparare din postura asta..in fine

9.stoianof nu va ajunge fotbalist ca n-are talent...dananae sters, la fel mitchell....l.pirvu alerga mult, facu presing dar pare rupt de echipa dupa o absenta indelungata

10.wobay nu facu nimic

11.Ciuca destul de sigur in interventii..pacat de faza cu 11m..rose binisor..dar ar fi marcat la sutul ala din unghi....

12.batem la rapid si ne revenim o: ucv

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: cum sa batem la rapid...cu petardele astea..noi nu cred ca in prezent mai batem nici pe Abator Slobozia

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 25 Aug 2007, 09:37

...cum bine zicea cineva intr-un post anteriori:"WE ARE VARZA!!!" :-D :-D :-D

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 25 Aug 2007, 09:43

sa privim altfel lucrurile:

1.avem cel mai frumos imn
2.avem cea mai curata si frumoasa istorie autohtona
3.avem cele mai frumoase culori,sigla etc
4.AVEM CEA MAI VARZA ECHIPA!!!! :lol: :lol: :lol:

incepe sa ma amuze..chiar mi-au pierit si ultimele sperante in generatia asta ca ar fi avut vreun dram de talent...sunt slabi rau...praffffff.... :-x parvu :-x ciuca

DAmpezzO

Mesaj de DAmpezzO » 25 Aug 2007, 09:44

Nu avem un numar 10 autentic, si cand spun aasta, tot mi se da in cap ca Prepelita sau Costea, Fals ca ei nu joaca asa ceva sau nu vad eu, ne trebuie un om cum a jucat Lutu cand a intrat sau dilevski in repriza 2 pana sa intre lutu, un om care sa faca deschideri, un om care sa monopolizeze mijlocul terenului sa tina de mingie, sa aibe stiinta jocului si viteza sa puna echipa pe contraatac nu sa joace inapoi cu apararea cum face wobay. Si mai lasati-l in pace si pe Pirvu, stiti ca nu stie football doar alearga pana moare, macar de ar alerga si woobay atat.


ps: eu tot imi iau tricou cu spase o: o: il judecati la primul meci, si pe woobay nu-l vedeti care nu a dat gol de cand a venit !

Narcis Popescu

Mesaj de Narcis Popescu » 25 Aug 2007, 09:46

degeaba tata...poa'sa vina si Ronaldinho..ca el e bun restu'de 10 sunt varzaaaaaa...nu mai suport..sa vad imbracand tricou'Stiintei petarde ca Ciuca... :o: :o: :o:

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 25 Aug 2007, 10:16

Numai printr-o minune puteam bate Unirea, cu noroc puteam sa scoatem un egal. Asa, i-am facut si pe astia lideri:

http://www.craiova-maxima.ro/clasamente/

FIGHTER
junior
junior
Mesaje: 99
Membru din: 10 Ian 2005, 11:14

Mesaj de FIGHTER » 25 Aug 2007, 11:10

Sincer eu nu sunt foarte suparat pe anumiti jucatori. De ce sa-i dau mooie lu' Parvu de ex? NU POATE MAI MULT. Daca nu il prezenta Craiova ca mare transfer acum era sofer de taxi. Una dintre conditiile de a face performanta este sa ai un buget pe masura. Nu ai siguranta ca daca bagi bani multi ai performanta (uitati-va la poli) dar daca nu ai buget SIGUR nu faci performanta. De la Ilinca care a cumparat cei mai bine cotati jucatori din campionat, la primul mandat al lui Balaci, nu-mi mai amintesc vreun patron dispus la investii.

Ma intreb daca retrogradarea a fost un accident, sau daca nu accident a fost marea echipa a anilor 80!!!!!!

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 25 Aug 2007, 12:01

fratilor, bine spuse mititelu ca nici cu farul n-am jucat bine noroc ca au fost aia intr-o seara(noapte) proasta. pana in minutul 30 jucaram cum jucaram si cele 4 meciuri pierdute... majoritatea dintre componenti actuali ai stiintei NU ABC-uL fotbalului. cum e posibil sa nu sti sa faci o preluare, un stop, etc... aseara DANANAE m-a imbolnavit. slab de tot.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 25 Aug 2007, 12:03

gsm scrie:fratilor, bine spuse mititelu ca nici cu farul n-am jucat bine noroc ca au fost aia intr-o seara(noapte) proasta. pana in minutul 30 jucaram cum jucaram si cele 4 meciuri pierdute... majoritatea dintre componenti actuali ai stiintei NU ABC-uL fotbalului. cum e posibil sa nu sti sa faci o preluare, un stop, etc... aseara DANANAE m-a imbolnavit. slab de tot.
Astea sunt lucurri care se invata la 7-10 ani la juniori. Dar la noi antrenorii de juniori lipsesc cu desavarsire. :(

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Mesaj de gsm » 25 Aug 2007, 12:16

si inca ceva...noua ne trebuie un antrenor cu experienta. ma uit la celalalte echipe si vad cum ca antrenori gen: bergodi, dan petrescu, dorinel munteanu, sabau, grigoras ...joaca un fotbal placut si nu au in lotul lor jucatori consacrati. s-a spus de rapid ca nu va mai fi ceea ce a fost si uite ca rapidul joaca foarte bine, la fel urziceniul, vasluiul , otelul , bistrita... noi am castigat ultimile etape ale campionatului trecut datorita vacantei care se apropia si echipele cu care am jucat ba erau retrogradate ba erau salvate si oameni jucau fara trac. ar fi bine sa se aduca un antrenor cu experienta si aici ma refer la LANDI care stir fotbalul romanesc si de ce nu la unul dintre cei mentionati mai sus. imediat dupa terminarea campionatului TREBUIA ADUS BERGODI. si bineinteles inca 5 jucatori care stiu ABC-ul fotbalului.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 25 Aug 2007, 12:19

Mie aseara mi-a placut de Petrescu dupa meci. A zis ca orice antrenor si-ar dori sa antreneze o echipa mare, iar Craiova e o echipa mare. Drept urmare, ar veni la Craiova antrenor!

Dar asta abia peste 3 ani cand i se termina contractul.

JustME

Mesaj de JustME » 25 Aug 2007, 12:26

ne trebuie un antrenor cu experienta asta e clar !! din pacate Cioroianu este depasit de situatie !!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Mesaj de marius_vl » 25 Aug 2007, 12:45

NE TREBUIE JUCATORI DE VALOARE!ASTA NE TREBUIE!!!Lasati antrenorul in pace ca nici capello daca vine acum nu are ce sa faca cu panaramele astea!Ne trebuie un Frasineanu,ca pe stanga suntem penibili,suntem varza...ne trebuie 2-3 fundasi centrali ADEVARATI, ca pe centrul apararii suntem o rusine,o bataie de joc...ne trebuie un fundas dreapta de meserie,gen Stoican,Petre Marin,Badoi,ca Dananae este un amator care in afara de a pasa spre propriul portar sau spre fundasul central nu face absolut nimic,n-are pic de personalitate si de curaj...Doamne,daca as avea echipa asta pe mana intr-o saptamana as stii exact pe cine sa opresc in lot si pe cine sa zbor!!!dar ce pacat ca de ea se ocupa niste amatori mai mari ca dananae,parvu(fmm parvule!),ciuca etc.....

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 25 Aug 2007, 12:50

clar ne trebuie jucatori cu experienta
insa nu trebuie sa disperam pt ca avem jucatori buni
pacat ca sunt si tradatori din cate inteleg ....si daca intradevar asa este si nu ma indoiesc de cativa printre care si marele capitan stoica ...e pacat si grav....
un antrenor puternic "arunca" acesti jucatori imediat
se pare ca la noi au rezistat
oricum tre sa incurajam echipa pt ca e cale lunga pana la performanta
aseara am vazut putin din meci
penalti nu cred ca a fost....

tony
junior
junior
Mesaje: 36
Membru din: 24 Mai 2007, 18:56

Mesaj de tony » 25 Aug 2007, 13:52

am si eu o intrebare :oare vor jucatorii valorosi sa vina la noi?chiar daca ar avea bani mity tot ar fi greu sa aduca ceva bun,lumea a inceput sa ne evite

Închis