[Cupa Romaniei] Pandurii - U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ne calificam in optimi?

Da
31
39%
Nu
48
61%
 
Total votes: 79

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 27 Sep 2007, 20:35

La finalul partidei, patronul Adrian Mititelu a mărturisit că este îngrijorat de modul în care se afundă echipa. "E mai mult decît îngrijorător că e a opta înfrîngere consecutivă. Dar rămîne să vedem cum putem să ieşim din această problemă. Dar pentru mine e clar, este un an ratat din punctul de vedere al obiectivelor.

Singurul obiectiv al nostru este acum redresarea echipei şi să revenim pe o poziţie care să ne scoată din această zonă minată. Încercăm să ne gîndim la ce greşeli am făcut, să tragem concluzii din ele şi la anul să prezentăm o echipă mai puternică şi să nu mai trecem prin astfel de momente", a spus Mititelu.

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 27 Sep 2007, 20:36

Oltenia scrie:La finalul partidei, patronul Adrian Mititelu a mărturisit că este îngrijorat de modul în care se afundă echipa. "E mai mult decît îngrijorător că e a opta înfrîngere consecutivă. Dar rămîne să vedem cum putem să ieşim din această problemă. Dar pentru mine e clar, este un an ratat din punctul de vedere al obiectivelor.

Singurul obiectiv al nostru este acum redresarea echipei şi să revenim pe o poziţie care să ne scoată din această zonă minată. Încercăm să ne gîndim la ce greşeli am făcut, să tragem concluzii din ele şi la anul să prezentăm o echipă mai puternică şi să nu mai trecem prin astfel de momente", a spus Mititelu.
eu zic sa puna un presedinte calumea, si sa se retraga cam 1 an asa, sa comunice doar cu presedintele sa bage doar banii!!! sa`l lase sa isi faca treaba, daca nu face asta urgent ne ducem sigur in B :(

Alex_londra
membru
membru
Mesaje: 271
Membru din: 11 Aug 2006, 18:30

Mesaj de Alex_londra » 27 Sep 2007, 20:39

nu imi vine cred ce zice mititelul,BAAAAAAAAAAAAI de obiective ne arde noua,adu dracu odata un antrenor,ca distrugi un mit,mai bine se desfinta in anul retrogradarii decat asa umilinte,ramaneam cu amntirea ca a fost odata UNIVERSITATEA CRAIOVA,,,doamneeeeeeeee cata prostie

iuli

Mesaj de iuli » 27 Sep 2007, 20:39

Uzzi scrie:
Oltenia scrie:La finalul partidei, patronul Adrian Mititelu a mărturisit că este îngrijorat de modul în care se afundă echipa. "E mai mult decît îngrijorător că e a opta înfrîngere consecutivă. Dar rămîne să vedem cum putem să ieşim din această problemă. Dar pentru mine e clar, este un an ratat din punctul de vedere al obiectivelor.

Singurul obiectiv al nostru este acum redresarea echipei şi să revenim pe o poziţie care să ne scoată din această zonă minată. Încercăm să ne gîndim la ce greşeli am făcut, să tragem concluzii din ele şi la anul să prezentăm o echipă mai puternică şi să nu mai trecem prin astfel de momente", a spus Mititelu.
eu zic sa puna un presedinte calumea, si sa se retraga cam 1 an asa, sa comunice doar cu presedintele sa bage doar banii!!! sa`l lase sa isi faca treaba, daca nu face asta urgent ne ducem sigur in B :(
Ar fi ideal,ma indoiesc ca va fi asa.Popescu eu cred ca ar accepta sa vina acum la Stiinta iara noi avem mai mult ca oricand nevoie de el.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 27 Sep 2007, 20:43

PANDURII - CRAIOVA 1-0 / MOGOSANU
"ESTE O SITUATIE TRISTA LA CRAIOVA"

Autor: Mario Morcov, 27-09-2007

Tehnicianul oltenilor, Daniel Mogosanu, a declarat ca se astepta la o victorie de moral din partea echipei sale si recunoaste ca, in acest moment, situatia Craiovei e dezastruoasa.

“Un joc in care am avut ocazii, dar iarasi nu am inscris si am pierdut. Toate astea mi-au lasat un gust amar, aveam nevoie de o victorie de moral. E o situatie trista la Craiova, ne gindeam la un rezultat bun si psihic sintem acum la pamint. E nevoie de o victorie pentru a iesi din aceasta criza. Acum, ca am jucat si prelungiri, ma gindesc ca nu am timpul necesar pentru a-i recupera pe jucatori. E foarte important sa cistigam cu Dacia Mioveni, nici nu ne gindim la alt rezultat”, a spus antrenorul.

Intrebat ce parere are despre australienii din lotul “Stiintei”, Mogosanu a declarat: “E o intrebare dificila, la care nu pot sa raspund”.

Multumit pentru lamuriri . Acum stim cui sa-i dam :-x . :-x Mititelu
Imagine

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 27 Sep 2007, 20:46

mogosanu nu face echipa 100%, dorel, stanilescu o fac !!! :bad:

Proteste din galerie

Craiova a fost însoţită la Tîrgu Jiu de aproximativ 100 de fani, însă suporterii nu şi-au încurajat deloc echipa, protestînd pentru evoluţia slabă din campionat. "Echipă cu tricouri de firmă şi stadion văruit, căutăm antrenor, jucători şi puncte", "La cum jucaţi, vă suportaţi?", "Patron şi jucători, o ruşine pentru suporteri şi culori", au fost cîteva din bannerele afişate de fanii grupării din Bănie, care au dat foc la scaune în două rînduri, fiind nevoie de intervenţia pompierilor. "Nu sînt suporterii noştri, ci ai lui Solomon", a replicat patronul Adrian Mititelu.

Mititelule medicamente, medicamente !!!!!
Last edited by Uzzi on 27 Sep 2007, 20:55, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 27 Sep 2007, 20:54

Rose si Mitchell nu cred ca sunt impusi de cineva in primul 11 . Nu exista altcineva in lot care sa se descurce mai bine pe posturile lor .
Baird n-are ce cauta in prima liga . Sunt sigur ca oricare atacant de la Primavara s-ar descurca mai bine decat el .
Dilevski a evoluat prea putin pana acum ca sa ne putem pronunta .

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 27 Sep 2007, 20:55

Ar trebui sa-l intrebam si pe Vlad Rosca daca are preferinte in primul 11 cine stie ... :)(

Cum sa joace astia daca ei vor sa plece ? Sa-l dea in [cenzurat] mea pe Dorel unde l-a dat si gata sa aduca altii de banii aia .Si Wobay la fel . Cand o sa plece de aici , o sa explodeze . Oare unde sunt jucatorii aia care isi dadeau viata pentru Universitatea .

Decat sa-i vad in teren pe Dilevski si Baird , prefer sa-i aduca dracu pe Sava si Claudiu Raducanu si gata macar pierdem pe mana oltenilor decat sa faca legea niste cacati
Imagine

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Mesaj de lebowski » 27 Sep 2007, 20:57

nu stiu, dar sunt 2 jucatori fata de care nu mai am nici o indoiala - n-au ce cauta in echipa! nici macar printre rezerve. e vorba de Dananae si Baird. pot fi incercati Barboianu, Dilevski ca fundasi stanga. sigur nu pot fi mai prosti. iar in locul lui Baird chiar exista jucatori. multe variante pe faza de atac, inclusiv Costea 2. dar asta inseamna sa treci peste :-x stanilescu.

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 27 Sep 2007, 21:03

Mititelu, supărat pe Costea


Patronul Universităţii, Adrian Mititelu, a stat în tribuna zero alături de managerul general, Ilie Balaci, cu care s-a întreţinut pe parcursul partidei. După fluierul de final al primelor 90 de minute, Mititelu a coborît din tribună şi s-a dus "glonţ" la Florin Costea, pe care l-a certat pentru modul cum a tratat faza din minutul 85. Afectat, decarul juveţilor a început să plîngă, fiind împăcat de portarul Mircea Bornescu.

Mititelule [cenzurat] rasa`n gura , de baird nu zici nimic ? :-x :-x
Imagine

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Mesaj de gogu2005 » 27 Sep 2007, 21:12

deci, s-o luam pe rand: fmm echipa p***ii, fmm mititelu, fmm la toti labarii care tin cu s&d.

3/4 din echipa a fost praf.
Bornescu nu a fost de vina la gol. centrarea a venit pe careul de 6 si el a iesit bine, nu e vina lui ca pe [cenzurat]-ul ala de dadu gol nu-l tinea nimeni. tin sa remarc ca pentru a nu stiu cata oara centrarea de gol a venit de pe partea lu' dananae. (iar in jurul lui mai erau 3 de-ai nostri. si nimeni la ala care a dat gol). Lutu a fost bagat tarziu cand nu mai avea ce sa faca. am stat aiurea cu o schimbare nefacuta dar cu balerina de dina in teren.
adu in gatu ma-tii un antrenor cat mai repede [cenzurat] ca ne bagi in B.
cate umilinte mai trebuie sa suportam din partea mizeriilor care poarta azi tricoul Craiovei?
propun ca la meciul cu mioveni (cati ne-om aduna) sa nu se afiseze bannere, steaguri sau fulare, ci doar foi A4 cu numele lui Cartu pe ele.

PS: degeaba ne mai minte cheliosul cu antrenor de afara, pentru ca nici un antrenor strain mare nu e cretin sa vina la o echipa care e cu un picior in B . singurul care ar veni si s-ar inhama ar fi Cartu pentru ca iubeste echipa.

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Mesaj de wb_lion » 27 Sep 2007, 21:24

Uzzi scrie:mogosanu nu face echipa 100%, dorel, stanilescu o fac !!! :bad:

Proteste din galerie

Craiova a fost însoţită la Tîrgu Jiu de aproximativ 100 de fani, însă suporterii nu şi-au încurajat deloc echipa, protestînd pentru evoluţia slabă din campionat. "Echipă cu tricouri de firmă şi stadion văruit, căutăm antrenor, jucători şi puncte", "La cum jucaţi, vă suportaţi?", "Patron şi jucători, o ruşine pentru suporteri şi culori", au fost cîteva din bannerele afişate de fanii grupării din Bănie, care au dat foc la scaune în două rînduri, fiind nevoie de intervenţia pompierilor. "Nu sînt suporterii noştri, ci ai lui Solomon", a replicat patronul Adrian Mititelu.

Mititelule medicamente, medicamente !!!!!
Prost mititelu asta kiar nu gandeste knd vorbeste...Nimeni din cei aflati la meci nu sunt nici suporterii lu mititelu nici a lu' solomon. Suntem suporterii Universitatii CRAIOVA, iar el batandu-si joc de culori nu avem altcumva cum sal tratam

mack
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 04 Oct 2005, 19:01

Mesaj de mack » 27 Sep 2007, 21:25

baieti,hai la culcare ca este tarziu si imediat o sa jucam de la 11.trebie sa fim odihniti ca nu ajungem in timp util la stadion.noapte buna.somn usor miti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Mesaj de DarkComy » 27 Sep 2007, 21:28

Formatia a jucat excelent azi. Felicitari lui Mogosanu ca a reusit sa ii redreseze dar principalul merit ii revine lui Mititelu. Eu zic sa nu ne grabim cu antrenorul strain si sa asteptam pauza competitionala.


:o: :o: :o: :o: :o: Mititelule, stai linistit , putem termina cu 3 pct turul, ca am avut un vis ca noul antrenor o sa termine returul cu 17 victorii. :(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

mack
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 04 Oct 2005, 19:01

Mesaj de mack » 27 Sep 2007, 21:32

DarkComy scrie:Formatia a jucat excelent azi. Felicitari lui Mogosanu ca a reusit sa ii redreseze dar principalul merit ii revine lui Mititelu. Eu zic sa nu ne grabim cu antrenorul strain si sa asteptam pauza competitionala.


:o: :o: :o: :o: :o: Mititelule, stai linistit , putem termina cu 3 pct turul, ca am avut un vis ca noul antrenor o sa termine returul cu 17 victorii. :(
se supara miti si scoate echipa de pe teren cu mioveniul si nu le mai avem nici pe alea

Închis