GLORIA BISTRITA-UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem la Bistrita

Poll ended at 05 Oct 2007, 22:49

castigam!
18
29%
macar egal
18
29%
pierdem?
27
43%
 
Total votes: 63

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 07 Oct 2007, 12:45

Ms Narcis, e adevarat, am jucat cativa ani buni ca portar, si stiu ca regula de baza pt un portar e sa nu-ti fie frica si adversarii sa simta asta. Ma si mira, ca un atacant cu atata experienta cum e Coroian, n-a stiut sa se protejeze. La urma urmei era doar min 8 nu 88, ca faza sa fie decisiva.
Ceea ce nu pot eu s inteleg, e atitudinea celor de la Bistrita; 1 e aiurea sa faci memoriu contra arbitrului cand ai jucat o ora cu un om in plus. Daca arbitrul tragea cu Craiova nu ne lasa cu un om in minus. 2 - ma mira ca oameni care au vazut mult fotbal la viata lor, cum e Horoba, il catalogheaza pe Bornescu criminal, cand se vede clar ca n-a fost intentie.
In sfarsit, repet, bine ca am castigat, insa mi-e teama ca in viitoarele etape arbitrii au inteles ca nu prea e bine sa gresesti in favoarea Craiovei. :(
bravo Narcis pt ultimul articol din ProSport, Mircea are nevoie de sustinere. Bravo si pt Mitu, e normal sa ne aparam jucatorii. o:

Avatar utilizator
Pacala
fanatic
fanatic
Mesaje: 4065
Membru din: 19 Iul 2004, 05:57

Mesaj de Pacala » 07 Oct 2007, 15:13

pina la urma n-au ce sa-i faca lui Mircea.....echipa merge mai bine...jucatorii au dovedit ca pot pune si suflet daca vor....astept o victorie clara cu aia de la cluj ca sa se departeze de zona periculoasa si sa se mai potoleasca spiritele...pe urma om vedea...cine stie..;)
daca s-au gasit oameni care sa sustina doua echipe infiintate de rusi direct in divizia A, de ce nu s-ar gasi destui care sa sustina o echipa infiintata de Mircea Sandu direct in divizia B.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 07 Oct 2007, 15:16

Uefa, here we come!!! :)(

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Mesaj de wb_lion » 07 Oct 2007, 15:17

laurentiu91 scrie:
alex.p scrie:Orice portar iese cu genunchiul sau piciorul in fata, asta se invata de la copii. Portarul trebuie sa fie suveran in careul sau, asa ca trebuie sa si intimideze putin adversarul, dar sa se si protejeze el.

Bornescu a facut ceea ce trebuia facut, a iesit pe minge. Coroian a avut ghinion pentru ca cei doi s-au atins, insa in niciun caz nu a fost vorba de intentie.

Am si eu o intrebare: Daca Coroian continua meciul, mai erati atat de vehementi ca arbitrul a gresit? :-)

Hai sa lasam asta departe pentru ca de atatea ori am fost noi dezavantajati de arbitrii, incat mai meritam si noi cate o greseala din asta pro-Craiova.

Si inca ceva: Fl. Marcu, arbitrul, era la debut, asa ca in minutul 8 i-a cam fost frica sa dea rosu si 11m.
In careul de 6 m.


Si inca ceva,daca in locul celor doi erau Tatarusanu si Costea tot asa ziceati,ca i-a fost frica arbitrului,pentru ca era debutant ?Sau era o conspiratie a federatiei impotriva Stiintei ?
Costea s-ar fi ferit si ar fi marcat!

DAmpezzO

Mesaj de DAmpezzO » 07 Oct 2007, 15:22

Ai bre "galeria lu Mititelu" a fost la meci?

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 07 Oct 2007, 17:02

DAmpezzO scrie:Ai bre "galeria lu Mititelu" a fost la meci?
nu a fost ca facea senzatie daca era;
eu am vazut 3 oameni in sectoru unde de obicei sunt oaspetii :)(
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Vraciul
fanatic
fanatic
Mesaje: 1199
Membru din: 28 Noi 2005, 18:18

Mesaj de Vraciul » 07 Oct 2007, 19:52

in sfarsit am mai invatat si eu sa zambesc,deja enervam pe toata lumea cand ieseam in oras dupa ce pierdeam meciurile rand pe rand.cine zice ca a fost blat nu are nici o treaba cu fotbalu

intrebare< de ce nu a fost nici macar pe banca de rezerve andrei ionescu?

ce se mai aude de gangioveanu?

precizez ca nu sunt la curent cu toate stirile pt ca nu am net o perioada si stiu doar ce aud si vad la stirile sportive unde nu zice mai nimic de noi
Scoala Nelule din morti//Si-arata-le fotbal la toti//Pe-o arena candva plina//Ce astazi este o ruina.//In trecut v-aveam pe voi//Astazi avem ochii goi.//Ne-ai invatat sa visam frumos//Acum....clasamentul e-ntors.Multumim Nelule c-ai fost//Si ca ne-ai facut un rost//Si ne-ai lasat un nume mare U Craiova,.....dar ce e azi ....NE DOARE!!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 07 Oct 2007, 20:00

john100 scrie:intrebare< de ce nu a fost nici macar pe banca de rezerve andrei ionescu?
Inflamatie de amigdale, parca.

Avatar utilizator
StefanC
fanatic
fanatic
Mesaje: 3256
Membru din: 14 Oct 2005, 05:53

Mesaj de StefanC » 07 Oct 2007, 20:19

alex.p scrie:
john100 scrie:intrebare< de ce nu a fost nici macar pe banca de rezerve andrei ionescu?
Inflamatie de amigdale, parca.
La cata :-x si-a luat pe aici...cred si eu! :-D

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 09 Oct 2007, 00:26

Aceasta jigodie , care se crede redactor de sport la un "ziar" din Craiova deja depaseste limita . Se apuca el sa-l sune pe Coroian (desi ma indoiesc ca vorbit cu el) ca sa-l faca "albie de porci" pe Bornescu . Trebuia sa se ia de ceva acum cand echipa a inceput cat de cat sa-si revina .

Fmm de [cenzurat] !!! :-x

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 09 Oct 2007, 09:26

Oltenia scrie:Aceasta jigodie , care se crede redactor de sport la un "ziar" din Craiova deja depaseste limita . Se apuca el sa-l sune pe Coroian (desi ma indoiesc ca vorbit cu el) ca sa-l faca "albie de porci" pe Bornescu . Trebuia sa se ia de ceva acum cand echipa a inceput cat de cat sa-si revina .

Fmm de [cenzurat] !!! :-x
unde?
mi-a placut ce a zis Stelea, duminica la Realitatea: "fotbalul e un sport barbatesc si ca el a avut intrari si mai dure". Nu stiu de ce facem din tantar armasar, mai ales ca n-a fost intentie.
Mircea, suntem alaturi de tine!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Mesaj de marius_vl » 09 Oct 2007, 10:08

Cel mai bun jucator al nostru in acest meci a fost DOREL STOICA,un adevarat lider in teren,un adevarat turn de control in apararea noastra!Bravo,Dorele,ai jucat fara greseala,sunt convins ca la anul vei fi in lotul nationalei pt Campionatul European!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 09 Oct 2007, 13:21

Livius scrie:
Oltenia scrie:Aceasta jigodie , care se crede redactor de sport la un "ziar" din Craiova deja depaseste limita . Se apuca el sa-l sune pe Coroian (desi ma indoiesc ca vorbit cu el) ca sa-l faca "albie de porci" pe Bornescu . Trebuia sa se ia de ceva acum cand echipa a inceput cat de cat sa-si revina .

Fmm de [cenzurat] !!! :-x
unde?
mi-a placut ce a zis Stelea, duminica la Realitatea: "fotbalul e un sport barbatesc si ca el a avut intrari si mai dure". Nu stiu de ce facem din tantar armasar, mai ales ca n-a fost intentie.
Mircea, suntem alaturi de tine!
In "ziarul" al carui nume nu merita scris ... :)(

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 09 Oct 2007, 13:37

Oltenia scrie:
Livius scrie:
Oltenia scrie:Aceasta jigodie , care se crede redactor de sport la un "ziar" din Craiova deja depaseste limita . Se apuca el sa-l sune pe Coroian (desi ma indoiesc ca vorbit cu el) ca sa-l faca "albie de porci" pe Bornescu . Trebuia sa se ia de ceva acum cand echipa a inceput cat de cat sa-si revina .

Fmm de [cenzurat] !!! :-x
unde?
mi-a placut ce a zis Stelea, duminica la Realitatea: "fotbalul e un sport barbatesc si ca el a avut intrari si mai dure". Nu stiu de ce facem din tantar armasar, mai ales ca n-a fost intentie.
Mircea, suntem alaturi de tine!
In "ziarul" al carui nume nu merita scris ... :)(
prosti aia de scriu la hartia aia igenica, dar mai prosti aia care-l cumpara.

Avatar utilizator
praetorianus
fanatic
fanatic
Mesaje: 6373
Membru din: 02 Ian 2006, 18:35

Mesaj de praetorianus » 09 Oct 2007, 18:29

stelea se dovedeste un portar cu mare experienta...asa cum il stim!! :-)
Fă-ți de cap până peste cap dar...cu cap!!

Închis