Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum se va termina derby-ul studentesc :))?

Poll ended at 31 Oct 2007, 09:25

Batem noi
17
31%
Facem egal
11
20%
Bat ai lor
27
49%
 
Total votes: 55

ozzy

Universitatea Craiova - Poli Timisoara

Mesaj de ozzy » 28 Oct 2007, 09:25

Chiar sa deschida timisorenii topic pe forumul nostru inca n-am ajuns...

Deci, bla bla bla, Stiinta joaca cu Poli, mare meci mare, timisorenii nu mai pot de dragul nostru, nici noi de al lor, probabil vor vrea sa-si ia revansa dupa acel umilitor 1-5 (dar cel mai umilitor e ca au luat gol de la Baird :laughing: ) si probabil vor si reusi, ca deh, echipa ca a noastra, Gogule, mai rar. Da' voi puteti sa votati ce vreti... :lol:

Polist 101%

Mesaj de Polist 101% » 28 Oct 2007, 09:28

Mda. Inca o dovada de educatie olteneasca....

lebowski
suporter
suporter
Mesaje: 547
Membru din: 27 Sep 2005, 11:52

Mesaj de lebowski » 28 Oct 2007, 09:56

Polist 101% scrie:Mda. Inca o dovada de educatie olteneasca....
frate, tu ai chef de scandal p-aici? ai beut prea mult aseara dupa remiza cu javrele? vorbeste dreak frumos si ai respect ca n-are nimeni chef sa se certe cu voi. felicitari pt ce-ati facut aseara, sper sa terminati campionatul inaintea SDR-ului iar miercuri sa pierdeti 3 puncte pe care sa le luati inapoi cu Stiaua. ucv ucv ucv

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 28 Oct 2007, 10:34

Daca jucam ca in rep a doua de la Galati , eu cred ca avem ceva sanse la victorie . Cu conditia sa nu se mai faca greseli in defensiva la fazele fixe ale adversarilor .
Probabil Napoli ii va zbura din primul 11 pe Dananae , Gargalie , Baird si probabil Dina .

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 28 Oct 2007, 10:41

meci greu....f greu dintr-o serie criminala de 3! sper sa fim in stare sa luam cele 3 pct!
P.S marceleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee unde :eek: esti de nu faci tu topicurile!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

drejania
fanatic
fanatic
Mesaje: 2363
Membru din: 13 Dec 2004, 14:21

Mesaj de drejania » 28 Oct 2007, 11:05

Polist 101% scrie:Mda. Inca o dovada de educatie olteneasca....
O luati pe asta in gura si nu-i mai dati drumul. Vorbiti voi de educatie si de civilizatie, o mari romani nascuti dintr-un bulibasa (n.r. - Florea) si un fost international...AEK...auh, auh, auh
Si ce daca...tinem cu echipa noastra si la bine si la greu...o iubire alb-albastra...la Craiova e mereu

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 28 Oct 2007, 11:41

marcel? :-(
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 28 Oct 2007, 11:45

Timisoara va juca acelasi 4-4-2 in meciul cu noi: M. Popa - Stancu, Canu, McKain, Dancia - Abioudun, Alexa, Aliuta, Karamian - Bucur, Rusici (Mansour/A. Cristea).

Problema cea mai mare a noastra va fi anihilarea flancurilor, acolo unde ei au 2 jucatori de mare viteza si tehnica: Abioudun si Karamian. Practic, jocul lor este dependent de cei 2 (in locul lui Abiodun poate juca si Torje), Uhrin jr preferand un joc combinativ in care duce mult mingea in lateralele terenului. Napoli trebuie sa ghiceasca 2 jucatori capabili sa ii inchida pe cei 2 mijlocasi laterali ai lor, probabil Barboianu si Mitchell.

In ceea ce priveste atacul, cel mai periculos om al lor este evident Bucur, si cred ca ne va provoca mari probleme, deoarece este un jucator de viteza, iar fundasii nostri centrali (Ciuca si Stoica) sunt lenti.

In aparare timisoara nu exceleaza. Wobay, Costea, Tanasa, Ionescu, Prepelita, Lutu sunt jucatori tehnici care pot desface apararea loc cu pase rapide pe jos, insa trebuie sa lasam individualismul deoparte. Practic, daca jucam ca in repriza a doua de la Galati (fara Baird) sunt convins ca vom inscrie cel putin o data.

Concluzie. Atentie in aparare la cei 2 mijlocasi laterali ai lor si la Bucur. Pe faza de atac trebuie sa punem mingea jos si sa jucam combinativ, pentru ca nu au o defensiva pe atat de sigura pe cat se crede. Sunt jucatori masivi, insa pot fi usor depasiti la combinatii.

PS. Si atentie mare la fazele fixe.

PS2. Napoli isi da primul examen important in meciul asta. Sper sa il treaca cu 3 puncte.

W&Blu3

Mesaj de W&Blu3 » 28 Oct 2007, 11:47

greu meci

ozzy

Mesaj de ozzy » 28 Oct 2007, 11:48

Polist 101% scrie:Mda. Inca o dovada de educatie olteneasca....
Vezi ca te cam intinzi la glume, educatule...

ozzy

Mesaj de ozzy » 28 Oct 2007, 11:55

alex.p scrie:Timisoara va juca acelasi 4-4-2 in meciul cu noi: M. Popa - Stancu, Canu, McKain, Dancia - Abioudun, Alexa, Aliuta, Karamian - Bucur, Rusici (Mansour/A. Cristea).
Alexa n-a fost cuminte aseara, asa ca nu cred ca ne va onora cu prezenta nici de data asta :)( Pacat, se duce inca o sansa de a-l accidenta cineva pe Dina :lol:

Revenind la meci, va fi greu de data asta, Uhrin ala e antrenor si se vede ca Poli joaca altceva. Eu cred ca au prima sansa oaspetii, dar cine stie, poate facem o surpriza

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 28 Oct 2007, 11:58

ozzy scrie:
alex.p scrie:Timisoara va juca acelasi 4-4-2 in meciul cu noi: M. Popa - Stancu, Canu, McKain, Dancia - Abioudun, Alexa, Aliuta, Karamian - Bucur, Rusici (Mansour/A. Cristea).
Alexa n-a fost cuminte aseara, asa ca nu cred ca ne va onora cu prezenta nici de data asta :)( Pacat, se duce inca o sansa de a-l accidenta cineva pe Dina :lol:

Revenind la meci, va fi greu de data asta, Uhrin ala e antrenor si se vede ca Poli joaca altceva. Eu cred ca au prima sansa oaspetii, dar cine stie, poate facem o surpriza
Meciul de aseara nu l-am vazut, insa cam asta este tactica lor. Tot ce se poate sa apara si alti jucatori in primul 11, atat la ei, cat (SPER) ca si la noi. :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 28 Oct 2007, 12:01

ma, poate ca daca polistu facea topicu ii bateam. iar. insa....lipseste marcel. :(
Am zis!!

ozzy

Mesaj de ozzy » 28 Oct 2007, 12:05

manex scrie:ma, poate ca daca polistu facea topicu ii bateam. iar. insa....lipseste marcel. :(
Asa deci...Iuda ce-mi esti :)(

Sa vedeti voi ca-i batem pe Poli si o sa va rugati de mine sa mai fac si alte topicuri, iar eu o sa va privesc ca Dorel :laughing:

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 28 Oct 2007, 12:32

Timisoara joaca fotbal, e foarte bataioasa, lupta, alearga si rezultatele vin de la sine.

nu putem emite pretentii la mai mult de un egal ( si ala cu noroc)
cred ca ne vor bate
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Închis