FC Universitatea Craiova - Gloria Buzau

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat vom obtine?

Poll ended at 22 Noi 2007, 14:24

Victorie, ca altfel e belea
37
74%
Egal, si iar scandal
6
12%
Infrangere, si ne-am dat dracu de tot
7
14%
 
Total votes: 50

remus_dumitrel
junior
junior
Mesaje: 58
Membru din: 26 Aug 2007, 22:12

Mesaj de remus_dumitrel » 24 Noi 2007, 01:58

ma rocum caracalul a ajuns de rasu lumii anu trecut termina div b pe locu 3 acu e pe ultimu cu 3 p la 9 p dif de urm sau mai mult nu mai stiu , si in legatura cu slatina , eu nu ma refeream la stadionu lu oltu slatina facut de comunisti si la stadionu celeilalte echipe alprom slatina :) . p.s. pei daca as luau-o dupa frumusetea stadioanelor creca scornicesti ar fi favorat fata de caracal chiar daca are cam 2000 oameni ca ceasuscu a facut in orasu ( pardon satucu cu blocuri ) acela un stadion special ptr divizia a sau cum e acu liga 1

sorin107

Mesaj de sorin107 » 24 Noi 2007, 10:36

in legatura cu mutarea ekipei la caracal pentru retur, sunt de acord...trebuia sa se faca ceva cu gazonul, pt ca nu a mai fost schimbat de 40 de ani. si e laudabila intentia lui mititelu de a reface intregul stadion si baza sportiva. nimeni nu a mai facut asta pana atunci. asta denota ca el vrea sa faca treaba, nu sa jecmaneasca ekipa si clubul si sa plece cum au facut altii(netoiu, staicu). caracalul e ok, pt ca are un stadion micut, cochet, si ar fi plin de fiecare data, pt ca alora le e dor de o ekipa in divizia A. in plus exista si sustinere din partea autoritatilor locale, ceea ce e un lucru bun pt performanta. asa ca, buna decizie! ;)

sorin107

Mesaj de sorin107 » 24 Noi 2007, 10:43

legat de meciul de aseara, mi-a placut cat am vazut:) dar avem unele lipsuri...ciuca e iesit din forma rau de tot...dananae nu se descurca rau pe faza defensiva, dar in atac e catastrofa...nu poate sa dea o centrare klumea...bornescu gafa dupa gafa, de la etapa la etapa...asta pt ca nu are un concurent serios pe post, si stie ca el e solutia, indiferent de meci...gargalie n-are treaba cu fenomenul, si daca n-ar fi prietenul stoica ar zbura de la ekipa...in rest, la punctele bune i-as nominaliza pe stoica dorel, pe saceanu, pe ionescu, pe wobay, pe costea si pe tanasa. ne trebuie un varf impins concurenta la tanasa, si sa plece baird. mie nu-mi plac australienii aia de nicio culoare. poate un pic mitchell, care e ok. dar rose e topor, si baird...nu stiu ce cuvant groaznic l-ar putea caracteriza. ar trebui jucat prepelita in banda dreapta, saceanu si ionescu in centru, si wobay sau velcovici pe stanga. asta depinde si de cat de ofensivi vrem sa fim. mie mi-e ok si cu velcovici, dar ii cam lipseste vana. si mi se pare ca suntem cam dependenti de dorel stoica, care si aseara a dat niste pase lungi minunate. daca pleaca, nu stiu zau...oricum, a fost destul de bine aseara, si daca nu era terenul ala groaznic, sunt de parere ca le-am fi putut da mai multe...tine-ti-o tot asa baieti, si napoli la fel!!!
forza stiinta!!! ucv ucv ucv

WB_4ever
senior
senior
Mesaje: 391
Membru din: 17 Mai 2007, 12:44

Mesaj de WB_4ever » 24 Noi 2007, 11:40

Ieri a fost inca o zi in care am trait si am murit pentru STIINTA!
Bravo baieti!
Suntem alaturi de voi si vrem sa ne oferiti cat mai multe seri ca cea de ieri!
steagucv steagucv steagucv
ImagineImagine

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 24 Noi 2007, 12:16

cum :eek: sa fie doar 1000 ? .... Am fost la meci si la tr II au fost cel putin 3000 .... poate reporterii erau pe partea cu oficiala si nu i-au vazut bine pe cei din tribuna :laughing: :laughing: :laughing:

Pacat ca a fost ceata si nu prea am vazut nimic si am mai fost si la tr II si tot degeaba , am stat putin in stanga stemei si cand a inceput meciu nu vedeam portarul buzaului ... de gol ce sa mai zic ...... Dar repiza a II a am vazut-o destul de bine , cu toate ca nu vedeam banca de rezerve si nici jucatorii cand erau langa tusa . S-a ridicat intr-un timp ceata si incepuse sa se vada mai bine dar a durat putin bucuria :mad:


Daca echipa merge bine si o sa ne calasam in primele 8-9 cu siguranta Costea o sa fie la Euro . Si bornescu are sanse mari sa prinda si el nationala .


La cat am vazut din meciu eu zic ca nu a fost blat , dar cine stie....


ucv ucv ucv

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Mesaj de FanStiinta » 24 Noi 2007, 12:19

manex scrie:dananae a jucat bine azi. se vede ca ii e frica de dilevski.
o da nu mai poate de frica... eu nu as mai incepe in veci cu dananae, ciuca, gargalie... si cand imi aduc aminte ca zicea mititelul ca in 2 ani dananae ajunge la nationala

:laughing: :laughing: :laughing:

oricum bine ca am batut... si sper sa nu mai rateze asa ca m-au exasperat

JustME

Mesaj de JustME » 24 Noi 2007, 12:21

legat de nr suporterilor au fost lejer 4-5 mii de oameni .. si asta in conditiile unui frig teribil si a unei vizibilitati destul de reduse !!

Avatar utilizator
Cl4udiu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1903
Membru din: 08 Sep 2006, 01:01

Mesaj de Cl4udiu » 24 Noi 2007, 12:42

JustME scrie:legat de nr suporterilor au fost lejer 4-5 mii de oameni .. si asta in conditiile unui frig teribil si a unei vizibilitati destul de reduse !!
la pauza au plecat cativa ..... dar au fost pe putin 3000 la tribuna II

Avatar utilizator
Theodorus
fanatic
fanatic
Mesaje: 1037
Membru din: 13 Aug 2006, 19:58

Mesaj de Theodorus » 24 Noi 2007, 12:46

blue_lions scrie:
Theodorus scrie:
manex scrie:penibil, nepenibil...trebuia sa cinte galeria. asta e.
penibil, nepenibil, echipa a pierdut cu steaua si a castigat cu buzaul

preferam sa joace fotbal cu steaua si sa piarda cu buzaul;

deci preferi 1 punct fata de 3...? lasa frate asa, sa batem noi la pinalty si sa vezi cum ii prindem pe Stoaia din urma..
nu prefer 1 pct in loc de 3, prefer sa isi fi jucat sansele corect :-)
Imagine
"Suntem deja prea multi chiar daca nimeni nu ne vede''

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Mesaj de Zapada » 24 Noi 2007, 12:59

lei lui Mititelu au luptat exemplar si au castigat

cum am mai spus, cred ca Tanasa nu are valoare de liga 1 (e un ratangiu)
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

agga
membru
membru
Mesaje: 128
Membru din: 12 Mar 2004, 02:01

Mesaj de agga » 24 Noi 2007, 13:03

Ciuca are o problema.....e GRAS si nu mai are viteza de reactie. E pacat de el ca a pus serios umarul la promovare, dar dupa accidentare nu si-a mai revenit.

Ar trebui ca antrenorul sa-l puna sa dea jos vreo 5-10 kg.
toti prostii tin cu steaua!

Avatar utilizator
nr.zece
fanatic
fanatic
Mesaje: 4728
Membru din: 08 Sep 2003, 13:10

Mesaj de nr.zece » 24 Noi 2007, 13:21

agga scrie:Ciuca are o problema.....e GRAS si nu mai are viteza de reactie. E pacat de el ca a pus serios umarul la promovare, dar dupa accidentare nu si-a mai revenit.

Ar trebui ca antrenorul sa-l puna sa dea jos vreo 5-10 kg.
o:
mititelu esti o mizerie
[/color]
EU sunt STUPAR !!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Mesaj de alex.p » 24 Noi 2007, 13:29

Acum mi-am mai revenit dupa inghet, asa ca pot sa scriu. :)(

IN primul rand eu am stat meciul asta la T2 la stema, dar jos, pe primele 2 randuri, de unde am vazut acceptabil. Se vedeau inclusiv bancile de rezerve. Spectatori, zic eu 5000. Legat de meci, cred ca Napoli iar a gandit bine meciul. Si primul 11 era bine gandit, pacat ca sunt 2-3 jucatori care nu merita sa joace la Stiinta. Schimbari bune, inspirate.

Am ratat exasperant de mult, insa totul e bine cand se termina cu bine. Nu cred ca e cazul sa propunem inca jucatori la euro, in conditiile in care acum 1 luna ii contesta tot forumul pe aceiasi jucatori ca nu au valoare de Liga 1.

Avatar utilizator
omaciu
fanatic
fanatic
Mesaje: 2132
Membru din: 07 Mai 2006, 23:21

Mesaj de omaciu » 24 Noi 2007, 13:49

A fost clar ca nu a fost vorba de blat. Si astia care l-au injurat pe Bornescu sunt bolnavi la cap, cum dracu sa opreasca el golul lui nicolita? Era aproape si nemarcat!

iuli

Mesaj de iuli » 24 Noi 2007, 13:56

Eu am stat chiar sub stema,se vedea acceptabil.Napoli a gandit bine meciul,puteam marca lejer 5-6 goluri.Felicitari pt daruire baietilor.
Cred ca un mijloc cu Saceanu si Andrei in centru,pe dreapta Prepe si Velcovici in stanga ar fi cel mai potrivit.
Eu as mai incerca cu Wobay si Costea in fata,desi imi place si Tanasa e cam imprecis.

Închis