Universitatea Craiova - Unirea Urziceni

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu Unirea Urziceni ?

Poll ended at 23 Aug 2007, 20:40

Victorie
27
42%
Egal
8
12%
Infrangere
30
46%
 
Total votes: 65

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 25 Aug 2007, 16:18

cine sa cumpere?!..Miti??! :cool:
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 25 Aug 2007, 16:23

praetorianus scrie:cine sa cumpere?!..Miti??! :cool:

pai cine?

eu?
sau tu?
sau toti suporterii care tin cu Craiova?
nu cred

finantatorul echipei are obligatia sa cumpere jucatorii de care avem nevoie ca sa scapam de situatia asta jenanta din care nu prea mai reusim sas iesim de cateva sezoane bune si sa scoatem si noi capul in lume!

sa nu se uite ca echipa asta a facut ceva pe vremuri si din cauza asta are asa multi suporteri
in felul in care joaca si la ce se intampla pe la club pe zi ce trece vom ramane tot mai putini care vom sustine echipa asta..........

trebui sa cumpere si sa faca echipa pentru ca nu se poate sa isi bata unii joc de pasiunea suporterilor olteni...
daca nu poate sa faca performanta ar fi bine sa vina altcineva cu bani si sa duca spiritul Universitatii mai departe.....desi nu stiu cine se va inghesui sa faca acest lucru.....
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 25 Aug 2007, 16:37

pana pe 31 august se mai pot aduce fotbalisti !

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 25 Aug 2007, 16:43

lordliv scrie:pana pe 31 august se mai pot aduce fotbalisti !
corect
dar se pare ca nu ne aude nimeni si pe noi
nu stiu de ce nu isi dau seama ca sunt penibili si nu cauta cativa jucatori de valoare si cu mai multa experienta

pana cand mai trebuie sa suportam aceasta situatie?
chiar nu isi da nimeni seama din club ca nu putem sa ne ridicam din mocirla fara sa se investeasca serios si in lotul de jucatori?????????


am inteles ca se modernizeaza stadionul,si din acest punct de vedere tot respectul, dar e timpul sa se implice activ si in completarea lotului, ca nu avem in acest moment fata de liga I.

sincer cred ca echipa noastra joaca in acest moment cel mai prost fotbal dintre toate echipele din liga!


trebuie facut ceva!!!!!!!!!!!!!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 25 Aug 2007, 16:55

Dany scrie:
lordliv scrie:pana pe 31 august se mai pot aduce fotbalisti !
corect
dar se pare ca nu ne aude nimeni si pe noi
nu stiu de ce nu isi dau seama ca sunt penibili si nu cauta cativa jucatori de valoare si cu mai multa experienta

pana cand mai trebuie sa suportam aceasta situatie?
chiar nu isi da nimeni seama din club ca nu putem sa ne ridicam din mocirla fara sa se investeasca serios si in lotul de jucatori?????????


am inteles ca se modernizeaza stadionul,si din acest punct de vedere tot respectul, dar e timpul sa se implice activ si in completarea lotului, ca nu avem in acest moment fata de liga I.

sincer cred ca echipa noastra joaca in acest moment cel mai prost fotbal dintre toate echipele din liga!


trebuie facut ceva!!!!!!!!!!!!!
cine sa si dea seama?--amatorii aia din consiliul director?
uita te la marile cluburi de la noi,toti au in stafful de conducere,fosti arbitrii,
sau oameni influenti in fotbalul romanesc! dar astia costa bani ,la fel ca si fotbalistii adevarati!

stii ca miti are o intelegere cu stanilescu ca sa i tina pe australieni titulari,ca sa ajunga in nationala cangurilor si datorita acestui fapt sa fie vanduti pe bani grei in premier league?! dar ,ma rog sunt afacerile lui miti...

noi il avem doar pe ilie balaci,jos palaria,dar ilie este cam rupt de ceea ce s a intamplat de fotbalul romanesc in ultimii ani!

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 25 Aug 2007, 17:33

lordliv scrie:
Dany scrie:
lordliv scrie:pana pe 31 august se mai pot aduce fotbalisti !
corect
dar se pare ca nu ne aude nimeni si pe noi
nu stiu de ce nu isi dau seama ca sunt penibili si nu cauta cativa jucatori de valoare si cu mai multa experienta

pana cand mai trebuie sa suportam aceasta situatie?
chiar nu isi da nimeni seama din club ca nu putem sa ne ridicam din mocirla fara sa se investeasca serios si in lotul de jucatori?????????


am inteles ca se modernizeaza stadionul,si din acest punct de vedere tot respectul, dar e timpul sa se implice activ si in completarea lotului, ca nu avem in acest moment fata de liga I.

sincer cred ca echipa noastra joaca in acest moment cel mai prost fotbal dintre toate echipele din liga!


trebuie facut ceva!!!!!!!!!!!!!
cine sa si dea seama?--amatorii aia din consiliul director?
uita te la marile cluburi de la noi,toti au in stafful de conducere,fosti arbitrii,
sau oameni influenti in fotbalul romanesc! dar astia costa bani ,la fel ca si fotbalistii adevarati!

stii ca miti are o intelegere cu stanilescu ca sa i tina pe australieni titulari,ca sa ajunga in nationala cangurilor si datorita acestui fapt sa fie vanduti pe bani grei in premier league?! dar ,ma rog sunt afacerile lui miti...

noi il avem doar pe ilie balaci,jos palaria,dar ilie este cam rupt de ceea ce s a intamplat de fotbalul romanesc in ultimii ani!


o fi adevarat ce spui tu
or fi afacerile lui
nu pot sa comentez ceea ce spui tu pentru ca nu am idee de acea intelegere
dar totusi nu trebuie sa isi bata joc niste patroni de un fenomen social care este fotbalul si care trebuie privit cu alti ochi

imi pare rau daca se intampla asta

totusi afacerile patronului nu trebuie sa dauneze interesului echipei si implicit al suporterilor........

la Craiova cand vii patron la echipa de fotbal nu vii sa faci bani, sau cel putin asa ar trebui, dar se pare ca nu asta se intampla........
ok poti sa faci perfortmanta si apoi mai vinzi 2 sau 3 jucatori si faci si bani, dar nu asa
nu se poate ca echipa de fotbal sa fie o afacere din care sa castige doar patronul
e normal in ziua de azi sa te gandesti sa faci bani, dar nu trebuie sa sufere toti suporterii din cauza patronului..........
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 25 Aug 2007, 17:49

ne pregatim de liga II cristescule, mitule, stelistilor din conducere?
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 25 Aug 2007, 18:00

danny,hai sa punem punctul pe i!

toti marii investitori ai craiovei din ultimii ani ,si au rotunzit cifrele de afaceri,dupa ce din diferite motive au plecat de la universitatea craiova!

ilinca si a facut hotel ( frecventat de lumea buna de la bucuresti) si cazino,popeci a cumparat iug craiova si a devenit prefect de dolj,arnautu si a consolidat relatiile din masonerie si a dezvoltat afacerea cu bacul de la bechet,netoiu a devenit partener de afaceri cu gica popescu la vincon ( dupa ce cumparase de la prietena lui actiunile) si apoi a devenit actionar la dinamo,iar dinel staicu a devenit presedintele sif oltenia ,un gigant in lumea afacerilor!

toti au declarat ca au pierdut bani investind la universitatea craiova,dar nu au plecat cu mana goala de la club ,lasand sute de miliarde datorii la fisc si terti ,pe diferitele firme prin care au plimbat numele stiintei!

mititelu fiind nevoit sa plateasca pana si impozitele datorate de staicu statului roman pentru vanzarea lui plesan & co ,la dinamo!

curat murdar!

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 25 Aug 2007, 20:05

se pare ca florin si a inaintat demisia astazi dupa amiaza! decizia este irevocabila! ( dupa siteul oficial al stiintei)

Dany
fanatic
fanatic
Mesaje: 1963
Membru din: 18 Mai 2006, 14:31

Mesaj de Dany » 25 Aug 2007, 20:11

lordliv scrie:danny,hai sa punem punctul pe i!

toti marii investitori ai craiovei din ultimii ani ,si au rotunzit cifrele de afaceri,dupa ce din diferite motive au plecat de la universitatea craiova!

ilinca si a facut hotel ( frecventat de lumea buna de la bucuresti) si cazino,popeci a cumparat iug craiova si a devenit prefect de dolj,arnautu si a consolidat relatiile din masonerie si a dezvoltat afacerea cu bacul de la bechet,netoiu a devenit partener de afaceri cu gica popescu la vincon ( dupa ce cumparase de la prietena lui actiunile) si apoi a devenit actionar la dinamo,iar dinel staicu a devenit presedintele sif oltenia ,un gigant in lumea afacerilor!

toti au declarat ca au pierdut bani investind la universitatea craiova,dar nu au plecat cu mana goala de la club ,lasand sute de miliarde datorii la fisc si terti ,pe diferitele firme prin care au plimbat numele stiintei!

mititelu fiind nevoit sa plateasca pana si impozitele datorate de staicu statului roman pentru vanzarea lui plesan & co ,la dinamo!

curat murdar!

asa este
din pacate ai mare dreptate
dar cred ca si Mititelu va face la fel
si el va pleca la un moment dat si va lasa multe datorii
deocamdata plateste dar pana cand nu va aduce un antrenor bun si jucatori cu experienta ne putem lua gandul de la performanta!


P.S.

tocmai am vazut meciul de la Cluj si de la Buzau

cum pot aia de la echipele considerate mici ca U Cluj si Gloria Buzau sa alerge atat de mult pe teren si sa are terenul tot meciul, mai ales in conditiile de la Cluj unde a fost potop, si ai nostri nu sunt in stare de asa ceva
de ce nu exista ambitie si la noi
sio aici nu cred ca gresesesc doar jucatorii!!!!

imi pun mari semne de intrebare legat de valoarea unora dintre ei, dar acum t\rebuie sa mergem mai departe si sa vedem ce facem, ca timpul se scurge si cu fiecare etapa va fi mai greu de revenit

trebuie facut ceva urgent!
Forzza Stiinta, forzza Stiinta!!!

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 26 Aug 2007, 10:55

lordliv scrie:se pare ca florin si a inaintat demisia astazi dupa amiaza! decizia este irevocabila! ( dupa siteul oficial al stiintei)
:laughing:

Avatar utilizator
Bals_Boy
fanatic
fanatic
Mesaje: 2041
Membru din: 02 Apr 2006, 11:24

Mesaj de Bals_Boy » 26 Aug 2007, 11:27

cos22min scrie: Unu si acelasi . E de aproape 1 luna la steaua
bai si ce mare incredere aveam in el ca nu pleaca :mad:
miti esti cel mai mare prost de pe pamant du-te in pzda ma-tii cu scouterii inimii care ii ai
copilul asta a spus de mii de ori ca vrea la craiova ca nu vrea in alta parte ... dar cine sa il asculte ... a primit oferte din italia si scotia, dar miti nu are ochi..
suntem proscrisi :-(
Forza STIINTA

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 27 Aug 2007, 02:09

Luţu, omul meciului


Cu toate că a jucat numai un sfert de oră, suporterii Universităţii l-au ales pe Ionuţ Luţu omul meciului cu Unirea Urziceni. Acesta a strâns 27 la sută dintre opţiunile celor care au votat pe site-ul oficial al clubului, fiind urmat de Bănică, cu 22 de procente, şi de Costea, cu 21 la sută. O evoluţie apreciată de fani a avut-o şi Sorin Buşu, care a fost votat de 12 la sută dintre respondenţi. (A. I.)

hihihi :up: :up: :up:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 27 Aug 2007, 02:18

nyk_sorin scrie:Luţu, omul meciului


Cu toate că a jucat numai un sfert de oră, suporterii Universităţii l-au ales pe Ionuţ Luţu omul meciului cu Unirea Urziceni. Acesta a strâns 27 la sută dintre opţiunile celor care au votat pe site-ul oficial al clubului, fiind urmat de Bănică, cu 22 de procente, şi de Costea, cu 21 la sută. O evoluţie apreciată de fani a avut-o şi Sorin Buşu, care a fost votat de 12 la sută dintre respondenţi. (A. I.)

hihihi :up: :up: :up:
BLAT!!!! :laughing:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 27 Aug 2007, 09:22

La naiba...si eu care credeam ca acolo se voteaza pentru consilieri locali.. :lol: :)(

Închis