Ceahlaul - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ceahlaul - Universitatea Craiova

Poll ended at 30 Noi 2007, 20:41

Victorie! Trebuie sa avem o iarna linistita
33
70%
Egal
11
23%
Infrangere
3
6%
 
Total votes: 47

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Mesaj de anakin » 02 Dec 2007, 20:44

U scrie:
exxtasy scrie:
U scrie:vai domne d'asta nu putu sa miste picioru mai repde pt ca e demoralizat de aia de la bisnita! ba ce scuze de kko se pot gasii!
hai ca aici exagerati amandoi.nu poti sa dai vina pe mircica la golul ala in conditiile in care ala fu liber la 10 metri de poarta. nu avea ce draq sa ii faca. si creca nu il demoralizara aia mai rau decat atunci cand il injura unii dintre noi
chestia e simpla...daca misca 2 cm picioru spre dreapta scotea mingea....ma rog... nu mai conteaza!
totul pare simplu la tv :|
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 02 Dec 2007, 21:12

vere fotbalul e foarte simplu. daca esti penal si nu esti in stare sa dai gol, stai in pana mea in banca ta si nu te face fotbalist. daca poti sa dai gol, atunci fa-o si fa-ti meseria.
nu e foarte greu, numai ca fotbalul e jucat de toti terminatii care viseaza mai mult la manele si la bani, decat sa-si faca treaba cat mai bine
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 02 Dec 2007, 21:19

iuli scrie:despre Napoli trebuie sa ne pronuntam abia dupa ce pregateste echipa 1 an.Din ce am jucat azi,suntem in crestere clar chiar daca am pierdut ,nemeritat zic eu.Intr-adevar ne-au batut niste epave,dar si arbitrajul a fost pe fata cu ei plus ca au avut un portar in zi mare.
Ne mai trebuie un varf de gura portii si un fundas central de valoare.
ai uitat sa punctezi un fundas dreapta si un portar de valoare care poate oricand apara in locul lui bornescu!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 02 Dec 2007, 21:33

Dpdv al meu Prepelita a jucat bine astazi, a facut multe incursiuni periculoase si a dublat bine in parare.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Mesaj de manex » 02 Dec 2007, 21:51

Dan scrie:OK. norocul meu ca intru mai tarziu pe forum dupa ce mi-am epuizat injuraturile.
Daca era 0-0 sau daca bateam acum laudam echipa, pe napoli si pe bird de ne sareau capacele. Adevarul e ca pana la gol am jucat foarte, foarte bine, cum de mult nu-mi amintesc sa fi jucat in deplasare (mult mai bine decat la Bistrita, de exemplu). Daca vom repeta meciuri bune, imposibil sa nu vina victoriile.
O echipa care rateaza mult e o echipa care stie sa isi creeze ocazii multe si mai devreme sau mai tarziu aceste ocazii se vor transforma in goluri.
Echipa e in crestere, important e sa confirme in meciurile urmatoare...
asta zic si eu. n-am vazut meciul, ci doar rezumatul de pe editie. important e ca ne facem ocazii. si ca aia nu au jucat nimic, din ce am inteles. a gresit apararea....am luat un gol. mai e de lucrat, insa sintem pe drumul cel bun.
Am zis!!

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Mesaj de suporteru » 03 Dec 2007, 00:59

gol de portar.
Alb-albastru pentru totdeauna!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Mesaj de PocoLoco » 03 Dec 2007, 01:12

Am vazut si eu meciul acum inregistrat ... Pacat ... Nu trebuia sa pierdem ...
Mi-a placut cum am jucat . Ne-am creat multe ocazii , pacat de finalizari ...

Arbitraj de toata jena ... Penalty clar refuzat Craiovei + o gramada de decizii luate aiurea ...

Hizo (:-x ) a demonstrat din nou ca e taran la sfarsitul meciului cand i-a pus mana in gat lu' Velcovici ...

ozzy

Mesaj de ozzy » 03 Dec 2007, 08:37

Mai vedeti meciul o data si poate macar acum observati ca pana sa intre Wobay n-am avut decat o singura ocazie clara de gol, la sutul lui Rose. Restul au venit pe final.

LiviuB

Mesaj de LiviuB » 03 Dec 2007, 09:00

am vazut rezumatul si nu pot s-mi eplic lejeritatea cu care am ratat atata. Trebuie remarcat totusi ca am adus mingea de f multe ori in fata portii.

BALLY

Mesaj de BALLY » 03 Dec 2007, 09:41

Jocul e in crestere. Apararea merge. Totul e sa nu mai gafeze. Din ce am vazut, mi-au placut cei doi Andrei.
Necazul mare e ca baietii astia ai nostri nu stiu sa traga la poarta. Pai lui Multescu daca ii ghiceam 4 suturi pe poarta in primele 15 minute ii dadeam 2 goluri. Ai nostri prea vor sa intre cu ea in poarta. Trageti bai din toate pozitiile!!!!!!!
Si inca ceva... nu se poate face o rocada intre Rose si Velcovici. Rose e mai periculos in ofensiva.... Sa joace Velcovici fundas stanga.

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Mesaj de U » 03 Dec 2007, 11:15

BALLY scrie:Jocul e in crestere. Apararea merge. Totul e sa nu mai gafeze. Din ce am vazut, mi-au placut cei doi Andrei.
Necazul mare e ca baietii astia ai nostri nu stiu sa traga la poarta. Pai lui Multescu daca ii ghiceam 4 suturi pe poarta in primele 15 minute ii dadeam 2 goluri. Ai nostri prea vor sa intre cu ea in poarta. Trageti bai din toate pozitiile!!!!!!!
Si inca ceva... nu se poate face o rocada intre Rose si Velcovici. Rose e mai periculos in ofensiva.... Sa joace Velcovici fundas stanga.
pai vrei sa avem bulevard pe acolo?
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

JustME

Mesaj de JustME » 03 Dec 2007, 11:37

ce arbitraje fratilor, ce joc bun al echipei noastre .. suntem de rasul curcilor .. am jucat cu o echipa de ciomagari, pe care orice echipe mediocra din campionatul nostru o batea la 2,3 goluri diferenta - la cum s-au prezentat moldovenii la acest meci - dar incep sa cred ca atunci cand echipele adverse nu sunt capabile sa ne bata ne batem singuri, vezi meciul cu uta

nu mai am nicio speranta, nu mai am nicio pretentie, cu actualul lot nu avem cum sa ne propunem mai mult decat evitarea retrogradarii .. unii jucatori nu pot mai mult altii nu vor sau cine stie poate nu au chef sa poata mai mult iar cei care cat de cat joaca se pierd si ei incet incet .. conducerea noastra este la nivelul unei echipe de amatori, defapt care conducere conducerea noastra se rezuma la o singura persoana un fel de imperator care "stie" tot si "face" tot

m-am saturat sa ma mint singur la fiecare inceput de sezon, m-am saturat sa ma mint singur etapa de etapa .. din echipa pe care o iubesc a mai ramas doar numele :mad: :mad:
Last edited by JustME on 03 Dec 2007, 11:39, edited 1 time in total.

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Mesaj de danutz » 03 Dec 2007, 11:38

pinalti, fmm, iar ai scos folcloristele la inaintare? :o:
mda, se pare ca la piatra neamt e tot kosovo, chiar mai rau. cum zicea cineva mai sus, sa speram ca se face dreptate in ultima etapa din retur. sa-i urcam si noi pe garduri si sa-i trimitem unde le e locul. am boala pe astia si pe puopa :-x
mereu alaturi de voi

keano

Mesaj de keano » 03 Dec 2007, 12:07

Cea mai mare vina a fost a lui Stoica la gol, pai ce [****] ala-i marcaj? Tanasa a fost degeaba tot meciul, Prepelita e moale rau, iar pe Haos (a.k.a. Baird) mai bine nu-l baga si jucam in 10 ca tot un drac e !
Nu stiu cine zicea ca e bine sa batem sa avem Craciun linistit. Pai noi sa avem ca suferim pentru echipa asta, da handicapatii astia de ce sa aiba? Ca ei au adus echipa unde e acum. Sa le stea carnatii in gat, sa se gandeasca tot timpul la retur ca asta merita !
Last edited by keano on 03 Dec 2007, 12:08, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
BluBoy
fanatic
fanatic
Mesaje: 6959
Membru din: 13 Noi 2005, 17:51

Mesaj de BluBoy » 03 Dec 2007, 12:07

JustME scrie:ce arbitraje fratilor, ce joc bun al echipei noastre .. suntem de rasul curcilor .. am jucat cu o echipa de ciomagari, pe care orice echipe mediocra din campionatul nostru o batea la 2,3 goluri diferenta - la cum s-au prezentat moldovenii la acest meci - dar incep sa cred ca atunci cand echipele adverse nu sunt capabile sa ne bata ne batem singuri, vezi meciul cu uta

nu mai am nicio speranta, nu mai am nicio pretentie, cu actualul lot nu avem cum sa ne propunem mai mult decat evitarea retrogradarii .. unii jucatori nu pot mai mult altii nu vor sau cine stie poate nu au chef sa poata mai mult iar cei care cat de cat joaca se pierd si ei incet incet .. conducerea noastra este la nivelul unei echipe de amatori, defapt care conducere conducerea noastra se rezuma la o singura persoana un fel de imperator care "stie" tot si "face" tot

m-am saturat sa ma mint singur la fiecare inceput de sezon, m-am saturat sa ma mint singur etapa de etapa .. din echipa pe care o iubesc a mai ramas doar numele :mad: :mad:
corect !!! am ajuns sa dam vina pe arbitrii cand noi nu suntem in stare sa-i dam gol lu obezu de multescu
Unii sunt tarfé, altii sunt prosti. Si unii si ceilalti sunt insa sclavii zdrentei de marin.
Si cum se schimba unii in curvé nici nu-ti vine sa crezi !

Închis