U Craiova-U Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu sepcile rosii

Poll ended at 19 Oct 2007, 23:07

victorie
52
67%
egal
11
14%
alta nu :)
15
19%
 
Total votes: 78

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 21 Oct 2007, 12:14

@freakboy foarte bine punctat..la gol mai aveau putin si rupeau gardurile sa sara pe tanasa sa-l pupe pt actiunea de la gol.
@veteranu nu stiu ce ocazii a avut cluju....scuze poate ai vazut alt meci!
@ady_azzuro am o singura intrebare pt tine....ce performante a realizat sorin cartu la timisoara unde a avut buget pe placul inimii lui!?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2857
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 21 Oct 2007, 15:35

iuli scrie:
FreakBoy scrie:
ady_azzuro scrie:mititelu face mai mult rau echipei decat a facut netoiu. buzaul este o echipa mai sus in clasament decat u cluj, daca noi n-am fost in stare sa batem laterna rosie acasa, atunci ce facem cu buzaul sau mioveniul in retur?

Cartu era antrenorul de care Stiinta avea nevoie, un antrenor cu experienta uriasa si care ar fi reusit sa puna la punct echipa, dar daca mititelu e prost, n-avem ce face. :bad:

daca Sorin lucreaza cu netoiu nu inseamna ca e tradator sau ca uraste Stiinta si vrea sa piarda meciurile cu dinamo asa cum s-a intamplat cu netoiu.
Da vere, era mai bine sa fim sclavi decat neputinciosi... macar cu netoiu terminam pe 8... ba da ma lasi?!
Nea marin, ei eu am avut aceeasi impresie... daca Tamasa nu dadea din 8 metri in jucator advers, daca banica nu gresea, daca daca daca, se observa schimbarea si laudam toti pe aici... cel mai bine s-a vazut asta cand am dat golul de 1-0... au mers jucatorii fix la cei ce contestau si toti aia de acolo ii incurajau...
Foarte bine sintetizat,daca marca Tanasa atunci ii laudam toti,ca se vede o schimbare sau mai stiu ce aiureli.Vineri seara nu am avut NOROC.
O spune unul care a tremurat al dracu' de rau.
Dupa meci eram suparat ziceam ca nu mai vin la meciuri,dupa ce am vazut rezumatul cred ca n-am jucat chiar rau,dar n-am mai avut noroc.
Mah vere,eu mi-am luat bilet la 17,30 de la club si erau bilete la Peluza la greu,deci nu cred ca decis Miti sa nu se vanda bilete.
cred ca te resimti si acum de la atata tremurat....
parca traiti pe alta planeta...din etapa a doua nu mai jucam nimic, si voi cautati tot felu` de scuze penibile, n-am avut noroc, ne fura arbitrii, parca v-a molipsit mititelu pe toti.
cu mioveni, am castigat din actiunea personala a lui lutu,altfel scoteam un 0-0 chinuit, la bistrita a fost singurul meci in care s-a vazut ca s-au daruit jucatorii, si am castigat cu mare noroc...
suntem cu un punct deasupra locurilor retrogradabile, si avem de jucat cu galati, poli, dinamo si steaua...treziti-va

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 21 Oct 2007, 16:04

nyk_sorin scrie:
iuli scrie:
FreakBoy scrie:Da vere, era mai bine sa fim sclavi decat neputinciosi... macar cu netoiu terminam pe 8... ba da ma lasi?!
Nea marin, ei eu am avut aceeasi impresie... daca Tamasa nu dadea din 8 metri in jucator advers, daca banica nu gresea, daca daca daca, se observa schimbarea si laudam toti pe aici... cel mai bine s-a vazut asta cand am dat golul de 1-0... au mers jucatorii fix la cei ce contestau si toti aia de acolo ii incurajau...
Foarte bine sintetizat,daca marca Tanasa atunci ii laudam toti,ca se vede o schimbare sau mai stiu ce aiureli.Vineri seara nu am avut NOROC.
O spune unul care a tremurat al dracu' de rau.
Dupa meci eram suparat ziceam ca nu mai vin la meciuri,dupa ce am vazut rezumatul cred ca n-am jucat chiar rau,dar n-am mai avut noroc.
Mah vere,eu mi-am luat bilet la 17,30 de la club si erau bilete la Peluza la greu,deci nu cred ca decis Miti sa nu se vanda bilete.
cred ca te resimti si acum de la atata tremurat....
parca traiti pe alta planeta...din etapa a doua nu mai jucam nimic, si voi cautati tot felu` de scuze penibile, n-am avut noroc, ne fura arbitrii, parca v-a molipsit mititelu pe toti.
cu mioveni, am castigat din actiunea personala a lui lutu,altfel scoteam un 0-0 chinuit, la bistrita a fost singurul meci in care s-a vazut ca s-au daruit jucatorii, si am castigat cu mare noroc...
suntem cu un punct deasupra locurilor retrogradabile, si avem de jucat cu galati, poli, dinamo si steaua...treziti-va
auzi ce-ar fi sa antrenezi tu echipa! poate ca acum fac astia niste meciuri de iti pica plombele....sau atunci o sa incepi am avut noroc si alte balarii!
pana una alta da ne resimtim de la atata tremurat pt ca am fost acolo pe frig pt echipa noastra!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

iuli

Mesaj de iuli » 21 Oct 2007, 16:13

nyk_sorin scrie:
iuli scrie:
FreakBoy scrie:Da vere, era mai bine sa fim sclavi decat neputinciosi... macar cu netoiu terminam pe 8... ba da ma lasi?!
Nea marin, ei eu am avut aceeasi impresie... daca Tamasa nu dadea din 8 metri in jucator advers, daca banica nu gresea, daca daca daca, se observa schimbarea si laudam toti pe aici... cel mai bine s-a vazut asta cand am dat golul de 1-0... au mers jucatorii fix la cei ce contestau si toti aia de acolo ii incurajau...
Foarte bine sintetizat,daca marca Tanasa atunci ii laudam toti,ca se vede o schimbare sau mai stiu ce aiureli.Vineri seara nu am avut NOROC.
O spune unul care a tremurat al dracu' de rau.
Dupa meci eram suparat ziceam ca nu mai vin la meciuri,dupa ce am vazut rezumatul cred ca n-am jucat chiar rau,dar n-am mai avut noroc.
Mah vere,eu mi-am luat bilet la 17,30 de la club si erau bilete la Peluza la greu,deci nu cred ca decis Miti sa nu se vanda bilete.
cred ca te resimti si acum de la atata tremurat....
parca traiti pe alta planeta...din etapa a doua nu mai jucam nimic, si voi cautati tot felu` de scuze penibile, n-am avut noroc, ne fura arbitrii, parca v-a molipsit mititelu pe toti.
cu mioveni, am castigat din actiunea personala a lui lutu,altfel scoteam un 0-0 chinuit, la bistrita a fost singurul meci in care s-a vazut ca s-au daruit jucatorii, si am castigat cu mare noroc...
suntem cu un punct deasupra locurilor retrogradabile, si avem de jucat cu galati, poli, dinamo si steaua...treziti-va
Daca ne egala si Bistrita in ultimul minut nu mai ziceai ca s-au daruit nici acolo.
Dupa parerea mea am jucat la fel in toate meciurile,diferenta dintre rezultate a facut-o norocul.

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 21 Oct 2007, 17:23

U scrie: poate ca acum fac astia niste meciuri de iti pica plombele
sa faca!
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

vialy
suporter
suporter
Mesaje: 849
Membru din: 09 Noi 2005, 14:21

Mesaj de vialy » 21 Oct 2007, 17:39

scartu asa a inceput si cu nationalu cu victorie si pe urma a cam luat-o pe coaja mai mult de 5-6 etape nu sta pe la mioveni :-x daca si cluju a avut mai multe ocazii k noi deja santem cu rea intentie sfarsitul meciului l-au dominat da nu sia-au creat nici o ocazie in afara de capu ala din prima repriza si golul l-au dat din greseala lu banica
anti buCUResti

JustME

Mesaj de JustME » 21 Oct 2007, 17:45

ce mai conteaza fratilor cine cate ocazii a avut .. pana la urma se joaca pe goluri :-) si tristul adevar e ca am pierdut acasa puncte importante cu 2 dintre candidatele la retrogradare (uta si u cluj) !!

mack
senior
senior
Mesaje: 394
Membru din: 04 Oct 2005, 19:01

Mesaj de mack » 21 Oct 2007, 20:57

ba s-aintors lumea cu curu in sus ,se scufunda pamantul.
ne multumim ca scapam de retrogradare.


:o: :o: :o: :o:

Uzzi

Mesaj de Uzzi » 21 Oct 2007, 22:11

mack scrie:ba s-aintors lumea cu curu in sus ,se scufunda pamantul.
ne multumim ca scapam de retrogradare.


:o: :o: :o: :o:
ce am fost si ce am ajuns :mad: , cat de optimist sunt eu, sincer nu cred ca o sa mai vad U Craiova campioana :-(

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Mesaj de ady_azzuro » 22 Oct 2007, 03:00

U scrie: @ady_azzuro am o singura intrebare pt tine....ce performante a realizat sorin cartu la timisoara unde a avut buget pe placul inimii lui!?
Eu iti spun ce performante a obtinut la UNIVERSITATEA: A CASTIGAT ULTIMUL TITLU din provincie al unei echipe romanesti. Nu ma intereseaza ce a facut la alte echipe, dar de fiecare daca cat a fost la Stiinta a incercat sa faca performanta, dar faptul ca n-a fost lasat e o alta poveste. Vrei sa spui ca il preferi pe Napoli in dauna lui Sorin? In momentul de fata nici un antrenor din lumea asta nu poate face performanta la Craiova. Ne trebuie jucatori profesionisti, nu carpele astea (cu mici exceptii) si o conducere profesionista, nu una unde mititica sa decida totul.

edit:
- Totuşi, de ce aţi ales Mioveniul, şi nu Craiova?
- Am fost rugat să preiau echipa de un prieten foarte un, Gigi Neţoiu, şi nu puteam să-l refuz. În plus, la Mioveni sînt mai mulţi oameni cu care eu am de mult relaţii foarte bune, printre ei şi primarul Georgescu. La Craiova nu m-am dus pentru că sînt şi eu antrenor, nu marionetă! Mititelu m-a vrut, dar nu a vorbit cu mine, i-a pus pe alţii să mă aducă la echipă. Dacă Ilie Balaci ar fi fost patronul, m-aş fi dus în secunda 1. Oricum, mă voi întoarce acolo, însă acum nu e momentul.

zolo
suporter
suporter
Mesaje: 874
Membru din: 16 Mai 2004, 14:32

Mesaj de zolo » 22 Oct 2007, 09:01

pai si daca venea cartu, cu unele gloabe pe teren nu putea sa faca nici el multe. Chiar daca aducea juniori in locul lor nu reusea prea mult
primul lucru de care avem nevoie sunt jucatori buni

i-am auzit pe che si " vice" la emisiunea unde au fost prezenti ca sa avem rabdare ca abia am promovat etc
pai si urziceni cand a promovat fratilor, si a jucat aseara derby-ul campionatului ( locul 1-2 )
si ce a adus acel patron?
un antrenor bun care a adus jucatori de care a avut nevoie, nu impinsi de altii la club sau chiar la echipa
GRUPPO MAXIMA-TRANSILVANIA

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 22 Oct 2007, 13:12

ady_azzuro scrie:
U scrie: @ady_azzuro am o singura intrebare pt tine....ce performante a realizat sorin cartu la timisoara unde a avut buget pe placul inimii lui!?
Eu iti spun ce performante a obtinut la UNIVERSITATEA: A CASTIGAT ULTIMUL TITLU din provincie al unei echipe romanesti. Nu ma intereseaza ce a facut la alte echipe, dar de fiecare daca cat a fost la Stiinta a incercat sa faca performanta, dar faptul ca n-a fost lasat e o alta poveste. Vrei sa spui ca il preferi pe Napoli in dauna lui Sorin? In momentul de fata nici un antrenor din lumea asta nu poate face performanta la Craiova. Ne trebuie jucatori profesionisti, nu carpele astea (cu mici exceptii) si o conducere profesionista, nu una unde mititica sa decida totul.

edit:
- Totuşi, de ce aţi ales Mioveniul, şi nu Craiova?
- Am fost rugat să preiau echipa de un prieten foarte un, Gigi Neţoiu, şi nu puteam să-l refuz. În plus, la Mioveni sînt mai mulţi oameni cu care eu am de mult relaţii foarte bune, printre ei şi primarul Georgescu. La Craiova nu m-am dus pentru că sînt şi eu antrenor, nu marionetă! Mititelu m-a vrut, dar nu a vorbit cu mine, i-a pus pe alţii să mă aducă la echipă. Dacă Ilie Balaci ar fi fost patronul, m-aş fi dus în secunda 1. Oricum, mă voi întoarce acolo, însă acum nu e momentul.
asta acum 16 ani!!!! de a6 ani care sunt performatelel antrenorului sorin cartu???
prietenia lui cu netoiu a contat muuult mai mult decat ceea ce a a firmat dupa!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1746
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Mesaj de Nea Marin » 22 Oct 2007, 13:23

Imi pare rau sa o spun, dar nu suntem un club mare. Anii 70-80 au fost o exceptie, un concurs de imprejurari de moment. Sigur ca ne-au mancat si altii, dar mai grav e ca si noi intre noi. Un club mare are continuitate si traditie. Unde-s jucatorii din Craiova Maxima? Prieteni cu netoiu, cu solomon, sau betivi, sau anonimi, sau o ard aiurea pe la club. TRIST!!! :-( :mad: :( :o :o:

Ce-au facut marii Stefanescu si Geolgau? Ce face marele blond? Ce face Lung? Ce face Beldeanu? Cu camataru si cartu m-am lamurit. :o:

Ata ete... Waiting for a miracle... ucv
STIINTA SUNTEM NOI !

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 22 Oct 2007, 14:42

zolo scrie:pai si daca venea cartu, cu unele gloabe pe teren nu putea sa faca nici el multe. Chiar daca aducea juniori in locul lor nu reusea prea mult
primul lucru de care avem nevoie sunt jucatori buni

i-am auzit pe che si " vice" la emisiunea unde au fost prezenti ca sa avem rabdare ca abia am promovat etc
pai si urziceni cand a promovat fratilor, si a jucat aseara derby-ul campionatului ( locul 1-2 )
si ce a adus acel patron?
un antrenor bun care a adus jucatori de care a avut nevoie, nu impinsi de altii la club sau chiar la echipa
o: o: o: o: Plus ca a stiut sa atraga si unul din cei mai buni (chiar daca imi este antipatic) conducator de fotbal din Romania.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 22 Oct 2007, 19:23


Închis