FC Vaslui - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu moldovenii?

Poll ended at 23 Sep 2007, 00:05

victorie
16
18%
egal
2
2%
infrangere
70
80%
 
Total votes: 88

dragosblue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1319
Membru din: 10 Feb 2004, 18:06

Mesaj de dragosblue » 24 Sep 2007, 00:02

Chiar daca am pierdut, eu zic ca a fost cel mai bun meci al nostru dupa cel cu CFR.
Cum spune si Freak, cel putin am luptat, atitudine complet diferita de cea din ultimele 4 etape.
Rose, e adevarat, vinovat la cele 2 goluri...
HAI STIINTA !!!!

DAmpezzO

Mesaj de DAmpezzO » 24 Sep 2007, 00:41

Bine au facut ca si-au dat demisia, se alege prafu!!
Andrei de departe cel mai bun jucator !!
Bornescu spectator la ambele goluri...Dananae si Baird praf, ala rateaza din 3 metri, cand intoarcem clasamentu.. :laughing:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 24 Sep 2007, 01:12

Ionescu, cel mai bun azi... si asta datorita faptului ca a intrat pe teren cu alta mentalitate nu ca restul. Nu stiu ce a mancat sau a patit Baird inainte de meciul cu Poli Timisoara de a jucat fantastic ca acum a revenit la forma din div B, sare mingea din el ca dintr-un bustean
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Mesaj de PoeUCV » 24 Sep 2007, 01:37

in primul rand vreau sa spun ca m-am resemnat cu gandul la divizia B din pacate :mad:
cel mai bun jucator al nostru cred ca a fost uby'...chiar daca a gresit uneori eu cred ca a fost peste media echipei...
nu contest nici jocul lu' andrei ionescu...

Avatar utilizator
WhiteBlue4Ever
fanatic
fanatic
Mesaje: 1844
Membru din: 20 Mar 2004, 18:40

Mesaj de WhiteBlue4Ever » 24 Sep 2007, 09:24

ba vere da` nu vede nimeni ca dananae ala e cel mai prost jucator care a jucat vreodata la Craiova... lasati`o in [****] eu deja nu mai inteleg ce cauta dananae pe teren... reprofilati dreaq unu` pe dreapta acolo nuj, da` scoteti`l p`asta din ekipa...

bornescu ala e bun doar de golu` etapei... ii trage ala un excrement de shut de la 25 de metri si el ia gol, e incredibil...

PS: Scoteti`l pe dananae !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
La Tricolorul romanesc se-nchina...Si-i face juramant prin lupta, azi...
Oltenia, provincia latina...A lui Mihai, al nostru, cel viteaz...

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Mesaj de AdrianR » 24 Sep 2007, 09:35

Daniel Mogosanu scrie:Am ajuns la şapte înfrângeri consecutive... Trist, dar adevărat. Nu se pune problema să retrogradăm. Suntem o echipă de tradiţie şi ne vom reveni foarte repede
placa asta am mai auzit-o si in 2005 si tot ne-am dus :(
Daniel Mogosanu scrie:Este un semn de întrebare foarte mare că Andrei Ionescu, deşi a avut o perioadă destul de lungă fără să se pregătească, a devenit cel mai în formă jucător al nostru.
pentru ca s-a antrenat cu o echipa de profesionisti si nu a trecut pe la nici o bisericuta de mai bine de juma' de an :!:
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 24 Sep 2007, 09:35

WhiteBlue4Ever scrie:ba vere da` nu vede nimeni ca dananae ala e cel mai prost jucator care a jucat vreodata la Craiova... lasati`o in [****] eu deja nu mai inteleg ce cauta dananae pe teren... reprofilati dreaq unu` pe dreapta acolo nuj, da` scoteti`l p`asta din ekipa...

bornescu ala e bun doar de golu` etapei... ii trage ala un excrement de shut de la 25 de metri si el ia gol, e incredibil...

PS: Scoteti`l pe dananae !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
corect o:
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 24 Sep 2007, 09:36

Io l-as pune pe Dananae la egalitate cu Gargalie. Gargalie m-a zapacit ieri. Am crezut ca nu e adevarat ce vad. Pasa de 3 metri catre Rose ajunsa direct la un plaies. Omul e cel mai terminat din tot lotul, si totusi e titular de drept. Singurele pase care-i ies sunt cele catre seful lui direct, Dorel. Restul sunt mingi pierdute. L-a mai si incurcat pe Rose ieri de vreo 2 ori.
Jenibil !

Si mai terminati cu prostiile astea gen: "a doua repriza ne-a apartinut, sau am jucat mult mai bine" Pai [****] frate, era 2-0 cu o echipa care nu stie sa marcheze!! Pai normal ca au lasat-o mai moale plaieshii, ca sa nu isi faca golaveraj pe noi! Porumboiu vrea sa capete imagine, nu-i trebuie sa umileasca olteni. Daca aveam curaju sa intepam si noi una, se suparau aia si ne mai bagau 3, ca sa ne invete minte, sa ne vedem lungul nasului.

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 24 Sep 2007, 10:00

eu va spun un singur lucru: prietena mea, care nu are nici un habar de fotbal, a fost la meciul cu vasluiul si la sfarsit a tras concluzia " astia ai vostrii nu stiu sa dea in minge, nu stiu ce sa faca cu ea, alerga degeaba pe teren". deci pana si un strain de fotbal vede treaba asta, numai conducerea nu vede.
ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 24 Sep 2007, 10:21

T@V scrie:Io l-as pune pe Dananae la egalitate cu Gargalie. Gargalie m-a zapacit ieri. Am crezut ca nu e adevarat ce vad. Pasa de 3 metri catre Rose ajunsa direct la un plaies. Omul e cel mai terminat din tot lotul, si totusi e titular de drept. Singurele pase care-i ies sunt cele catre seful lui direct, Dorel. Restul sunt mingi pierdute. L-a mai si incurcat pe Rose ieri de vreo 2 ori.
Jenibil !

Si mai terminati cu prostiile astea gen: "a doua repriza ne-a apartinut, sau am jucat mult mai bine" Pai [****] frate, era 2-0 cu o echipa care nu stie sa marcheze!! Pai normal ca au lasat-o mai moale plaieshii, ca sa nu isi faca golaveraj pe noi! Porumboiu vrea sa capete imagine, nu-i trebuie sa umileasca olteni. Daca aveam curaju sa intepam si noi una, se suparau aia si ne mai bagau 3, ca sa ne invete minte, sa ne vedem lungul nasului.
prostiile alea " cu repriza a 2 a ne a apartinut " au aparut pe forum dupa ce mititelu le a aruncat pe piata,dupa meci!
oamenii lui de paie de pe forum le au preluat automat si le au postat!

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 24 Sep 2007, 10:29

Batrane, o dai deja in paranoia. Daca tu crezi ca gazaru e omul de paie a lui Mighty te inseli amarnic. Si tu, si altii. Io inteleg ca amaraciunea de la orice final de weekend ne face pe toti mai CLONTOSI, si ca e mai greu sa ne intelegem intre noi, sau mai bine zis, sa intelegem ce scrie omul negru pe alb pe acest forum.
Omul a scris pe forum ce i s-a parut lui ca a vazut in repriza a doua. Imediat dupa ce s-a terminat jocul am vb cu el la telefon, si exact acelasi lucru mi l-a spus si mie. Nu a imprastiat el declaratiile lui Mighty.
Asa ca mai usor cu aberatiile ieftine, ca nu ne ajuta cu nimic.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 24 Sep 2007, 10:42

T@V scrie:Batrane, o dai deja in paranoia. Daca tu crezi ca gazaru e omul de paie a lui Mighty te inseli amarnic. Si tu, si altii. Io inteleg ca amaraciunea de la orice final de weekend ne face pe toti mai CLONTOSI, si ca e mai greu sa ne intelegem intre noi, sau mai bine zis, sa intelegem ce scrie omul negru pe alb pe acest forum.
Omul a scris pe forum ce i s-a parut lui ca a vazut in repriza a doua. Imediat dupa ce s-a terminat jocul am vb cu el la telefon, si exact acelasi lucru mi l-a spus si mie. Nu a imprastiat el declaratiile lui Mighty.
Asa ca mai usor cu aberatiile ieftine, ca nu ne ajuta cu nimic.
baietas,atunci a vazut prost...cum au vazut multi dintre voi in vara ca avem o " superechipa "

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 24 Sep 2007, 10:59

eu cred ca daca o baga Baird in min 70, puteam sa luam un punct. Sunt de acord ca plaiesii au lasat-o mai moale, dar fiti siguri ca daca mai puteau, ar fi dat, nu s-ar fi oprit.

TIBI
suporter
suporter
Mesaje: 877
Membru din: 05 Apr 2006, 17:34

Mesaj de TIBI » 24 Sep 2007, 13:29

ISTORIE, PREZENT, VIITOR,
MEREU DEASUPRA TUTUROR

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 24 Sep 2007, 14:22

AdrianR scrie:
Daniel Mogosanu scrie:Am ajuns la şapte înfrângeri consecutive... Trist, dar adevărat. Nu se pune problema să retrogradăm. Suntem o echipă de tradiţie şi ne vom reveni foarte repede
placa asta am mai auzit-o si in 2005 si tot ne-am dus :(
Daniel Mogosanu scrie:Este un semn de întrebare foarte mare că Andrei Ionescu, deşi a avut o perioadă destul de lungă fără să se pregătească, a devenit cel mai în formă jucător al nostru.
pentru ca s-a antrenat cu o echipa de profesionisti si nu a trecut pe la nici o bisericuta de mai bine de juma' de an :!:
ne revenim,asa cum ne revenim de 7 meciuri :bad: :bad: :bad:
de ce joaca Andrei mai bine ca restul coechipierilor ?? vai ce intrebare grea...probabil din cauza faptului ca vrea sa joace !!!!!
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Închis