GLORIA BISTRITA-UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem la Bistrita

Poll ended at 05 Oct 2007, 22:49

castigam!
18
29%
macar egal
18
29%
pierdem?
27
43%
 
Total votes: 63

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Oct 2007, 20:39

nyk_sorin scrie:
remus_dumitrel scrie:
stuparu_alexandru scrie:
eu va zic,nu-i nicio problema,numa` sa mai am sclipiri dinastea :laughing: :laughing: cre ca ma apuc de incantatii ca sa fiu sigur :laughing: :laughing:
daca asa ai sclipiri , sclipeaza si ca luam canpionatu si la anu castigam liga canpionilor poate merge :laughing: :laughing:
remuse, la scoala nu prea ai sclipeat deloc,nu ? :cool:
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

remus_dumitrel
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 26 Aug 2007, 22:12

Mesaj de remus_dumitrel » 06 Oct 2007, 22:58

stuparu_alexandru scrie:
nyk_sorin scrie:
remus_dumitrel scrie: daca asa ai sclipiri , sclipeaza si ca luam canpionatu si la anu castigam liga canpionilor poate merge :laughing: :laughing:
remuse, la scoala nu prea ai sclipeat deloc,nu ? :cool:
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
stau si ma gandesc cat de ironic suna asta mai ales ptr ca sunt olimpic la : mate ; fizica ; chimie ; biologie ; istorie ; geografie ; am fost si la olimpiade de civica si religie chiar daca recunosc ca singura mea slabiciune e romana din 2 cauze : scriu urat si is slab al punctuatie defapt is varza la punctuatie :mad: si daca nu ma credeti spuneti adresa ca da nu va voi trimite eu 100 de diplome sa mai ziceti voi de mene ca nu sclipesc la scoala :)( da vedeti ca eu locuiesc in slatina asa ca nu cred ca ma cunoaste careva in craiova desi am locuit acolo 3 ani , totusi intrebati pe astia de a 8 a olimpici la mate ca majoritatea dea 8 ma cunaoste

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 06 Oct 2007, 23:10

remus_dumitrel scrie:
stuparu_alexandru scrie:
nyk_sorin scrie:
remuse, la scoala nu prea ai sclipeat deloc,nu ? :cool:
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
stau si ma gandesc cat de ironic suna asta mai ales ptr ca sunt olimpic la : mate ; fizica ; chimie ; biologie ; istorie ; geografie ; am fost si la olimpiade de civica si religie chiar daca recunosc ca singura mea slabiciune e romana din 2 cauze : scriu urat si is slab al punctuatie defapt is varza la punctuatie :mad: si daca nu ma credeti spuneti adresa ca da nu va voi trimite eu 100 de diplome sa mai ziceti voi de mene ca nu sclipesc la scoala :)( da vedeti ca eu locuiesc in slatina asa ca nu cred ca ma cunoaste careva in craiova desi am locuit acolo 3 ani , totusi intrebati pe astia de a 8 a olimpici la mate ca majoritatea dea 8 ma cunaoste
vezi ca se poate? :up: :)) . lasa figurile si scrie cum trebuie. nu de alta, insa cred ca ai fi primul banat pentru ca nu se poate intelege ce scrie. bun venit pe forum, si continua sa scrii cum trebuie.
Am zis!!

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 06 Oct 2007, 23:10

remus_dumitrel scrie: stau si ma gandesc cat de ironic suna asta mai ales ptr ca sunt olimpic la : mate ; fizica ; chimie ; biologie ; istorie ; geografie ; am fost si la olimpiade de civica si religie chiar daca recunosc ca singura mea slabiciune e romana din 2 cauze : scriu urat si is slab al punctuatie defapt is varza la punctuatie :mad: si daca nu ma credeti spuneti adresa ca da nu va voi trimite eu 100 de diplome sa mai ziceti voi de mene ca nu sclipesc la scoala :)( da vedeti ca eu locuiesc in slatina asa ca nu cred ca ma cunoaste careva in craiova desi am locuit acolo 3 ani , totusi intrebati pe astia de a 8 a olimpici la mate ca majoritatea dea 8 ma cunaoste
Si cind te faci tu mare , nu vrei sa te faci emigrant ?

Te roaga nenea Lau frumos !!

remus_dumitrel
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 26 Aug 2007, 22:12

Mesaj de remus_dumitrel » 06 Oct 2007, 23:13

vezi ca se poate? . lasa figurile si scrie cum trebuie. nu de alta, insa cred ca ai fi primul banat pentru ca nu se poate intelege ce scrie. bun venit pe forum, si continua sa scrii cum trebuie.


Nu-iti dai tu seama cat ma chinui facui cam 4 modificari ca sa ma asigur ca nu mancai cuvinte :)) si aia cu emigrantu ar fi o idee ca is dastul de bun la enlgleza da daca si eu plec de ce sa nu plece toti olimpici ce dracu e tara asta desul de [cenzurat] , fara oameni destepti e varza da orcum no sa fac liceu in romania si o sa scapati voi de je , da si daca as ajunge in strainatate as intra pe sait numa sa nu va fac pe voi fericiti :laughing: :laughing:

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 06 Oct 2007, 23:20

laurentiu91 scrie:
DarkComy scrie:Ce va mai bateti capul cu arbitrajul ma? avem cele 3 pct nu? :)) :)) :))
Corect !! Dar daca daca urlam ca nu primim un fault la centrul terenului ar fi fair sa recunoastem atunci cind arbitrul greseste in favoarea noastra !!
Laurentiu, daca era penalty, stai linistit ca recunosteam (de altfel am si zis ca mai degraba se putea da ala din final) dar ti-am spus clar motivele pt care ala n-a fost 11 m dar vad ca tot nu intelegi. Sigur, poate ca te-a impresionat accidentarea aluia, dar asa iese orice portar care se respecta. Coroian si-a asumat un risc si acum suporta consecintele (oare de ce sar jucatorii cand adversarul intra prin alunecare?). Parca spuneai de faza cu Baird din meciul de la Timisoara, dar Canu nu a atins mingea si apoi nu este portar.
Si te-as ruga sa folosesti alte cuvinte decat "urlam" samd.

Avatar utilizator
Perspico
fanatic
fanatic
Mesaje: 3294
Membru din: 04 Oct 2005, 17:39

Mesaj de Perspico » 06 Oct 2007, 23:21

remus_dumitrel scrie: stau si ma gandesc cat de ironic suna asta mai ales ptr ca sunt olimpic la : mate ; fizica ; chimie ; biologie ; istorie ; geografie ; am fost si la olimpiade de civica si religie chiar daca recunosc ca singura mea slabiciune e romana din 2 cauze : scriu urat si is slab al punctuatie defapt is varza la punctuatie :mad: si daca nu ma credeti spuneti adresa ca da nu va voi trimite eu 100 de diplome sa mai ziceti voi de mene ca nu sclipesc la scoala :)( da vedeti ca eu locuiesc in slatina asa ca nu cred ca ma cunoaste careva in craiova desi am locuit acolo 3 ani , totusi intrebati pe astia de a 8 a olimpici la mate ca majoritatea dea 8 ma cunaoste
Păi şi la olimpiada de civică cum scriai, în ecuaţii şi formule, că la religie (?!) bănuiesc că te descurcai, că văd ca stapâneşti aramaica veche? :)(
Cele mai comune doua elemente ale Universului sunt Hidrogenul si Prostia

remus_dumitrel
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 26 Aug 2007, 22:12

Mesaj de remus_dumitrel » 06 Oct 2007, 23:24

Perspico scrie:
remus_dumitrel scrie: stau si ma gandesc cat de ironic suna asta mai ales ptr ca sunt olimpic la : mate ; fizica ; chimie ; biologie ; istorie ; geografie ; am fost si la olimpiade de civica si religie chiar daca recunosc ca singura mea slabiciune e romana din 2 cauze : scriu urat si is slab al punctuatie defapt is varza la punctuatie :mad: si daca nu ma credeti spuneti adresa ca da nu va voi trimite eu 100 de diplome sa mai ziceti voi de mene ca nu sclipesc la scoala :)( da vedeti ca eu locuiesc in slatina asa ca nu cred ca ma cunoaste careva in craiova desi am locuit acolo 3 ani , totusi intrebati pe astia de a 8 a olimpici la mate ca majoritatea dea 8 ma cunaoste
Păi şi la olimpiada de civică cum scriai, în ecuaţii şi formule, că la religie (?!) bănuiesc că te descurcai, că văd ca stapâneşti aramaica veche? :)(
exista o diferenta intre a fi la o olimpiada unde treb sa fi atent cum scri si la calculator unde nui pasa nimanui cum scri daca intelegi :(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 06 Oct 2007, 23:29

remus_dumitrel scrie:
Perspico scrie:
remus_dumitrel scrie: stau si ma gandesc cat de ironic suna asta mai ales ptr ca sunt olimpic la : mate ; fizica ; chimie ; biologie ; istorie ; geografie ; am fost si la olimpiade de civica si religie chiar daca recunosc ca singura mea slabiciune e romana din 2 cauze : scriu urat si is slab al punctuatie defapt is varza la punctuatie :mad: si daca nu ma credeti spuneti adresa ca da nu va voi trimite eu 100 de diplome sa mai ziceti voi de mene ca nu sclipesc la scoala :)( da vedeti ca eu locuiesc in slatina asa ca nu cred ca ma cunoaste careva in craiova desi am locuit acolo 3 ani , totusi intrebati pe astia de a 8 a olimpici la mate ca majoritatea dea 8 ma cunaoste
Păi şi la olimpiada de civică cum scriai, în ecuaţii şi formule, că la religie (?!) bănuiesc că te descurcai, că văd ca stapâneşti aramaica veche? :)(
exista o diferenta intre a fi la o olimpiada unde treb sa fi atent cum scri si la calculator unde nui pasa nimanui cum scri daca intelegi :(
si ca sa inchei eu subiectul "tu", aici chiar ne pasa. asa ca nu ai variante foarte multe: ori scrii cum trebuie, ori....out. nu zice nimeni sa fii dictionar ambulant, da nici asa.
Am zis!!

remus_dumitrel
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 26 Aug 2007, 22:12

Mesaj de remus_dumitrel » 06 Oct 2007, 23:39

iti propun un targ , eu scriu corect , si nimeni nu imi mai aminteste de topicurile scrise despre mene , K ?

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 07 Oct 2007, 11:31

Orice portar iese cu genunchiul sau piciorul in fata, asta se invata de la copii. Portarul trebuie sa fie suveran in careul sau, asa ca trebuie sa si intimideze putin adversarul, dar sa se si protejeze el.

Bornescu a facut ceea ce trebuia facut, a iesit pe minge. Coroian a avut ghinion pentru ca cei doi s-au atins, insa in niciun caz nu a fost vorba de intentie.

Am si eu o intrebare: Daca Coroian continua meciul, mai erati atat de vehementi ca arbitrul a gresit? :-)

Hai sa lasam asta departe pentru ca de atatea ori am fost noi dezavantajati de arbitrii, incat mai meritam si noi cate o greseala din asta pro-Craiova.

Si inca ceva: Fl. Marcu, arbitrul, era la debut, asa ca in minutul 8 i-a cam fost frica sa dea rosu si 11m.

Avatar utilizator
laurentiu91
fanatic
fanatic
Mesaje: 2970
Membru din: 01 Iun 2006, 22:35

Mesaj de laurentiu91 » 07 Oct 2007, 11:36

alex.p scrie:Orice portar iese cu genunchiul sau piciorul in fata, asta se invata de la copii. Portarul trebuie sa fie suveran in careul sau, asa ca trebuie sa si intimideze putin adversarul, dar sa se si protejeze el.

Bornescu a facut ceea ce trebuia facut, a iesit pe minge. Coroian a avut ghinion pentru ca cei doi s-au atins, insa in niciun caz nu a fost vorba de intentie.

Am si eu o intrebare: Daca Coroian continua meciul, mai erati atat de vehementi ca arbitrul a gresit? :-)

Hai sa lasam asta departe pentru ca de atatea ori am fost noi dezavantajati de arbitrii, incat mai meritam si noi cate o greseala din asta pro-Craiova.

Si inca ceva: Fl. Marcu, arbitrul, era la debut, asa ca in minutul 8 i-a cam fost frica sa dea rosu si 11m.
In careul de 6 m.


Si inca ceva,daca in locul celor doi erau Tatarusanu si Costea tot asa ziceati,ca i-a fost frica arbitrului,pentru ca era debutant ?Sau era o conspiratie a federatiei impotriva Stiintei ?

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 07 Oct 2007, 11:49

laurentiu91 scrie:
alex.p scrie:Orice portar iese cu genunchiul sau piciorul in fata, asta se invata de la copii. Portarul trebuie sa fie suveran in careul sau, asa ca trebuie sa si intimideze putin adversarul, dar sa se si protejeze el.

Bornescu a facut ceea ce trebuia facut, a iesit pe minge. Coroian a avut ghinion pentru ca cei doi s-au atins, insa in niciun caz nu a fost vorba de intentie.

Am si eu o intrebare: Daca Coroian continua meciul, mai erati atat de vehementi ca arbitrul a gresit? :-)

Hai sa lasam asta departe pentru ca de atatea ori am fost noi dezavantajati de arbitrii, incat mai meritam si noi cate o greseala din asta pro-Craiova.

Si inca ceva: Fl. Marcu, arbitrul, era la debut, asa ca in minutul 8 i-a cam fost frica sa dea rosu si 11m.
In careul de 6 m.


Si inca ceva,daca in locul celor doi erau Tatarusanu si Costea tot asa ziceati,ca i-a fost frica arbitrului,pentru ca era debutant ?Sau era o conspiratie a federatiei impotriva Stiintei ?
Acelasi lucru il spuneam despre arbitru. Daca era corpodean ziceam ca ne vor in b, dar fiind un debutant nu poate fi vorba de intentie. Pana la urma Marcu a gresit impotriva ambelor echipe, poate chiar mai mult pro-bistrita.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 07 Oct 2007, 11:57

laurentiu91 scrie:
alex.p scrie:Orice portar iese cu genunchiul sau piciorul in fata, asta se invata de la copii. Portarul trebuie sa fie suveran in careul sau, asa ca trebuie sa si intimideze putin adversarul, dar sa se si protejeze el.

Bornescu a facut ceea ce trebuia facut, a iesit pe minge. Coroian a avut ghinion pentru ca cei doi s-au atins, insa in niciun caz nu a fost vorba de intentie.

Am si eu o intrebare: Daca Coroian continua meciul, mai erati atat de vehementi ca arbitrul a gresit? :-)

Hai sa lasam asta departe pentru ca de atatea ori am fost noi dezavantajati de arbitrii, incat mai meritam si noi cate o greseala din asta pro-Craiova.

Si inca ceva: Fl. Marcu, arbitrul, era la debut, asa ca in minutul 8 i-a cam fost frica sa dea rosu si 11m.
In careul de 6 m.


Si inca ceva,daca in locul celor doi erau Tatarusanu si Costea tot asa ziceati,ca i-a fost frica arbitrului,pentru ca era debutant ?Sau era o conspiratie a federatiei impotriva Stiintei ?
Daca era invers si Ttarusanu atingea mingea, nu era niciun comentariu. In 6 m este alta mancare de peste, nu confunda borcanele, acolo nu ai voie sa atingi portarul. Aia a fost o iesire tipica de portar, eventual trebuia sa-l lasae pe Coroian sa treaca si sa dea gol... Dar ce tot ne chinuim cu totii sa-ti explicam, ca vad ca degeaba.. In sfarsit, la urma urmei bine ca am castigat, dar mi-e teama ca in etapele urmatoare, daca se face atata tam-tam o sa cam avem de tras.

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 07 Oct 2007, 12:26

Livius scrie:
laurentiu91 scrie:
alex.p scrie:Orice portar iese cu genunchiul sau piciorul in fata, asta se invata de la copii. Portarul trebuie sa fie suveran in careul sau, asa ca trebuie sa si intimideze putin adversarul, dar sa se si protejeze el.

Bornescu a facut ceea ce trebuia facut, a iesit pe minge. Coroian a avut ghinion pentru ca cei doi s-au atins, insa in niciun caz nu a fost vorba de intentie.

Am si eu o intrebare: Daca Coroian continua meciul, mai erati atat de vehementi ca arbitrul a gresit? :-)

Hai sa lasam asta departe pentru ca de atatea ori am fost noi dezavantajati de arbitrii, incat mai meritam si noi cate o greseala din asta pro-Craiova.

Si inca ceva: Fl. Marcu, arbitrul, era la debut, asa ca in minutul 8 i-a cam fost frica sa dea rosu si 11m.
In careul de 6 m.


Si inca ceva,daca in locul celor doi erau Tatarusanu si Costea tot asa ziceati,ca i-a fost frica arbitrului,pentru ca era debutant ?Sau era o conspiratie a federatiei impotriva Stiintei ?
Daca era invers si Ttarusanu atingea mingea, nu era niciun comentariu. In 6 m este alta mancare de peste, nu confunda borcanele, acolo nu ai voie sa atingi portarul. Aia a fost o iesire tipica de portar, eventual trebuia sa-l lasae pe Coroian sa treaca si sa dea gol... Dar ce tot ne chinuim cu totii sa-ti explicam, ca vad ca degeaba.. In sfarsit, la urma urmei bine ca am castigat, dar mi-e teama ca in etapele urmatoare, daca se face atata tam-tam o sa cam avem de tras.
Se vede ca Liviu a fost portar in tinerete. Sau o fi tanar si acum. Bornescu n-a avut nicio vina, daca s-ar fi dus ca Schumacher in Batiston, atunci clar era vina portarului, sau cum a facut Stelea cu Owen, numai ca englezul s-a ferit si a dat gol. Dar la Mircea a fost o iesire cat se poate de normala. E normal sa aiba o detenta foarte mare, doar e portar, nu mijlocas, sau atacant. Dar vorba lui Liviu, unora le explici degeaba.
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Închis