Steaua-Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu oile ?!

Poll ended at 10 Noi 2007, 16:24

victorie
31
40%
egal
35
45%
pierdem
11
14%
 
Total votes: 77

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 12 Noi 2007, 10:43

legat de organizare e cam adevarat. Initial pe noi 20 vroiau sa ne trimita la case sa luam bilete. dupa parlamentari 4 de la noi cu vreo 4 jandarmi. dupa alte parlamentari, ca aduc ei bilete la peluza. de acolo a povestit lumea. pana la urma am fost 4 sau 5 pana la care si am luat bilete. bine ca am avut buletinul la mine, si am luat toate bilete pe numele meu. La case a fost destul de liniste, doar la un moment dat au venit doar 2 stelisti langa noi. articolul ala din Expresul e pur si simplu adevarat. Si mai faceau galagie si jandarmii aia prin statie. Cei care ramasesera la peluza spuneau sa trimita o data oamenii cu bilete. De la noi, pai nu-s decat 24 gata. Cum sa dea bilete la 24 cand s-au strans pt mai multi? Si parlamentari de genul asta in ploie si namol.
La intrare in stadion, perchezitii incredibile. Pana si captusalea de la sapca era cercetata. Eu ma numar printre norocosi. Am intrat prin min 20-22. Am vazut cat de cat faza golului :)

Despre meci, eu sustin ca puteam castiga daca aveam determinarea din meciurile cu Dinamo si Poli. Mie nu mi se pare normal ca la meciul asta fiecare faza de atac a noastra insemna intai vreo 2-3 pase inapoi pana la Bornescu. Jucatorii stelisti au fost lasati incredibil de liber, nu prea a existat la noi notiunea de marcaj.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 12 Noi 2007, 11:00

Livius scrie:eu raman la parerea ca nu a fost blat, noi atata putem acuma. Credeti ca intamplator suntem pe locul 14? Si eu tot mereu imi zic, clasamentul e mincinos, ca avem jucatori mai buni decat altii, problema e ca nu avem mentalitate de echipa care sa vina sa bata in ghencea, si nici la galati, si nici nu mai stiu unde. Voi n-ati vazut ca erau morti de frica, dadeau in minge sa scape de ea? Velcovici nu stia cum sa stea mai departe de nicolita, in loc sa-l ia cu fulgi cu tot, Saceanu, bunicel defensiv, dar pe ofensiva era timorat. Si apoi, cat de groznic joaca steaua, credeti ca experienta ultimilor 4 ani de participari in cupele europene nu se vede? Cred totusi ca ne supraestimam echipa (inclusiv eu) si, desi chiar nu doream si n-o credeam ca am s-o fac, trebuie sa-i dau dreptate lui Bluboy pt ce zicea inainte de meci. :mad:
cu dinamo, de ce nu au fost morti de frica?!
u cluj, cand a batut steaua ,de ce nu a fost " moarta de frica " ?! ca doar este noua promovata!

intre locurile 2-18 ,in campionatul nostru actual, nu prea exista mare diferenta valorica intre jucatori,asa ca orice rezultat este posibil! trebuie doar un efort de vointa ,o determinare totala ca sa castigi niste puncte!

ori cum a jucat stiinta cu steaua, ( in comparatie cu ceea ce a jucat cu dinamo ) arata clar ca aceasta echipa nu reprezinta la ora actuala decat interesele meschine,private ale lui mititelu si ale acolitilor lui,sfidind cu nerusinare marea masa a suporterilor ,care este ignorata cu desavarsire!

universitatea craiova a devenit o afacere privata 100%,cu care mititelu sfatuit si de sfanta treime, rosca,mitu si stanilescu,face ce vrea aruncand o in hatisurile afacerilor personale!

universitatea craiova este un brand pe care mititelu doreste sa l arunce in mocirla luptei politice,dupa modelul idolului de la steaua!

vom trai si vom vedea!

Bogho
suporter
suporter
Mesaje: 992
Membru din: 25 Aug 2004, 22:20

Mesaj de Bogho » 12 Noi 2007, 11:05

o fi fost sau nu blat, dar o sa bag la pariuri ca batem fara probleme pe Gloria Buzau si acasa si in deplasare. ucv :)(

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Mesaj de lordliv » 12 Noi 2007, 11:18

bogho scrie:o fi fost sau nu blat, dar o sa bag la pariuri ca batem fara probleme pe Gloria Buzau si acasa si in deplasare. ucv :)(
eu sunt sigur ca in urmatoarele 4 meciuri ( cu buzaul,ceahlaul,farul si iasul),luam cel putin 10 puncte,si nu numai datorita aranjamentelor!

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 12 Noi 2007, 11:33

ce schimbare de gandire. la inceputul topicului bateam tot, acum o dam pe blat. eu zic ca atat putem si poate ca nu meritam doar atat. in loc macar sa luptam ca in meciul cu dinamo, cand am reusit sa compensam lipsa de valoare a unora prin devotament, acum in ghencea n-a mai alergat nimeni si am pierdut pe merit. cum vrem sa batem daca nici macar doua pase nu putem sa legam la mijloc.

imi pare rau de cei care chiar au crezut ca putem sa batem steaua.
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 12 Noi 2007, 11:58

cerni scrie:
Raven scrie:Ogica aici erai?

@ Ruben: nu esti pirotehnistul de serviciu?
nu esti tu un pic cam PROST? :-x
Asta e noua reclama cu PIC la Craiova !

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 12 Noi 2007, 12:05

Imagine

Miti Style
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

IoAndyY
senior
senior
Mesaje: 380
Membru din: 26 Oct 2006, 00:19

Mesaj de IoAndyY » 12 Noi 2007, 12:06

[Brigada26]Poe scrie:
manex scrie:
[Brigada26]Poe scrie:macar daca se incuraja numele Craiova de catre suporterii nostri...am stiut doar sa injuram steaua si pe lacatus...in concluzie...un weekend pierdut.quote] nu e neaparat pentru tine intrebarea: de ce nu s-a incurajat echipa? ca zice 1 sau 2? vad ca multi ar fi vrut sa o incurajeze insa nimeni nu a facut-o. care e treaba? crezi ca v-ar fi luat la bataie daca din cei prenti, jumatate ati fi scandat pentru echipa?
eu si cu inca 3 baieti am incercat sa strigam numele echipei...dar din moment ce nu am fost sustinuti...am renuntat...
nu am spus ca nu s-a auzit si Fortza Stiinta sau alte strigari pentru Craiova...dar foarte putine in comparatie cu injuraturile la adresa stelei si a lui lacatus...am injurat si eu din toti plamanii steaua si spurcatul lor antrenor dar pana la urma am renuntat cand am observat ca aproape numai asta se "canta"
in rest....la fel cum mai spunea cineva...ma **** pe ele de deplasari in buCUResti unde suntem batjocoriti de niste analfabeti de jandarmi..macar daca jucatorii si conducerea noastra ar merita asta si ar face orice e posibil sa ne faca pe noi fericiti pentru tot ce induram...
Cat adevar spui in ultimile randuri o:

inima alb-albastra
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 5
Membru din: 05 Noi 2007, 21:08

Nu se poate

Mesaj de inima alb-albastra » 12 Noi 2007, 13:17

Nu se poate asa ceva....sa luam bataie de la oile alea sa mor :o: si cea mai de ... oeganizare am intrat aproape la terminarea primei reprize
Imagine
Imagine

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 12 Noi 2007, 13:36

problema e ca au intrat pe teren cu gandul sa ia cat mai putine, mie asa mi s-a parut. Am fost o echipa mititica. Probabil e o coroborare intre lipsa de experienta si de valoare a unor jucatori.
Si mai e ceva ce nu pot sa inteleg la Dananae (de la care tot astept sa joace la adevarata lui valoare), de ce, cand are mingea, nu forteaza niciodata patrunderea pe dreapta, pt ca apoi sa centreze, el centreaza aproape de centrul terenului, far nicio sansa pt atacantii, parca mai mult da sa scape de ea.

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Mesaj de danutz » 12 Noi 2007, 13:40

lordliv scrie:universitatea craiova a devenit o afacere privata 100%,cu care mititelu sfatuit si de sfanta treime, rosca,mitu si stanilescu,face ce vrea aruncand o in hatisurile afacerilor personale!
Oare cine o fi intermediat "iubirea" dintre miti si jiji? Cred ca se pune de o telenovela...Oricum, dupa acest meci mi-am schimbat complet parerea despre patronul nostru :mad:
mereu alaturi de voi

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 12 Noi 2007, 16:21

danutz scrie:
lordliv scrie:universitatea craiova a devenit o afacere privata 100%,cu care mititelu sfatuit si de sfanta treime, rosca,mitu si stanilescu,face ce vrea aruncand o in hatisurile afacerilor personale!
Oare cine o fi intermediat "iubirea" dintre miti si jiji? Cred ca se pune de o telenovela...Oricum, dupa acest meci mi-am schimbat complet parerea despre patronul nostru :mad:
bine ca macar acum ... eu de la meciul trecut cu steaua din returul sezonului trecut... pai ce declaratii dadea el inainte de meciul cu dinamo si ce spunea inainte de meciul cu steaua; acum a pus capac cu replica lui: "am o relatie buna cu el (n.r. jiji) si cred ca simpatia e reciproca, asa vreau sa cred" :(
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Mesaj de Guardiola » 12 Noi 2007, 17:14

DoRyN scrie:
cerni scrie:
Raven scrie:Ogica aici erai?

@ Ruben: nu esti pirotehnistul de serviciu?
nu esti tu un pic cam PROST? :-x
Asta e noua reclama cu PIC la Craiova !
adevarul ca e prost de rupe. eu l-as da pe costea si pe 2 milioane, iar pe borne as mai scoate inca unul. aici aveti dreptate. oricum banica e de viitor, si lui costea ii gasim rpd ilocuitor
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

Guardiola
suporter
suporter
Mesaje: 716
Membru din: 07 Mai 2006, 22:33

Mesaj de Guardiola » 12 Noi 2007, 17:20

lordliv scrie:
Livius scrie:eu raman la parerea ca nu a fost blat, noi atata putem acuma. Credeti ca intamplator suntem pe locul 14? Si eu tot mereu imi zic, clasamentul e mincinos, ca avem jucatori mai buni decat altii, problema e ca nu avem mentalitate de echipa care sa vina sa bata in ghencea, si nici la galati, si nici nu mai stiu unde. Voi n-ati vazut ca erau morti de frica, dadeau in minge sa scape de ea? Velcovici nu stia cum sa stea mai departe de nicolita, in loc sa-l ia cu fulgi cu tot, Saceanu, bunicel defensiv, dar pe ofensiva era timorat. Si apoi, cat de groznic joaca steaua, credeti ca experienta ultimilor 4 ani de participari in cupele europene nu se vede? Cred totusi ca ne supraestimam echipa (inclusiv eu) si, desi chiar nu doream si n-o credeam ca am s-o fac, trebuie sa-i dau dreptate lui Bluboy pt ce zicea inainte de meci. :mad:
cu dinamo, de ce nu au fost morti de frica?!
u cluj, cand a batut steaua ,de ce nu a fost " moarta de frica " ?! ca doar este noua promovata!

intre locurile 2-18 ,in campionatul nostru actual, nu prea exista mare diferenta valorica intre jucatori,asa ca orice rezultat este posibil! trebuie doar un efort de vointa ,o determinare totala ca sa castigi niste puncte!

ori cum a jucat stiinta cu steaua, ( in comparatie cu ceea ce a jucat cu dinamo ) arata clar ca aceasta echipa nu reprezinta la ora actuala decat interesele meschine,private ale lui mititelu si ale acolitilor lui,sfidind cu nerusinare marea masa a suporterilor ,care este ignorata cu desavarsire!

universitatea craiova a devenit o afacere privata 100%,cu care mititelu sfatuit si de sfanta treime, rosca,mitu si stanilescu,face ce vrea aruncand o in hatisurile afacerilor personale!

universitatea craiova este un brand pe care mititelu doreste sa l arunce in mocirla luptei politice,dupa modelul idolului de la steaua!

vom trai si vom vedea!
am zis sa stau deoparte la comentariile despre meci. dar am o intrebare: LA SUTUL LUI ROSE DACA EGALA TANASA CE :bad: :o: mai ziceati? ca n-a vrut???? sau suturile lui costea si prepelita. parere personala, dar minoritara....
FORZZA STIINTA !!! , si la bine si la rau

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 12 Noi 2007, 17:42

adevarul ca are o precizie Prepe sa o dea la o palma de bara, nu gluma.. :-D

Închis