FC Vaslui - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu moldovenii?

Poll ended at 23 Sep 2007, 00:05

victorie
16
18%
egal
2
2%
infrangere
70
80%
 
Total votes: 88

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 23 Sep 2007, 20:44

Asteptam demisiile lui Rosca , Stanilescu si Balaci o:
Imagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 23 Sep 2007, 20:45

Mai multe tigari au ramas pe gazon din minutul 65 pana la finalul partidei, dupa ce au cazut din buzunarul medicului echipei FC Vaslui, cand acesta a alergat spre Gheorghiu pentru a-i acorda ingrijiri.

:laughing: :laughing: :laughing:

Mediafax.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 23 Sep 2007, 20:50

cos22min scrie:Asteptam demisiile lui Rosca , Stanilescu si Balaci o:
afara si cu papagalii lucian mitu si vlad rosca!

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 23 Sep 2007, 20:56

“A saptea infringere consecutive sper sa fie si ultima din acest tur. In a doua repriza am jucat bine, Vasluiul nu a contat, dar asa se intimpla cind faci greseli personale. Sper sa ne revenim cu Mioveniul si o sa vedeti ca o sa rasara soarele si pe strada noastra”, a declarat Adrian Mititelu.

"Echipa mea a pierdut, dar Vaslui nu a fost mai bună ca noi. A fost o primă repriză bună pentru ei, în care parcă ne-am dat două goluri singuri. În a doua repriză am demonstrat că avem resurse şi jucători foarte buni, dar nu am putut să evităm a şaptea înfrângere consecutivă. Sper să fie şi ultima din acest tur. Ne-am învins singuri şi meritam mult mai mult decât a arătat rezultatul", a spus Mititelu.


:laughing: :laughing: asta a vazut alt meci

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2007, 21:03

iuli scrie:Un antrenor destept,cu lotul asta,termina in primele 5 lejer.
Miti adu mai repede un antrenor capabil.Chiar si haotic tot am bagat adversarul in propriul careu,minute bune.
Ne trebuie o minte lucida pe banca,eu l-as prefera pe Cartu.
sunt pe aceeasi lungime de unda! o:
si sa nu uitam ca am jucat acsa la echipa care pt cateva ore e lider.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 23 Sep 2007, 21:06

in repriza a doua nu am jucat rau. si nu o luati mot a mot. am jucat ca o echipa cer e condusa: am stat mult mai mult in careul lor, am pasat, insa la 16 metri se rupe filmul. ori pase aiurea, ori preluari aiurea. nu se vedea ideea tactica la finalizare. aici e nevoie de creierul cu pasa. si nu stiu de ce nu l-a urcat pe dorel, ci l-a lasat in spate, trebuia mitchell sa ramina in spate, impreuna cu ciuca. culmea, ciuca a dat mai multe pase bune lungi decit mijlocasii nostri.
dupa meciul asta trebuie pastrati in lot: bornescu, ciuca, stoica, rose si wobay. de ionescu nu zic nimic, el de abia acum face cunostinta cu jucatorii pe anu asta. restul sint pamint de flori.
Am zis!!

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Mesaj de u2blue » 23 Sep 2007, 21:07

Uzzi scrie:“A saptea infringere consecutive sper sa fie si ultima din acest tur. In a doua repriza am jucat bine, Vasluiul nu a contat, dar asa se intimpla cind faci greseli personale. Sper sa ne revenim cu Mioveniul si o sa vedeti ca o sa rasara soarele si pe strada noastra”, a declarat Adrian Mititelu.

"Echipa mea a pierdut, dar Vaslui nu a fost mai bună ca noi. A fost o primă repriză bună pentru ei, în care parcă ne-am dat două goluri singuri. În a doua repriză am demonstrat că avem resurse şi jucători foarte buni, dar nu am putut să evităm a şaptea înfrângere consecutivă. Sper să fie şi ultima din acest tur. Ne-am învins singuri şi meritam mult mai mult decât a arătat rezultatul", a spus Mititelu.


:laughing: :laughing: asta a vazut alt meci

... a uitat traditionalul: acest Mogosanu ma surprinde si ma pune in dificultate.

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 23 Sep 2007, 21:15

u2blue scrie:
Uzzi scrie:“A saptea infringere consecutive sper sa fie si ultima din acest tur. In a doua repriza am jucat bine, Vasluiul nu a contat, dar asa se intimpla cind faci greseli personale. Sper sa ne revenim cu Mioveniul si o sa vedeti ca o sa rasara soarele si pe strada noastra”, a declarat Adrian Mititelu.

"Echipa mea a pierdut, dar Vaslui nu a fost mai bună ca noi. A fost o primă repriză bună pentru ei, în care parcă ne-am dat două goluri singuri. În a doua repriză am demonstrat că avem resurse şi jucători foarte buni, dar nu am putut să evităm a şaptea înfrângere consecutivă. Sper să fie şi ultima din acest tur. Ne-am învins singuri şi meritam mult mai mult decât a arătat rezultatul", a spus Mititelu.


:laughing: :laughing: asta a vazut alt meci

... a uitat traditionalul: acest Mogosanu ma surprinde si ma pune in dificultate.
:laughing: :laughing: :laughing: oricum mititelu cred ca va face o mutare inteligenta sapt asta; desi e greu de crezut, ne revenim ucv

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 23 Sep 2007, 21:16

manex scrie:in repriza a doua nu am jucat rau. si nu o luati mot a mot. am jucat ca o echipa cer e condusa: am stat mult mai mult in careul lor, am pasat, insa la 16 metri se rupe filmul. ori pase aiurea, ori preluari aiurea. nu se vedea ideea tactica la finalizare. aici e nevoie de creierul cu pasa. si nu stiu de ce nu l-a urcat pe dorel, ci l-a lasat in spate, trebuia mitchell sa ramina in spate, impreuna cu ciuca. culmea, ciuca a dat mai multe pase bune lungi decit mijlocasii nostri.
dupa meciul asta trebuie pastrati in lot: bornescu, ciuca, stoica, rose si wobay. de ionescu nu zic nimic, el de abia acum face cunostinta cu jucatorii pe anu asta. restul sint pamint de flori.
tu chiar nu intelegi ca aia au " inghetat " jocul? au dat 2 goluri si s au gandit la meciul urmator...
cand au vrut ,au fortat si am scapat cu fata curata...

ce te astepti de la niste jucatori care nu stiu sa faca marcaj,nu stiu sa centreze,nu stiu sa paseze,nu stiu sa deposedeze si mai rau nu stiu sa suteze?! ( astazi ,astia au fost,dananaie,rose,gargalie,saceanu,tanasa,baird,mitchell,wobay.)

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 23 Sep 2007, 21:18

macar i-am vazut la aia in careu, punind presiune pe ei. desigur, ca niste jucatori cu vina, care stiu sa loveasca mingea, care au viziunea jocului, care vor sa cistige(de cine naiba vorbesc eu?) ar fi putut face o a doua repriza foarte buna. macar sa nu iesim din cupa.
Am zis!!

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 23 Sep 2007, 21:23

manex scrie:macar i-am vazut la aia in careu, punind presiune pe ei. desigur, ca niste jucatori cu vina, care stiu sa loveasca mingea, care au viziunea jocului, care vor sa cistige(de cine naiba vorbesc eu?) ar fi putut face o a doua repriza foarte buna. macar sa nu iesim din cupa.
bine ca mai exista ,data viitoare! (dar pana cand?)

Blue_Zone
senior
senior
Mesaje: 369
Membru din: 28 Noi 2006, 21:23

Mesaj de Blue_Zone » 23 Sep 2007, 21:37

Multumesc...

...multumesc jucatorilor pentru al saptelea weekend plin de suparare si de amaraciune...oare cate vor mai fi???tind sa cred ca manelistii au dreptate cu "fara numar,fara numar"...este trist dar se pare ca am ajuns din nou in situatia de a retrograda...iar jucatorii nu au nimic impotriva...le multumesc si pentru devotamentul de care dau dovada in teren si pentru profesionalismul lor,ca sa nu mai vorbim de caracterul fiecarui jucator...
...multumesc conducerii clubului care ma uimeste in fiecare etapa...daca inainte de inceperea campionatului vedeau cupe UEFA,iar dupa meciul cu Farul vedeau Champions League,acum vad o redresare a echipei si culmea un joc mai bun de la etapa la etapa...oare ei se uita la meciurile Universitatii Craiova???oare ei cand vor deschide ochii???oare ei ne cred atat de prosti???
...multumesc lui Mititelu pentru faptul ca isi sustine pana in ultimul moment "vedetele" din echipa si pt faptul ca are incredere in ei...multumesc pentru faptul ca nu le blocheaza primele si salariile,dar si pentru faptul ca ii suspenda la echipa a doua doar pentru a avea de unde sa ii recheme la prima echipa...
...multumesc lui Balaci pentru ca sta degeaba la club si ca nu isi da inca demisia...dar nu ban in plus nu strica niciodata...
...si nu in ultimu rand...
....multumesc mami!
Craiova Unica Iubire

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 23 Sep 2007, 22:12

rose,vinovat la ambele goluri! ( dar si bornescu a cam fost spectator...)

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 23 Sep 2007, 23:26

iar ma exaspereaza dananae asta... e incredibil de cretin acest baiat.... le dadu alora 2 pase de gol da le ratara fraierii...

cat despre faptul ca jucaram bine a doua repriza fiti seriosi... aia nu mai fortara ca ne umflau cu bataia fara 4-5 nu scapam...

in sfarsit se accidenta prepelita... si asa era in plus pe teren

FreakBoy

Mesaj de FreakBoy » 23 Sep 2007, 23:40

macar azi am vazut putina daruire... mi-a placut repriza a doua, dar si aia au lasat-o moale. oricum, nu suntem echipa de picat!

Închis