Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum se va termina derby-ul studentesc :))?

Poll ended at 31 Oct 2007, 09:25

Batem noi
17
31%
Facem egal
11
20%
Bat ai lor
27
49%
 
Total votes: 55

Cosmin™
fanatic
fanatic
Mesaje: 4164
Membru din: 19 Mai 2006, 17:38

Mesaj de Cosmin™ » 01 Noi 2007, 11:21

blondu scrie:ne mai trebuie un fundas dreapta bun si tibi balan mijlocas dreapta.un fundas stanga si un varf si unfundas central si un mijlocas central.si un mijlocas stanga.si lotul ar fi complet.

ca fundas stanga mie imi place sepsi si djapka.ca fundas central mardare ca varf jula ca mijlocas central ljubinkovici si ca mijlocas stanga varga.ca fundas dreapta nu prea gasesc solutii in romania.
Totusi sa ne gandim la solutii mai realiste . Ljubinkovici nu va veni la noi . Fundas dreapta mie imi place Raul Ciupe de la Sportul , si nu cred ca ar fi asa scump . E fost international de tineret si e un jucator foarte bun . Tibi Balan ar fi si el bun , si pentru postul de fundas central ma gandeam la Mc Kain :-) care e si un ultimele 6 luni de contract , daca ii face Miti un contract ca a lu`Spase ... vine pe jos o:
Imagine

Avatar utilizator
1948
fanatic
fanatic
Mesaje: 5711
Membru din: 13 Oct 2004, 13:11

Mesaj de 1948 » 01 Noi 2007, 11:37

asa trebuie sa joace o echipa ca aseara ....cu sufletul
important este ca am aratat ca se poate

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Mesaj de anakin » 01 Noi 2007, 11:48

am si eu o intrebare:de ce nu s-a bucurat toata lumea din peluza la victorie?

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Mesaj de anakin » 01 Noi 2007, 11:53

cos22min scrie:
cerni scrie:Stoica sa se duca acasa!!! Ne-a mancat meciul cu CFR iar la asta nu stia cum sa mai faca sa fie depasit (vezi faza din prima repriza cu Karamyan)
E O PETARDA SI UN NESIMTIT!!!!!!!!!!!AFARA!!!!!!!!!!!!!!
Totusi tu la ce meci te-ai uitat ? Stoica de la meciul cu Gloria incoace e cel mai bun jucator al Stiintei . Daca ai sti putin fotbal , ti-ai da seama ca pe mijlocasul stanga al Timisoarei ( Karamyan ) , nu trebuie sa-i faca marcaj fundasul nostru central , ci fundasul dreapta ( mai exact Dananae ) .

Am stat si m-am gandit asa cum ar arata Craiova cu un fundas dreapta bun , cu un fundas central bun si de ce nu cu un jucator de banda stanga care sa poata evolua atat fundas , cat si mijlocas stanga . Daca mai pun la socoteala si varful promis de Mititelu ... :-D
mijlocas stanga care poate evolua si fundas?rose

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 01 Noi 2007, 12:14

hai sa o luam pe rand. Cum draq sa spui ca Ca Stoica a mancat meciul????!!! in sfarsit, eu zic ca a fost printre cei mai buni, adevarat, are cateva momente de neconcentrare, dar e un jucator valoros. Nu stiu de ce ziceti de un fundas central pt ca Mitchell a jucat f bine si el. Un fundas stanga si unul dreapta ar fi neceasri (as propune Sepsi respectiv Panin) daca s-a adus discutia aici. Apoi Napoli a facut niste mutari care au dus la castigarea meciului. Velcovici, exceptand unele balbe specifice, l-a blocat excelent pe Torje. Barboianu pe dreapta, in prima repriza insa, pe faza defensiva nu prea l-a sprijinit pe Dananae, insa antrenorul a gandit bine, distribuind pe benzi jucatori cu centrul de greutate jos, f mobili, care se mulau pe lateralii Timisoarei. In centru, Prepelita si Saceanu au colaborat destul de bine (s-a vazut in unele faze ca n-au jucat prea mult impreuna) dar ati vazut ce s-a intamplat cand a fost inlocuit unul din ei, Gargalie fiind spectator la executia lui Bucur, desi el trebuia sa fie acolo, pt ca ala se intorsese. Lui Bornescu i-as reprosa doar ca n-a iesit pe centrarea aia cu capul peste a lui Cristea, la gol sa fim seriosi, nici Super-man n-o scotea, a fost chiar langa bara din doar 17-18m. Era logic sa fie iesit, pt a limita unghiul. Stai pe linie doar in caz de sut din voleu sau lobat.
Penibili astia de la timisoara cu memoriul lor, ba chiar am vazut ca s-au declarat nemultumiti de arbitraj!!!!!!!!!!!!!!!!! La fel ca si comentariul din gsp, unde mai ai putin si-ti dau lacrimile pt timisoara (ala a vazut si faze care n-au fost, probabil ca i-a intepenit gatul spre o singura poarta).
In rest, hai sa ne bucuram, noi suporterii, pt ca meritam, ce o fi cu dinamo, vedem sambata. Va fi greu dar nu imposibil.
PS Doamneee cat am asteptat si eu un meci castigat de antrenor...

Avatar utilizator
mancini
membru
membru
Mesaje: 258
Membru din: 13 Aug 2007, 16:12

Mesaj de mancini » 01 Noi 2007, 12:18

victorie si nu chinuita.muncita...nu ma asteptam.Astia joaca doar cand vor

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 01 Noi 2007, 12:20

mancini scrie:victorie si nu chinuita.muncita...nu ma asteptam.Astia joaca doar cand vor
sau cand ii ajuta cineva de pe margine. o: E un rezultat al stabilitatii.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Mesaj de _T@V_ » 01 Noi 2007, 12:23

Livius scrie:
mancini scrie:victorie si nu chinuita.muncita...nu ma asteptam.Astia joaca doar cand vor
sau cand ii ajuta cineva de pe margine. o: E un rezultat al stabilitatii.
Si poate cand nu-i mai ia lumea de la incalzire cu morti pe sula si mame inecate in gat. :(
Blondule, sa iti dau ma ceva sa citesti?

veteranu
senior
senior
Mesaje: 406
Membru din: 19 Apr 2006, 10:07

Mesaj de veteranu » 01 Noi 2007, 12:49

asta da meci! si atacant! pai sa continue numai asa! sa moara pe teren!

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Mesaj de nyk_sorin » 01 Noi 2007, 12:52

T@V scrie:
Livius scrie:
mancini scrie:victorie si nu chinuita.muncita...nu ma asteptam.Astia joaca doar cand vor
sau cand ii ajuta cineva de pe margine. o: E un rezultat al stabilitatii.
Si poate cand nu-i mai ia lumea de la incalzire cu morti pe sula si mame inecate in gat. :(
daca ar juca toate meciurile cu daruirea de aseara nu i-ar lua nimeni in **** de la incalzire.
deci cum ar zice polisti...asa va vrem mereu, pacat ca ei doar cand vor joaca cu sufletul.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 01 Noi 2007, 13:06

repet, cum pm sa joci cu sufletul cand nu stii de cine sa mai asculti pe margine, cand ajungi tu din teren sa zici cine sa iasa de pe teren sau altele. Plus cand esti luat la ranga inca de la incalzire. Ei au vrut in toate meciurile, sunt sigur de asta, dar nu sunt ei vinovati de toate.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 01 Noi 2007, 13:14

ba vere, am trecut ca prin urechile acului de un nou semi-esec. costea ala e bolnav psihic. al draq daca da el o pasa. eu il inteleg ca are cele mai mari ocazii ale noastre si ca e singuru de mai marcheaza, dar poate ca si altii ar inscrie daca ar primii pasa. oricum primul gol - superbbbbbbbbbbbbbbbb.

al doilea cine l-a marcat??? ca am auzit ca baird. asa striga ala in statia de amplificare. chiar a dat baird gol??????? :o :o :o :o

Despre prestatia galeriei din Sud, a fost ok, dar daca voiau sa incurajeze trebuiau sa o faca tot timpul, nu acum dupa ce invingem. a fost o prestatie a galeriei precum si cea a echipei. ne lipseste constanta si in contestari si proteste si in incurajari si sustinere.

eu sper sa castigam mai multe meciuri si sa marcam mai putin, chiar sa jucam urat si sa castigam, pentru ca punctele conteaza ( nu golurile bornescule - aplauze pt golul care l-ai primit ).


Sa vedem ce delireaza miti inainte de meciul cu dinamo si pe urma vorbim
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 01 Noi 2007, 13:41

drejania scrie:Atat am de zis. V-am zis ca Napoli e scula
da, corect, echipa de start = maxim posibil, schimbari=cele mai bune si inspirate schimbari de 20 de meciuri incoace.

...si uite asa, batem anul asta Timisoara de 2 X


P.S.: cu absentii de la Timisoara nu stiu daca meciul ar fi fost acelasi, mijlocul lor nu a functionat asa cum ne obisnuise in meciurile de pana acum.

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 01 Noi 2007, 13:42

Ma bucur ca aseara am reusit sa va ofer audio si video o victorie importanta a Universitatii in acest sezon :-)

Am nevoie insa de ceva feed-back de la voi, doar pentru mentinerea calitatii streamingului audio si video.

Va multumesc !

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 01 Noi 2007, 13:46

ma un lucru ar fi clar. daca am juca intr-un campionat plin de politehnici timisoara, am iesi campioni si baird ar fi golgheter.

it's a rocket, it's a plane, no it's michael baird
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Închis