U Craiova-U Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu sepcile rosii

Poll ended at 19 Oct 2007, 23:07

victorie
52
67%
egal
11
14%
alta nu :)
15
19%
 
Total votes: 78

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 20 Oct 2007, 01:21

manex scrie:cred ca omul meciului a fost stoica. orice am zice, da siguranta. in rest..pamint de flori. banica, saracul, la ultima faza a noastra era in genunchi, in careu, ca capul in jos. mi-a parut rau de el. daca ar fi boxat-o....ins al-a prins prea pe spate si....ghinion. despre galerie....unii sint inca in protest( nici pro, nici nu injura), ailalti.....s-au adunat pe al juimatea primei reprize si au inceput sa injure. pina la gol. dupa care au inceput iar dupa ce ne-au egalat aia. la a doua s-a mai strigat, iar acolo nu trebuie mare lucru: sa conducem si sa jucam frumos. si nu va mai fi nevoie de nici o galerie sud...nord....
e greu dupa meciul asta sa poti face lucruri mari cu celelalte echipe. mare lucru daca luam 6 puncte pina la final. asta ar fi fost gura de oxigen. nu a fost sa fie. poate luam 3 puncte la otelu. ucv
care ailalti??? :o ca eu am vazut multi de scoala primara pe acolo!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9783
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 20 Oct 2007, 01:26

ma, ce-i drept ca as apareau. insa nu strigau ei de capu lor: vrem echipa, si ue mititelu. i-au imbirligat sigur altii\; hai ca va bag in galerie. naiba stie.
am revenit dupa multe luni bune la stadion si..... :-( . craiova moare. cu tot cu suporteri. si daca in 3-4 ani nu se cistiga ceva....vom ajunge ca farul....si ca orice alta echipa din provincie.
Am zis!!

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 20 Oct 2007, 01:29

manex scrie:ma, ce-i drept ca as apareau. insa nu strigau ei de capu lor: vrem echipa, si ue mititelu. i-au imbirligat sigur altii\; hai ca va bag in galerie. naiba stie.
am revenit dupa multe luni bune la stadion si..... :-( . craiova moare. cu tot cu suporteri. si daca in 3-4 ani nu se cistiga ceva....vom ajunge ca farul....si ca orice alta echipa din provincie.
adevaru ca in fata erau unii cam pana in 20 de ani asa...plus unu ciocolatiu si mare rau! nu au strigat de capul lor....asta e! acum astia ne reprezinta.
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 20 Oct 2007, 01:31

cici?

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 20 Oct 2007, 01:33

ady_azzuro scrie:cici?
nu m-am uitat special sa vad cine e acolo...am vazut numai ca erau de scoala primara si se dadea tonu de cineva mult mai mare decat ei!
e un articol semnat de morcov in editie cu o poza a grupului acela...poate iti dai seama din ea!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 20 Oct 2007, 01:48

sa dea Domnu' sa fie platiti de Patriciu daca i-au strigat numele. :)(

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 20 Oct 2007, 08:38

daniel_vl scrie:costea niciodata nu va fii leu adevarat el este o oaie de mic.
!
Daca si de costea te ei atunci chiar ca numai ramane nimic de zis . El cu bornescu si partial stoica si lutu (lutu intra doar 20 de min si nu inteleg pt ca la lotul actual ar trebui sa fie titular ) sunt cei mai importanti jucatori ai nostrii , fara ei aveam 3 pct azi (doar alea cu faru ) ..... nu juca bornescu si se vazu imediat (unii acum 2-3 sapt asa il injurau ) . Costea alearga si incearca sa faca ceva , acum nu o fi el superman sa joace in fiecare meci bine si fara greseala ..... spre deosebire de altii el mai vine si in aparare si mai face cateva alunecari (ieri a facut vreo 2 bune) , cand o sa faca asta marele jucator dina ? Probabil niciodata !

Dananae ala e vai de capul lui ..... e varza si nu merita sa fie titular nici macar in Liga II ...... nu e posibil ca un fundas lateral sa nu stie sa dea o centrare ...... 1 nu a dat buna pana acum .....

Nu juca wobay iar se vazu .... nu jucara nimic aia pe stanga (rose si velcovici ) ......

Daca nici pe cluj care e pe ultimul loc nu-i bati atunci chiar ca suntem varza !

iuli

Mesaj de iuli » 20 Oct 2007, 09:22

In echipa de aseara Stoica a fost singurul care a jucat ceva,poate si Rose,in rest penibili.Asa au fost si cu Mioveni si la Bistrita dar atunci am avut noroc,nu cred ca Napoli e potrivit sa pregateasca echipa acum.

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 20 Oct 2007, 10:42

Ce-am inteles din meciul de vineri seara? Ca Universitatea Craiova joaca 4-4-2, dar asta pentru ca asa i-a pus un antrenor italian ce m-a dezamagit. Are o echipa mult mai slaba decat cea pe care o preluase la sfarsitul anului 2003 si care a jucat foarte bine in acel 1-1 cu Otelul Galati. Atunci am avut vreo 14 ocazii clare de gol, iar aseara ce-am jucat?
Cum nu are Napoli vina? Pai el i-a pus in teren, el n-a avut pic de reactie la jocul slab ar unora care se cred titulari. Poate veti spune de ce l-am dat omul meciului pe Gabriel Velcovici. El a facut faza golului si a creat cele mai multe actiuni pe partea stanga, s-a vazut clar ca a dat un plus ofensiv echipei. Stoianof e un atacant de gura portii, dar se pare ca Napoli nu vede asta si niciun antrenor, o vazuse doar Cartu. Napoli nu vede ca la inchidere Gargalie e terminat, ca Mitchell si Rose sunt total scosi din forma, ca Dananae este de departe jucatorul cu un IQ scazut si nu da randament de nicio culoare. Ce sa mai zic de indolenta lui Dina? Dar de egoismul lui Costea?
Napoli gandeste bine in afara terenului, iti place sa-l asculti cum vorbeste despre fotbal, dar nu si cum pune Craiova in teren. Inca o data Adrian Mititelu trebuie sa inteleaga ca este in al treilea an de experiente si ca vorba lui Cornel Ungureanu si Ciuleandra a murit iubita.
Imi pare rau sa o spun, dar Napoli nu este un antrenor pe care mi-l doresc la Craiova, avem din astia cu gramada. Poate ca nici nu are jucatori. E clar ca nu ai cu cine. Au lipsit patru fotbalisti importanti, dar asta nu e o scuza cand joci cu ultimul loc.
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

iuli

Mesaj de iuli » 20 Oct 2007, 13:02

@Narcis,la teorie multi se pricep,printre ei si Napoli,cu practica e mai greu.Pariu ca ne bate Mioveniu in retur?

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 20 Oct 2007, 13:10

Adrian Mititelu: "Echipa este in crestere, se vede mana lui Napoli"


Patronul Universitatii Craiova, Adrian Mititelu, s-a declarat multumit de jocul echipei sale in meciul de vineri, cu Universitatea Cluj, scor 1-1, si a fost de parere ca noul antrenor, Nicolo Napoli, si-a aratat valoarea inca de la primul meci pe banca tehnica, transmite corespondentul NewsIn.

"Echipa noastra este in crestere. Se vede mana lui Napoli. Am jucat mai bine, am avut ocazii. Nu se joaca pe spectacol, se joaca pe puncte si azi am reusit sa luam doar unul. E greu sa joci acasa, cand ai in tribune niste nenorociti platiti sa scandeze impotriva ta", a declarat, vineri seara, Adrian Mititelu, cel care a fost contestat pe parcursul meciului Universitatea Craiova-Universitatea Cluj de cativa suporteri olteni, care au scandat impotriva sa.

Desi suparat ca echipa sa a pierdut sansa victoriei pe finalul meciului, dupa o greseala a portarului Banica, Adrian Mititelu a precizat ca nu il condamna pe acesta pentru respectiva greseala si, mai mult, va avea tot sprijinul sau si in viitoarele partide. "Banica si-a facut datoria. A mai gresit si el, e normal, toti gresim. Ii vom acorda in continuare incredere. Anul acesta nu va fi usor, vom avea numai meciuri grele", a spus Mititelu.

Universitatea Cluj a reusit sa egaleze pe finalul meciului, in minutul 82, dupa ce portarul Banica a iesit gresit la o centrare si a scapat balonul din mana, fapt care i-a permis lui Alin Savu sa inscrie golul egalizator.

In final, Mititelu s-a referit la suspendarea portarului titular, Mircea Bornescu, si s-a declarat convins ca acesta va lipsi mai putin de sase etape, cat a primit de la Comisia de Disciplina. "Sunt sigur ca pedeapsa lui Bornescu se va reduce. Am informatii ca la suspendarea lui au contribuit anumite persoane din Craiova, care vor raul echipei. Nu e vinovat Padureanu", a fost de parere Mititelu.

Portarul Universitatii Craiova, Mircea Bornescu, a fost suspendat miercuri sase etape si amendat cu 3.000 de lei dupa ce in meciul cu Gloria Bistrita, din etapa a 10-a, l-a accidentat grav pe atacantul Cristian Coroian, caruia i-a rupt patru coaste, dintre care una i-a perforat plamanul. Comisia de Disciplina l-a mai obligat pe Bornescu sa ii plateasca lui Coroian cheltuielile de spitalizare.

Universitatea Craiova si Universitatea Cluj au terminat, vineri, la egalitate, scor 1-1, in primul meci al etapei a 11-a a Ligii I, intr-o partida in care s-au consemnat debuturile antrenorilor Nicolo Napoli si Gheorghe Multescu pe cele doua banci tehnice.

:-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x :-x
mititelule....'te-n [cenzurat]!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 20 Oct 2007, 13:13

sunteti culmeaaaaaa! baga mi as [cenzurat] sa mi bag! stati sa va cacati pe voi ca sunt pusti in galerie si il injura pe mitittelu!!!!! astia sunt viitorul!!!!! ei vor performanta!!! de ce nu va faceti ma voi galeria voastra pro mititelu???? voi chiar nu puteti sa constietizati in ce situatie de [cenzurat] suntem????? sa l injure ma pe mititelu, sa nu cante, sa faca ce vor ei!! fiecare sa faca ce vrea el! cine sunteti ma voi sa i judecati pe altii?????? cine ma???? eu m am convins aseara. mi s a facut si mie lehamite. si nu din cauza celor care au vazut meciul in picioare. din cauza astora ca voi care il tot aparati pe unul care isi bate joc noi toti. ce dovada vreti ca suntem penibili? o sa o dati in comisii. pai voi stiti ma cine ne a reprezentat la comisie in cazul bornescu???? ROSCA!!!! a ajuns rosca sa reprezinte Universitatea Craiova in fata federatiei!!!!

fratilor, mititelu e certat cu toata lumea!!!! nu o sa ne ajute nimeni niciodata! sa mi spuneti si mie un om din lumea fotbalului care macar il suporta. Unul!!!!! pai aia abia il asteapta sa i dea in gura. toti vor sa plece. motivele le stiu ei. si chiar nu avm ce sa facem. ne luptam cu morile de vant.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 20 Oct 2007, 13:23

iar e delir in stare pura in mintea lui miti
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

JustME

Mesaj de JustME » 20 Oct 2007, 14:12

DOAMNEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE :o :o

mah fartilor eu cre'ca am vazut alt meci .. in care niste clovni deghizati in jucatori ai Universitatii au jucat tzurca vr`o 93 de minute .. sau cine stie probabil am adormit in timpul meciului si am visat aceste lucruri !!

ma bucur, ce am vazut eu nu este real si ma bucur si mai mult cand citesc ca echipa noastra este in crestere iar mana domnului Nicolo Napoli se vede la echipa .. imi pare rau insa ca am adormit in timpul meciului si am avut acel cosmar .. m-am linistit acum, suntem pe drumul cel bun !! :smoke:

p.s. eram ironc :-)
Last edited by JustME on 20 Oct 2007, 15:53, edited 7 times in total.

ew
senior
senior
Mesaje: 370
Membru din: 28 Feb 2005, 11:16

Mesaj de ew » 20 Oct 2007, 14:15

niste derbedei (platiti) care au stat ieri in pe o caldura insuportabila sa vada niste mortaciuni.
Imagine
Imagine
mic cu ochelari, negru, chelios si burtos- miti ma numesc!

Închis